Gretig STVV dient Standard tweede klap in één week tijd toe

door
Gretig STVV dient Standard tweede klap in één week tijd toe

Bij STVV hebben ze vanavond getoond dat ze nog steeds door het vuur gaan voor trainer Muscat. Een sterk, gretig en energiek STVV won verdiend van een zwak Standard. De Kanaries sluipen zo weg onderin, voor de Rouches is het een tweede opdoffer in een week tijd.

Een paar dagen na de pijnlijke nederlaag in de Europa League, hoopte Standard om de rug te rechten bij STVV. Bij de Kanaries was het vorig weekend al crisis, toch zat Muscat nog steeds op de bank als T1. In doel bij de thuisploeg verving Schmidt de geblesseerde Steppe, ook De Ridder verscheen aan de aftrap. Bij de bezoekers bracht Montanier drie nieuwe namen aan de aftrap: Cop, Jans en Sylvestre. Onder meer Lestienne was er niet bij door een besmetting met het corona virus.
Kanaries rechten de rug en houden Standard in bedwang
STVV opende energiek en zocht meteen de aanval op. Na een kwartier spelen zorgde Nazon voor het eerste gevaar maar zijn gekraakt schot ging voorlangs. Aan de overzijde ging een vrije trap van Gavory dan weer een metertje naast. Beide ploegen slaagden er voorlopig amper in om openingen te vinden. Op het halfuur was een afgeblokt schot van Amallah zowat het enige 'gevaar' dat we konden noteren. Op tien minuten van de rust kon Cop net niet bij een voorzet-schot van Sylvestre. Uiteindelijk waren het toch de Kanaries die met een voorsprong de rust mochten ingaan: Nazon kreeg plots veel ruimte in de zestien meter en schoot knap raak in de linkerbenedenhoek: 1-0 voor de thuisploeg. Een zwak Standard had halfweg nog heel wat werk voor de boeg.

Lange tijd zien we geen kansen op Stayen, tot Nazon de ban breekt voor STVV.
Schmidt met cruciale rol, De Ridder met fantastische uithaal
Montanier reageerde door vlak na de pauze Boljevic in het veld te brengen voor een onzichtbare Sylvestre. Veel zoden bracht het voorlopig niet aan de dijk, ook na de rust kwam Standard niet tot een kans. Aan de overzijde ontsnapten de Rouches zelfs toen Buatu op het uur vol op de paal trapte. Iets voorbij het uur kregen de bezoekers plots toch een grote kans: Amallah mocht vrij uithalen maar vond een uitstekende Schmidt op zijn weg. Halfweg de tweede helft mocht Amallah alleen op de thuisdoelman afgaan maar die toonde zich opnieuw de sterkste. Dure missers voor Standard want een paar minuten later verloste De Ridder STVV met een prachtige uithaal: 2-0. De Limburgers hadden nu gewonnen spel en trokken het resultaat ook gemakkelijk over de streep. Opnieuw een uiterst pijnlijke nederlaag voor de ploeg van een zichtbaar geïrriteerde Montanier.
Scoreverloop:
1-0 (38') Nazon, 2-0 (74') De Ridder

LEES OOK: Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

Had u dit verwacht?

Meest recent

Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

0
0
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

4
4
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

17
17
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

93
93
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

123
123
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

155
155
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

89
89
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

212
212
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

173
173
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

147
147
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

591
591
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

64
64
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

28
28
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

101
101
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

34
34
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

86
86
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

52
52
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

54
54
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

119
119
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

58
58
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

220
220
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

141
141
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

133
133
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

50
50
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

753
753

Meer sportnieuws