Club Brugge-fans dubbel beboet voor wangedrag

door
Club Brugge-fans dubbel beboet voor wangedrag

Nu de coronaregels opnieuw aangescherpt werden, zijn er weer geen supporters meer welkom in de Belgische voetbalstadions. Club moest het tegen Lazio tijdens de wedstrijd dus stellen zonder steun van zijn fans. Maar die lapten de coronaregels aan de laars om hun ploeg voor de match een hart onder de riem te steken.


Het Laatste Nieuws weet immers dat minstens 50 supporters zich woensdag verzameld hadden aan het Belfius Basecamp in Westkapelle om de spelersbus uit te wuiven toen die vertrok naar het Jan Breydelstadion. De fans hadden Bengaals vuur en andere pyrotechnische materialen bij. De politie moest opdagen om de boel onder controle te houden, al moest uiteindelijk niemand gearresteerd worden. Bij Club zijn ze uiteraard niet blij met het incident. "Zoals overal is er een minderheid die het verpest voor anderen", reageren zij. "We doen er als Club en bij uitbreiding als voetbalcommunity alles aan om coronaproof voetbal te kunnen blijven aanbieden en zo’n acties brengen dat in het gevaar."

UPDATE 15u05
Intussen komt Het Nieuwsblad met meer details omtrent de feiten. De krant vernam van de lokale politie in Damme/Knokke-Heist dat er minstens 25 processen-verbaal werden uitgedeeld aan de Brugse fans wegens inbreuken op het samenscholingsverbod én de voetbalwet, die het gebruik van pyrotechnisch materiaal verbiedt. Verder wordt verduidelijkt dat de ordediensten louter ter plaatse kwamen door een oproep van de buurtbewoners, en dus niet omdat er andere onregelmatigheden aan de gang waren.

Alles verliep dus vreedzaam, al namen enkele fans de benen van zodra de politie opdook. Woordvoerster Isolde Van Eenooghe verzekert wel dat de identificatie van de aanwezigen vandaag wordt verdergezet. Zij geraakten trouwens zelfs nooit in de directe omgeving van het Belfius Basecamp, zoals Club Brugge zelf aangeeft. "In en rond de wedstrijd bleef alles rustig en ook rond het basecamp werd niets gemerkt", klinkt het in een reactie waarbij de landskampioen het wangedrag van de aanhang veroordeelt.

Moeten hier strenge straffen volgen?

Meest recent

Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

2
2
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

28
28
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

292
292
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

45
45
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

272
272
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

130
130
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

140
140
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

179
179
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

174
174
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

158
158
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

338
338
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

273
273
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

80
80
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

157
157
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

328
328
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

296
296
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

253
253
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

54
54
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

185
185
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

430
430
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

233
233
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

450
450
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

207
207
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

353
353

Meer sportnieuws