Okon blikt vooruit naar duel tussen ex-clubs: "Een nadeel voor Club Brugge"

220 stemmen
Okon blikt vooruit naar duel tussen ex-clubs:

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Lazio. Beide ploegen wonnen op de openingsspeeldag hun wedstrijd. Voetbalnieuws blikte met Paul Okon, ex-Club Brugge en Lazio, vooruit op de partij.

Lazio kende een moeilijke voorbereiding op de match met tal van afwezigen. Dinsdag trainde het zelfs met amper twaalf spelers van de A-kern. "Het is afwachten of de afwezige spelers op training daadwerkelijk niet spelen tegen Club. Als zij er niet bij zijn, is het duidelijk dat Lazio zeker niet met zijn sterkste elftal zal afzakken richting Brugge", opent Okon.


Grote kans voor Club

Hij geeft Blauw-Zwart de raad om zich tactisch niet te fel aan te passen aan Lazio. "Club Brugge moet de partij aanpakken zoals tegen Zenit. Het moet zijn eigen spel spelen en niet te veel naar de tegenstander kijken. In de Champions League kan iedereen van iedereen winnen en er zijn geen zwakke clubs. Dat er geen 24.000 uitzinnige Brugse fans aanwezig zullen zijn, is een nadeel voor Club Brugge. Maar dit is niet de eerste keer en het zal ook niet de laatste keer zijn. Het is niet makkelijk voor de spelers, maar het is zeker geen excuus om niet top te zijn."

In Italië zien ze Club Brugge toch nog als een haalbare kaart. "Bij Lazio aanzien ze Club als de zwakste tegenstander van de groep, maar dat is toch gevaarlijk. Dat bewees Club vorige week op Zenit. Het is voor Brugge een grotere match dan voor Lazio, want als Club wint maakt het alvast een grote kans op de eerste of tweede plaats. Dat zou uniek zijn voor de club. Ook al zijn er nog vier wedstrijden te spelen, met een zes op zes vergroot je toch enorm die kansen."


Spelen met Nesta, Mancini & co

Lazio deed het vorig seizoen goed, maar met een 7 op 15 is het niet goed begonnen. Het staat amper twaalfde in de Serie A. "Ik heb Lazio dit seizoen al meermaals aan het werk gezien en sinds de herstart na de coronabreak, halen ze niet meer dat hoge niveau. De start in de Serie A was moeizaam en tegen Dortmund waren ze in de eerste helft wel zeer sterk, maar in de tweede helft waren de Duitsers beter. Het verraste mij wel dat Lazio wist te winnen."

Voor Okon is het een speciale wedstrijd. Hij speelde van 1991-1996 voor Club Brugge en nadien kwam hij drie jaar uit voor Lazio. In die periode was Lazio wereldtop met tal van grote namen in de kern. "Het was een ‘crazy’ periode bij Lazio (lacht). Er speelden toen geweldige spelers zoals Nedved, Boksic, Mancini, Nesta, Signori… Het was een beetje zoals de Galactico’s van Real Madrid. In die periode won Lazio de UEFA Cup en het jaar nadien de titel."

"De beste speler? Goh, moeilijk. Maar Alessandro Nesta was uitzonderlijk. Hij was 20-21 jaar, maar hij was een beetje zoals Vincent Kompany bij Anderlecht. Met zijn kwaliteiten en uitstraling stak hij er op jonge leeftijd al bovenuit. Een klasse apart. Dan was er ook nog Roberto Mancini, die in de nadagen van zijn carrière zat. Hij liep niet meer zoveel als anderen, maar wat hij onder meer liet zien op training... Dat was puur genieten", besluit de sympathieke Australiër.

LEES OOK: 'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Gaat Club winnen van Lazio?

Meest recent

'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

38
38
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

161
161
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

278
278
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

193
193
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

121
121
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

139
139
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

162
162
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

334
334
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

612
612
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

107
107
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

425
425
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

63
63
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

344
344
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

105
105
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

41
41
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

110
110
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

378
378
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

288
288
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

114
114
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

647
647
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

341
341
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

155
155
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

663
663
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

271
271

Meer sportnieuws