Okon blikt vooruit naar duel tussen ex-clubs: "Een nadeel voor Club Brugge"

door
Okon blikt vooruit naar duel tussen ex-clubs:

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Lazio. Beide ploegen wonnen op de openingsspeeldag hun wedstrijd. Voetbalnieuws blikte met Paul Okon, ex-Club Brugge en Lazio, vooruit op de partij.

Lazio kende een moeilijke voorbereiding op de match met tal van afwezigen. Dinsdag trainde het zelfs met amper twaalf spelers van de A-kern. "Het is afwachten of de afwezige spelers op training daadwerkelijk niet spelen tegen Club. Als zij er niet bij zijn, is het duidelijk dat Lazio zeker niet met zijn sterkste elftal zal afzakken richting Brugge", opent Okon.


Grote kans voor Club

Hij geeft Blauw-Zwart de raad om zich tactisch niet te fel aan te passen aan Lazio. "Club Brugge moet de partij aanpakken zoals tegen Zenit. Het moet zijn eigen spel spelen en niet te veel naar de tegenstander kijken. In de Champions League kan iedereen van iedereen winnen en er zijn geen zwakke clubs. Dat er geen 24.000 uitzinnige Brugse fans aanwezig zullen zijn, is een nadeel voor Club Brugge. Maar dit is niet de eerste keer en het zal ook niet de laatste keer zijn. Het is niet makkelijk voor de spelers, maar het is zeker geen excuus om niet top te zijn."

In Italië zien ze Club Brugge toch nog als een haalbare kaart. "Bij Lazio aanzien ze Club als de zwakste tegenstander van de groep, maar dat is toch gevaarlijk. Dat bewees Club vorige week op Zenit. Het is voor Brugge een grotere match dan voor Lazio, want als Club wint maakt het alvast een grote kans op de eerste of tweede plaats. Dat zou uniek zijn voor de club. Ook al zijn er nog vier wedstrijden te spelen, met een zes op zes vergroot je toch enorm die kansen."


Spelen met Nesta, Mancini & co

Lazio deed het vorig seizoen goed, maar met een 7 op 15 is het niet goed begonnen. Het staat amper twaalfde in de Serie A. "Ik heb Lazio dit seizoen al meermaals aan het werk gezien en sinds de herstart na de coronabreak, halen ze niet meer dat hoge niveau. De start in de Serie A was moeizaam en tegen Dortmund waren ze in de eerste helft wel zeer sterk, maar in de tweede helft waren de Duitsers beter. Het verraste mij wel dat Lazio wist te winnen."

Voor Okon is het een speciale wedstrijd. Hij speelde van 1991-1996 voor Club Brugge en nadien kwam hij drie jaar uit voor Lazio. In die periode was Lazio wereldtop met tal van grote namen in de kern. "Het was een ‘crazy’ periode bij Lazio (lacht). Er speelden toen geweldige spelers zoals Nedved, Boksic, Mancini, Nesta, Signori… Het was een beetje zoals de Galactico’s van Real Madrid. In die periode won Lazio de UEFA Cup en het jaar nadien de titel."

"De beste speler? Goh, moeilijk. Maar Alessandro Nesta was uitzonderlijk. Hij was 20-21 jaar, maar hij was een beetje zoals Vincent Kompany bij Anderlecht. Met zijn kwaliteiten en uitstraling stak hij er op jonge leeftijd al bovenuit. Een klasse apart. Dan was er ook nog Roberto Mancini, die in de nadagen van zijn carrière zat. Hij liep niet meer zoveel als anderen, maar wat hij onder meer liet zien op training... Dat was puur genieten", besluit de sympathieke Australiër.

LEES OOK: 'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Gaat Club winnen van Lazio?

Meest recent

Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

0
0
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

28
28
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

5
5
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

50
50
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

46
46
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

47
47
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

148
148
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

45
45
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

67
67
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

110
110
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

192
192
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

85
85
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

196
196
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

42
42
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

112
112
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

130
130
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

217
217
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

72
72
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

501
501
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

398
398
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

370
370
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

308
308
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

247
247

Meer sportnieuws