Losada duidt favoriet aan voor Antwerpse derby

door
Losada duidt favoriet aan voor Antwerpse derby

In PO II kwamen ze elkaar enkele jaren terug al eens tegen, maar toch voelt het al veel langer geleden. Zondagmiddag is het, helaas achter gesloten deuren, eindelijk nog eens tijd voor de stadsderby van Antwerpen. Beerschot trekt dan immers naar de Bosuil om het op te nemen tegen Antwerp.


Twee ploegen die allebei uitstekend bezig zijn en dan ook in de top vijf van het klassement pronken. Met één puntje meer staan de Ratten momenteel zelfs nog twee plaatsen boven hun eeuwige rivaal op de derde plaats, al maakt dat van de bezoekers nog geen favoriet. Althans niet volgens hun eigen coach Hernan Losada. "Kijk naar de feiten. Zij zijn een vaste waarde geworden in PO1, wonnen de beker en spelen Europees. Antwerp heeft een kern die breed en sterk is. Ik vind trouwens dat ze onder Leko ook goed voetbal brengen. Het is meer dan power", klonk het namelijk in een vooruitblik op de match van het jaar voor de clubwebsite. Toch ziet de Argentijn ook mogelijkheden voor zijn elftal om het laken alsnog naar zich toe te trekken.

"Maar langs de andere kant spelen wij op dit moment met vertrouwen en kijken wij ongelooflijk uit naar die derby. Wat ook in ons voordeel speelt, is het hogere aantal Belgen. Zij begrijpen waar het om draait in zo’n derby. Ik heb geen truken nodig om hen te motiveren. Dit is een club en een groep die 1B heeft meegemaakt. Als deze spelers zich week na week konden opladen voor, met alle respect, matchen tegen ploegen als Lommel en Roeselare, dan zal dit ook wel geen probleem zijn. Dat we nu zo een sterk collectief zijn, is ook dankzij onze gezamenlijke strijd die we vorig seizoen in 1B gestreden hebben. Daar hebben we een enorm groepsgevoel gekneed waarop we nu voortbouwen. Wij spelen altijd om te winnen, en dat is zondag niet anders."

LEES OOK: Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Wie is volgens u favoriet?

Meest recent

'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

76
76
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

27
27
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

131
131
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

119
119
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

66
66
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

330
330
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

88
88
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

134
134
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

131
131
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

66
66
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

74
74
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

203
203
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

185
185
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

315
315
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

447
447
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

385
385
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

56
56
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

172
172
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

210
210
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

177
177

Meer sportnieuws