Gretig STVV dient Standard tweede klap in één week tijd toe

door
Gretig STVV dient Standard tweede klap in één week tijd toe

Bij STVV hebben ze vanavond getoond dat ze nog steeds door het vuur gaan voor trainer Muscat. Een sterk, gretig en energiek STVV won verdiend van een zwak Standard. De Kanaries sluipen zo weg onderin, voor de Rouches is het een tweede opdoffer in een week tijd.

Een paar dagen na de pijnlijke nederlaag in de Europa League, hoopte Standard om de rug te rechten bij STVV. Bij de Kanaries was het vorig weekend al crisis, toch zat Muscat nog steeds op de bank als T1. In doel bij de thuisploeg verving Schmidt de geblesseerde Steppe, ook De Ridder verscheen aan de aftrap. Bij de bezoekers bracht Montanier drie nieuwe namen aan de aftrap: Cop, Jans en Sylvestre. Onder meer Lestienne was er niet bij door een besmetting met het corona virus.
Kanaries rechten de rug en houden Standard in bedwang
STVV opende energiek en zocht meteen de aanval op. Na een kwartier spelen zorgde Nazon voor het eerste gevaar maar zijn gekraakt schot ging voorlangs. Aan de overzijde ging een vrije trap van Gavory dan weer een metertje naast. Beide ploegen slaagden er voorlopig amper in om openingen te vinden. Op het halfuur was een afgeblokt schot van Amallah zowat het enige 'gevaar' dat we konden noteren. Op tien minuten van de rust kon Cop net niet bij een voorzet-schot van Sylvestre. Uiteindelijk waren het toch de Kanaries die met een voorsprong de rust mochten ingaan: Nazon kreeg plots veel ruimte in de zestien meter en schoot knap raak in de linkerbenedenhoek: 1-0 voor de thuisploeg. Een zwak Standard had halfweg nog heel wat werk voor de boeg.

Lange tijd zien we geen kansen op Stayen, tot Nazon de ban breekt voor STVV.
Schmidt met cruciale rol, De Ridder met fantastische uithaal
Montanier reageerde door vlak na de pauze Boljevic in het veld te brengen voor een onzichtbare Sylvestre. Veel zoden bracht het voorlopig niet aan de dijk, ook na de rust kwam Standard niet tot een kans. Aan de overzijde ontsnapten de Rouches zelfs toen Buatu op het uur vol op de paal trapte. Iets voorbij het uur kregen de bezoekers plots toch een grote kans: Amallah mocht vrij uithalen maar vond een uitstekende Schmidt op zijn weg. Halfweg de tweede helft mocht Amallah alleen op de thuisdoelman afgaan maar die toonde zich opnieuw de sterkste. Dure missers voor Standard want een paar minuten later verloste De Ridder STVV met een prachtige uithaal: 2-0. De Limburgers hadden nu gewonnen spel en trokken het resultaat ook gemakkelijk over de streep. Opnieuw een uiterst pijnlijke nederlaag voor de ploeg van een zichtbaar geïrriteerde Montanier.
Scoreverloop:
1-0 (38') Nazon, 2-0 (74') De Ridder

LEES OOK: 'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

Had u dit verwacht?

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

28
28
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

111
111
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

84
84
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

132
132
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

165
165
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

62
62
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

125
125
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

162
162
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

208
208
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

421
421
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

402
402
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

248
248
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

218
218
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

505
505
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

389
389
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

104
104
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

281
281
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

152
152
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

502
502
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

205
205

Meer sportnieuws