JPL historisch spannend: Anderlecht op 2 punten van Club Brugge

door
JPL historisch spannend: Anderlecht op 2 punten van Club Brugge

Ivan Leko schrijft geschiedenis met Antwerp, want voor het eerst sinds 1958 staat de Great Old na tien speeldagen aan de leiding in de Belgische eerste klasse. Door de uitslagen van afgelopen weekend dient zich daar voorlopig een historisch spannende strijd aan.


Op dit moment staat het stamnummer één op kop met 20 punten op een mogelijk totaal van 30 stuks, waarmee het amper drie punten voorsprong heeft op nummer zeven Anderlecht. In het kielzog van Antwerp volgen dan ook Club Brugge en Charleroi met elk 19 punten, al kunnen de Zebra's mits een zege in hun inhaalmatch tegen Waasland-Beveren nog haasje-over doen. Promovendi Beerschot en OH Leuven volgen net als Standard met één puntje minder, Anderlecht klokt voorlopig af op 17 eenheden. Cercle Brugge en KV Oostende, respectievelijk achtste en negende in de stand, hebben allebei ook nog een partij tegen zwakke broertjes Moeskroen en Waasland-Beveren tegoed. Bij een overwinning tellen ook zij dan 18 punten.

Heel wat clubs op een hoopje dus in de race om PO I en II, zo concludeert ook Sport/Voetbalmagazine, dat daarom op onderzoek uittrok. Daaruit blijkt dat de 20 punten van Antwerp als koploper het laagste totaal voor het nummer één na 10 speeldagen betreft sinds de invoering van het driepuntensysteem in 1995, net zoals de bonus op Anderlecht als zevende in het klassement ongezien laag is. Virtueel gezien staan trouwens alle ploegen in de linkerkolom op amper drie punten van elkaar, volgens S/VM eveneens een unicum. Een bijzondere situatie dus, al dan niet beïnvloed door het coronavirus en het verlies van het thuisvoordeel. Nu daar ook de Europese belasting bijkomt, wacht ons echter wie weet een bijzonder spannend seizoen.

LEES OOK: 'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Welke promovendus zal het hoogst eindigen dit seizoen?

Meest recent

'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

7
7
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

26
26
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

47
47
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

218
218
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

29
29
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

181
181
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

143
143
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

759
759
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

141
141
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

670
670
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

400
400
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

499
499
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

461
461
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

116
116
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

126
126
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

558
558
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

254
254
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

269
269
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

157
157
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

127
127
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

407
407

Meer sportnieuws