Walk in the park voor sterk Anderlecht bij KV Kortrijk

467
Walk in the park voor sterk Anderlecht bij KV Kortrijk

Na een sterke wedstrijd heeft Anderlecht betrekkelijk eenvoudig de maat genomen van KV Kortrijk. Paars-Wit bouwde al voor de rust een 0-2 voorsprong uit en behield ook na de pauze steeds de controle. Kompany en co rukken op in het klassement.

Anderlecht verloor vorige week in het slot opnieuw dure punten, op eigen veld tegen OHL gaf het een 2-0 voorsprong nog uit handen. In het Guldensporenstadion had Paars-Wit absoluut nood aan een driepunter om zijn wagonnetje bovenin aan te haken. Op het middenveld kreeg Zulj een basisplaats van Kompany. Yves Vanderhaeghe speelde voorlopig een zorgeloos seizoen met de Kerels, vorige week won KVK nog op het veld van Malinwa.
Anderlecht benut zijn momenten en staat op dubbele voorsprong
De wedstrijd begon dramatisch voor de thuisploeg, na vijf minuten spelen loste Jakubech een zwak schot van Zulj en in de herneming trof Nmecha gemakkelijk raak: 0-1. Niet de eerste blunder dit seizoen van de thuisdoelman, die vorig seizoen nog uiterst betrouwbaar was. Het doelpunt gaf Anderlecht vleugels en een paar minuten later vergat Bundu om de wedstrijd al in een (definitief?) slot te gooien, deze keer was Jakubech wel bij de pinken. Een dure misser, want even later stond het ei zo na gelijk toen Van der Bruggen van dichtbij Van Crombrugge op zijn weg vond. Even later had de bezoekende doelman opnieuw een prima save in huis op het verrassende schot van Ocansey. De kerels verzuimden om te scoren en liepen op het halfuur een tweede keer in het mes: Tau mocht te ver oprukken en schoot van een meter of twintig in de benedenhoek, 0-2 voor de bezoekers. Op slag van rust kreeg Ocansey nog een grote kans op de aansluitingstreffer maar zijn poging werd nog van de lijn gehaald. Halfweg leek Anderlecht op weg naar een belangrijke zege.

Anderlecht komt al snel op voorsprong in het Guldensporenstadion.
Onmondig KV Kortrijk geeft Anderlecht vrijgeleide
De thuisploeg ging ook na de pauze koortsachtig op zoek naar een hoopgevende treffer maar bleef de kansen missen. Onder meer Jonckheere trapte een prima kans in de tribunes. Iets voorbij het uur maakten de bezoekers het zaakje helemaal af: Tau mocht ver oprukken en met wat geluk kon Nmecha aan de tweede paal in een leeg doel de 0-3 binnen leggen. Even later had de Duitser een hattrick aan de voet maar zijn schuiver ging nipt voorlangs. In het absolute slot kreeg KV Kortrijk nog een strafschop cadeau na een vermeende fout van Cullen. Mboyo zette zich achter de bal en trapte de 1-3 koeltjes binnen. Verder kwamen de Kerels niet meer en zo pakt Anderlecht een betrekkelijk eenvoudig zege mee uit West-Vlaanderen.
Scoreverloop:
0-1 (6') Nmecha, 0-2 (30') Tau, 0-3 (65') Nmecha, 1-3 (87') Mboyo (p)

LEES OOK: Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Haalt Anderlecht dit seizoen de top-4?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

18
18
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

22
22
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

29
29
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

21
21
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

63
63
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

115
115
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

115
115
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

250
250
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

252
252
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

115
115
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

206
206
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

172
172
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

245
245
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

307
307
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

207
207
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

93
93
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

249
249
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

52
52
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

139
139
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

958
958

Meer sportnieuws