JPL historisch spannend: Anderlecht op 2 punten van Club Brugge

door
JPL historisch spannend: Anderlecht op 2 punten van Club Brugge

Ivan Leko schrijft geschiedenis met Antwerp, want voor het eerst sinds 1958 staat de Great Old na tien speeldagen aan de leiding in de Belgische eerste klasse. Door de uitslagen van afgelopen weekend dient zich daar voorlopig een historisch spannende strijd aan.


Op dit moment staat het stamnummer één op kop met 20 punten op een mogelijk totaal van 30 stuks, waarmee het amper drie punten voorsprong heeft op nummer zeven Anderlecht. In het kielzog van Antwerp volgen dan ook Club Brugge en Charleroi met elk 19 punten, al kunnen de Zebra's mits een zege in hun inhaalmatch tegen Waasland-Beveren nog haasje-over doen. Promovendi Beerschot en OH Leuven volgen net als Standard met één puntje minder, Anderlecht klokt voorlopig af op 17 eenheden. Cercle Brugge en KV Oostende, respectievelijk achtste en negende in de stand, hebben allebei ook nog een partij tegen zwakke broertjes Moeskroen en Waasland-Beveren tegoed. Bij een overwinning tellen ook zij dan 18 punten.

Heel wat clubs op een hoopje dus in de race om PO I en II, zo concludeert ook Sport/Voetbalmagazine, dat daarom op onderzoek uittrok. Daaruit blijkt dat de 20 punten van Antwerp als koploper het laagste totaal voor het nummer één na 10 speeldagen betreft sinds de invoering van het driepuntensysteem in 1995, net zoals de bonus op Anderlecht als zevende in het klassement ongezien laag is. Virtueel gezien staan trouwens alle ploegen in de linkerkolom op amper drie punten van elkaar, volgens S/VM eveneens een unicum. Een bijzondere situatie dus, al dan niet beïnvloed door het coronavirus en het verlies van het thuisvoordeel. Nu daar ook de Europese belasting bijkomt, wacht ons echter wie weet een bijzonder spannend seizoen.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Welke promovendus zal het hoogst eindigen dit seizoen?

Meest recent

'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

74
74
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

14
14
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

210
210
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

45
45
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

197
197
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

235
235
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

447
447
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

216
216
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

485
485
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

374
374
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

176
176
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

426
426
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

594
594
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

491
491
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

112
112
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

204
204
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

293
293
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

314
314
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

466
466
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

89
89
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

464
464
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

443
443
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

113
113
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

731
731
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

431
431

Meer sportnieuws