Club Brugge opnieuw met voetjes op de grond na zeperd bij straf OHL

door
Club Brugge opnieuw met voetjes op de grond na zeperd bij straf OHL

OHL beleeft voorlopig een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De promovendus, die pas op het laatste moment wist dat het zou promoveren, won vanavond van landskampioen Club Brugge en komt zo op een gedeelde derde plaats. Club Brugge van zijn kant slaagde er opnieuw niet in om te winnen na een duel in de Champions League. De ploeg van Brys pakt zo 11/15 tegen de G5.

Een paar dagen na de stunt in de Champions League moest Club al weer opnieuw aan de slag in de vaderlandse competitie. De met corona besmette Mignolet en Krmencik waren nog steeds onbeschikbaar, Dennis, De Ketelaere en Vormer kregen dan weer rust. In de basiself was wel een plaats voor onder meer Lang. Bij OHL koos Brys voor onder meer Hubert op het middenveld. De Leuvenaren pakten vorige week nog een onverwacht punt op het veld van Anderlecht.
Twee strafschoppen zorgen voor billijke ruststand.

Club opende sterk en in de eerste minuut vond Sobol al Schrijvers in de zestien meter, de ex-Genk speler trapte zwak in de handen van Romo (die weer de voorkeur kreeg boven Iversen). OHL reageerde met een prima schot van Duplus dat door Horvath in hoekschop werd geduwd. De thuisploeg deed het voorlopig prima tegen de landskampioen en kreeg na twintig minuten spelen een strafschop toen Maertens in de zestien meter werd aangelopen door Sobol. Henry maakte het koel af vanaf elf meter: 1-0 voor OHL. Blauw-Zwart nam nadien weer de bovenhand maar had pech dat pogingen van Vanaken en Mata prima gepareerd werden door een sterke Romo. In de slotfase van de eerste helft kreeg ook Club een strafschop, na een fout van Hubert op Vanaken. Lang zette die feilloos om en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. De Nederlander werd nog bijna helemaal de held voor zijn ploeg, en minuut later stifte hij oog in oog met Romo op de paal. Halfweg stond het gelijk aan Den Dreef.

Henry zet OHL op voorsprong, Lang hangt de bordjes weer gelijk.
Club Brugge mist de kansen en loopt dan in het mes
Club nam ook na de rust het initiatief in handen, de eerste mogelijkheid was voor Diatta die binnen het bereik van Romo schoot. Een paar minuten later kreeg Lang de bal in de zestien meter, oog in oog met Romo geraakte hij echter niet voorbij de sterke thuisdoelman. OHL pakte iets voor het uur met een prima aanval uit, Mercier kwam plots vrij te staan in de zestien meter en schoot keurig raak. De lijnrechter vlagde voor buitenspel maar de VAR overrulede terecht, 2-1 voor OHL. De landskampioen zocht nadien naar openingen en kwam op twintig minuten van het einde dicht bij de gelijkmaker, opnieuw was Romo de gevierde man bij de thuisploeg met een knappe redding op de lob van Diatta. Even later vergat Sowah aan de overzijde om Club de doodsteek te geven door de bal naast te prikken. OHL hield ook nadien knap stand en de absolute uitblinker, Mercier, maakte het in het slot bijna af met een fraaie stift. Horvath was nog net bij de pinken. De thuisploeg speelde nog met zijn geluk maar trok finaal wel de overwinning over de streep. Zo pakt OHL tegen Genk, Gent, Standard, Anderlecht en Club een fraaie 11/15.
Scoreverloop:
1-0 (21') Henry (p), 1-1 (45') Lang (p), 2-1 (58') Mercier

LEES OOK: 'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Moet Marc Brys een kans krijgen bij een topclub?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

55
55
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

422
422
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

44
44
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

49
49
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

265
265
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

62
62
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

320
320
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

358
358
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

54
54
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

165
165
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

142
142
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

36
36
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

268
268
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

122
122
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

311
311
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

234
234
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

304
304
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

717
717
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws