West-Vlaamse clubs pleiten om ook jeugdvoetbal stop te zetten

door
West-Vlaamse clubs pleiten om ook jeugdvoetbal stop te zetten

Vrijdagochtend bevestigde het Overlegcomité een reeks nieuwe maatregelen voor de sportwereld. Er werd beslist om tot 19 november geen toeschouwers meer toe te laten bij profwedstrijden, terwijl amateurcompetities voorlopig opgeschort worden. Bij de jeugd wordt er wel verder gevoetbald, maar een aantal West-Vlaamse clubs pleiten nu ook om daar de competities stil te leggen.


In open brief in Krant van West-Vlaanderen haalt een groep eersteprovincialers, waaronder KSV Diksmuide (waar Karl Vannieuwkerke werkzaam is) en KSC Blankenberge (dat onlangs nog tegen Seraing speelde in de beker), een aantal argumenten aan waarom het momenteel niet meer doenbaar is om jeugdcompetities te organiseren. Ze wijzen op het feit dat de jongste weken veel spelertjes moeten afzeggen omdat ze een laagrisicocontact gehad hebben, terwijl ze ook vrezen dat spelertjes meer ziek zullen worden doordat kleedkamers niet gebruikt mogen worden.

Ook het regelen van vervoer naar de wedstrijden en het feit dat sommige gemeenten zelf sportwedstrijden verbieden, worden aangeduid als probleemzaken. Tenslotte wijzen ze ook op de vele coronagevallen in het profvoetbal momenteel, iets wat volgens de clubs in het jeugdvoetbal zeker ook kan voetballen. Spelertjes worden er immers niet getest.

Om al die redenen pleiten de clubs om de jeugdcompetities stil te leggen, maar ze komen wel met een alternatief. Ze suggereren dat clubs nog trainingen zouden kunnen organiseren en eventueel een onderlinge wedstrijd binnen de club zelf in het weekend. In dat geval zouden de bovengenoemde problemen zich immers veel minder stellen.

Vind je dat een goed idee?

Meest recent

Still kiest vertrek: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

29
29
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

157
157
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

97
97
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

194
194
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

70
70
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

582
582
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

144
144
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

288
288
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

148
148
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

126
126
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

25
25
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

43
43
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

131
131
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

118
118
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

177
177
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

191
191
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

71
71
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

308
308
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

154
154
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1236
1236
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

64
64
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

173
173
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

171
171
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

296
296
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

77
77

Meer sportnieuws