Gheysens sneert naar Club Brugge: "Wij maken zoiets niet mee"

2080 stemmen
Gheysens sneert naar Club Brugge:

Antwerp won zondag de derby van Beerschot en wipt, mede dankzij de nederlaag van Standard en het corona-uitstel bij Charleroi, zo naar de eerste plaats in het klassement. Reden genoeg voor voorzitter Paul Gheysens om tevreden te zijn, zou je dan denken, al bleek dat achteraf niet helemaal het geval.


Hoewel de preses van de Great Old zich uiteraard fier toonde over de verwezenlijkingen van zijn elftal, was hij namelijk niet opgezet met de arbitrage in de strijd om de titel van ploeg van 't Stad. Bovenop zijn kritiek aan het adres van ref Jasper Vergoote en de KBVB in het algemeen, kon Gheysens het daarbij ook niet laten om een sneer aan Club Brugge uit te delen. Zo verwees hij doorheen zijn betoog naar de strafschop die Blauw-Zwart al dan niet onterecht kreeg op bezoek bij OH Leuven. "Wij maken zulke dingen niet mee hoor", citeerde Het Nieuwsblad de Antwerpse voorzitter, die naast de sportieve rivaliteit tussen beide clubs ook in het businessleven een vete met zijn Brugse tegenhanger Bart Verhaeghe uitvecht.

Gheysens vergeet dan natuurlijk terloops wel te vermelden dat de landskampioen, wiens leidersplaats Antwerp nu dus overneemt, eerder zelf op achterstand was gekomen na een minstens even licht gefloten elfmeter aan de overkant. Zijn uitspraken ruiken in die zin dan ook toch vooral naar een nogal ongepaste insinuatie over manipulatie en dus vrij goedkope poging tot stemmingmakerij, iets wat ons voetbal na alle heisa rond de zaak Propere Handen nochtans kan missen als kiespijn. Daarnaast wordt zo andermaal duidelijk hoe lang niet iedereen binnen de Pro League op één lijn zit. Mocht het door het coronavirus opnieuw tot een stopzetting komen, houden wij ons hart dus al vast voor de verhoopte solidariteit.

LEES OOK: 'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Gheysens gaat hier uit de bocht

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

13
13
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

96
96
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

82
82
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

169
169
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

167
167
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

326
326
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

324
324
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

916
916
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

374
374
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws