Okon blikt vooruit naar duel tussen ex-clubs: "Een nadeel voor Club Brugge"

door
Okon blikt vooruit naar duel tussen ex-clubs:

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Lazio. Beide ploegen wonnen op de openingsspeeldag hun wedstrijd. Voetbalnieuws blikte met Paul Okon, ex-Club Brugge en Lazio, vooruit op de partij.

Lazio kende een moeilijke voorbereiding op de match met tal van afwezigen. Dinsdag trainde het zelfs met amper twaalf spelers van de A-kern. "Het is afwachten of de afwezige spelers op training daadwerkelijk niet spelen tegen Club. Als zij er niet bij zijn, is het duidelijk dat Lazio zeker niet met zijn sterkste elftal zal afzakken richting Brugge", opent Okon.


Grote kans voor Club

Hij geeft Blauw-Zwart de raad om zich tactisch niet te fel aan te passen aan Lazio. "Club Brugge moet de partij aanpakken zoals tegen Zenit. Het moet zijn eigen spel spelen en niet te veel naar de tegenstander kijken. In de Champions League kan iedereen van iedereen winnen en er zijn geen zwakke clubs. Dat er geen 24.000 uitzinnige Brugse fans aanwezig zullen zijn, is een nadeel voor Club Brugge. Maar dit is niet de eerste keer en het zal ook niet de laatste keer zijn. Het is niet makkelijk voor de spelers, maar het is zeker geen excuus om niet top te zijn."

In Italië zien ze Club Brugge toch nog als een haalbare kaart. "Bij Lazio aanzien ze Club als de zwakste tegenstander van de groep, maar dat is toch gevaarlijk. Dat bewees Club vorige week op Zenit. Het is voor Brugge een grotere match dan voor Lazio, want als Club wint maakt het alvast een grote kans op de eerste of tweede plaats. Dat zou uniek zijn voor de club. Ook al zijn er nog vier wedstrijden te spelen, met een zes op zes vergroot je toch enorm die kansen."


Spelen met Nesta, Mancini & co

Lazio deed het vorig seizoen goed, maar met een 7 op 15 is het niet goed begonnen. Het staat amper twaalfde in de Serie A. "Ik heb Lazio dit seizoen al meermaals aan het werk gezien en sinds de herstart na de coronabreak, halen ze niet meer dat hoge niveau. De start in de Serie A was moeizaam en tegen Dortmund waren ze in de eerste helft wel zeer sterk, maar in de tweede helft waren de Duitsers beter. Het verraste mij wel dat Lazio wist te winnen."

Voor Okon is het een speciale wedstrijd. Hij speelde van 1991-1996 voor Club Brugge en nadien kwam hij drie jaar uit voor Lazio. In die periode was Lazio wereldtop met tal van grote namen in de kern. "Het was een ‘crazy’ periode bij Lazio (lacht). Er speelden toen geweldige spelers zoals Nedved, Boksic, Mancini, Nesta, Signori… Het was een beetje zoals de Galactico’s van Real Madrid. In die periode won Lazio de UEFA Cup en het jaar nadien de titel."

"De beste speler? Goh, moeilijk. Maar Alessandro Nesta was uitzonderlijk. Hij was 20-21 jaar, maar hij was een beetje zoals Vincent Kompany bij Anderlecht. Met zijn kwaliteiten en uitstraling stak hij er op jonge leeftijd al bovenuit. Een klasse apart. Dan was er ook nog Roberto Mancini, die in de nadagen van zijn carrière zat. Hij liep niet meer zoveel als anderen, maar wat hij onder meer liet zien op training... Dat was puur genieten", besluit de sympathieke Australiër.

LEES OOK: ‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

Gaat Club winnen van Lazio?

Meest recent

'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

49
49
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

98
98
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

114
114
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

167
167
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

44
44
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

117
117
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

74
74
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

82
82
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

75
75
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

69
69
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

462
462
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

406
406
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

72
72
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

217
217
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

252
252
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

258
258
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

79
79
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

178
178
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

55
55
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

29
29
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

430
430
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

528
528
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

433
433
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

62
62
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

44
44

Meer sportnieuws