Losada duidt favoriet aan voor Antwerpse derby

445 stemmen
Losada duidt favoriet aan voor Antwerpse derby

In PO II kwamen ze elkaar enkele jaren terug al eens tegen, maar toch voelt het al veel langer geleden. Zondagmiddag is het, helaas achter gesloten deuren, eindelijk nog eens tijd voor de stadsderby van Antwerpen. Beerschot trekt dan immers naar de Bosuil om het op te nemen tegen Antwerp.


Twee ploegen die allebei uitstekend bezig zijn en dan ook in de top vijf van het klassement pronken. Met één puntje meer staan de Ratten momenteel zelfs nog twee plaatsen boven hun eeuwige rivaal op de derde plaats, al maakt dat van de bezoekers nog geen favoriet. Althans niet volgens hun eigen coach Hernan Losada. "Kijk naar de feiten. Zij zijn een vaste waarde geworden in PO1, wonnen de beker en spelen Europees. Antwerp heeft een kern die breed en sterk is. Ik vind trouwens dat ze onder Leko ook goed voetbal brengen. Het is meer dan power", klonk het namelijk in een vooruitblik op de match van het jaar voor de clubwebsite. Toch ziet de Argentijn ook mogelijkheden voor zijn elftal om het laken alsnog naar zich toe te trekken.

"Maar langs de andere kant spelen wij op dit moment met vertrouwen en kijken wij ongelooflijk uit naar die derby. Wat ook in ons voordeel speelt, is het hogere aantal Belgen. Zij begrijpen waar het om draait in zo’n derby. Ik heb geen truken nodig om hen te motiveren. Dit is een club en een groep die 1B heeft meegemaakt. Als deze spelers zich week na week konden opladen voor, met alle respect, matchen tegen ploegen als Lommel en Roeselare, dan zal dit ook wel geen probleem zijn. Dat we nu zo een sterk collectief zijn, is ook dankzij onze gezamenlijke strijd die we vorig seizoen in 1B gestreden hebben. Daar hebben we een enorm groepsgevoel gekneed waarop we nu voortbouwen. Wij spelen altijd om te winnen, en dat is zondag niet anders."

LEES OOK: 'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

🚀

Wie is volgens u favoriet?

Meest recent

Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

33
33
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

40
40
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

34
34
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

194
194
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

152
152
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

103
103
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

79
79
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

63
63
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

25
25
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

123
123
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

161
161
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

32
32
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

107
107
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

324
324
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

330
330
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

217
217
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

66
66
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

71
71
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

147
147
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

275
275
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

204
204
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

96
96
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

70
70
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

78
78
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

702
702

Meer sportnieuws