Club Brugge-fans dubbel beboet voor wangedrag

door
Club Brugge-fans dubbel beboet voor wangedrag

Nu de coronaregels opnieuw aangescherpt werden, zijn er weer geen supporters meer welkom in de Belgische voetbalstadions. Club moest het tegen Lazio tijdens de wedstrijd dus stellen zonder steun van zijn fans. Maar die lapten de coronaregels aan de laars om hun ploeg voor de match een hart onder de riem te steken.


Het Laatste Nieuws weet immers dat minstens 50 supporters zich woensdag verzameld hadden aan het Belfius Basecamp in Westkapelle om de spelersbus uit te wuiven toen die vertrok naar het Jan Breydelstadion. De fans hadden Bengaals vuur en andere pyrotechnische materialen bij. De politie moest opdagen om de boel onder controle te houden, al moest uiteindelijk niemand gearresteerd worden. Bij Club zijn ze uiteraard niet blij met het incident. "Zoals overal is er een minderheid die het verpest voor anderen", reageren zij. "We doen er als Club en bij uitbreiding als voetbalcommunity alles aan om coronaproof voetbal te kunnen blijven aanbieden en zo’n acties brengen dat in het gevaar."

UPDATE 15u05
Intussen komt Het Nieuwsblad met meer details omtrent de feiten. De krant vernam van de lokale politie in Damme/Knokke-Heist dat er minstens 25 processen-verbaal werden uitgedeeld aan de Brugse fans wegens inbreuken op het samenscholingsverbod én de voetbalwet, die het gebruik van pyrotechnisch materiaal verbiedt. Verder wordt verduidelijkt dat de ordediensten louter ter plaatse kwamen door een oproep van de buurtbewoners, en dus niet omdat er andere onregelmatigheden aan de gang waren.

Alles verliep dus vreedzaam, al namen enkele fans de benen van zodra de politie opdook. Woordvoerster Isolde Van Eenooghe verzekert wel dat de identificatie van de aanwezigen vandaag wordt verdergezet. Zij geraakten trouwens zelfs nooit in de directe omgeving van het Belfius Basecamp, zoals Club Brugge zelf aangeeft. "In en rond de wedstrijd bleef alles rustig en ook rond het basecamp werd niets gemerkt", klinkt het in een reactie waarbij de landskampioen het wangedrag van de aanhang veroordeelt.

Moeten hier strenge straffen volgen?

Meest recent

'Engels grof wild: interesse neemt enorm toe'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

1
1
Anderlecht moet beslissen: twee talenten terug weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

59
59
Italiaanse krant doet gesprek Conte/Lukaku uit de doeken

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

55
55
'Neemt KRC Genk afscheid? Drie spelers ontevreden'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

110
110
Engelse pers zet bepalende Trossard in de bloemetjes

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

61
61
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

153
153
Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

36
36
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

202
202
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

326
326
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

421
421
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

107
107
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

181
181
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

23
23
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

322
322
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

284
284
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

283
283
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

213
213
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

383
383
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

85
85
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

120
120
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

120
120
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

65
65
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

122
122
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

100
100
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

311
311

Meer sportnieuws