JPL historisch spannend: Anderlecht op 2 punten van Club Brugge

377 stemmen
JPL historisch spannend: Anderlecht op 2 punten van Club Brugge

Ivan Leko schrijft geschiedenis met Antwerp, want voor het eerst sinds 1958 staat de Great Old na tien speeldagen aan de leiding in de Belgische eerste klasse. Door de uitslagen van afgelopen weekend dient zich daar voorlopig een historisch spannende strijd aan.


Op dit moment staat het stamnummer één op kop met 20 punten op een mogelijk totaal van 30 stuks, waarmee het amper drie punten voorsprong heeft op nummer zeven Anderlecht. In het kielzog van Antwerp volgen dan ook Club Brugge en Charleroi met elk 19 punten, al kunnen de Zebra's mits een zege in hun inhaalmatch tegen Waasland-Beveren nog haasje-over doen. Promovendi Beerschot en OH Leuven volgen net als Standard met één puntje minder, Anderlecht klokt voorlopig af op 17 eenheden. Cercle Brugge en KV Oostende, respectievelijk achtste en negende in de stand, hebben allebei ook nog een partij tegen zwakke broertjes Moeskroen en Waasland-Beveren tegoed. Bij een overwinning tellen ook zij dan 18 punten.

Heel wat clubs op een hoopje dus in de race om PO I en II, zo concludeert ook Sport/Voetbalmagazine, dat daarom op onderzoek uittrok. Daaruit blijkt dat de 20 punten van Antwerp als koploper het laagste totaal voor het nummer één na 10 speeldagen betreft sinds de invoering van het driepuntensysteem in 1995, net zoals de bonus op Anderlecht als zevende in het klassement ongezien laag is. Virtueel gezien staan trouwens alle ploegen in de linkerkolom op amper drie punten van elkaar, volgens S/VM eveneens een unicum. Een bijzondere situatie dus, al dan niet beïnvloed door het coronavirus en het verlies van het thuisvoordeel. Nu daar ook de Europese belasting bijkomt, wacht ons echter wie weet een bijzonder spannend seizoen.

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

🚀

Welke promovendus zal het hoogst eindigen dit seizoen?

Meest recent

Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

11
11
'Anderlecht komt te laat: De Cat tekent voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

84
84
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

33
33
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

133
133
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

253
253
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

335
335
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

378
378
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

428
428
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

197
197
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

495
495
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

162
162
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

217
217
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

217
217
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

103
103
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

239
239
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

544
544
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

159
159
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

224
224
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

407
407
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

100
100
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

678
678
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

56
56
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

67
67
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

272
272

Meer sportnieuws