Walk in the park voor sterk Anderlecht bij KV Kortrijk

467 stemmen
Walk in the park voor sterk Anderlecht bij KV Kortrijk

Na een sterke wedstrijd heeft Anderlecht betrekkelijk eenvoudig de maat genomen van KV Kortrijk. Paars-Wit bouwde al voor de rust een 0-2 voorsprong uit en behield ook na de pauze steeds de controle. Kompany en co rukken op in het klassement.

Anderlecht verloor vorige week in het slot opnieuw dure punten, op eigen veld tegen OHL gaf het een 2-0 voorsprong nog uit handen. In het Guldensporenstadion had Paars-Wit absoluut nood aan een driepunter om zijn wagonnetje bovenin aan te haken. Op het middenveld kreeg Zulj een basisplaats van Kompany. Yves Vanderhaeghe speelde voorlopig een zorgeloos seizoen met de Kerels, vorige week won KVK nog op het veld van Malinwa.
Anderlecht benut zijn momenten en staat op dubbele voorsprong
De wedstrijd begon dramatisch voor de thuisploeg, na vijf minuten spelen loste Jakubech een zwak schot van Zulj en in de herneming trof Nmecha gemakkelijk raak: 0-1. Niet de eerste blunder dit seizoen van de thuisdoelman, die vorig seizoen nog uiterst betrouwbaar was. Het doelpunt gaf Anderlecht vleugels en een paar minuten later vergat Bundu om de wedstrijd al in een (definitief?) slot te gooien, deze keer was Jakubech wel bij de pinken. Een dure misser, want even later stond het ei zo na gelijk toen Van der Bruggen van dichtbij Van Crombrugge op zijn weg vond. Even later had de bezoekende doelman opnieuw een prima save in huis op het verrassende schot van Ocansey. De kerels verzuimden om te scoren en liepen op het halfuur een tweede keer in het mes: Tau mocht te ver oprukken en schoot van een meter of twintig in de benedenhoek, 0-2 voor de bezoekers. Op slag van rust kreeg Ocansey nog een grote kans op de aansluitingstreffer maar zijn poging werd nog van de lijn gehaald. Halfweg leek Anderlecht op weg naar een belangrijke zege.

Anderlecht komt al snel op voorsprong in het Guldensporenstadion.
Onmondig KV Kortrijk geeft Anderlecht vrijgeleide
De thuisploeg ging ook na de pauze koortsachtig op zoek naar een hoopgevende treffer maar bleef de kansen missen. Onder meer Jonckheere trapte een prima kans in de tribunes. Iets voorbij het uur maakten de bezoekers het zaakje helemaal af: Tau mocht ver oprukken en met wat geluk kon Nmecha aan de tweede paal in een leeg doel de 0-3 binnen leggen. Even later had de Duitser een hattrick aan de voet maar zijn schuiver ging nipt voorlangs. In het absolute slot kreeg KV Kortrijk nog een strafschop cadeau na een vermeende fout van Cullen. Mboyo zette zich achter de bal en trapte de 1-3 koeltjes binnen. Verder kwamen de Kerels niet meer en zo pakt Anderlecht een betrekkelijk eenvoudig zege mee uit West-Vlaanderen.
Scoreverloop:
0-1 (6') Nmecha, 0-2 (30') Tau, 0-3 (65') Nmecha, 1-3 (87') Mboyo (p)

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Haalt Anderlecht dit seizoen de top-4?

Meest recent

Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

51
51
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

73
73
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

162
162
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

175
175
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

260
260
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

260
260
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

105
105
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

112
112
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

45
45
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

119
119
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

310
310
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

514
514
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

84
84
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

311
311
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

441
441
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

407
407
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

374
374
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

300
300
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

266
266
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

526
526
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

328
328
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

318
318
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

327
327
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

94
94
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

202
202

Meer sportnieuws