Gretig STVV dient Standard tweede klap in één week tijd toe

door
Gretig STVV dient Standard tweede klap in één week tijd toe

Bij STVV hebben ze vanavond getoond dat ze nog steeds door het vuur gaan voor trainer Muscat. Een sterk, gretig en energiek STVV won verdiend van een zwak Standard. De Kanaries sluipen zo weg onderin, voor de Rouches is het een tweede opdoffer in een week tijd.

Een paar dagen na de pijnlijke nederlaag in de Europa League, hoopte Standard om de rug te rechten bij STVV. Bij de Kanaries was het vorig weekend al crisis, toch zat Muscat nog steeds op de bank als T1. In doel bij de thuisploeg verving Schmidt de geblesseerde Steppe, ook De Ridder verscheen aan de aftrap. Bij de bezoekers bracht Montanier drie nieuwe namen aan de aftrap: Cop, Jans en Sylvestre. Onder meer Lestienne was er niet bij door een besmetting met het corona virus.
Kanaries rechten de rug en houden Standard in bedwang
STVV opende energiek en zocht meteen de aanval op. Na een kwartier spelen zorgde Nazon voor het eerste gevaar maar zijn gekraakt schot ging voorlangs. Aan de overzijde ging een vrije trap van Gavory dan weer een metertje naast. Beide ploegen slaagden er voorlopig amper in om openingen te vinden. Op het halfuur was een afgeblokt schot van Amallah zowat het enige 'gevaar' dat we konden noteren. Op tien minuten van de rust kon Cop net niet bij een voorzet-schot van Sylvestre. Uiteindelijk waren het toch de Kanaries die met een voorsprong de rust mochten ingaan: Nazon kreeg plots veel ruimte in de zestien meter en schoot knap raak in de linkerbenedenhoek: 1-0 voor de thuisploeg. Een zwak Standard had halfweg nog heel wat werk voor de boeg.

Lange tijd zien we geen kansen op Stayen, tot Nazon de ban breekt voor STVV.
Schmidt met cruciale rol, De Ridder met fantastische uithaal
Montanier reageerde door vlak na de pauze Boljevic in het veld te brengen voor een onzichtbare Sylvestre. Veel zoden bracht het voorlopig niet aan de dijk, ook na de rust kwam Standard niet tot een kans. Aan de overzijde ontsnapten de Rouches zelfs toen Buatu op het uur vol op de paal trapte. Iets voorbij het uur kregen de bezoekers plots toch een grote kans: Amallah mocht vrij uithalen maar vond een uitstekende Schmidt op zijn weg. Halfweg de tweede helft mocht Amallah alleen op de thuisdoelman afgaan maar die toonde zich opnieuw de sterkste. Dure missers voor Standard want een paar minuten later verloste De Ridder STVV met een prachtige uithaal: 2-0. De Limburgers hadden nu gewonnen spel en trokken het resultaat ook gemakkelijk over de streep. Opnieuw een uiterst pijnlijke nederlaag voor de ploeg van een zichtbaar geïrriteerde Montanier.
Scoreverloop:
1-0 (38') Nazon, 2-0 (74') De Ridder

LEES OOK: STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

Had u dit verwacht?

Meest recent

'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

25
25
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

136
136
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

118
118
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

130
130
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

33
33
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

212
212
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

318
318
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

314
314
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

111
111
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

209
209
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

126
126
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

324
324
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

101
101
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

46
46
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

92
92
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

402
402
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

362
362
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

195
195
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

282
282
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

467
467
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

366
366
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

33
33
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

518
518

Meer sportnieuws