Club Brugge opnieuw met voetjes op de grond na zeperd bij straf OHL

door
Club Brugge opnieuw met voetjes op de grond na zeperd bij straf OHL

OHL beleeft voorlopig een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De promovendus, die pas op het laatste moment wist dat het zou promoveren, won vanavond van landskampioen Club Brugge en komt zo op een gedeelde derde plaats. Club Brugge van zijn kant slaagde er opnieuw niet in om te winnen na een duel in de Champions League. De ploeg van Brys pakt zo 11/15 tegen de G5.

Een paar dagen na de stunt in de Champions League moest Club al weer opnieuw aan de slag in de vaderlandse competitie. De met corona besmette Mignolet en Krmencik waren nog steeds onbeschikbaar, Dennis, De Ketelaere en Vormer kregen dan weer rust. In de basiself was wel een plaats voor onder meer Lang. Bij OHL koos Brys voor onder meer Hubert op het middenveld. De Leuvenaren pakten vorige week nog een onverwacht punt op het veld van Anderlecht.
Twee strafschoppen zorgen voor billijke ruststand.

Club opende sterk en in de eerste minuut vond Sobol al Schrijvers in de zestien meter, de ex-Genk speler trapte zwak in de handen van Romo (die weer de voorkeur kreeg boven Iversen). OHL reageerde met een prima schot van Duplus dat door Horvath in hoekschop werd geduwd. De thuisploeg deed het voorlopig prima tegen de landskampioen en kreeg na twintig minuten spelen een strafschop toen Maertens in de zestien meter werd aangelopen door Sobol. Henry maakte het koel af vanaf elf meter: 1-0 voor OHL. Blauw-Zwart nam nadien weer de bovenhand maar had pech dat pogingen van Vanaken en Mata prima gepareerd werden door een sterke Romo. In de slotfase van de eerste helft kreeg ook Club een strafschop, na een fout van Hubert op Vanaken. Lang zette die feilloos om en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. De Nederlander werd nog bijna helemaal de held voor zijn ploeg, en minuut later stifte hij oog in oog met Romo op de paal. Halfweg stond het gelijk aan Den Dreef.

Henry zet OHL op voorsprong, Lang hangt de bordjes weer gelijk.
Club Brugge mist de kansen en loopt dan in het mes
Club nam ook na de rust het initiatief in handen, de eerste mogelijkheid was voor Diatta die binnen het bereik van Romo schoot. Een paar minuten later kreeg Lang de bal in de zestien meter, oog in oog met Romo geraakte hij echter niet voorbij de sterke thuisdoelman. OHL pakte iets voor het uur met een prima aanval uit, Mercier kwam plots vrij te staan in de zestien meter en schoot keurig raak. De lijnrechter vlagde voor buitenspel maar de VAR overrulede terecht, 2-1 voor OHL. De landskampioen zocht nadien naar openingen en kwam op twintig minuten van het einde dicht bij de gelijkmaker, opnieuw was Romo de gevierde man bij de thuisploeg met een knappe redding op de lob van Diatta. Even later vergat Sowah aan de overzijde om Club de doodsteek te geven door de bal naast te prikken. OHL hield ook nadien knap stand en de absolute uitblinker, Mercier, maakte het in het slot bijna af met een fraaie stift. Horvath was nog net bij de pinken. De thuisploeg speelde nog met zijn geluk maar trok finaal wel de overwinning over de streep. Zo pakt OHL tegen Genk, Gent, Standard, Anderlecht en Club een fraaie 11/15.
Scoreverloop:
1-0 (21') Henry (p), 1-1 (45') Lang (p), 2-1 (58') Mercier

LEES OOK: Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Moet Marc Brys een kans krijgen bij een topclub?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

23
23
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

81
81
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

105
105
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

16
16
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

53
53
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

18
18
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

19
19
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

50
50
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

16
16
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

18
18
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

28
28
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

28
28
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

31
31
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

16
16
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

319
319
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

128
128
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

294
294
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

30
30
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

339
339
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

63
63
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws