Club Brugge opnieuw met voetjes op de grond na zeperd bij straf OHL

door
Club Brugge opnieuw met voetjes op de grond na zeperd bij straf OHL

OHL beleeft voorlopig een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De promovendus, die pas op het laatste moment wist dat het zou promoveren, won vanavond van landskampioen Club Brugge en komt zo op een gedeelde derde plaats. Club Brugge van zijn kant slaagde er opnieuw niet in om te winnen na een duel in de Champions League. De ploeg van Brys pakt zo 11/15 tegen de G5.

Een paar dagen na de stunt in de Champions League moest Club al weer opnieuw aan de slag in de vaderlandse competitie. De met corona besmette Mignolet en Krmencik waren nog steeds onbeschikbaar, Dennis, De Ketelaere en Vormer kregen dan weer rust. In de basiself was wel een plaats voor onder meer Lang. Bij OHL koos Brys voor onder meer Hubert op het middenveld. De Leuvenaren pakten vorige week nog een onverwacht punt op het veld van Anderlecht.
Twee strafschoppen zorgen voor billijke ruststand.

Club opende sterk en in de eerste minuut vond Sobol al Schrijvers in de zestien meter, de ex-Genk speler trapte zwak in de handen van Romo (die weer de voorkeur kreeg boven Iversen). OHL reageerde met een prima schot van Duplus dat door Horvath in hoekschop werd geduwd. De thuisploeg deed het voorlopig prima tegen de landskampioen en kreeg na twintig minuten spelen een strafschop toen Maertens in de zestien meter werd aangelopen door Sobol. Henry maakte het koel af vanaf elf meter: 1-0 voor OHL. Blauw-Zwart nam nadien weer de bovenhand maar had pech dat pogingen van Vanaken en Mata prima gepareerd werden door een sterke Romo. In de slotfase van de eerste helft kreeg ook Club een strafschop, na een fout van Hubert op Vanaken. Lang zette die feilloos om en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. De Nederlander werd nog bijna helemaal de held voor zijn ploeg, en minuut later stifte hij oog in oog met Romo op de paal. Halfweg stond het gelijk aan Den Dreef.

Henry zet OHL op voorsprong, Lang hangt de bordjes weer gelijk.
Club Brugge mist de kansen en loopt dan in het mes
Club nam ook na de rust het initiatief in handen, de eerste mogelijkheid was voor Diatta die binnen het bereik van Romo schoot. Een paar minuten later kreeg Lang de bal in de zestien meter, oog in oog met Romo geraakte hij echter niet voorbij de sterke thuisdoelman. OHL pakte iets voor het uur met een prima aanval uit, Mercier kwam plots vrij te staan in de zestien meter en schoot keurig raak. De lijnrechter vlagde voor buitenspel maar de VAR overrulede terecht, 2-1 voor OHL. De landskampioen zocht nadien naar openingen en kwam op twintig minuten van het einde dicht bij de gelijkmaker, opnieuw was Romo de gevierde man bij de thuisploeg met een knappe redding op de lob van Diatta. Even later vergat Sowah aan de overzijde om Club de doodsteek te geven door de bal naast te prikken. OHL hield ook nadien knap stand en de absolute uitblinker, Mercier, maakte het in het slot bijna af met een fraaie stift. Horvath was nog net bij de pinken. De thuisploeg speelde nog met zijn geluk maar trok finaal wel de overwinning over de streep. Zo pakt OHL tegen Genk, Gent, Standard, Anderlecht en Club een fraaie 11/15.
Scoreverloop:
1-0 (21') Henry (p), 1-1 (45') Lang (p), 2-1 (58') Mercier

LEES OOK: 'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Moet Marc Brys een kans krijgen bij een topclub?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

67
67
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

137
137
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

86
86
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

21
21
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

181
181
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

86
86
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

77
77
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

153
153
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

57
57
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

257
257
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

250
250
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

265
265
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

609
609
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

91
91
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

324
324
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

458
458
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

350
350
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

242
242
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

592
592
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

317
317
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

445
445
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

407
407
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

326
326
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

66
66

Meer sportnieuws