Club Brugge-fans dubbel beboet voor wangedrag

door
Club Brugge-fans dubbel beboet voor wangedrag

Nu de coronaregels opnieuw aangescherpt werden, zijn er weer geen supporters meer welkom in de Belgische voetbalstadions. Club moest het tegen Lazio tijdens de wedstrijd dus stellen zonder steun van zijn fans. Maar die lapten de coronaregels aan de laars om hun ploeg voor de match een hart onder de riem te steken.


Het Laatste Nieuws weet immers dat minstens 50 supporters zich woensdag verzameld hadden aan het Belfius Basecamp in Westkapelle om de spelersbus uit te wuiven toen die vertrok naar het Jan Breydelstadion. De fans hadden Bengaals vuur en andere pyrotechnische materialen bij. De politie moest opdagen om de boel onder controle te houden, al moest uiteindelijk niemand gearresteerd worden. Bij Club zijn ze uiteraard niet blij met het incident. "Zoals overal is er een minderheid die het verpest voor anderen", reageren zij. "We doen er als Club en bij uitbreiding als voetbalcommunity alles aan om coronaproof voetbal te kunnen blijven aanbieden en zo’n acties brengen dat in het gevaar."

UPDATE 15u05
Intussen komt Het Nieuwsblad met meer details omtrent de feiten. De krant vernam van de lokale politie in Damme/Knokke-Heist dat er minstens 25 processen-verbaal werden uitgedeeld aan de Brugse fans wegens inbreuken op het samenscholingsverbod én de voetbalwet, die het gebruik van pyrotechnisch materiaal verbiedt. Verder wordt verduidelijkt dat de ordediensten louter ter plaatse kwamen door een oproep van de buurtbewoners, en dus niet omdat er andere onregelmatigheden aan de gang waren.

Alles verliep dus vreedzaam, al namen enkele fans de benen van zodra de politie opdook. Woordvoerster Isolde Van Eenooghe verzekert wel dat de identificatie van de aanwezigen vandaag wordt verdergezet. Zij geraakten trouwens zelfs nooit in de directe omgeving van het Belfius Basecamp, zoals Club Brugge zelf aangeeft. "In en rond de wedstrijd bleef alles rustig en ook rond het basecamp werd niets gemerkt", klinkt het in een reactie waarbij de landskampioen het wangedrag van de aanhang veroordeelt.

Moeten hier strenge straffen volgen?

Meest recent

Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

1
1
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

9
9
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

18
18
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

93
93
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

28
28
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

27
27
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

12
12
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

266
266
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

98
98
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

137
137
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

271
271
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

56
56
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

23
23
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

48
48
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

88
88
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

158
158
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

89
89
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

117
117
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

203
203
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

227
227
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

229
229
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

68
68
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

46
46

Meer sportnieuws