Gheysens sneert naar Club Brugge: "Wij maken zoiets niet mee"

door
Gheysens sneert naar Club Brugge:

Antwerp won zondag de derby van Beerschot en wipt, mede dankzij de nederlaag van Standard en het corona-uitstel bij Charleroi, zo naar de eerste plaats in het klassement. Reden genoeg voor voorzitter Paul Gheysens om tevreden te zijn, zou je dan denken, al bleek dat achteraf niet helemaal het geval.


Hoewel de preses van de Great Old zich uiteraard fier toonde over de verwezenlijkingen van zijn elftal, was hij namelijk niet opgezet met de arbitrage in de strijd om de titel van ploeg van 't Stad. Bovenop zijn kritiek aan het adres van ref Jasper Vergoote en de KBVB in het algemeen, kon Gheysens het daarbij ook niet laten om een sneer aan Club Brugge uit te delen. Zo verwees hij doorheen zijn betoog naar de strafschop die Blauw-Zwart al dan niet onterecht kreeg op bezoek bij OH Leuven. "Wij maken zulke dingen niet mee hoor", citeerde Het Nieuwsblad de Antwerpse voorzitter, die naast de sportieve rivaliteit tussen beide clubs ook in het businessleven een vete met zijn Brugse tegenhanger Bart Verhaeghe uitvecht.

Gheysens vergeet dan natuurlijk terloops wel te vermelden dat de landskampioen, wiens leidersplaats Antwerp nu dus overneemt, eerder zelf op achterstand was gekomen na een minstens even licht gefloten elfmeter aan de overkant. Zijn uitspraken ruiken in die zin dan ook toch vooral naar een nogal ongepaste insinuatie over manipulatie en dus vrij goedkope poging tot stemmingmakerij, iets wat ons voetbal na alle heisa rond de zaak Propere Handen nochtans kan missen als kiespijn. Daarnaast wordt zo andermaal duidelijk hoe lang niet iedereen binnen de Pro League op één lijn zit. Mocht het door het coronavirus opnieuw tot een stopzetting komen, houden wij ons hart dus al vast voor de verhoopte solidariteit.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

Gheysens gaat hier uit de bocht

Meest recent

Alderweireld keihard voor Duivel: "Zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

119
119
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

100
100
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

53
53
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

66
66
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

125
125
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

348
348
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

182
182
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

82
82
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

288
288
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

277
277
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

144
144
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

431
431
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

253
253
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

552
552
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

67
67
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

80
80
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

449
449
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

88
88
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

114
114
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

173
173
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

58
58
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

169
169
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

229
229
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

479
479

Meer sportnieuws