'Kompany dropt debutant in de basis, hoop voor sterkhouders'

door
'Kompany dropt debutant in de basis, hoop voor sterkhouders'

In de topper van speeldag 11 ontvangt Anderlecht zondag Antwerp, koploper en dé ploeg in vorm. Toch kan Paars-Wit mits een zege naderen tot op één punt van de Great Old. Al is het nog maar de vraag op welke pionnen Vincent Kompany een beroep kan doen.


Naar wekelijkse gewoonte is de beschikbaarheid van een aantal spelers immers weer hoogst onzeker. Links achterin is de situatie alleszins duidelijk. Vaste titularis Bogdan Mykhaylichenko ontbreekt door een positieve coronatest, terwijl Killian Sardella nog niet voldoende fit is. Daardoor staat Kemar Lawrence wellicht voor het eerst aan de aftrap. De winteraankoop kwam vorig seizoen amper vier minuten in actie en sloot nu pas laat aan door het overlijden van zijn broer. Dit weekend mag hij zich dus voor het eerst echt bewijzen, want volgens Vincent Kompany is hij fysiek klaar voor de strijd.

De afwezigheid van Sardella komt ook aan de overkant uiterst ongelegen, want daar kampt Amir Murillo met last aan de hamstrings en adductoren. Net als Yari Verschaeren dreigt de rechtsback zo af te moeten haken voor de topper, al koesterde Kompany op zijn persbabbel toch nog hoop voor het duo sterkhouders. "Het wordt afwachten, dag na dag evalueren. Yari verstuikte z’n enkel. Bij een speler van 32 zouden we die intapen, maar met jonge spelers moet je voorzichtig zijn. In samenspraak met de medische staf zullen we beslissen of hij kan spelen", werd hij geciteerd door Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

Wie moet Murillo, indien afwezig, vervangen rechts achterin?

Meest recent

Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

22
22
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

49
49
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

68
68
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

121
121
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

367
367
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

19
19
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

128
128
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

181
181
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1123
1123
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

180
180
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

311
311
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

472
472
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

137
137
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

278
278
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

340
340
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

69
69
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

585
585
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

482
482
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

204
204
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

499
499
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

484
484
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

94
94
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

411
411
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

636
636
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

247
247

Meer sportnieuws