KVO raast in dolle vijf minuten voorbij machteloos Essevee

166 stemmen
KVO raast in dolle vijf minuten voorbij machteloos Essevee

KV Oostende heeft zijn uitstekende vormcurve nog wat kracht bijgezet met een duidelijke thuiszege tegen Zulte Waregem. De bezoekers openden nog sterk aan de kust maar werden in een dolle vijf minuten volledig KO geslagen. De kritiek op Dury zal alleen maar toenemen bij Essevee, dat opnieuw in degradatiezorgen zit.

Zulte Waregem speelde opnieuw een wisselvallig seizoen en kampeerde maar net boven de degradatiezone. Op bezoek bij Oostende rekende Essevee op punt(en)gewin. Geen sinecure dit jaar, de kustploeg doet het voorlopig uitstekend en kampeert in de brede middenmoot. Bij de bezoekers werd Vossen gepasseerd, Govea kreeg een basisplaats. Bij de thuisploeg weinig verrassingen, voorin mocht Gueye voor de doelpunten zorgen.
Essevee opent sterk maar sluit dramatisch af
In een uitgeregend stadion en op een natte grasmat hielden beide ploegen een lange studieronde. Na goed tien minuten spelen zorgde Marcq voor het eerste gevaar, zijn gekraakt schot bezorgde Hubert geen problemen. Aan de overzijde loste Vandendriessche halfweg de eerste helft een eerste schot, Bostyn moest maar oprapen. Essevee nam het meeste initiatief onder aanvoering van een sterke Dompé, die schotelde Sissako op het halfuur de 0-1 voor maar de middenvelder besloot voorlangs. Een dure misser, want een minuut later maakte Vandendriessche er van dichtbij 1-0 van. Al het goede van tijdens het eerste halfuur mocht bij de bezoekers in de prullenbak toen een vrije trap van D'Arpino voorbij alles en iedereen een minuut later pardoes in doel verdween: 2-0. Zulte Waregem klungelde er op los: een paar minuten later verloor Opare de bal en Vandendriessche schotelde Sakala een eenvoudig doelpunt voor: 3-0. Op slag van rust had Govea nog pech dat zijn afgeweken schot op de paal vloog. Bij de rust leek de wedstrijd al gespeeld.

KVO moet in het eerste halfuur het spel ondergaan maar slaat nadien genadeloos toe.
Hulpeloos Zulte Waregem vermijdt monsterscore
Na vermoedelijk een korte donderpreek van Dury, mochten de spelers van Zulte Waregem al vijf minuten voor hun Oostendse collega's op het veld gaan staan. Met Van Hecke en Srarfi kwamen er ook twee nieuwe spelers in de ploeg bij Essevee. Bijna slikten de bezoekers bijna de 4-0 toen Gueye na twee minuten alleen op Bostyn mocht afgaan, de doelman van Zulte Waregem toonde zich de sterkste. Aan de overzijde kopte Srarfi een mogelijke levenslijn voorlangs. KVO bleef  ook na de rust veel kansen afdwingen, Sakala en Gueye verzuimden voorlopig om de score nog op te drijven. Op een kwartier van het einde schoot Bruno te centraal waardoor Hubert nog al bij al gemakkelijk redding bracht. Uiteindelijk bleef het bij 3-0, zo rukt KVO weer wat verder op in het klassement. Zulte Waregem van zijn kant moet wederom naar onder kijken.
Scoreverloop:
1-0 (32') Vandendriessche, 2-0 (33') D'Arpino, 3-0 (37') Sakala

LEES OOK: Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Is het tijd voor een nieuwe coach bij Essevee?

Meest recent

Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

18
18
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

84
84
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

120
120
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

89
89
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

626
626
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

139
139
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

281
281
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

307
307
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

150
150
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

396
396
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

302
302
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

464
464
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

452
452
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

102
102
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

214
214
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

141
141
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

96
96
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

212
212
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

339
339
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

474
474
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

206
206
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

650
650
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

74
74
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

456
456
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

290
290

Meer sportnieuws