JPL historisch spannend: Anderlecht op 2 punten van Club Brugge

door
JPL historisch spannend: Anderlecht op 2 punten van Club Brugge

Ivan Leko schrijft geschiedenis met Antwerp, want voor het eerst sinds 1958 staat de Great Old na tien speeldagen aan de leiding in de Belgische eerste klasse. Door de uitslagen van afgelopen weekend dient zich daar voorlopig een historisch spannende strijd aan.


Op dit moment staat het stamnummer één op kop met 20 punten op een mogelijk totaal van 30 stuks, waarmee het amper drie punten voorsprong heeft op nummer zeven Anderlecht. In het kielzog van Antwerp volgen dan ook Club Brugge en Charleroi met elk 19 punten, al kunnen de Zebra's mits een zege in hun inhaalmatch tegen Waasland-Beveren nog haasje-over doen. Promovendi Beerschot en OH Leuven volgen net als Standard met één puntje minder, Anderlecht klokt voorlopig af op 17 eenheden. Cercle Brugge en KV Oostende, respectievelijk achtste en negende in de stand, hebben allebei ook nog een partij tegen zwakke broertjes Moeskroen en Waasland-Beveren tegoed. Bij een overwinning tellen ook zij dan 18 punten.

Heel wat clubs op een hoopje dus in de race om PO I en II, zo concludeert ook Sport/Voetbalmagazine, dat daarom op onderzoek uittrok. Daaruit blijkt dat de 20 punten van Antwerp als koploper het laagste totaal voor het nummer één na 10 speeldagen betreft sinds de invoering van het driepuntensysteem in 1995, net zoals de bonus op Anderlecht als zevende in het klassement ongezien laag is. Virtueel gezien staan trouwens alle ploegen in de linkerkolom op amper drie punten van elkaar, volgens S/VM eveneens een unicum. Een bijzondere situatie dus, al dan niet beïnvloed door het coronavirus en het verlies van het thuisvoordeel. Nu daar ook de Europese belasting bijkomt, wacht ons echter wie weet een bijzonder spannend seizoen.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Welke promovendus zal het hoogst eindigen dit seizoen?

Meest recent

Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

37
37
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

121
121
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

131
131
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

108
108
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

245
245
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

232
232
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

108
108
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

317
317
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

76
76
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

281
281
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

105
105
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

80
80
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

182
182
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

220
220
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

501
501
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

118
118
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

84
84
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

203
203
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

750
750
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

357
357
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

272
272
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

880
880
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

427
427

Meer sportnieuws