Club Brugge speelt hoog spel met eigen goudhaantje

1198
Club Brugge speelt hoog spel met eigen goudhaantje

Het was met pijn in het hart. Ondanks het grote geloof in de voetballende verdediger kon Club Brugge de jonge Siemen Voet geen speelkansen garanderen bij de A-kern. Voet werd in de voorbije zomer dan maar uitgeleend aan KV Mechelen en daar laat hij op korte tijd al van zich spreken. Zo wordt de kans wel erg groot dat Voet volgend seizoen niet meer onder contract zal staan bij Club, want Malinwa kon namelijk een aankoopoptie afdwingen in de huurdeal.


ASTER, ISSA EN SIEMEN

Vorige week zaterdag kreeg Siemen Voet ’s ochtends een belangrijk berichtje van zijn coach Wouter Vrancken. Verdedigers Rocky Bushiri (positieve coronatest) en Thibault Peyre (ziekte) gaven beide verstek voor de competitiematch tegen KV Kortrijk. Die wedstrijd vond zaterdagavond al plaats, waardoor de 20-jarige Voet zich bijgevolg mocht opmaken voor twee belangrijke debuten. Tegen de Kortrijkzanen werden het namelijk zijn eerste speelminuten in loondienst bij KV Mechelen, maar tevens op het hoogste Belgische voetbalniveau. En Voet liet al meteen van zich spreken.



Na een sobere maar heel degelijke eerste helft slaagde de debutant er namelijk in om in minuut 53 de openingstreffer te maken. Malinwa stevende af op een gouden driepunter en Siemen Voet beleefde een droomdebuut, maar na de uitsluiting van Issa Kaboré kon KV Kortrijk de 1-0 achterstand alsnog omdraaien naar een 1-2 eindresultaat. Een domper op de vreugde bij Voet, en een nieuwe deceptie voor KV Mechelen.

“Het is leuk voor Siemen dat hij die goal maakt”, evalueerde Wouter Vrancken de opgemerkte prestatie van zijn jonge verdediger in de Mechelse perszaal na de wedstrijd. “Hij heeft zich echt wel opgewerkt en zijn kans gegrepen.” Gazet van Antwerpen kon daarnaast ook nog een straffe quote bemachtigen van Vrancken. “Siemen past in het rijtje van Aster (Vranckx, nvdr.) en Issa (Kaboré, nvdr.): erg leergierig en leuk om mee te werken.”

STERK BIJ ROESELARE

De eerste speelgelegenheid van Siemen Voet smaakt alvast naar meer. Hoewel hij pas op 20-jarige voor het eerst komt piepen in de Jupiler Pro League, zijn het potentieel en de kwaliteiten van de verdediger al veel langer bekend. Voet was tijdens de voorbije jaren een sleutelfiguur bij de beloften van Club Brugge, maar in de zomer van 2019 werd het duidelijk dat hij daar wat uitgeleerd was. Om door te groeien naar de A-kern van Club Brugge was de stap nog iets te groot, waardoor een tijdelijke oplossing zich aanbood bij KSV Roeselare in 1B. En daar presteerde hij erg goed, waar vooral zijn uitgesproken sterke punten opvielen.



Voet beschikt namelijk over goeie voetjes – no pun intended -, een strakke tackle en een behoorlijke sterkte in de kopduels. En dat allemaal in combinatie met een Belgische nationaliteit, jonge leeftijd én positie van linksvoetige centrale verdediger: Voet heeft alles om uit te groeien tot een gewilde speler in de Jupiler Pro League. Op Schiervelde liet Voet zich vorig jaar alvast positief opmerken als één van de betere centrale verdedigers uit 1B. Tijdens zijn eerste seizoen bij de profs passte hij zich qua zuiverheid al bijvoorbeeld naar de zevende plaats onder alle centrale verdedigers, en ook bij het aantal succesvolle defensieve acties en intercepties schaarde hij zich bij de top tien.

MALINWA DUWT DOOR

Zijn vergaarde ervaring tegen de stevige spitsen uit 1B wierp duidelijk vruchten af, want in mei 2020 kondigde Club Brugge namelijk aan dat het contract van Voet werd verlengd tot en met juni 2022, en als kers op de taart mocht hij ook de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen aanvatten bij de A-kern van Blauw-Zwart. En ook in die oefencampagne speelde Voet zich in de kijker, onder meer tijdens een vriendschappelijk duel tegen … KV Mechelen. De aanwezige technische staff van Malinwa, alsook het bestuur, konden toen met eigen ogen de kwaliteiten van Voet gadeslaan, die toen een heel sterke indruk naliet.



Voet stond al sinds januari op de radar bij KV Mechelen, maar door verschillende redenen drukte de club toen niet door voor zijn komst. Zijn glansprestatie in de oefenmatch van Club Brugge tegen Malinwa zorgde er echter voor dat KV een versnelling hoger schakelde om Voet binnen te halen. Naar eigen zeggen hing Voet één of twee dagen na die bewuste oefenmatch al de lijn met mensen van KV Mechelen, waarna hij zich in tussentijd informeerde bij Wesley Vanbelle en Wouter Biebauw, ex-ploegmaats bij KSV Roeselare met een verleden Achter de Kazerne.

HET HUZARENSTUKJE VAN KVM

Uiteindelijk raakten KV Mechelen en Club Brugge het eens over een uitleenbeurt, maar de onderhandelingen tussen beide clubs liepen niet bepaald van een leien dakje. Omdat Blauw-Zwart keihard en volop gelooft in het kunnen van Voet, met als bewijs zijn recente contractverlenging in mei 2020, werd er namelijk serieus genegotieerd over een eventuele aankoopoptie.Voor KV Mechelen – en niet voor Club – was het echter noodzakelijk en cruciaal dat er een aankoopoptie werd opgenomen in de huurdeal, iets waar Malinwa uiteindelijk ook in slaagde. Hoeveel die contractueel vastgestelde transfersom precies bedraagt, dat is vooralsnog niet geweten. Maar als Voet zijn veelbelovend debuut straks succesvol kan voortzetten, dan zal dat bedrag ongetwijfeld ook wel bekend raken bij het grote publiek. 



Door zijn interessant profiel (mét doorverkoopwaarde) zag de Mechelse directie Siemen Voet dus graag komen, al was ook Wouter Vrancken was een uitdrukkelijk vragende partij voor zijn komst. De coach van Malinwa houdt namelijk van een verzorgde opbouw van achteruit en laat dat net één van de sterktes zijn van Voet, iets wat hij overigens al bewees in 1B bij KSV Roeselare. Die voetballende kwaliteiten bouwde Voet op in de jeugdopleiding van Club Brugge, waar meer dan voldoende aandacht wordt geschonken aan het uitvoetballen bij verdedigers. Door zijn uniek profiel, Voet is een uitstekende voetballende verdediger maar tevens jong, Belgisch én linksvoetig, verwezenlijkte KVM dus een klein huzarenstukje door alsnog een felbevochten aankoopoptie af te dwingen tijdens zijn uitleenbeurt.

DE KEUZE VAN VOET 

Uiteraard is het ook belangrijk om weten welk standpunt Siemen Voet zelf inneemt over een verlengd verblijf Achter de Kazerne. Naar eigen zeggen liet Club Brugge hem zélf beslissen over het al dan niet opnemen van die veelbesproken aankoopoptie. Voet mocht namelijk nog blijven op Jan Breydel, maar de youngster was nadrukkelijk op zoek naar speelminuten. “Ik zie die aankoopoptie als de ultieme waardemeter voor mijn seizoen bij KV”, lichtte hij zelf toe aan Het Nieuwsblad. “Als ik goed presteer, dan wordt de aankoopoptie waarschijnlijk gelicht. Als dat niet gebeurt, dan was het waarschijnlijk niet goed genoeg. Daar ga ik mezelf op afrekenen. Dit wordt dus een cruciaal jaar voor mijn carrière.”



En die goede prestaties zijn dus alvast van start gegaan tijdens zijn opmerkelijk debuut vorige week tegen KV Kortrijk. Of Siemen Voet in de eerstvolgende competitiewedstrijd ook aan de aftrap zal verschijnen, dat wordt vooralsnog afwachten. Maar het lijkt nu al duidelijk dat Voet niet enkel en alleen meer moet hopen op afwezigheden van andere verdedigers: zijn referentiematch tegen Veekaa biedt hem alvast meer perspectief op speelgelegenheid. Ook bij Club Brugge zullen ze met een klein hartje de evolutie opvolgen van hun jeugdproduct, die straks wel héél gemakkelijk definitief kan vertrekken bij Blauw-Zwart ...

LEES OOK: Van Brederode gooit alles op tafel over knaltransfer

Is Voet een type-voetballer voor Club Brugge?

Meest recent

Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

43
43
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

17
17
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

21
21
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

89
89
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

51
51
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

69
69
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

103
103
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

113
113
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

84
84
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

78
78
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

139
139
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

312
312
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

321
321
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

36
36
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

37
37
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

52
52
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

164
164
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

331
331
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

61
61
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

409
409
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

66
66
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

187
187
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

112
112
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

382
382
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

66
66

Meer sportnieuws