Subliem Antwerp boekt fenomenale stunt tegen Tottenham

631
Subliem Antwerp boekt fenomenale stunt tegen Tottenham

Na een zeer sterke prestatie heeft The Great Old een absolute stunt te pakken. In eigen huis was het negentig minuten de betere dan Europese topper Tottenham en zo pakt het zowaar zes op zes bij zijn rentree op het Europese toneel, straf!

Antwerp mocht het in eigen stadion vanavond opnemen tegen grootmacht Tottenham. De Engelsen stonden voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League en hoopten om dit seizoen wel de kwalificatie voor de Champions League veilig te stellen. Dit seizoen moesten Mourinho en co het doen met de Europa League en daarin kwamen ze het team van Ivan Leko tegen. De bezoekers deden het zonder Son en Kane, Bale stond wel in de basis. Bij The Great Old stonden dezelfde elf namen aan de aftrap als tegen Beerschot.
Sterk Antwerp houdt mat Tottenham voorlopig onder de knie
Rood-Wit nam meteen het initiatief in handen en creëerde via Refaelov ook de eerste kans, zijn schot ging hoog over. Aan de overzijde stond het vizier van sterspeler Bale nog niet goed afgesteld, zijn schot ging meters naast. Antwerp zette voorlopig meer dan zijn voet naast de Engelse topper en gaf zo goed als niets weg in de openingsfase. Halfweg de eerste periode kreeg het via Refaelov ook een uitstekende kans maar de creatieve middenvelder schoot in de volley nog ruim over. De Israëliër deed het op het halfuur een pak beter: Mbokani snoepte de bal af van Davies, gaf hem panklaar aan Refaelov en die knalde raak: 1-0 en de ploeg van Leko had zijn verrassende voorsprong te pakken. Ook nadien hield de thuisploeg eenvoudig stand en zo mocht het met een kleine maar verdiende voorsprong richting de kleedkamer.

De sterren van Tottenham moeten voorlopig achtervolgen op de Bosuil tegen een sterk Antwerp.
Thuisploeg speelt met zijn geluk maar houdt knap stand
Mourinho was zichtbaar ontevreden en bracht na de pauze vier nieuwe namen in het veld, onder meer Son mocht opdraven. Toch was de eerste kans na de rust opnieuw voor Antwerp. Na mistasten achterin ging Refaelov alleen op Lloris af, Sanchez kon zijn foutje nog net herstellen. Antwerp speelde met zijn geluk en vergat even later opnieuw om de 2-0 te maken, deze keer was het Mbokani die van dichtbij nog over schoot. Mourinho bracht met Kane ook zijn laatste troef nog voor het uur op het veld, Alderweireld kreeg dus geen minuten op eigen bodem. Tottenham kwam nadien wel beter in de wedstrijd maar de beste kansen bleven voor Antwerp, deze keer was het Jukleröd die op een dik kwartier van het einde vergat om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Uiteindelijk hield Antwerp relatief eenvoudig stand en boekt het een uiterst knappe zege in Europa.
Scoreverloop:
1-0 (30') Refaelov

LEES OOK: Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Is dit één van de grootste stunten ooit van Antwerp?

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

14
14
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

112
112
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

173
173
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

39
39
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

65
65
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

73
73
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

162
162
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

67
67
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

220
220
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

303
303
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

43
43
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

411
411
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

318
318
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

111
111
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

186
186
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

26
26
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

48
48
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

111
111
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

40
40
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

527
527

Meer sportnieuws