Walk in the park voor sterk Anderlecht bij KV Kortrijk

door
Walk in the park voor sterk Anderlecht bij KV Kortrijk

Na een sterke wedstrijd heeft Anderlecht betrekkelijk eenvoudig de maat genomen van KV Kortrijk. Paars-Wit bouwde al voor de rust een 0-2 voorsprong uit en behield ook na de pauze steeds de controle. Kompany en co rukken op in het klassement.

Anderlecht verloor vorige week in het slot opnieuw dure punten, op eigen veld tegen OHL gaf het een 2-0 voorsprong nog uit handen. In het Guldensporenstadion had Paars-Wit absoluut nood aan een driepunter om zijn wagonnetje bovenin aan te haken. Op het middenveld kreeg Zulj een basisplaats van Kompany. Yves Vanderhaeghe speelde voorlopig een zorgeloos seizoen met de Kerels, vorige week won KVK nog op het veld van Malinwa.
Anderlecht benut zijn momenten en staat op dubbele voorsprong
De wedstrijd begon dramatisch voor de thuisploeg, na vijf minuten spelen loste Jakubech een zwak schot van Zulj en in de herneming trof Nmecha gemakkelijk raak: 0-1. Niet de eerste blunder dit seizoen van de thuisdoelman, die vorig seizoen nog uiterst betrouwbaar was. Het doelpunt gaf Anderlecht vleugels en een paar minuten later vergat Bundu om de wedstrijd al in een (definitief?) slot te gooien, deze keer was Jakubech wel bij de pinken. Een dure misser, want even later stond het ei zo na gelijk toen Van der Bruggen van dichtbij Van Crombrugge op zijn weg vond. Even later had de bezoekende doelman opnieuw een prima save in huis op het verrassende schot van Ocansey. De kerels verzuimden om te scoren en liepen op het halfuur een tweede keer in het mes: Tau mocht te ver oprukken en schoot van een meter of twintig in de benedenhoek, 0-2 voor de bezoekers. Op slag van rust kreeg Ocansey nog een grote kans op de aansluitingstreffer maar zijn poging werd nog van de lijn gehaald. Halfweg leek Anderlecht op weg naar een belangrijke zege.

Anderlecht komt al snel op voorsprong in het Guldensporenstadion.
Onmondig KV Kortrijk geeft Anderlecht vrijgeleide
De thuisploeg ging ook na de pauze koortsachtig op zoek naar een hoopgevende treffer maar bleef de kansen missen. Onder meer Jonckheere trapte een prima kans in de tribunes. Iets voorbij het uur maakten de bezoekers het zaakje helemaal af: Tau mocht ver oprukken en met wat geluk kon Nmecha aan de tweede paal in een leeg doel de 0-3 binnen leggen. Even later had de Duitser een hattrick aan de voet maar zijn schuiver ging nipt voorlangs. In het absolute slot kreeg KV Kortrijk nog een strafschop cadeau na een vermeende fout van Cullen. Mboyo zette zich achter de bal en trapte de 1-3 koeltjes binnen. Verder kwamen de Kerels niet meer en zo pakt Anderlecht een betrekkelijk eenvoudig zege mee uit West-Vlaanderen.
Scoreverloop:
0-1 (6') Nmecha, 0-2 (30') Tau, 0-3 (65') Nmecha, 1-3 (87') Mboyo (p)

LEES OOK: KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Haalt Anderlecht dit seizoen de top-4?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

9
9
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

30
30
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

29
29
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

11
11
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

185
185
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

112
112
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

292
292
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

33
33
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

287
287
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

208
208
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

306
306
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

124
124
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

195
195
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

125
125
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

157
157
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

171
171
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

643
643
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

659
659
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

305
305
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

108
108
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

195
195
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

163
163
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

52
52
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

284
284

Meer sportnieuws