AA Gent delft het onderspit tegen een efficiënt Genk

480 stemmen
AA Gent delft het onderspit tegen een efficiënt Genk

KAA Gent en KRC Genk sloten vanavond de tiende speeldag van de Jupiler Pro League af. Vooraf werden alle ogen gericht op Genk-trainer Thorup, die zijn ex-ploeg voor de kiezen kreeg in de Ghelamco Arena. De Deen zag zijn efficiënte ploeg zegevieren, en heeft zijn wraak op het Gent-bestuur beet.


Gent morst met de kansen, Genk is efficiënt
KAA Gent nam de Limburgers onmiddellijk bij het nekvel. Een vrije trap van Kums werd uitstekend gered door doelman Vukovic, die een vroege achterstand voorkwam. Na een tiental minuten zag de thuisploeg Laurent Depoitre uitvallen vanwege een hamstringblessure. De bonkige spits werd vervangen door zomeraanwinst Tim Kleindienst. Na het uitvallen van Depoitre bleven de Buffalo's aandringen. Uiteindelijk profiteerde Castro-Montes van het mistasten van Genk-verdediger Cuesta, en knalde hij de thuisploeg verdiend op voorsprong. 

KAA Gent bleef kansen creëren, maar Tim Kleindienst liet het na om de score verder uit te diepen. De Duitser stuitte tot drie keer toe op Vukovic, en uiteindelijk viel het doelpunt aan de overkant. Een snedige counter van Genk resulteerde via het hoofd van Bongonda in de gelijkmaker. De Limburgers waren uiteindelijk nog dichtbij de 1-2, maar Thorstvedt zag zijn schot naast het doel belanden. Beide ploegen gingen rusten met 1-1 op het scorebord. 

Gent blijft beter, maar Thorup mag zegevieren
In de tweede helft kwam de thuisploeg (opnieuw) uitstekend uit de kleedkamer. Een kans van Kleindienst werd echter opnieuw gepareerd door Vukovic. De Duitse spits van Gent blijft het voorlopig moeilijk hebben in onze Jupiler Pro League. Nadien daalt het niveau van de wedstrijd zienderogen. Er sluipt bijzonder veel afval in het spel van Gent én Genk, en een billijk gelijkspel lijkt het eindresultaat te gaan worden van de povere wedstrijd. 

Een vijftal minuten voor het laatste fluitsignaal proberen de Limburgers nog eens een combinatie op te zetten. Na enkele geslaagde tikjes belandt de bal voor de voeten van Hrosovsky. De Tjech haalt verschroeiend uit en Bolat verkijkt zich volledig op de trap van de Genk-middenvelder. Een knap doelpunt, al had Bolat het ongetwijfeld beter kunnen doen bij de uithaal van Hrosovsky. Gent probeerde nog te zoeken naar de gelijkmaker, maar Genk hield zonder al te veel problemen stand. De Limburgers nestelen zich zo in de buik van het klassement, terwijl Gent op een teleurstellende dertiende plaats blijft staan. 
Scoreverloop:
1-0: Castro-Montes (24')
1-1: Bongonda (39')
1-2: Hrosovsky (84')

LEES OOK: KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

Verdiende overwinning voor Genk?

Meest recent

Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

2
2
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

10
10
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

12
12
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

134
134
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

145
145
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

428
428
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

123
123
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

14
14
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

342
342
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

113
113
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

116
116
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

585
585
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

666
666
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

303
303
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

378
378
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

95
95
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

166
166
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

225
225
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

93
93
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

171
171
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

80
80
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

185
185
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

200
200
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

31
31
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

225
225

Meer sportnieuws