Club Brugge speelt hoog spel met eigen goudhaantje

1198
Club Brugge speelt hoog spel met eigen goudhaantje

Het was met pijn in het hart. Ondanks het grote geloof in de voetballende verdediger kon Club Brugge de jonge Siemen Voet geen speelkansen garanderen bij de A-kern. Voet werd in de voorbije zomer dan maar uitgeleend aan KV Mechelen en daar laat hij op korte tijd al van zich spreken. Zo wordt de kans wel erg groot dat Voet volgend seizoen niet meer onder contract zal staan bij Club, want Malinwa kon namelijk een aankoopoptie afdwingen in de huurdeal.


ASTER, ISSA EN SIEMEN

Vorige week zaterdag kreeg Siemen Voet ’s ochtends een belangrijk berichtje van zijn coach Wouter Vrancken. Verdedigers Rocky Bushiri (positieve coronatest) en Thibault Peyre (ziekte) gaven beide verstek voor de competitiematch tegen KV Kortrijk. Die wedstrijd vond zaterdagavond al plaats, waardoor de 20-jarige Voet zich bijgevolg mocht opmaken voor twee belangrijke debuten. Tegen de Kortrijkzanen werden het namelijk zijn eerste speelminuten in loondienst bij KV Mechelen, maar tevens op het hoogste Belgische voetbalniveau. En Voet liet al meteen van zich spreken.



Na een sobere maar heel degelijke eerste helft slaagde de debutant er namelijk in om in minuut 53 de openingstreffer te maken. Malinwa stevende af op een gouden driepunter en Siemen Voet beleefde een droomdebuut, maar na de uitsluiting van Issa Kaboré kon KV Kortrijk de 1-0 achterstand alsnog omdraaien naar een 1-2 eindresultaat. Een domper op de vreugde bij Voet, en een nieuwe deceptie voor KV Mechelen.

“Het is leuk voor Siemen dat hij die goal maakt”, evalueerde Wouter Vrancken de opgemerkte prestatie van zijn jonge verdediger in de Mechelse perszaal na de wedstrijd. “Hij heeft zich echt wel opgewerkt en zijn kans gegrepen.” Gazet van Antwerpen kon daarnaast ook nog een straffe quote bemachtigen van Vrancken. “Siemen past in het rijtje van Aster (Vranckx, nvdr.) en Issa (Kaboré, nvdr.): erg leergierig en leuk om mee te werken.”

STERK BIJ ROESELARE

De eerste speelgelegenheid van Siemen Voet smaakt alvast naar meer. Hoewel hij pas op 20-jarige voor het eerst komt piepen in de Jupiler Pro League, zijn het potentieel en de kwaliteiten van de verdediger al veel langer bekend. Voet was tijdens de voorbije jaren een sleutelfiguur bij de beloften van Club Brugge, maar in de zomer van 2019 werd het duidelijk dat hij daar wat uitgeleerd was. Om door te groeien naar de A-kern van Club Brugge was de stap nog iets te groot, waardoor een tijdelijke oplossing zich aanbood bij KSV Roeselare in 1B. En daar presteerde hij erg goed, waar vooral zijn uitgesproken sterke punten opvielen.



Voet beschikt namelijk over goeie voetjes – no pun intended -, een strakke tackle en een behoorlijke sterkte in de kopduels. En dat allemaal in combinatie met een Belgische nationaliteit, jonge leeftijd én positie van linksvoetige centrale verdediger: Voet heeft alles om uit te groeien tot een gewilde speler in de Jupiler Pro League. Op Schiervelde liet Voet zich vorig jaar alvast positief opmerken als één van de betere centrale verdedigers uit 1B. Tijdens zijn eerste seizoen bij de profs passte hij zich qua zuiverheid al bijvoorbeeld naar de zevende plaats onder alle centrale verdedigers, en ook bij het aantal succesvolle defensieve acties en intercepties schaarde hij zich bij de top tien.

MALINWA DUWT DOOR

Zijn vergaarde ervaring tegen de stevige spitsen uit 1B wierp duidelijk vruchten af, want in mei 2020 kondigde Club Brugge namelijk aan dat het contract van Voet werd verlengd tot en met juni 2022, en als kers op de taart mocht hij ook de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen aanvatten bij de A-kern van Blauw-Zwart. En ook in die oefencampagne speelde Voet zich in de kijker, onder meer tijdens een vriendschappelijk duel tegen … KV Mechelen. De aanwezige technische staff van Malinwa, alsook het bestuur, konden toen met eigen ogen de kwaliteiten van Voet gadeslaan, die toen een heel sterke indruk naliet.



Voet stond al sinds januari op de radar bij KV Mechelen, maar door verschillende redenen drukte de club toen niet door voor zijn komst. Zijn glansprestatie in de oefenmatch van Club Brugge tegen Malinwa zorgde er echter voor dat KV een versnelling hoger schakelde om Voet binnen te halen. Naar eigen zeggen hing Voet één of twee dagen na die bewuste oefenmatch al de lijn met mensen van KV Mechelen, waarna hij zich in tussentijd informeerde bij Wesley Vanbelle en Wouter Biebauw, ex-ploegmaats bij KSV Roeselare met een verleden Achter de Kazerne.

HET HUZARENSTUKJE VAN KVM

Uiteindelijk raakten KV Mechelen en Club Brugge het eens over een uitleenbeurt, maar de onderhandelingen tussen beide clubs liepen niet bepaald van een leien dakje. Omdat Blauw-Zwart keihard en volop gelooft in het kunnen van Voet, met als bewijs zijn recente contractverlenging in mei 2020, werd er namelijk serieus genegotieerd over een eventuele aankoopoptie.Voor KV Mechelen – en niet voor Club – was het echter noodzakelijk en cruciaal dat er een aankoopoptie werd opgenomen in de huurdeal, iets waar Malinwa uiteindelijk ook in slaagde. Hoeveel die contractueel vastgestelde transfersom precies bedraagt, dat is vooralsnog niet geweten. Maar als Voet zijn veelbelovend debuut straks succesvol kan voortzetten, dan zal dat bedrag ongetwijfeld ook wel bekend raken bij het grote publiek. 



Door zijn interessant profiel (mét doorverkoopwaarde) zag de Mechelse directie Siemen Voet dus graag komen, al was ook Wouter Vrancken was een uitdrukkelijk vragende partij voor zijn komst. De coach van Malinwa houdt namelijk van een verzorgde opbouw van achteruit en laat dat net één van de sterktes zijn van Voet, iets wat hij overigens al bewees in 1B bij KSV Roeselare. Die voetballende kwaliteiten bouwde Voet op in de jeugdopleiding van Club Brugge, waar meer dan voldoende aandacht wordt geschonken aan het uitvoetballen bij verdedigers. Door zijn uniek profiel, Voet is een uitstekende voetballende verdediger maar tevens jong, Belgisch én linksvoetig, verwezenlijkte KVM dus een klein huzarenstukje door alsnog een felbevochten aankoopoptie af te dwingen tijdens zijn uitleenbeurt.

DE KEUZE VAN VOET 

Uiteraard is het ook belangrijk om weten welk standpunt Siemen Voet zelf inneemt over een verlengd verblijf Achter de Kazerne. Naar eigen zeggen liet Club Brugge hem zélf beslissen over het al dan niet opnemen van die veelbesproken aankoopoptie. Voet mocht namelijk nog blijven op Jan Breydel, maar de youngster was nadrukkelijk op zoek naar speelminuten. “Ik zie die aankoopoptie als de ultieme waardemeter voor mijn seizoen bij KV”, lichtte hij zelf toe aan Het Nieuwsblad. “Als ik goed presteer, dan wordt de aankoopoptie waarschijnlijk gelicht. Als dat niet gebeurt, dan was het waarschijnlijk niet goed genoeg. Daar ga ik mezelf op afrekenen. Dit wordt dus een cruciaal jaar voor mijn carrière.”



En die goede prestaties zijn dus alvast van start gegaan tijdens zijn opmerkelijk debuut vorige week tegen KV Kortrijk. Of Siemen Voet in de eerstvolgende competitiewedstrijd ook aan de aftrap zal verschijnen, dat wordt vooralsnog afwachten. Maar het lijkt nu al duidelijk dat Voet niet enkel en alleen meer moet hopen op afwezigheden van andere verdedigers: zijn referentiematch tegen Veekaa biedt hem alvast meer perspectief op speelgelegenheid. Ook bij Club Brugge zullen ze met een klein hartje de evolutie opvolgen van hun jeugdproduct, die straks wel héél gemakkelijk definitief kan vertrekken bij Blauw-Zwart ...

LEES OOK: Caluwé rekent op twee sterkhouders: "Week na week beter"

Is Voet een type-voetballer voor Club Brugge?

Meest recent

'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

3
3
'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

23
23
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

16
16
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

31
31
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

170
170
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

37
37
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

114
114
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

72
72
Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

122
122
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

79
79
Charles De Ketelaere stampt ferm na op Rudi Garcia

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen ondanks de goede resultaten. België haalde de kwartfinale ...

348
348
Jonge Duivels doen ontdekking voor Genk

De Jonge Duivels hebben donderdagavond weer een grote stap richting kwalificatie voor het EK U21 ...

122
122
Tielemans noemt belangrijke factor die niét veranderd is

Het zullen toch fel vernieuwde Rode Duivels zijn die straks om 20u45 aan hun campagne in de Nations ...

56
56
'Nu al grote druk op Mika Godts bij PSG'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer een toptransfer, maar de meest straffe overgang was ...

115
115
Van Bommel hakt knopen door: deze 3 Duivels op tribune

Er staat de Rode Duivels een zeer pittig interlandluik te wachten, want ze moeten maar liefst vier ...

266
266
De Ketelaere spreekt duidelijk: "Lukaku is geen concurrent"

De Rode Duivels trappen om 20u45 hun nieuwe campagne in de Nations League op gang in Italië. ...

64
64
Mignolet maakt meteen indruk: Van Bommel strooit lof

De Rode Duivels beginnen straks in Italië aan een nieuw tijdperk. Sinds het WK is er immers ...

178
178
Swerts waarschuwt stevig ondanks grote stap richting EK U21

De Rode Duivels hopen vrijdagavond hun interlandluik goed te beginnen, maar in hun schaduw hebben de ...

44
44
Duitsland v Italië voor Tresoldi: Mancini gooit olie op vuur

Straks om 20u45 nemen de Rode Duivels het in de Nations League op tegen Italië. Daarbij kunnen ...

92
92
Einde droomduo: Van Bommel breekt De Bruyne en Vanaken

Spelen De Bruyne en Vanaken nog samen bij de Rode Duivels? Op het WK leek het dé oplossing, ...

179
179
Transferonthulling De Ketelaere: "Met hen was er contact"

Het was een zeer drukke transferzomer, waarin na het WK ook verschillende Rode Duivels een ...

93
93
Provocatie of misverstand? Rode kaart Israël gaat viraal

De Rode Duivels komen pas om 20u45 in actie, maar de Nations League werd donderdagavond al ...

172
172
Pikante onthulling: "Mancini wou Rode Duivels coachen"

De nieuwe campagne in de Nations League betekent voor heel wat landen een frisse start. Dat is ook ...

98
98
'Eerste basiself Van Bommel: 4 zeer opvallende wijzigingen'

Om 20u45 is het zover, want dan beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations ...

680
680

Meer sportnieuws