West-Vlaamse clubs pleiten om ook jeugdvoetbal stop te zetten

door
West-Vlaamse clubs pleiten om ook jeugdvoetbal stop te zetten

Vrijdagochtend bevestigde het Overlegcomité een reeks nieuwe maatregelen voor de sportwereld. Er werd beslist om tot 19 november geen toeschouwers meer toe te laten bij profwedstrijden, terwijl amateurcompetities voorlopig opgeschort worden. Bij de jeugd wordt er wel verder gevoetbald, maar een aantal West-Vlaamse clubs pleiten nu ook om daar de competities stil te leggen.


In open brief in Krant van West-Vlaanderen haalt een groep eersteprovincialers, waaronder KSV Diksmuide (waar Karl Vannieuwkerke werkzaam is) en KSC Blankenberge (dat onlangs nog tegen Seraing speelde in de beker), een aantal argumenten aan waarom het momenteel niet meer doenbaar is om jeugdcompetities te organiseren. Ze wijzen op het feit dat de jongste weken veel spelertjes moeten afzeggen omdat ze een laagrisicocontact gehad hebben, terwijl ze ook vrezen dat spelertjes meer ziek zullen worden doordat kleedkamers niet gebruikt mogen worden.

Ook het regelen van vervoer naar de wedstrijden en het feit dat sommige gemeenten zelf sportwedstrijden verbieden, worden aangeduid als probleemzaken. Tenslotte wijzen ze ook op de vele coronagevallen in het profvoetbal momenteel, iets wat volgens de clubs in het jeugdvoetbal zeker ook kan voetballen. Spelertjes worden er immers niet getest.

Om al die redenen pleiten de clubs om de jeugdcompetities stil te leggen, maar ze komen wel met een alternatief. Ze suggereren dat clubs nog trainingen zouden kunnen organiseren en eventueel een onderlinge wedstrijd binnen de club zelf in het weekend. In dat geval zouden de bovengenoemde problemen zich immers veel minder stellen.

Vind je dat een goed idee?

Meest recent

Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

0
0
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

42
42
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

25
25
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

126
126
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

268
268
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

54
54
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

179
179
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

173
173
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

374
374
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

328
328
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

508
508
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

470
470
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

124
124
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

439
439
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

47
47
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

186
186
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

181
181
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

424
424
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

116
116
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

285
285
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

288
288
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

99
99
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

2119
2119
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

485
485
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

227
227

Meer sportnieuws