Club Brugge is Zenit-bonus alweer kwijt

door
Club Brugge is Zenit-bonus alweer kwijt

Bij Club Brugge genieten ze nog volop na van de knappe zege op het veld van Zenit Sint-Petersburg. Op sportief vlak is de zege uiteraard een uitstekende zaak, met het oog op Europees overwinteren én de Belgische coëfficiënt. Maar ook op financieel gebied heeft Blauw-Zwart nu al goed geboerd.


Het Nieuwsblad herinnert er immers aan dat de UEFA in de Champions League premies van 900.000 euro per punt uitbetaalt, wat betekent dat de overwinning in Rusland de landskampioen maar liefst 2,7 miljoen euro oplevert. Geld dat uiteraard niet integraal in de clubkas verdwijnt, vermits de spelers ook nog recht hebben op een bonus, maar in coronatijden ongetwijfeld toch een welgekomen extraatje.

UPDATE 23/10
Eerder raakte al bekend dat Club van alle Belgische clubs het zwaarst getroffen wordt door de beslissing om de deuren opnieuw te sluiten. Dat heeft vooral te maken met het mislopen van inkomsten op het kampioenenbal, waar elke match zonder publiek volgens Het Nieuwsblad een verlies van meer dan één miljoen inhoudt. In eigen land blijft de schade beperkt tot ongeveer de helft, met dank aan de vele trouwe abonnees die geen terugbetaling eisen.

Een loyaliteit die Blauw-Zwart maar al te best kan gebruiken, want in dezelfde krant haalt Chief Business Officer Bob Madou aan dat Club haar publiek volgens de huidige protocollen al zeker in drie wedstrijden moet missen: tegen Lazio, KV Mechelen en Borussia Dortmund. Twee duels in de Champions League dus, wat het totaal aan gemiste recettes reeds snel op 2,5 miljoen zal brengen. Of hoe de verdiende bonus tegen Zenit alweer gaan vliegen is.

Ziet u Club zonder fans winnen van Lazio en/of Dortmund?

Meest recent

'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

0
0
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

25
25
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

26
26
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

54
54
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

26
26
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

314
314
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

115
115
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

73
73
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

198
198
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

260
260
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

243
243
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

89
89
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

442
442
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

92
92
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

266
266
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

240
240
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

93
93
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

218
218
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

518
518
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

129
129
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

66
66
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

593
593
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

428
428
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

38
38
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

78
78

Meer sportnieuws