Club Brugge-fans dubbel beboet voor wangedrag

612 stemmen
Club Brugge-fans dubbel beboet voor wangedrag

Nu de coronaregels opnieuw aangescherpt werden, zijn er weer geen supporters meer welkom in de Belgische voetbalstadions. Club moest het tegen Lazio tijdens de wedstrijd dus stellen zonder steun van zijn fans. Maar die lapten de coronaregels aan de laars om hun ploeg voor de match een hart onder de riem te steken.


Het Laatste Nieuws weet immers dat minstens 50 supporters zich woensdag verzameld hadden aan het Belfius Basecamp in Westkapelle om de spelersbus uit te wuiven toen die vertrok naar het Jan Breydelstadion. De fans hadden Bengaals vuur en andere pyrotechnische materialen bij. De politie moest opdagen om de boel onder controle te houden, al moest uiteindelijk niemand gearresteerd worden. Bij Club zijn ze uiteraard niet blij met het incident. "Zoals overal is er een minderheid die het verpest voor anderen", reageren zij. "We doen er als Club en bij uitbreiding als voetbalcommunity alles aan om coronaproof voetbal te kunnen blijven aanbieden en zo’n acties brengen dat in het gevaar."

UPDATE 15u05
Intussen komt Het Nieuwsblad met meer details omtrent de feiten. De krant vernam van de lokale politie in Damme/Knokke-Heist dat er minstens 25 processen-verbaal werden uitgedeeld aan de Brugse fans wegens inbreuken op het samenscholingsverbod én de voetbalwet, die het gebruik van pyrotechnisch materiaal verbiedt. Verder wordt verduidelijkt dat de ordediensten louter ter plaatse kwamen door een oproep van de buurtbewoners, en dus niet omdat er andere onregelmatigheden aan de gang waren.

Alles verliep dus vreedzaam, al namen enkele fans de benen van zodra de politie opdook. Woordvoerster Isolde Van Eenooghe verzekert wel dat de identificatie van de aanwezigen vandaag wordt verdergezet. Zij geraakten trouwens zelfs nooit in de directe omgeving van het Belfius Basecamp, zoals Club Brugge zelf aangeeft. "In en rond de wedstrijd bleef alles rustig en ook rond het basecamp werd niets gemerkt", klinkt het in een reactie waarbij de landskampioen het wangedrag van de aanhang veroordeelt.

Moeten hier strenge straffen volgen?

Meest recent

'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

4
4
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

19
19
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

5
5
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

31
31
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

47
47
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

182
182
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

41
41
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

25
25
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

44
44
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

335
335
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

36
36
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

154
154
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

109
109
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

589
589
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

129
129
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

109
109
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

396
396
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

635
635
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

469
469
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

70
70
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

408
408
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

485
485
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

218
218
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

250
250

Meer sportnieuws