Belgische arbitrage bijt van zich af

533 stemmen
Belgische arbitrage bijt van zich af

Geen speeldag gaat voorbij zonder felle kritiek op de Belgische arbitrage, zo lijkt. Scheidsrechter en VAR zijn zowat wekelijks de gebeten hond, waarbij vooral de regels rond handspel de voorbije weken voor heel wat discussies zorgden. In de podcast De Tribune beet Stephanie Forde, operationeel manager van het arbitragekorps, nu stevig van zich af.


"De regels rond handspel zijn zeer technisch", gaf ze eerst nog toe, alvorens toch een sneer uit te delen. "Maar ik denk wel dat het een noodzaak is dat iedereen eerst eens het reglementenboekje leest. Als je de uitgeschreven tekst kent, dan wordt alles meer verstaanbaar, ook de nuances en uitzonderingen. Als je een anonieme enquête zou doen bij spelers en stafleden en vraagt of ze ooit het reglement al hebben gelezen, dan denk ik dat je zou schrikken van de resultaten. Wat wij in het begin van het seizoen uitleggen, dat zijn meestal de aanpassingen, maar als je de basis nog niet kent, dan wordt het heel moeilijk om de regels te begrijpen."

Daarmee ging Forde deels in op het ongenoegen van Club Brugge-trainer Philippe Clement over het hands van Mats Rits tegen Standard. Ook op de klacht van Paul Gheysens over de onervaren ref Jasper Vergoote als spelleider van de derby tegen Beerschot kwam vervolgens nog kort ter sprake. "De aanduiding van Jasper Vergoote paste perfect in zijn opleidingstraject. Hij heeft vorig seizoen een heel sterke indruk gemaakt. Hij trekt die lijn dit seizoen door en is enorm professioneel aan het werk. Als we mensen beter willen maken, dan moeten we ze de kans geven om te debuteren in een grote derby of belangrijke wedstrijd", klonk het.

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

🚀

Kan u zich vinden in deze uitleg?

Meest recent

Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

14
14
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

66
66
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

117
117
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

252
252
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

221
221
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

450
450
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

263
263
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

117
117
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

138
138
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

355
355
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

494
494
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

312
312
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

135
135
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

39
39
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

395
395
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

54
54
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

468
468
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

661
661
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

127
127
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

108
108
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

318
318
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

130
130
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

49
49
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

101
101
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

226
226

Meer sportnieuws