Club Brugge is Zenit-bonus alweer kwijt

door
Club Brugge is Zenit-bonus alweer kwijt

Bij Club Brugge genieten ze nog volop na van de knappe zege op het veld van Zenit Sint-Petersburg. Op sportief vlak is de zege uiteraard een uitstekende zaak, met het oog op Europees overwinteren én de Belgische coëfficiënt. Maar ook op financieel gebied heeft Blauw-Zwart nu al goed geboerd.


Het Nieuwsblad herinnert er immers aan dat de UEFA in de Champions League premies van 900.000 euro per punt uitbetaalt, wat betekent dat de overwinning in Rusland de landskampioen maar liefst 2,7 miljoen euro oplevert. Geld dat uiteraard niet integraal in de clubkas verdwijnt, vermits de spelers ook nog recht hebben op een bonus, maar in coronatijden ongetwijfeld toch een welgekomen extraatje.

UPDATE 23/10
Eerder raakte al bekend dat Club van alle Belgische clubs het zwaarst getroffen wordt door de beslissing om de deuren opnieuw te sluiten. Dat heeft vooral te maken met het mislopen van inkomsten op het kampioenenbal, waar elke match zonder publiek volgens Het Nieuwsblad een verlies van meer dan één miljoen inhoudt. In eigen land blijft de schade beperkt tot ongeveer de helft, met dank aan de vele trouwe abonnees die geen terugbetaling eisen.

Een loyaliteit die Blauw-Zwart maar al te best kan gebruiken, want in dezelfde krant haalt Chief Business Officer Bob Madou aan dat Club haar publiek volgens de huidige protocollen al zeker in drie wedstrijden moet missen: tegen Lazio, KV Mechelen en Borussia Dortmund. Twee duels in de Champions League dus, wat het totaal aan gemiste recettes reeds snel op 2,5 miljoen zal brengen. Of hoe de verdiende bonus tegen Zenit alweer gaan vliegen is.

Ziet u Club zonder fans winnen van Lazio en/of Dortmund?

Meest recent

"Wie denkt hij wel dat hij is?" - aanvaller torpedeert kansen bij Duivels

Terwijl de Rode Duivels zich volgende week willen verzekeren van een ticket voor de WK-eindronde, ...

18
18
'Lewandowksi verlaat Barça: sprookjestransfer in januari'

Robert Lewandowski maakte afgelopen weekend zijn rentree bij FC Barcelona na een kleine ...

41
41
DAZN-affaire escaleert voort: cruciaal nieuws voor supporters

De soap rond de beeldrechten in het Belgisch voetbal blijft de gemoederen bedaren. DAZN, de Pro ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Kompany-vloedgolf in München, schoktransfer Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

201
201
'Ajax schokt Antwerp: plan rond Overmars lekt uit'

Hoogspanning op de Bosuil, waar mits een nieuwe teleurstelling tegen La Louvière het lot van ...

118
118
'Drama bij Genk: Fink krijgt dubbele dreun te verwerken'

Amper een paar dagen na de spectaculaire 4-3 zege in Braga moet KRC Genk alweer vol aan de bak, want ...

83
83
Hasi verrast iedereen: durft volle aanval tegen Club Brugge

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen is de crisis even weg bij RSC Anderlecht, waar Besnik ...

174
174
'Leko broedt op primeur: twee wijzigingen bij AA Gent'

KAA Gent krijgt zondag KRC Genk over de vloer. Terwijl de Limburgers vertrouwen tankten in Braga ...

154
154
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

325
325
'D-Day bij Antwerp: Wils maakt bocht van 180 graden'

Het moment van de waarheid is aangebroken op de Bosuil, waar Stef Wils zaterdag maar beter kan ...

243
243
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

134
134
Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

FCV Dender kan maar niet winnen in de Jupiler Pro League. Tegen Zulte Waregem behaalde het nog een ...

82
82
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

167
167
Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

145
145
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

111
111
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

315
315
‘Antwerp in stress: Overmars terug naar Ajax?’

Ajax wankelt, en dan duikt meteen weer de naam Marc Overmars op. Antwerp wordt nerveus: Ajax klopte ...

235
235
Leko verrast: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij AA Gent draait het bijzonder wisselvallig. De Buffalo’s doen het voorlopig niet bepaald ...

177
177
Via Club en Rode Duivels weldra naar Europese topcompetitie?

Dat de Belgen geen grote weelde zoals vroeger hebben in de aanval, werd gisteren duidelijk. Rudi ...

148
148
Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

340
340
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

421
421
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

195
195
Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

96
96
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

206
206
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

65
65

Meer sportnieuws