'Kompany dropt debutant in de basis, hoop voor sterkhouders'

door
'Kompany dropt debutant in de basis, hoop voor sterkhouders'

In de topper van speeldag 11 ontvangt Anderlecht zondag Antwerp, koploper en dé ploeg in vorm. Toch kan Paars-Wit mits een zege naderen tot op één punt van de Great Old. Al is het nog maar de vraag op welke pionnen Vincent Kompany een beroep kan doen.


Naar wekelijkse gewoonte is de beschikbaarheid van een aantal spelers immers weer hoogst onzeker. Links achterin is de situatie alleszins duidelijk. Vaste titularis Bogdan Mykhaylichenko ontbreekt door een positieve coronatest, terwijl Killian Sardella nog niet voldoende fit is. Daardoor staat Kemar Lawrence wellicht voor het eerst aan de aftrap. De winteraankoop kwam vorig seizoen amper vier minuten in actie en sloot nu pas laat aan door het overlijden van zijn broer. Dit weekend mag hij zich dus voor het eerst echt bewijzen, want volgens Vincent Kompany is hij fysiek klaar voor de strijd.

De afwezigheid van Sardella komt ook aan de overkant uiterst ongelegen, want daar kampt Amir Murillo met last aan de hamstrings en adductoren. Net als Yari Verschaeren dreigt de rechtsback zo af te moeten haken voor de topper, al koesterde Kompany op zijn persbabbel toch nog hoop voor het duo sterkhouders. "Het wordt afwachten, dag na dag evalueren. Yari verstuikte z’n enkel. Bij een speler van 32 zouden we die intapen, maar met jonge spelers moet je voorzichtig zijn. In samenspraak met de medische staf zullen we beslissen of hij kan spelen", werd hij geciteerd door Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Wie moet Murillo, indien afwezig, vervangen rechts achterin?

Meest recent

Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

6
6
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

25
25
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

54
54
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

131
131
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

107
107
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

163
163
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

138
138
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

90
90
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

30
30
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

547
547
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

302
302
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

129
129
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1169
1169
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

698
698
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

58
58
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

607
607
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1338
1338
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

557
557
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

583
583
'El Ouahdi richting exit: Genk drukt door voor opvolger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

265
265
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

489
489
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1092
1092
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

415
415
'Anderlecht en Antwerp lopen blauwtje op transfermarkt'

Zowel bij RSC Anderlecht als bij Antwerp is vers bloed in het defensief compartiment. Beide ploegen ...

337
337
'Done deal: Club Brugge op zucht van derde zomeraanwinst'

Club Brugge haalde met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis tot dusver twee nieuwkomers in huis. Die ...

858
858

Meer sportnieuws