Club Brugge opnieuw met voetjes op de grond na zeperd bij straf OHL

507
Club Brugge opnieuw met voetjes op de grond na zeperd bij straf OHL

OHL beleeft voorlopig een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De promovendus, die pas op het laatste moment wist dat het zou promoveren, won vanavond van landskampioen Club Brugge en komt zo op een gedeelde derde plaats. Club Brugge van zijn kant slaagde er opnieuw niet in om te winnen na een duel in de Champions League. De ploeg van Brys pakt zo 11/15 tegen de G5.

Een paar dagen na de stunt in de Champions League moest Club al weer opnieuw aan de slag in de vaderlandse competitie. De met corona besmette Mignolet en Krmencik waren nog steeds onbeschikbaar, Dennis, De Ketelaere en Vormer kregen dan weer rust. In de basiself was wel een plaats voor onder meer Lang. Bij OHL koos Brys voor onder meer Hubert op het middenveld. De Leuvenaren pakten vorige week nog een onverwacht punt op het veld van Anderlecht.
Twee strafschoppen zorgen voor billijke ruststand.

Club opende sterk en in de eerste minuut vond Sobol al Schrijvers in de zestien meter, de ex-Genk speler trapte zwak in de handen van Romo (die weer de voorkeur kreeg boven Iversen). OHL reageerde met een prima schot van Duplus dat door Horvath in hoekschop werd geduwd. De thuisploeg deed het voorlopig prima tegen de landskampioen en kreeg na twintig minuten spelen een strafschop toen Maertens in de zestien meter werd aangelopen door Sobol. Henry maakte het koel af vanaf elf meter: 1-0 voor OHL. Blauw-Zwart nam nadien weer de bovenhand maar had pech dat pogingen van Vanaken en Mata prima gepareerd werden door een sterke Romo. In de slotfase van de eerste helft kreeg ook Club een strafschop, na een fout van Hubert op Vanaken. Lang zette die feilloos om en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. De Nederlander werd nog bijna helemaal de held voor zijn ploeg, en minuut later stifte hij oog in oog met Romo op de paal. Halfweg stond het gelijk aan Den Dreef.

Henry zet OHL op voorsprong, Lang hangt de bordjes weer gelijk.
Club Brugge mist de kansen en loopt dan in het mes
Club nam ook na de rust het initiatief in handen, de eerste mogelijkheid was voor Diatta die binnen het bereik van Romo schoot. Een paar minuten later kreeg Lang de bal in de zestien meter, oog in oog met Romo geraakte hij echter niet voorbij de sterke thuisdoelman. OHL pakte iets voor het uur met een prima aanval uit, Mercier kwam plots vrij te staan in de zestien meter en schoot keurig raak. De lijnrechter vlagde voor buitenspel maar de VAR overrulede terecht, 2-1 voor OHL. De landskampioen zocht nadien naar openingen en kwam op twintig minuten van het einde dicht bij de gelijkmaker, opnieuw was Romo de gevierde man bij de thuisploeg met een knappe redding op de lob van Diatta. Even later vergat Sowah aan de overzijde om Club de doodsteek te geven door de bal naast te prikken. OHL hield ook nadien knap stand en de absolute uitblinker, Mercier, maakte het in het slot bijna af met een fraaie stift. Horvath was nog net bij de pinken. De thuisploeg speelde nog met zijn geluk maar trok finaal wel de overwinning over de streep. Zo pakt OHL tegen Genk, Gent, Standard, Anderlecht en Club een fraaie 11/15.
Scoreverloop:
1-0 (21') Henry (p), 1-1 (45') Lang (p), 2-1 (58') Mercier

LEES OOK: OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Moet Marc Brys een kans krijgen bij een topclub?

Meest recent

Stunt blijf uit: Anderlecht komt rampstart niet te boven tegen Lyon

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met ...

0
0
Union winnaar Europa League? CEO reageert na straffe voorspelling

Union SG slaagde er uiteindelijk niet in om zich via de voorrondes te plaatsen voor de League Phase ...

26
26
Anderlecht ziet sterretjes tegen Lyon: "Hij is een ramp"

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang ...

90
90
Erfgenaam Vanaken gezocht: "Hij had geen plaats bij beste Club"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

185
185
Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Olympique Lyon. Bij de Fransen begint Julien ...

52
52
Anderlecht-Lyon: Bruno verrast iedereen met onuitgegeven ploeg

RSC Anderlecht staat woensdagavond voor een mooie uitdaging. Paars-Wit opent dan zijn campagne in de ...

91
91
Anderlecht maakt indruk: opvallende voorspelling Lyon-coach

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

290
290
‘Van Bommel blaast De Bruyne-comeback zelf op’

Kevin De Bruyne lijkt zijn basisplaats bij Napoli opnieuw te veroveren, maar dreigt die straks net ...

185
185
Openda en Duranville? Lyon-ster geeft ongezouten analyse

Bij Olympique Lyon staat vanavond Loïs Openda wellicht in de basis, Julien Duranville mag ...

37
37
Euvrard wil tegen AA Gent komaf maken met pijnlijk cijfer

Standard begon goed aan het seizoen, maar tegen KVC Westerlo werden ze wel met de voeten op de grond ...

110
110
Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Club Brugge begon met hoge verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar in de aanloop naar de ...

344
344
Na Matz Sels zegt ook volgende speler Rode Duivels vaarwel

Matz Sels heeft besloten te stoppen als Rode Duivel. Daags nadien is er een volgende speler die ...

216
216
Ajax ontdekt 'nieuwe Dolberg': "Dacht aan vertrekken"

Ajax won gisterenavond met 5-1 van Willem II. De Amsterdammers staan momenteel nog vierde, maar het ...

89
89
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

471
471
Union SG speelt Europese thuismatch... in het buitenland

Union SG speelt op 22 oktober tegen Hapoel Be'er Sheeva. De Brusselaars weten echter nog niet waar ...

266
266
"Soms denk ik in bed..."-Kat Kerkhofs onthult twijfels

Soms lijkt het alsof alles vanzelf gaat wanneer je vanop de eerste rij naar het leven van een ...

43
43
Vier jaar geleden de RSCA-ster tegen Lyon: nu actief in Serie A

RSC Anderlecht speelde vier jaar geleden een galamatch in het Lotto Park tegen Olympique Lyon. Ze ...

95
95
Hasselt greep naast Beerschot-smaakmaker: "Waren close"

Sporting Hasselt-voorzitter Sam Kerkhofs gaf via Instagram antwoord op vragen van supporters en kwam ...

223
223
'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

151
151
Géén Club Brugge, wel mooi contract bij Ajax

Volgens bepaalde Belgische media was het in de zomer al een zekerheid, maar uiteindelijk kwam het ...

109
109
Anderlecht snakt naar eerste Europese gala-avond in 10 jaar tijd

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Olympique Lyon. Dat is een Franse topclub. De Brusselaars ...

175
175
Standard heeft beet en legt speler langer vast

Standard heeft weer uitzicht op een goede toekomst. De Rouches zetten stelselmatig stappen ...

47
47
Arnaud Bodart vindt alsnog nieuwe werkgever

Arnaud Bodart heeft een nieuwe club gevonden. De 28-jarige Belgische doelman gaat aan de slag bij Le ...

43
43
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

238
238
'Rampscenario voor Antwerp: miljoenen de vuilbak in'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

406
406

Meer sportnieuws