Gretig STVV dient Standard tweede klap in één week tijd toe

door
Gretig STVV dient Standard tweede klap in één week tijd toe

Bij STVV hebben ze vanavond getoond dat ze nog steeds door het vuur gaan voor trainer Muscat. Een sterk, gretig en energiek STVV won verdiend van een zwak Standard. De Kanaries sluipen zo weg onderin, voor de Rouches is het een tweede opdoffer in een week tijd.

Een paar dagen na de pijnlijke nederlaag in de Europa League, hoopte Standard om de rug te rechten bij STVV. Bij de Kanaries was het vorig weekend al crisis, toch zat Muscat nog steeds op de bank als T1. In doel bij de thuisploeg verving Schmidt de geblesseerde Steppe, ook De Ridder verscheen aan de aftrap. Bij de bezoekers bracht Montanier drie nieuwe namen aan de aftrap: Cop, Jans en Sylvestre. Onder meer Lestienne was er niet bij door een besmetting met het corona virus.
Kanaries rechten de rug en houden Standard in bedwang
STVV opende energiek en zocht meteen de aanval op. Na een kwartier spelen zorgde Nazon voor het eerste gevaar maar zijn gekraakt schot ging voorlangs. Aan de overzijde ging een vrije trap van Gavory dan weer een metertje naast. Beide ploegen slaagden er voorlopig amper in om openingen te vinden. Op het halfuur was een afgeblokt schot van Amallah zowat het enige 'gevaar' dat we konden noteren. Op tien minuten van de rust kon Cop net niet bij een voorzet-schot van Sylvestre. Uiteindelijk waren het toch de Kanaries die met een voorsprong de rust mochten ingaan: Nazon kreeg plots veel ruimte in de zestien meter en schoot knap raak in de linkerbenedenhoek: 1-0 voor de thuisploeg. Een zwak Standard had halfweg nog heel wat werk voor de boeg.

Lange tijd zien we geen kansen op Stayen, tot Nazon de ban breekt voor STVV.
Schmidt met cruciale rol, De Ridder met fantastische uithaal
Montanier reageerde door vlak na de pauze Boljevic in het veld te brengen voor een onzichtbare Sylvestre. Veel zoden bracht het voorlopig niet aan de dijk, ook na de rust kwam Standard niet tot een kans. Aan de overzijde ontsnapten de Rouches zelfs toen Buatu op het uur vol op de paal trapte. Iets voorbij het uur kregen de bezoekers plots toch een grote kans: Amallah mocht vrij uithalen maar vond een uitstekende Schmidt op zijn weg. Halfweg de tweede helft mocht Amallah alleen op de thuisdoelman afgaan maar die toonde zich opnieuw de sterkste. Dure missers voor Standard want een paar minuten later verloste De Ridder STVV met een prachtige uithaal: 2-0. De Limburgers hadden nu gewonnen spel en trokken het resultaat ook gemakkelijk over de streep. Opnieuw een uiterst pijnlijke nederlaag voor de ploeg van een zichtbaar geïrriteerde Montanier.
Scoreverloop:
1-0 (38') Nazon, 2-0 (74') De Ridder

LEES OOK: Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Had u dit verwacht?

Meest recent

Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

2
2
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

111
111
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

189
189
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

58
58
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

105
105
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

39
39
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

278
278
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

205
205
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

276
276
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

268
268
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

36
36
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

182
182
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

343
343
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

240
240
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

62
62
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

71
71
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

163
163
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

156
156
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

428
428
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

72
72
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

158
158
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

132
132
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

182
182

Meer sportnieuws