Club Brugge met Boucaut: 17 zeges, 11 nederlagen & 20 penalty's

651 stemmen
Club Brugge met Boucaut: 17 zeges, 11 nederlagen & 20 penalty's

Na het delirium in Zenit volgde zaterdag in Leuven de ontnuchtering voor Club Brugge. Blauw-Zwart verloor met 2-1 van OHL, dat al het goeds van de voorbije weken bevestigde. Toch liet de landskampioen vooral zelf veel kansen liggen en gaf het in de tweede helft teveel ruimte weg aan de prima presterende promovendus. Genoeg sportieve zaken om naar te verwijzen dus, al ging het achteraf helaas andermaal vooral over de arbitrage.


Vooral bij Club Brugge waren ze niet te spreken over de spelleiding van Alexandre Boucaut, die nochtans beide teams een strafschop besloot toe te kennen na lichte duwfouten. Na de discutabele elfmeters vorige week op het veld van Standard bleek dat echter slechts en pleister op een zere wonde voor de bezoekers. Diverse media hadden het namelijk over de manier waarop Blauw-Zwart zowel tijdens als na de wedstrijd tekeer ging tegen Boucaut, die het ook op sociale media moest ontgelden. Volgens de Brugse fans is er zelfs sprake van een stelselmatige benadeling wanneer hij een match van Club in goede banen moet leiden. Dit seizoen was dat tweemaal het geval: tegen Beerschot en OHL, toen de landskampioen telkens verrassend verloor.

In totaal staat de balans met Boucaut als scheidsrechter voor de Bruggelingen zo op 17 zeges, 11 draws en 11 nederlagen in 39 duels. Qua penalty's kreeg Club er negen voor en 11 tegen, wat gele kaarten betreft staat het 69 tegen 71 stuks. Voor een topploeg inderdaad geen prima cijfers, al lijkt het toch lang niet voldoende om van een invloed te kunnen spreken. Bovendien geeft de teller wat rode kaarten betreft dan weer vier tegen zeven aan. De ploeg die Boucaut het liefst over de vloer ziet komen, is trouwens KRC Genk. In 42 wedstrijden met hem als ref wonnen de Limburgers 26 keer en gingen ze negen keer onderuit, met meer strafschoppen en minder kaarten. Ook Standard legt een uitstekend rapport voor, maar wordt wel veel vaker bestraft.

De volledige cijfers volgens Transfermarkt.com kan u HIER raadplegen.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Boucaut is volgens mij in België ...

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

13
13
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

150
150
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

204
204
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

103
103
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

42
42
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

487
487
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

92
92
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

111
111
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

140
140
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

135
135
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

61
61
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

415
415
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

134
134
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

161
161
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

162
162
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

192
192
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

575
575
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

162
162
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

161
161
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

409
409
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

357
357
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

99
99
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

812
812

Meer sportnieuws