AA Gent zakt dieper in het moeras na dramatische avond in Europa

414
AA Gent zakt dieper in het moeras na dramatische avond in Europa

Na een dominante prestatie heeft Hoffenheim eenvoudig de punten weggekaapt bij een zoekend AA Gent. De Buffalo's kregen in de eerste helft een unieke kans om wat vertrouwen te tanken maar na de gemiste strafschop van Jaremtsjoek verloor het kansloos van de Duitsers.

AA Gent verkeerde nog steeds in crisis. De Buffalo's wisselden al twee maal van trainer maar de bodem was nog niet bereikt. Afgelopen maandag was er wel beterschap in het veldspel bij AA Gent maar andermaal werd er verloren, op eigen veld van Racing Genk. In De Europa League stond de club van Ivan De Witte tegenover Hoffenheim, de enige ploeg die kon winnen van Bayern München de afgelopen maanden. Dedecker bracht met Bukari en Roef (hij verving de geschorste Bolat) twee nieuwe namen aan de aftrap.
AA Gent mist een strafschop, Hoffenheim betaalt meteen cash uit
Na amper drie minuten spelen kwamen de bezoekers al tot een prima kans via Rudy, na een lang uitgesponnen aanval schoot hij over de kooi van Roef. De Duitsers hadden het betere van het spel in de openingsfase en na tien minuten moest Roef een eerste keer vol aan de bak op een laag schot van Posch. Aan de overzijde kreeg AA Gent een minuut later plots een uitstekende kans om de score te openen: Jaremtsjoek werd neergehaald in de zestien meter maar miste vervolgens zelf de strafschop. Via Sessegnon en Skov kregen de bezoekers nog voor halfweg de eerste helft opnieuw twee goede mogelijkheden, Roef was echter bij de pinken. Op tien minuten van de pauze kreeg ook Hoffenheim een elf meter na handspel van Ngadeu, Belfodil (ex-Standard) zette de strafschop om en bracht de Duitsers verdiend op een 0-1 voorsprong. Hoffenheim hield nadien eenvoudig stand en stond bij de rust verdiend op voorsprong.

Jaremtsjoek miste (opnieuw) een strafschop op een cruciaal moment.
Thuisploeg moet wet van de sterkste ondergaan
Ook na de rust bleef Hoffenheim de betere ploeg met meteen een prima kans voor Grillitsch, zijn schot werd door Roef uit doel gehouden. Even later was het toch raak voor Grillitsch, na een prima assist van Buadu, schoof hij de 0-2 voorbij Roef. AA Gent hing andermaal vroegtijdig in de touwen. Een aangeslagen AA Gent kreeg iets voor het uur toch ook een prima kans via invaller Odjija, zijn poging werd door Baumann nog gered. Aan de overzijde konden de Buffalo's alle geluk rekenen op een sterke Roef, die ook in de tweede helft een pak ballen uit zijn kooi ranselde. Op een kwartier van het einde duwde Gacinovic het mes nog wat dieper in de wonde met een knappe plaatsbal: 0-3. In het slot vergat Mohammadi nog om de eerredder aan te tekenen, van dichtbij schoot hij op de paal. In de blessuretijd zorgde Kleindienst nog voor de 1-3 maar Baumgartner maakte aan de overzijde ook nog eentje: 1-4. Uiteindelijk werd het een kansloze nederlaag voor een weinig weerbaar AA Gent, waar de positie van De Decker weer ter discussie zal staan.
Scoreverloop:
0-1 (37') Belfodil (p), 0-2 (53') Grillitsch, 0-3 (74') Gacinovic, 1-3 (90+1') Kleindienst, 1-4 (90+5') Baumgartner
Bijzonderheid:
Jaremtsjoek (AA Gent) mist een strafschop (13')

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Is het tijd voor coach nummer vier?

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

7
7
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

89
89
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

145
145
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

31
31
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

63
63
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

66
66
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

162
162
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

66
66
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

211
211
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

290
290
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

42
42
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

387
387
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

300
300
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

183
183
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

48
48
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

109
109
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

40
40
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

524
524

Meer sportnieuws