Kompany in de problemen door drie straffe uitspraken

959 stemmen
Kompany in de problemen door drie straffe uitspraken

Wat als … De wedstrijden stopten na 80 minuten op de klok? Naar eigen zeggen zou Vincent Kompany's Anderlecht dan de eerste plek bezetten in de Jupiler Pro League. En dat klopt ook. We namen drie recente en opvallende uitspraken van Kompany onder de loep en verifieerden die met de waarheid. Hieronder vind je alvast de opmerkelijke resultaten.

SNOEIHARD MAAR MOEDIG

Door zijn openlijke en uitgesproken manier van communiceren naar de buitenwereld toe oogstte Vincent Kompany dit seizoen al meermaals lof. De nieuwe hoofdcoach van Anderlecht zorgt voor een verademing op dat vlak: Kompany zegt waar het op staat, is geen praatjesmaker en hij maakt de pers geen blaasjes wijs. Zoals na het 2-2 gelijkspel tegen OH Leuven bijvoorbeeld, toen Anderlecht een 2-0 voorsprong te grabbel gooide door nog twee doelpunten te incasseren via Fréderic Duplus (53') en Mathieu Maertens (84'). “Ik ben verantwoordelijk. Ik had veel beter kunnen doen als coach.”



Heel nobel en moedig allemaal van coach Kompany, die net na de wedstrijd met zo'n opvallende analyse de aandacht volledig naar zichzelf toe trekt in plaats van zijn teleurgestelde – en nog steeds – erg jonge spelers. Zijn jongens worden op zo'n manier helemaal en heel bewust uit de wind gezet naar de buitenwereld toe, vooral door te benadrukken dat zijn spelers alles gegeven hebben tegen OHL. Maar intern zou Kompany wel degelijk de puntjes op de i zetten. “Snoeihard”, zoals hij zelf verklaarde aan Het Laatste Nieuws.

3 MARKANTE UITSPRAKEN 

Achter de woorden van Vincent Kompany zit er dus altijd wel een logica of onderliggend doel, waarbij het steeds Vince The Prince is die zélf de insteek bepaalt van zijn communicatie. Dat gebeurt naargelang de situatie steeds met een achterliggende reden, en vooral: wat hij precies wil bereiken of teweegbrengen bij zijn spelers. Want die volgen hun leider nog steeds. Bijna blindelings zelfs. “Het ligt niet aan de trainer”, verklaarde Yari Verschaeren net na de match tegen OHL. Ook nieuwkomer Matt Miazga sprong nog even bij. “We hebben een goeie coach.”

Donderdag stond Kompany de pers opnieuw te woord in aanloop naar het vrijdagduel tegen KV Kortrijk. En daarin liet hij wederom enkele markante uitspraken vallen, die overigens de moeite waard zijn om van dichtbij te analyseren. Zo hamerde de hoofdcoach van RSC Anderlecht vooral op drie zaken. “Als de wedstrijden zouden stoppen na 80 minuten, stonden we eerste, met drie punten voorsprong.” Daarnaast was hij opvallend positief over verschillende statistieken van zijn team. “We hebben vaak goede statistieken als het op balbezit of schoten naar het doel aankomt, tot we een goal scoren.”



Kompany gaf de aanwezige perslieden alvast meer dan genoeg food for thought om terug mee te nemen naar de redactie, al neigen deze drie voorgaande uitspraken in eerste instantie vooral naar gebakken lucht. Maar toch willen we zeker eens de waarheid in Kompany's woorden checken, hoewel we er in eerste instantie zeker vanuit gaan dat de intelligente coach geen loze uitspraken formuleert en zijn meningen doorgaans grondig onderbouwt. En de conclusie hiervan is op z'n minst boeiend en interessant te noemen.

WAT ALS … DE WEDSTRIJDEN STOPPEN NA 80'

“Als de wedstrijden zouden stoppen na 80 minuten, stonden we eerste, met drie punten voorsprong.”

In het huidige seizoen van de Jupiler Pro League slikte Anderlecht in totaliteit 14 tegendoelpunten in 9 competitiewedstrijden. Amper 3 van die tegentreffers vielen in de eerste 45 speelminuten, terwijl de overige 11 tegendoelpunten dus allemaal plaatsvonden in de tweede helft. Omgerekend betekent dat 78 procent van de totale tegendoelpunten bij Anderlecht dus in de tweede helft gebeuren: dat is alvast een eerste en zorgwekkende vaststelling. Nog straffer is dat Sporting al 8 van de totale 14 tegendoelpunten slikte in de laatste 10 speelminuten van de tweede helft, omgerekend dus zo'n 57% van de totale tegendoelpunten. De kans om te scoren tegen Anderlecht in de tweede helft en tijdens de laatste 10 minuten is dus énorm groot, en bijgevolg een aanzienlijk probleem voor Sporting.



Anderlecht in het seizoen 2020/2021

14 tegendoelpunten totaal
11 tegendoelpunten tweede helft (78 procent)
8 tegendoelpunten vanaf 80' (57 procent)

Mochten de wedstrijden stoppen na 80 minuten, zoals Vincent Kompany aangaf tijdens zijn perspraatje op donderdag, dan zou Anderlecht alvast 8 punten meer tellen dan vandaag. In deze research werd er uiteraard rekening gehouden met het aantal tegendoelpunten na 80', maar natuurlijk ook met de gescoorde Anderlecht-doelpunten na 80'. Met deze 8 extra punten zou Sporting inderdaad de eerst plaats bezetten in de Jupiler Pro League. Al is deze uitspraak van Kompany wel érg hypothetisch en bijna zinloos. Enkel het slikken van de vele tegendoelpunten vanaf minuut 80' houdt volledig steek en bevat enige vorm van waarde.

BALBEZIT EN DOELPOGINGEN 

“We hebben vaak goede statistieken als het op balbezit of schoten naar het doel aankomt, tot we een goal scoren.”

Het Anderlecht van Vincent Kompany genereerde dit seizoen een aanzienlijk balbezit van 55,3%, waarmee het vandaag de tweede plaats bezet in de Jupiler Pro League. Die goede statistiek qua balbezit neigt dus eerder naar de kant van de waarheid, en vallen aldus te catalogeren onder “een goede statistiek”, zoals Kompany zelf opperde. Maar met veel balbezit win je nog geen wedstrijden, uit dat veldoverwicht moeten er namelijk een proportioneel aantal kansen worden gecreëerd, en da's alvast niet het geval bij Anderlecht.

Balbezit 
Jupiler Pro League 2020/2021
59,2 procent AA Gent
55,3 procent Anderlecht 
55 procent Standard
53,9 procent KRC Genk
53,7 procent Club Brugge 



Na AA Gent verzamelde Anderlecht dit seizoen gemiddeld het grootste aandeel balbezit in de Jupiler Pro League. Bij het aantal doelpogingen wordt Sporting echter enkele plekken lager geklasseerd, waardoor het duidelijk is dat Anderlecht in verhouding erg weinig gevaar en dreiging creëert ondanks een groot aandeel balbezit. Sporting bezet in dat klassement slechts de zevende plaats met per wedstrijd gemiddeld 11 pogingen naar het doel van de tegenstander, wat exact dezelfde frequentie is als in het voorbije seizoen. Op dat vlak heeft Kompany dus flink nog wat werk te verrichten, al zal de focus voornamelijk wel liggen bij het slikken van de tegentreffers vanaf 80'. En dan wordt het afwachten of Anderlecht dan eerste zal staan in de rangschikking ...

Doelpogingen per match 
Jupiler Pro League 2020/2021

16 AA Gent
15 Club Brugge
13 Standard
13 Beerschot
12 KV Oostende
12 Charleroi
11 Anderlecht

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

Staat u achter de uitspraken van Kompany?

Meest recent

Supporters in shock: Vini Jr plots met ‘nieuw gezicht’

Het WK was voor Vinicius Junior en Brazilië géén succes. Na de uitschakeling ...

0
0
Vandenbempt ziet ideale bondscoach voor Rode Duivels

Wie wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels? Na Rudi Garcia moet de KBVB weer moeilijke ...

21
21
‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

29
29
'Deadline bondscoach bekend: Mignolet cruciale schakel'

De Rode Duivels zoeken een nieuwe bondscoach. Rudi Garcia kreeg geen nieuw contract na het WK 2026. ...

254
254
‘Knaltransfer Van der Brempt nakend: strijd barst los’

Ignace Van der Brempt maakte furore bij Club Brugge vooraleer hij voor 5 miljoen euro naar RB ...

80
80
Alderweireld onthult belangrijkste plannen voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft afscheid genomen van Paul Gheysens. Wouter Vandenhaute en verschillende ...

246
246
‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

251
251
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

357
357
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

201
201
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

118
118
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

665
665
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

310
310
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

238
238
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

315
315
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

337
337
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

71
71
'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

541
541
STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

STVV zat zeker niet stil op de transfermarkt. De Kanaries hebben al een aantal spelers aangetrokken, ...

101
101
‘Napoli dumpt Lukaku om heel pijnlijke reden’

Romelu Lukaku zette zich met drie WK-goals opnieuw in de kijker. Toch wil Napoli nog altijd van hem ...

698
698
'Anderlecht zet alles op alles voor toptransfer'

RSC Anderlecht speelt donderdag tegen Hammarby en dat met een ploeg die ten opzichte van een jaar ...

739
739
Standard en Beveren ronden transfer officieel af

Bij SK Beveren komt er schot in de zaak. Nadat de club zekerheid kreeg over de nabije toekomst van ...

179
179
OHL stunt met komst ex-speler van Bayern München

Bij OH Leuven zijn ze de laatste dagen bijzonder actief op de transfermarkt. Ze hebben nog een ...

137
137
Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

391
391
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

684
684
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

1088
1088

Meer sportnieuws