JPL historisch spannend: Anderlecht op 2 punten van Club Brugge

door
JPL historisch spannend: Anderlecht op 2 punten van Club Brugge

Ivan Leko schrijft geschiedenis met Antwerp, want voor het eerst sinds 1958 staat de Great Old na tien speeldagen aan de leiding in de Belgische eerste klasse. Door de uitslagen van afgelopen weekend dient zich daar voorlopig een historisch spannende strijd aan.


Op dit moment staat het stamnummer één op kop met 20 punten op een mogelijk totaal van 30 stuks, waarmee het amper drie punten voorsprong heeft op nummer zeven Anderlecht. In het kielzog van Antwerp volgen dan ook Club Brugge en Charleroi met elk 19 punten, al kunnen de Zebra's mits een zege in hun inhaalmatch tegen Waasland-Beveren nog haasje-over doen. Promovendi Beerschot en OH Leuven volgen net als Standard met één puntje minder, Anderlecht klokt voorlopig af op 17 eenheden. Cercle Brugge en KV Oostende, respectievelijk achtste en negende in de stand, hebben allebei ook nog een partij tegen zwakke broertjes Moeskroen en Waasland-Beveren tegoed. Bij een overwinning tellen ook zij dan 18 punten.

Heel wat clubs op een hoopje dus in de race om PO I en II, zo concludeert ook Sport/Voetbalmagazine, dat daarom op onderzoek uittrok. Daaruit blijkt dat de 20 punten van Antwerp als koploper het laagste totaal voor het nummer één na 10 speeldagen betreft sinds de invoering van het driepuntensysteem in 1995, net zoals de bonus op Anderlecht als zevende in het klassement ongezien laag is. Virtueel gezien staan trouwens alle ploegen in de linkerkolom op amper drie punten van elkaar, volgens S/VM eveneens een unicum. Een bijzondere situatie dus, al dan niet beïnvloed door het coronavirus en het verlies van het thuisvoordeel. Nu daar ook de Europese belasting bijkomt, wacht ons echter wie weet een bijzonder spannend seizoen.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

🚀

Welke promovendus zal het hoogst eindigen dit seizoen?

Meest recent

De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

0
0
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

53
53
De Bruyne schittert plots in opmerkelijk filmpje: "King Kev"

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

2
2
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

129
129
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

79
79
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

95
95
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

20
20
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

131
131
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

46
46
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

33
33
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

68
68
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

96
96
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

74
74
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

65
65
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

546
546
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

54
54
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

70
70
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

261
261
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

150
150
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

53
53
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

189
189
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

211
211
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

210
210

Meer sportnieuws