Gretig STVV dient Standard tweede klap in één week tijd toe

182 stemmen
Gretig STVV dient Standard tweede klap in één week tijd toe

Bij STVV hebben ze vanavond getoond dat ze nog steeds door het vuur gaan voor trainer Muscat. Een sterk, gretig en energiek STVV won verdiend van een zwak Standard. De Kanaries sluipen zo weg onderin, voor de Rouches is het een tweede opdoffer in een week tijd.

Een paar dagen na de pijnlijke nederlaag in de Europa League, hoopte Standard om de rug te rechten bij STVV. Bij de Kanaries was het vorig weekend al crisis, toch zat Muscat nog steeds op de bank als T1. In doel bij de thuisploeg verving Schmidt de geblesseerde Steppe, ook De Ridder verscheen aan de aftrap. Bij de bezoekers bracht Montanier drie nieuwe namen aan de aftrap: Cop, Jans en Sylvestre. Onder meer Lestienne was er niet bij door een besmetting met het corona virus.
Kanaries rechten de rug en houden Standard in bedwang
STVV opende energiek en zocht meteen de aanval op. Na een kwartier spelen zorgde Nazon voor het eerste gevaar maar zijn gekraakt schot ging voorlangs. Aan de overzijde ging een vrije trap van Gavory dan weer een metertje naast. Beide ploegen slaagden er voorlopig amper in om openingen te vinden. Op het halfuur was een afgeblokt schot van Amallah zowat het enige 'gevaar' dat we konden noteren. Op tien minuten van de rust kon Cop net niet bij een voorzet-schot van Sylvestre. Uiteindelijk waren het toch de Kanaries die met een voorsprong de rust mochten ingaan: Nazon kreeg plots veel ruimte in de zestien meter en schoot knap raak in de linkerbenedenhoek: 1-0 voor de thuisploeg. Een zwak Standard had halfweg nog heel wat werk voor de boeg.

Lange tijd zien we geen kansen op Stayen, tot Nazon de ban breekt voor STVV.
Schmidt met cruciale rol, De Ridder met fantastische uithaal
Montanier reageerde door vlak na de pauze Boljevic in het veld te brengen voor een onzichtbare Sylvestre. Veel zoden bracht het voorlopig niet aan de dijk, ook na de rust kwam Standard niet tot een kans. Aan de overzijde ontsnapten de Rouches zelfs toen Buatu op het uur vol op de paal trapte. Iets voorbij het uur kregen de bezoekers plots toch een grote kans: Amallah mocht vrij uithalen maar vond een uitstekende Schmidt op zijn weg. Halfweg de tweede helft mocht Amallah alleen op de thuisdoelman afgaan maar die toonde zich opnieuw de sterkste. Dure missers voor Standard want een paar minuten later verloste De Ridder STVV met een prachtige uithaal: 2-0. De Limburgers hadden nu gewonnen spel en trokken het resultaat ook gemakkelijk over de streep. Opnieuw een uiterst pijnlijke nederlaag voor de ploeg van een zichtbaar geïrriteerde Montanier.
Scoreverloop:
1-0 (38') Nazon, 2-0 (74') De Ridder

LEES OOK: Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Had u dit verwacht?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

132
132
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

31
31
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

152
152
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

253
253
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

311
311
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

192
192
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

256
256
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

148
148
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

142
142
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

292
292
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

279
279
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

117
117
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

42
42
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

91
91
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

599
599
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

207
207
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

547
547
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

187
187
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

102
102
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

247
247
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

161
161
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

95
95
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

343
343
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

261
261

Meer sportnieuws