Kindermans komt met opmerkelijke anekdote over Doku en Lukaku

door
Kindermans komt met opmerkelijke anekdote over Doku en Lukaku

Anderlecht wist enkele weken geleden de jackpot te vangen voor Jérémy Doku. Stade Rennes telde maar liefst 26 miljoen euro neer om de 18-jarige Rode Duivel weg te plukken uit het Lotto Park. Maar het had ook anders kunnen lopen, want enkele jaren geleden was Doku bijna voor een kleine opleidingsvergoeding uit Neerpede weggelopen.


Op zijn 15de trokken heel wat Europese grootmachten aan de mouw van de aanvaller, waarbij vooral Liverpool zeer concreet was. Doku leek op het punt te staan naar Anfield te trekken, maar uiteindelijk besloot hij toch nog om bij Anderlecht te blijven en een profcontract te tekenen. Met dank aan Romelu Lukaku.

In L'Equipe vertelt hoofd jeugdopleiding Jean Kindermans hoe Lukaku op bezoek was in Neerpede toen het dossier van Doku ter sprake kwam. "Hij zei: 'Boss, als je wil, geef ik hem een belletje'. Ik nam mijn telefoon, nam zijn boodschap op en stuurde ze naar de vader van Doku. Op die manier kreeg hij advies van iemand die zelf jong in het profvoetbal gerold was", aldus Kindermans. "Ik denk dat het wel een kleine rol gespeeld heeft in de beslissing van Doku."

LEES OOK: Marc Coucke in shock: "Op één na allemaal failliet"

Denk je dat Lukaku daarmee Doku overtuigd zal hebben?

Meest recent

'Noa Lang nu al op zijspoor: Conte legt eis op tafel'

De tweede interland-break van het seizoen zit achter de rug en daar zullen verschillende spelers ...

13
13
Impressionant: Antwerp geeft update gloednieuwe Tribune 2

Antwerp FC werkt voorlopig een erg wisselvallig seizoen af. Toch hebben de supporters iets om ...

226
226
'Nieuwe info duikt op: Union mikte vol op deze coach'

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

194
194
'Witte rook bij Anderlecht: plan Coucke goedgekeurd'

Er heerste de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over hoe het verder moest bij Anderlecht. Op 1 ...

314
314
Broos spreekt duidelijke taal over toekomst na straffe WK-stoot

Hugo Broos heeft deze week een stukje Belgische voetbalgeschiedenis geschreven. De ervaren rot werd ...

35
35
Genk ziet nog een jeugdinternational vertrekken

KRC Genk zet nog steeds vol in op zijn jeugd. Met Kos Karetsas en Mike Penders lanceerde het vorig ...

63
63
'Torino beslist nu al over langer verblijf Ngonge'

Napoli haalde in de zomer met Kevin De Bruyne een nieuwe Belgische ster binnen, maar liet tegelijk ...

24
24
"Zullen zien of Standard afwijzen de juiste beslissing was"

Er is de voorbije maanden bij Standard alweer heel wat veranderd. Dat liep echter lang niet altijd ...

66
66
Club Brugge mag dromen van Golden Boy

Elk jaar reikt de Italiaanse krant Tuttosport de Golden Boy Award uit, om de beste jonge speler op ...

149
149
‘Club Brugge in paniekstand: razendsnelle exit lijkt zeker’

De eerste A-cap van Aleksandar Stanković zet alles in een stroomversnelling bij Club Brugge. Zijn ...

336
336
Marc Coucke in shock: "Op één na allemaal failliet"

Een opvallende uitspraak in een interview met Humo doet de wenkbrauwen fronsen: “Op ...

142
142
Club stunt en haalt grote naam als T1 voor NXT

Vorig seizoen was Club NXT nog één van de revelaties in de Challenger Pro League en ...

342
342
Moeilijke start bij Anderlecht: Ouahbi geeft verklaring

Bij Anderlecht zullen ze straks met bijzondere aandacht de halve finale van het WK U20 volgen. Twee ...

166
166
'UEFA plant nu ook revolutie in WK- en EK-voorrondes'

De UEFA heeft de voorbije jaren niet stilgezeten en het Europese voetballandschap stevig hertekend. ...

143
143
België mag dromen: "Zo straf als Gouden Generatie"

De Belgische beloften kenden een zeer correcte interlandperiode. Ze wonnen met 0-7 van Wales en met ...

232
232
'Saga duurt voort: Mannaert woedend op Anderlecht'

Bij de KBVB willen ze een winnaarsmentaliteit invoeren. Vanaf de U17 draait het om winnen en niet ...

696
696
Gattuso zet druk: "Dan verhuis ik ver weg van Italië"

Italië gaat wellicht tweede eindigen in zijn groep. Ze zullen de barrages moeten spelen, want ...

62
62
Komt droom RSCA-fans uit en keert nog een icoon terug?

De kans is groot dat RSC Anderlecht de terugkeer van Kenneth Bornauw (CEO) en Michael Verschueren ...

514
514
Pocognoli reageert op kritiek: "Union niet zomaar verlaten”

Sebastien Pocognoli verliet Union SG voor AS Monaco. Dat is een grote sportieve gok, want weinig ...

70
70
België loopt volgend talent mis: "Kies voor Nederland"

Anno 2025 hebben spelers vaak verschillende opties inzake nationale ploegen. Zo heeft België ...

151
151
Zoon Gert Verheyen openhartig: “Na de scheiding zei mama…”

Van hockeyer tegen wil en dank tot goalgetter in tweede provinciale: Victor Verheyen, zoon van ...

178
178
Grote zorgen bij Standard vlak voor cruciale topper

Nu het interlandvoetbal voorbij is, schiet de Jupiler Pro League weer uit zijn startblokken. Vrijdag ...

168
168
'Wending bij KV Mechelen: pion keert nog terug'

KV Mechelen doet het dit seizoen zeer aardig en prijkt na tien speeldagen op een knappe zesde plaats ...

169
169
Pocognoli komt meteen met straffe verhalen bij Monaco

Sébastien Pocognoli maakte vorige week een verrassende transfer. De trainer vertrok uit het ...

56
56
Straffe wending rond Frenkie de Jong is compleet

De voorbije jaren draaide in zowat elke mercato de geruchtenmolen op volle toeren omtrent Frenkie de ...

97
97

Meer sportnieuws