Subliem Antwerp boekt fenomenale stunt tegen Tottenham

door
Subliem Antwerp boekt fenomenale stunt tegen Tottenham

Na een zeer sterke prestatie heeft The Great Old een absolute stunt te pakken. In eigen huis was het negentig minuten de betere dan Europese topper Tottenham en zo pakt het zowaar zes op zes bij zijn rentree op het Europese toneel, straf!

Antwerp mocht het in eigen stadion vanavond opnemen tegen grootmacht Tottenham. De Engelsen stonden voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League en hoopten om dit seizoen wel de kwalificatie voor de Champions League veilig te stellen. Dit seizoen moesten Mourinho en co het doen met de Europa League en daarin kwamen ze het team van Ivan Leko tegen. De bezoekers deden het zonder Son en Kane, Bale stond wel in de basis. Bij The Great Old stonden dezelfde elf namen aan de aftrap als tegen Beerschot.
Sterk Antwerp houdt mat Tottenham voorlopig onder de knie
Rood-Wit nam meteen het initiatief in handen en creëerde via Refaelov ook de eerste kans, zijn schot ging hoog over. Aan de overzijde stond het vizier van sterspeler Bale nog niet goed afgesteld, zijn schot ging meters naast. Antwerp zette voorlopig meer dan zijn voet naast de Engelse topper en gaf zo goed als niets weg in de openingsfase. Halfweg de eerste periode kreeg het via Refaelov ook een uitstekende kans maar de creatieve middenvelder schoot in de volley nog ruim over. De Israëliër deed het op het halfuur een pak beter: Mbokani snoepte de bal af van Davies, gaf hem panklaar aan Refaelov en die knalde raak: 1-0 en de ploeg van Leko had zijn verrassende voorsprong te pakken. Ook nadien hield de thuisploeg eenvoudig stand en zo mocht het met een kleine maar verdiende voorsprong richting de kleedkamer.

De sterren van Tottenham moeten voorlopig achtervolgen op de Bosuil tegen een sterk Antwerp.
Thuisploeg speelt met zijn geluk maar houdt knap stand
Mourinho was zichtbaar ontevreden en bracht na de pauze vier nieuwe namen in het veld, onder meer Son mocht opdraven. Toch was de eerste kans na de rust opnieuw voor Antwerp. Na mistasten achterin ging Refaelov alleen op Lloris af, Sanchez kon zijn foutje nog net herstellen. Antwerp speelde met zijn geluk en vergat even later opnieuw om de 2-0 te maken, deze keer was het Mbokani die van dichtbij nog over schoot. Mourinho bracht met Kane ook zijn laatste troef nog voor het uur op het veld, Alderweireld kreeg dus geen minuten op eigen bodem. Tottenham kwam nadien wel beter in de wedstrijd maar de beste kansen bleven voor Antwerp, deze keer was het Jukleröd die op een dik kwartier van het einde vergat om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Uiteindelijk hield Antwerp relatief eenvoudig stand en boekt het een uiterst knappe zege in Europa.
Scoreverloop:
1-0 (30') Refaelov

LEES OOK: 'Pech voor Club Brugge: prijskaartje Thiago lekt uit'

Is dit één van de grootste stunten ooit van Antwerp?

Meest recent

'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

11
11
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

53
53
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

360
360
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

28
28
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

77
77
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

48
48
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

58
58
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

45
45
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

11
11
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

107
107
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

127
127
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

183
183
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

101
101
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

264
264
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

88
88
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

178
178
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

132
132
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

79
79
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

240
240
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

218
218
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

199
199
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

582
582
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

192
192
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

246
246

Meer sportnieuws