Losada duidt favoriet aan voor Antwerpse derby

445 stemmen
Losada duidt favoriet aan voor Antwerpse derby

In PO II kwamen ze elkaar enkele jaren terug al eens tegen, maar toch voelt het al veel langer geleden. Zondagmiddag is het, helaas achter gesloten deuren, eindelijk nog eens tijd voor de stadsderby van Antwerpen. Beerschot trekt dan immers naar de Bosuil om het op te nemen tegen Antwerp.


Twee ploegen die allebei uitstekend bezig zijn en dan ook in de top vijf van het klassement pronken. Met één puntje meer staan de Ratten momenteel zelfs nog twee plaatsen boven hun eeuwige rivaal op de derde plaats, al maakt dat van de bezoekers nog geen favoriet. Althans niet volgens hun eigen coach Hernan Losada. "Kijk naar de feiten. Zij zijn een vaste waarde geworden in PO1, wonnen de beker en spelen Europees. Antwerp heeft een kern die breed en sterk is. Ik vind trouwens dat ze onder Leko ook goed voetbal brengen. Het is meer dan power", klonk het namelijk in een vooruitblik op de match van het jaar voor de clubwebsite. Toch ziet de Argentijn ook mogelijkheden voor zijn elftal om het laken alsnog naar zich toe te trekken.

"Maar langs de andere kant spelen wij op dit moment met vertrouwen en kijken wij ongelooflijk uit naar die derby. Wat ook in ons voordeel speelt, is het hogere aantal Belgen. Zij begrijpen waar het om draait in zo’n derby. Ik heb geen truken nodig om hen te motiveren. Dit is een club en een groep die 1B heeft meegemaakt. Als deze spelers zich week na week konden opladen voor, met alle respect, matchen tegen ploegen als Lommel en Roeselare, dan zal dit ook wel geen probleem zijn. Dat we nu zo een sterk collectief zijn, is ook dankzij onze gezamenlijke strijd die we vorig seizoen in 1B gestreden hebben. Daar hebben we een enorm groepsgevoel gekneed waarop we nu voortbouwen. Wij spelen altijd om te winnen, en dat is zondag niet anders."

LEES OOK: WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Wie is volgens u favoriet?

Meest recent

Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

46
46
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

9
9
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

10
10
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

75
75
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

83
83
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

13
13
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

324
324
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

130
130
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

30
30
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

32
32
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

22
22
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

87
87
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

200
200
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

488
488
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

65
65
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

317
317
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

75
75
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

236
236
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

697
697
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

384
384
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

452
452
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

638
638
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

284
284
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

411
411

Meer sportnieuws