Subliem Antwerp boekt fenomenale stunt tegen Tottenham

631 stemmen
Subliem Antwerp boekt fenomenale stunt tegen Tottenham

Na een zeer sterke prestatie heeft The Great Old een absolute stunt te pakken. In eigen huis was het negentig minuten de betere dan Europese topper Tottenham en zo pakt het zowaar zes op zes bij zijn rentree op het Europese toneel, straf!

Antwerp mocht het in eigen stadion vanavond opnemen tegen grootmacht Tottenham. De Engelsen stonden voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League en hoopten om dit seizoen wel de kwalificatie voor de Champions League veilig te stellen. Dit seizoen moesten Mourinho en co het doen met de Europa League en daarin kwamen ze het team van Ivan Leko tegen. De bezoekers deden het zonder Son en Kane, Bale stond wel in de basis. Bij The Great Old stonden dezelfde elf namen aan de aftrap als tegen Beerschot.
Sterk Antwerp houdt mat Tottenham voorlopig onder de knie
Rood-Wit nam meteen het initiatief in handen en creëerde via Refaelov ook de eerste kans, zijn schot ging hoog over. Aan de overzijde stond het vizier van sterspeler Bale nog niet goed afgesteld, zijn schot ging meters naast. Antwerp zette voorlopig meer dan zijn voet naast de Engelse topper en gaf zo goed als niets weg in de openingsfase. Halfweg de eerste periode kreeg het via Refaelov ook een uitstekende kans maar de creatieve middenvelder schoot in de volley nog ruim over. De Israëliër deed het op het halfuur een pak beter: Mbokani snoepte de bal af van Davies, gaf hem panklaar aan Refaelov en die knalde raak: 1-0 en de ploeg van Leko had zijn verrassende voorsprong te pakken. Ook nadien hield de thuisploeg eenvoudig stand en zo mocht het met een kleine maar verdiende voorsprong richting de kleedkamer.

De sterren van Tottenham moeten voorlopig achtervolgen op de Bosuil tegen een sterk Antwerp.
Thuisploeg speelt met zijn geluk maar houdt knap stand
Mourinho was zichtbaar ontevreden en bracht na de pauze vier nieuwe namen in het veld, onder meer Son mocht opdraven. Toch was de eerste kans na de rust opnieuw voor Antwerp. Na mistasten achterin ging Refaelov alleen op Lloris af, Sanchez kon zijn foutje nog net herstellen. Antwerp speelde met zijn geluk en vergat even later opnieuw om de 2-0 te maken, deze keer was het Mbokani die van dichtbij nog over schoot. Mourinho bracht met Kane ook zijn laatste troef nog voor het uur op het veld, Alderweireld kreeg dus geen minuten op eigen bodem. Tottenham kwam nadien wel beter in de wedstrijd maar de beste kansen bleven voor Antwerp, deze keer was het Jukleröd die op een dik kwartier van het einde vergat om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Uiteindelijk hield Antwerp relatief eenvoudig stand en boekt het een uiterst knappe zege in Europa.
Scoreverloop:
1-0 (30') Refaelov

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Is dit één van de grootste stunten ooit van Antwerp?

Meest recent

Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

0
0
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

58
58
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

48
48
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

119
119
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

132
132
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

168
168
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

82
82
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

181
181
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

813
813
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

352
352
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

204
204
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

216
216
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

360
360
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

315
315
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

68
68
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

279
279
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

355
355
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

473
473
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

228
228
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

369
369
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

202
202
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

171
171
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

358
358
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

352
352
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

152
152

Meer sportnieuws