Club Brugge opnieuw met voetjes op de grond na zeperd bij straf OHL

door
Club Brugge opnieuw met voetjes op de grond na zeperd bij straf OHL

OHL beleeft voorlopig een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De promovendus, die pas op het laatste moment wist dat het zou promoveren, won vanavond van landskampioen Club Brugge en komt zo op een gedeelde derde plaats. Club Brugge van zijn kant slaagde er opnieuw niet in om te winnen na een duel in de Champions League. De ploeg van Brys pakt zo 11/15 tegen de G5.

Een paar dagen na de stunt in de Champions League moest Club al weer opnieuw aan de slag in de vaderlandse competitie. De met corona besmette Mignolet en Krmencik waren nog steeds onbeschikbaar, Dennis, De Ketelaere en Vormer kregen dan weer rust. In de basiself was wel een plaats voor onder meer Lang. Bij OHL koos Brys voor onder meer Hubert op het middenveld. De Leuvenaren pakten vorige week nog een onverwacht punt op het veld van Anderlecht.
Twee strafschoppen zorgen voor billijke ruststand.

Club opende sterk en in de eerste minuut vond Sobol al Schrijvers in de zestien meter, de ex-Genk speler trapte zwak in de handen van Romo (die weer de voorkeur kreeg boven Iversen). OHL reageerde met een prima schot van Duplus dat door Horvath in hoekschop werd geduwd. De thuisploeg deed het voorlopig prima tegen de landskampioen en kreeg na twintig minuten spelen een strafschop toen Maertens in de zestien meter werd aangelopen door Sobol. Henry maakte het koel af vanaf elf meter: 1-0 voor OHL. Blauw-Zwart nam nadien weer de bovenhand maar had pech dat pogingen van Vanaken en Mata prima gepareerd werden door een sterke Romo. In de slotfase van de eerste helft kreeg ook Club een strafschop, na een fout van Hubert op Vanaken. Lang zette die feilloos om en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. De Nederlander werd nog bijna helemaal de held voor zijn ploeg, en minuut later stifte hij oog in oog met Romo op de paal. Halfweg stond het gelijk aan Den Dreef.

Henry zet OHL op voorsprong, Lang hangt de bordjes weer gelijk.
Club Brugge mist de kansen en loopt dan in het mes
Club nam ook na de rust het initiatief in handen, de eerste mogelijkheid was voor Diatta die binnen het bereik van Romo schoot. Een paar minuten later kreeg Lang de bal in de zestien meter, oog in oog met Romo geraakte hij echter niet voorbij de sterke thuisdoelman. OHL pakte iets voor het uur met een prima aanval uit, Mercier kwam plots vrij te staan in de zestien meter en schoot keurig raak. De lijnrechter vlagde voor buitenspel maar de VAR overrulede terecht, 2-1 voor OHL. De landskampioen zocht nadien naar openingen en kwam op twintig minuten van het einde dicht bij de gelijkmaker, opnieuw was Romo de gevierde man bij de thuisploeg met een knappe redding op de lob van Diatta. Even later vergat Sowah aan de overzijde om Club de doodsteek te geven door de bal naast te prikken. OHL hield ook nadien knap stand en de absolute uitblinker, Mercier, maakte het in het slot bijna af met een fraaie stift. Horvath was nog net bij de pinken. De thuisploeg speelde nog met zijn geluk maar trok finaal wel de overwinning over de streep. Zo pakt OHL tegen Genk, Gent, Standard, Anderlecht en Club een fraaie 11/15.
Scoreverloop:
1-0 (21') Henry (p), 1-1 (45') Lang (p), 2-1 (58') Mercier

LEES OOK: Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Moet Marc Brys een kans krijgen bij een topclub?

Meest recent

Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

67
67
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

64
64
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

439
439
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

37
37
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

30
30
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

83
83
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

41
41
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

62
62
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

320
320
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

195
195
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

74
74
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

206
206
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

251
251
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

34
34
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

103
103
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

216
216
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

175
175
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

386
386
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

231
231
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

94
94
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

253
253
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

360
360
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

120
120
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

68
68

Meer sportnieuws