Club Brugge is Zenit-bonus alweer kwijt

door
Club Brugge is Zenit-bonus alweer kwijt

Bij Club Brugge genieten ze nog volop na van de knappe zege op het veld van Zenit Sint-Petersburg. Op sportief vlak is de zege uiteraard een uitstekende zaak, met het oog op Europees overwinteren én de Belgische coëfficiënt. Maar ook op financieel gebied heeft Blauw-Zwart nu al goed geboerd.


Het Nieuwsblad herinnert er immers aan dat de UEFA in de Champions League premies van 900.000 euro per punt uitbetaalt, wat betekent dat de overwinning in Rusland de landskampioen maar liefst 2,7 miljoen euro oplevert. Geld dat uiteraard niet integraal in de clubkas verdwijnt, vermits de spelers ook nog recht hebben op een bonus, maar in coronatijden ongetwijfeld toch een welgekomen extraatje.

UPDATE 23/10
Eerder raakte al bekend dat Club van alle Belgische clubs het zwaarst getroffen wordt door de beslissing om de deuren opnieuw te sluiten. Dat heeft vooral te maken met het mislopen van inkomsten op het kampioenenbal, waar elke match zonder publiek volgens Het Nieuwsblad een verlies van meer dan één miljoen inhoudt. In eigen land blijft de schade beperkt tot ongeveer de helft, met dank aan de vele trouwe abonnees die geen terugbetaling eisen.

Een loyaliteit die Blauw-Zwart maar al te best kan gebruiken, want in dezelfde krant haalt Chief Business Officer Bob Madou aan dat Club haar publiek volgens de huidige protocollen al zeker in drie wedstrijden moet missen: tegen Lazio, KV Mechelen en Borussia Dortmund. Twee duels in de Champions League dus, wat het totaal aan gemiste recettes reeds snel op 2,5 miljoen zal brengen. Of hoe de verdiende bonus tegen Zenit alweer gaan vliegen is.

Ziet u Club zonder fans winnen van Lazio en/of Dortmund?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

42
42
Chelsea-ster doet Eden Hazard na: rel met ballenjongen

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

4
4
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

24
24
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

33
33
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

54
54
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

54
54
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

43
43
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

244
244
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

153
153
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

74
74
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

538
538
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

110
110
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

120
120
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

249
249
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

142
142
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

53
53
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

790
790
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

334
334
Anderlecht richting top zes, maar transfers overtuigen niet

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

313
313
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

60
60
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

117
117
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

307
307
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

98
98
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

349
349
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

61
61

Meer sportnieuws