AA Gent delft het onderspit tegen een efficiënt Genk

door
AA Gent delft het onderspit tegen een efficiënt Genk

KAA Gent en KRC Genk sloten vanavond de tiende speeldag van de Jupiler Pro League af. Vooraf werden alle ogen gericht op Genk-trainer Thorup, die zijn ex-ploeg voor de kiezen kreeg in de Ghelamco Arena. De Deen zag zijn efficiënte ploeg zegevieren, en heeft zijn wraak op het Gent-bestuur beet.


Gent morst met de kansen, Genk is efficiënt
KAA Gent nam de Limburgers onmiddellijk bij het nekvel. Een vrije trap van Kums werd uitstekend gered door doelman Vukovic, die een vroege achterstand voorkwam. Na een tiental minuten zag de thuisploeg Laurent Depoitre uitvallen vanwege een hamstringblessure. De bonkige spits werd vervangen door zomeraanwinst Tim Kleindienst. Na het uitvallen van Depoitre bleven de Buffalo's aandringen. Uiteindelijk profiteerde Castro-Montes van het mistasten van Genk-verdediger Cuesta, en knalde hij de thuisploeg verdiend op voorsprong. 

KAA Gent bleef kansen creëren, maar Tim Kleindienst liet het na om de score verder uit te diepen. De Duitser stuitte tot drie keer toe op Vukovic, en uiteindelijk viel het doelpunt aan de overkant. Een snedige counter van Genk resulteerde via het hoofd van Bongonda in de gelijkmaker. De Limburgers waren uiteindelijk nog dichtbij de 1-2, maar Thorstvedt zag zijn schot naast het doel belanden. Beide ploegen gingen rusten met 1-1 op het scorebord. 

Gent blijft beter, maar Thorup mag zegevieren
In de tweede helft kwam de thuisploeg (opnieuw) uitstekend uit de kleedkamer. Een kans van Kleindienst werd echter opnieuw gepareerd door Vukovic. De Duitse spits van Gent blijft het voorlopig moeilijk hebben in onze Jupiler Pro League. Nadien daalt het niveau van de wedstrijd zienderogen. Er sluipt bijzonder veel afval in het spel van Gent én Genk, en een billijk gelijkspel lijkt het eindresultaat te gaan worden van de povere wedstrijd. 

Een vijftal minuten voor het laatste fluitsignaal proberen de Limburgers nog eens een combinatie op te zetten. Na enkele geslaagde tikjes belandt de bal voor de voeten van Hrosovsky. De Tjech haalt verschroeiend uit en Bolat verkijkt zich volledig op de trap van de Genk-middenvelder. Een knap doelpunt, al had Bolat het ongetwijfeld beter kunnen doen bij de uithaal van Hrosovsky. Gent probeerde nog te zoeken naar de gelijkmaker, maar Genk hield zonder al te veel problemen stand. De Limburgers nestelen zich zo in de buik van het klassement, terwijl Gent op een teleurstellende dertiende plaats blijft staan. 
Scoreverloop:
1-0: Castro-Montes (24')
1-1: Bongonda (39')
1-2: Hrosovsky (84')

LEES OOK: Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

Verdiende overwinning voor Genk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

37
37
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

0
0
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

34
34
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

49
49
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

62
62
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

30
30
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

129
129
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

27
27
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

109
109
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

455
455
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

256
256
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

264
264
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

237
237
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

45
45
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

242
242
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

72
72
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

423
423
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

259
259
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

102
102
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

92
92
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

136
136
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

418
418
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

82
82
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

203
203

Meer sportnieuws