Walk in the park voor sterk Anderlecht bij KV Kortrijk

door
Walk in the park voor sterk Anderlecht bij KV Kortrijk

Na een sterke wedstrijd heeft Anderlecht betrekkelijk eenvoudig de maat genomen van KV Kortrijk. Paars-Wit bouwde al voor de rust een 0-2 voorsprong uit en behield ook na de pauze steeds de controle. Kompany en co rukken op in het klassement.

Anderlecht verloor vorige week in het slot opnieuw dure punten, op eigen veld tegen OHL gaf het een 2-0 voorsprong nog uit handen. In het Guldensporenstadion had Paars-Wit absoluut nood aan een driepunter om zijn wagonnetje bovenin aan te haken. Op het middenveld kreeg Zulj een basisplaats van Kompany. Yves Vanderhaeghe speelde voorlopig een zorgeloos seizoen met de Kerels, vorige week won KVK nog op het veld van Malinwa.
Anderlecht benut zijn momenten en staat op dubbele voorsprong
De wedstrijd begon dramatisch voor de thuisploeg, na vijf minuten spelen loste Jakubech een zwak schot van Zulj en in de herneming trof Nmecha gemakkelijk raak: 0-1. Niet de eerste blunder dit seizoen van de thuisdoelman, die vorig seizoen nog uiterst betrouwbaar was. Het doelpunt gaf Anderlecht vleugels en een paar minuten later vergat Bundu om de wedstrijd al in een (definitief?) slot te gooien, deze keer was Jakubech wel bij de pinken. Een dure misser, want even later stond het ei zo na gelijk toen Van der Bruggen van dichtbij Van Crombrugge op zijn weg vond. Even later had de bezoekende doelman opnieuw een prima save in huis op het verrassende schot van Ocansey. De kerels verzuimden om te scoren en liepen op het halfuur een tweede keer in het mes: Tau mocht te ver oprukken en schoot van een meter of twintig in de benedenhoek, 0-2 voor de bezoekers. Op slag van rust kreeg Ocansey nog een grote kans op de aansluitingstreffer maar zijn poging werd nog van de lijn gehaald. Halfweg leek Anderlecht op weg naar een belangrijke zege.

Anderlecht komt al snel op voorsprong in het Guldensporenstadion.
Onmondig KV Kortrijk geeft Anderlecht vrijgeleide
De thuisploeg ging ook na de pauze koortsachtig op zoek naar een hoopgevende treffer maar bleef de kansen missen. Onder meer Jonckheere trapte een prima kans in de tribunes. Iets voorbij het uur maakten de bezoekers het zaakje helemaal af: Tau mocht ver oprukken en met wat geluk kon Nmecha aan de tweede paal in een leeg doel de 0-3 binnen leggen. Even later had de Duitser een hattrick aan de voet maar zijn schuiver ging nipt voorlangs. In het absolute slot kreeg KV Kortrijk nog een strafschop cadeau na een vermeende fout van Cullen. Mboyo zette zich achter de bal en trapte de 1-3 koeltjes binnen. Verder kwamen de Kerels niet meer en zo pakt Anderlecht een betrekkelijk eenvoudig zege mee uit West-Vlaanderen.
Scoreverloop:
0-1 (6') Nmecha, 0-2 (30') Tau, 0-3 (65') Nmecha, 1-3 (87') Mboyo (p)

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Haalt Anderlecht dit seizoen de top-4?

Meest recent

Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

49
49
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

33
33
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

123
123
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

55
55
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

92
92
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

69
69
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

79
79
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

253
253
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

33
33
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

437
437
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

269
269
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

102
102
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

140
140
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

242
242
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

103
103
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

72
72
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

157
157
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

41
41
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

354
354
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

139
139
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

470
470
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

138
138
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

251
251

Meer sportnieuws