Okon blikt vooruit naar duel tussen ex-clubs: "Een nadeel voor Club Brugge"

220
Okon blikt vooruit naar duel tussen ex-clubs:

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Lazio. Beide ploegen wonnen op de openingsspeeldag hun wedstrijd. Voetbalnieuws blikte met Paul Okon, ex-Club Brugge en Lazio, vooruit op de partij.

Lazio kende een moeilijke voorbereiding op de match met tal van afwezigen. Dinsdag trainde het zelfs met amper twaalf spelers van de A-kern. "Het is afwachten of de afwezige spelers op training daadwerkelijk niet spelen tegen Club. Als zij er niet bij zijn, is het duidelijk dat Lazio zeker niet met zijn sterkste elftal zal afzakken richting Brugge", opent Okon.


Grote kans voor Club

Hij geeft Blauw-Zwart de raad om zich tactisch niet te fel aan te passen aan Lazio. "Club Brugge moet de partij aanpakken zoals tegen Zenit. Het moet zijn eigen spel spelen en niet te veel naar de tegenstander kijken. In de Champions League kan iedereen van iedereen winnen en er zijn geen zwakke clubs. Dat er geen 24.000 uitzinnige Brugse fans aanwezig zullen zijn, is een nadeel voor Club Brugge. Maar dit is niet de eerste keer en het zal ook niet de laatste keer zijn. Het is niet makkelijk voor de spelers, maar het is zeker geen excuus om niet top te zijn."

In Italië zien ze Club Brugge toch nog als een haalbare kaart. "Bij Lazio aanzien ze Club als de zwakste tegenstander van de groep, maar dat is toch gevaarlijk. Dat bewees Club vorige week op Zenit. Het is voor Brugge een grotere match dan voor Lazio, want als Club wint maakt het alvast een grote kans op de eerste of tweede plaats. Dat zou uniek zijn voor de club. Ook al zijn er nog vier wedstrijden te spelen, met een zes op zes vergroot je toch enorm die kansen."


Spelen met Nesta, Mancini & co

Lazio deed het vorig seizoen goed, maar met een 7 op 15 is het niet goed begonnen. Het staat amper twaalfde in de Serie A. "Ik heb Lazio dit seizoen al meermaals aan het werk gezien en sinds de herstart na de coronabreak, halen ze niet meer dat hoge niveau. De start in de Serie A was moeizaam en tegen Dortmund waren ze in de eerste helft wel zeer sterk, maar in de tweede helft waren de Duitsers beter. Het verraste mij wel dat Lazio wist te winnen."

Voor Okon is het een speciale wedstrijd. Hij speelde van 1991-1996 voor Club Brugge en nadien kwam hij drie jaar uit voor Lazio. In die periode was Lazio wereldtop met tal van grote namen in de kern. "Het was een ‘crazy’ periode bij Lazio (lacht). Er speelden toen geweldige spelers zoals Nedved, Boksic, Mancini, Nesta, Signori… Het was een beetje zoals de Galactico’s van Real Madrid. In die periode won Lazio de UEFA Cup en het jaar nadien de titel."

"De beste speler? Goh, moeilijk. Maar Alessandro Nesta was uitzonderlijk. Hij was 20-21 jaar, maar hij was een beetje zoals Vincent Kompany bij Anderlecht. Met zijn kwaliteiten en uitstraling stak hij er op jonge leeftijd al bovenuit. Een klasse apart. Dan was er ook nog Roberto Mancini, die in de nadagen van zijn carrière zat. Hij liep niet meer zoveel als anderen, maar wat hij onder meer liet zien op training... Dat was puur genieten", besluit de sympathieke Australiër.

LEES OOK: 'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Gaat Club winnen van Lazio?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

51
51
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

50
50
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

144
144
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

133
133
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

291
291
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

271
271
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

181
181
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

313
313
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

141
141
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

992
992

Meer sportnieuws