Okon blikt vooruit naar duel tussen ex-clubs: "Een nadeel voor Club Brugge"

220 stemmen
Okon blikt vooruit naar duel tussen ex-clubs:

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Lazio. Beide ploegen wonnen op de openingsspeeldag hun wedstrijd. Voetbalnieuws blikte met Paul Okon, ex-Club Brugge en Lazio, vooruit op de partij.

Lazio kende een moeilijke voorbereiding op de match met tal van afwezigen. Dinsdag trainde het zelfs met amper twaalf spelers van de A-kern. "Het is afwachten of de afwezige spelers op training daadwerkelijk niet spelen tegen Club. Als zij er niet bij zijn, is het duidelijk dat Lazio zeker niet met zijn sterkste elftal zal afzakken richting Brugge", opent Okon.


Grote kans voor Club

Hij geeft Blauw-Zwart de raad om zich tactisch niet te fel aan te passen aan Lazio. "Club Brugge moet de partij aanpakken zoals tegen Zenit. Het moet zijn eigen spel spelen en niet te veel naar de tegenstander kijken. In de Champions League kan iedereen van iedereen winnen en er zijn geen zwakke clubs. Dat er geen 24.000 uitzinnige Brugse fans aanwezig zullen zijn, is een nadeel voor Club Brugge. Maar dit is niet de eerste keer en het zal ook niet de laatste keer zijn. Het is niet makkelijk voor de spelers, maar het is zeker geen excuus om niet top te zijn."

In Italië zien ze Club Brugge toch nog als een haalbare kaart. "Bij Lazio aanzien ze Club als de zwakste tegenstander van de groep, maar dat is toch gevaarlijk. Dat bewees Club vorige week op Zenit. Het is voor Brugge een grotere match dan voor Lazio, want als Club wint maakt het alvast een grote kans op de eerste of tweede plaats. Dat zou uniek zijn voor de club. Ook al zijn er nog vier wedstrijden te spelen, met een zes op zes vergroot je toch enorm die kansen."


Spelen met Nesta, Mancini & co

Lazio deed het vorig seizoen goed, maar met een 7 op 15 is het niet goed begonnen. Het staat amper twaalfde in de Serie A. "Ik heb Lazio dit seizoen al meermaals aan het werk gezien en sinds de herstart na de coronabreak, halen ze niet meer dat hoge niveau. De start in de Serie A was moeizaam en tegen Dortmund waren ze in de eerste helft wel zeer sterk, maar in de tweede helft waren de Duitsers beter. Het verraste mij wel dat Lazio wist te winnen."

Voor Okon is het een speciale wedstrijd. Hij speelde van 1991-1996 voor Club Brugge en nadien kwam hij drie jaar uit voor Lazio. In die periode was Lazio wereldtop met tal van grote namen in de kern. "Het was een ‘crazy’ periode bij Lazio (lacht). Er speelden toen geweldige spelers zoals Nedved, Boksic, Mancini, Nesta, Signori… Het was een beetje zoals de Galactico’s van Real Madrid. In die periode won Lazio de UEFA Cup en het jaar nadien de titel."

"De beste speler? Goh, moeilijk. Maar Alessandro Nesta was uitzonderlijk. Hij was 20-21 jaar, maar hij was een beetje zoals Vincent Kompany bij Anderlecht. Met zijn kwaliteiten en uitstraling stak hij er op jonge leeftijd al bovenuit. Een klasse apart. Dan was er ook nog Roberto Mancini, die in de nadagen van zijn carrière zat. Hij liep niet meer zoveel als anderen, maar wat hij onder meer liet zien op training... Dat was puur genieten", besluit de sympathieke Australiër.

LEES OOK: 'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Gaat Club winnen van Lazio?

Meest recent

'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

2
2
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

11
11
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

97
97
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

24
24
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

19
19
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

41
41
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

302
302
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

30
30
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

132
132
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

105
105
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

555
555
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

115
115
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

106
106
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

359
359
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

23
23
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

615
615
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

455
455
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

70
70
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

396
396
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

467
467
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

213
213
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

243
243
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

434
434
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

636
636
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

155
155

Meer sportnieuws