West-Vlaamse clubs pleiten om ook jeugdvoetbal stop te zetten

door
West-Vlaamse clubs pleiten om ook jeugdvoetbal stop te zetten

Vrijdagochtend bevestigde het Overlegcomité een reeks nieuwe maatregelen voor de sportwereld. Er werd beslist om tot 19 november geen toeschouwers meer toe te laten bij profwedstrijden, terwijl amateurcompetities voorlopig opgeschort worden. Bij de jeugd wordt er wel verder gevoetbald, maar een aantal West-Vlaamse clubs pleiten nu ook om daar de competities stil te leggen.


In open brief in Krant van West-Vlaanderen haalt een groep eersteprovincialers, waaronder KSV Diksmuide (waar Karl Vannieuwkerke werkzaam is) en KSC Blankenberge (dat onlangs nog tegen Seraing speelde in de beker), een aantal argumenten aan waarom het momenteel niet meer doenbaar is om jeugdcompetities te organiseren. Ze wijzen op het feit dat de jongste weken veel spelertjes moeten afzeggen omdat ze een laagrisicocontact gehad hebben, terwijl ze ook vrezen dat spelertjes meer ziek zullen worden doordat kleedkamers niet gebruikt mogen worden.

Ook het regelen van vervoer naar de wedstrijden en het feit dat sommige gemeenten zelf sportwedstrijden verbieden, worden aangeduid als probleemzaken. Tenslotte wijzen ze ook op de vele coronagevallen in het profvoetbal momenteel, iets wat volgens de clubs in het jeugdvoetbal zeker ook kan voetballen. Spelertjes worden er immers niet getest.

Om al die redenen pleiten de clubs om de jeugdcompetities stil te leggen, maar ze komen wel met een alternatief. Ze suggereren dat clubs nog trainingen zouden kunnen organiseren en eventueel een onderlinge wedstrijd binnen de club zelf in het weekend. In dat geval zouden de bovengenoemde problemen zich immers veel minder stellen.

Vind je dat een goed idee?

Meest recent

Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

56
56
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

73
73
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

175
175
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

38
38
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

101
101
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

48
48
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

126
126
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

121
121
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

181
181
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

171
171
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

324
324
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

162
162
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

159
159
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

216
216
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

318
318
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

167
167
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

110
110
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

407
407
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

239
239
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

504
504
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

87
87
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

92
92
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

58
58
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

248
248
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

71
71

Meer sportnieuws