Walk in the park voor sterk Anderlecht bij KV Kortrijk

door
Walk in the park voor sterk Anderlecht bij KV Kortrijk

Na een sterke wedstrijd heeft Anderlecht betrekkelijk eenvoudig de maat genomen van KV Kortrijk. Paars-Wit bouwde al voor de rust een 0-2 voorsprong uit en behield ook na de pauze steeds de controle. Kompany en co rukken op in het klassement.

Anderlecht verloor vorige week in het slot opnieuw dure punten, op eigen veld tegen OHL gaf het een 2-0 voorsprong nog uit handen. In het Guldensporenstadion had Paars-Wit absoluut nood aan een driepunter om zijn wagonnetje bovenin aan te haken. Op het middenveld kreeg Zulj een basisplaats van Kompany. Yves Vanderhaeghe speelde voorlopig een zorgeloos seizoen met de Kerels, vorige week won KVK nog op het veld van Malinwa.
Anderlecht benut zijn momenten en staat op dubbele voorsprong
De wedstrijd begon dramatisch voor de thuisploeg, na vijf minuten spelen loste Jakubech een zwak schot van Zulj en in de herneming trof Nmecha gemakkelijk raak: 0-1. Niet de eerste blunder dit seizoen van de thuisdoelman, die vorig seizoen nog uiterst betrouwbaar was. Het doelpunt gaf Anderlecht vleugels en een paar minuten later vergat Bundu om de wedstrijd al in een (definitief?) slot te gooien, deze keer was Jakubech wel bij de pinken. Een dure misser, want even later stond het ei zo na gelijk toen Van der Bruggen van dichtbij Van Crombrugge op zijn weg vond. Even later had de bezoekende doelman opnieuw een prima save in huis op het verrassende schot van Ocansey. De kerels verzuimden om te scoren en liepen op het halfuur een tweede keer in het mes: Tau mocht te ver oprukken en schoot van een meter of twintig in de benedenhoek, 0-2 voor de bezoekers. Op slag van rust kreeg Ocansey nog een grote kans op de aansluitingstreffer maar zijn poging werd nog van de lijn gehaald. Halfweg leek Anderlecht op weg naar een belangrijke zege.

Anderlecht komt al snel op voorsprong in het Guldensporenstadion.
Onmondig KV Kortrijk geeft Anderlecht vrijgeleide
De thuisploeg ging ook na de pauze koortsachtig op zoek naar een hoopgevende treffer maar bleef de kansen missen. Onder meer Jonckheere trapte een prima kans in de tribunes. Iets voorbij het uur maakten de bezoekers het zaakje helemaal af: Tau mocht ver oprukken en met wat geluk kon Nmecha aan de tweede paal in een leeg doel de 0-3 binnen leggen. Even later had de Duitser een hattrick aan de voet maar zijn schuiver ging nipt voorlangs. In het absolute slot kreeg KV Kortrijk nog een strafschop cadeau na een vermeende fout van Cullen. Mboyo zette zich achter de bal en trapte de 1-3 koeltjes binnen. Verder kwamen de Kerels niet meer en zo pakt Anderlecht een betrekkelijk eenvoudig zege mee uit West-Vlaanderen.
Scoreverloop:
0-1 (6') Nmecha, 0-2 (30') Tau, 0-3 (65') Nmecha, 1-3 (87') Mboyo (p)

LEES OOK: Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Haalt Anderlecht dit seizoen de top-4?

Meest recent

Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

24
24
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

219
219
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

76
76
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

107
107
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

58
58
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

106
106
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

243
243
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

460
460
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

141
141
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

82
82
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

187
187
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

111
111
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

83
83
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

143
143
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

246
246
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

71
71
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

177
177
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

57
57
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

319
319
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

155
155
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

141
141
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

71
71

Meer sportnieuws