AA Gent delft het onderspit tegen een efficiënt Genk

door
AA Gent delft het onderspit tegen een efficiënt Genk

KAA Gent en KRC Genk sloten vanavond de tiende speeldag van de Jupiler Pro League af. Vooraf werden alle ogen gericht op Genk-trainer Thorup, die zijn ex-ploeg voor de kiezen kreeg in de Ghelamco Arena. De Deen zag zijn efficiënte ploeg zegevieren, en heeft zijn wraak op het Gent-bestuur beet.


Gent morst met de kansen, Genk is efficiënt
KAA Gent nam de Limburgers onmiddellijk bij het nekvel. Een vrije trap van Kums werd uitstekend gered door doelman Vukovic, die een vroege achterstand voorkwam. Na een tiental minuten zag de thuisploeg Laurent Depoitre uitvallen vanwege een hamstringblessure. De bonkige spits werd vervangen door zomeraanwinst Tim Kleindienst. Na het uitvallen van Depoitre bleven de Buffalo's aandringen. Uiteindelijk profiteerde Castro-Montes van het mistasten van Genk-verdediger Cuesta, en knalde hij de thuisploeg verdiend op voorsprong. 

KAA Gent bleef kansen creëren, maar Tim Kleindienst liet het na om de score verder uit te diepen. De Duitser stuitte tot drie keer toe op Vukovic, en uiteindelijk viel het doelpunt aan de overkant. Een snedige counter van Genk resulteerde via het hoofd van Bongonda in de gelijkmaker. De Limburgers waren uiteindelijk nog dichtbij de 1-2, maar Thorstvedt zag zijn schot naast het doel belanden. Beide ploegen gingen rusten met 1-1 op het scorebord. 

Gent blijft beter, maar Thorup mag zegevieren
In de tweede helft kwam de thuisploeg (opnieuw) uitstekend uit de kleedkamer. Een kans van Kleindienst werd echter opnieuw gepareerd door Vukovic. De Duitse spits van Gent blijft het voorlopig moeilijk hebben in onze Jupiler Pro League. Nadien daalt het niveau van de wedstrijd zienderogen. Er sluipt bijzonder veel afval in het spel van Gent én Genk, en een billijk gelijkspel lijkt het eindresultaat te gaan worden van de povere wedstrijd. 

Een vijftal minuten voor het laatste fluitsignaal proberen de Limburgers nog eens een combinatie op te zetten. Na enkele geslaagde tikjes belandt de bal voor de voeten van Hrosovsky. De Tjech haalt verschroeiend uit en Bolat verkijkt zich volledig op de trap van de Genk-middenvelder. Een knap doelpunt, al had Bolat het ongetwijfeld beter kunnen doen bij de uithaal van Hrosovsky. Gent probeerde nog te zoeken naar de gelijkmaker, maar Genk hield zonder al te veel problemen stand. De Limburgers nestelen zich zo in de buik van het klassement, terwijl Gent op een teleurstellende dertiende plaats blijft staan. 
Scoreverloop:
1-0: Castro-Montes (24')
1-1: Bongonda (39')
1-2: Hrosovsky (84')

LEES OOK: Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

Verdiende overwinning voor Genk?

Meest recent

'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

13
13
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

8
8
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

163
163
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

140
140
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

250
250
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

68
68
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

474
474
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

696
696
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

206
206
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

465
465
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

259
259
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

208
208
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

98
98
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

81
81
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

53
53
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

229
229
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

35
35
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

184
184
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

233
233
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

49
49
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

135
135
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

223
223
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

140
140
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

86
86

Meer sportnieuws