Kompany in de problemen door drie straffe uitspraken

door
Kompany in de problemen door drie straffe uitspraken

Wat als … De wedstrijden stopten na 80 minuten op de klok? Naar eigen zeggen zou Vincent Kompany's Anderlecht dan de eerste plek bezetten in de Jupiler Pro League. En dat klopt ook. We namen drie recente en opvallende uitspraken van Kompany onder de loep en verifieerden die met de waarheid. Hieronder vind je alvast de opmerkelijke resultaten.

SNOEIHARD MAAR MOEDIG

Door zijn openlijke en uitgesproken manier van communiceren naar de buitenwereld toe oogstte Vincent Kompany dit seizoen al meermaals lof. De nieuwe hoofdcoach van Anderlecht zorgt voor een verademing op dat vlak: Kompany zegt waar het op staat, is geen praatjesmaker en hij maakt de pers geen blaasjes wijs. Zoals na het 2-2 gelijkspel tegen OH Leuven bijvoorbeeld, toen Anderlecht een 2-0 voorsprong te grabbel gooide door nog twee doelpunten te incasseren via Fréderic Duplus (53') en Mathieu Maertens (84'). “Ik ben verantwoordelijk. Ik had veel beter kunnen doen als coach.”



Heel nobel en moedig allemaal van coach Kompany, die net na de wedstrijd met zo'n opvallende analyse de aandacht volledig naar zichzelf toe trekt in plaats van zijn teleurgestelde – en nog steeds – erg jonge spelers. Zijn jongens worden op zo'n manier helemaal en heel bewust uit de wind gezet naar de buitenwereld toe, vooral door te benadrukken dat zijn spelers alles gegeven hebben tegen OHL. Maar intern zou Kompany wel degelijk de puntjes op de i zetten. “Snoeihard”, zoals hij zelf verklaarde aan Het Laatste Nieuws.

3 MARKANTE UITSPRAKEN 

Achter de woorden van Vincent Kompany zit er dus altijd wel een logica of onderliggend doel, waarbij het steeds Vince The Prince is die zélf de insteek bepaalt van zijn communicatie. Dat gebeurt naargelang de situatie steeds met een achterliggende reden, en vooral: wat hij precies wil bereiken of teweegbrengen bij zijn spelers. Want die volgen hun leider nog steeds. Bijna blindelings zelfs. “Het ligt niet aan de trainer”, verklaarde Yari Verschaeren net na de match tegen OHL. Ook nieuwkomer Matt Miazga sprong nog even bij. “We hebben een goeie coach.”

Donderdag stond Kompany de pers opnieuw te woord in aanloop naar het vrijdagduel tegen KV Kortrijk. En daarin liet hij wederom enkele markante uitspraken vallen, die overigens de moeite waard zijn om van dichtbij te analyseren. Zo hamerde de hoofdcoach van RSC Anderlecht vooral op drie zaken. “Als de wedstrijden zouden stoppen na 80 minuten, stonden we eerste, met drie punten voorsprong.” Daarnaast was hij opvallend positief over verschillende statistieken van zijn team. “We hebben vaak goede statistieken als het op balbezit of schoten naar het doel aankomt, tot we een goal scoren.”



Kompany gaf de aanwezige perslieden alvast meer dan genoeg food for thought om terug mee te nemen naar de redactie, al neigen deze drie voorgaande uitspraken in eerste instantie vooral naar gebakken lucht. Maar toch willen we zeker eens de waarheid in Kompany's woorden checken, hoewel we er in eerste instantie zeker vanuit gaan dat de intelligente coach geen loze uitspraken formuleert en zijn meningen doorgaans grondig onderbouwt. En de conclusie hiervan is op z'n minst boeiend en interessant te noemen.

WAT ALS … DE WEDSTRIJDEN STOPPEN NA 80'

“Als de wedstrijden zouden stoppen na 80 minuten, stonden we eerste, met drie punten voorsprong.”

In het huidige seizoen van de Jupiler Pro League slikte Anderlecht in totaliteit 14 tegendoelpunten in 9 competitiewedstrijden. Amper 3 van die tegentreffers vielen in de eerste 45 speelminuten, terwijl de overige 11 tegendoelpunten dus allemaal plaatsvonden in de tweede helft. Omgerekend betekent dat 78 procent van de totale tegendoelpunten bij Anderlecht dus in de tweede helft gebeuren: dat is alvast een eerste en zorgwekkende vaststelling. Nog straffer is dat Sporting al 8 van de totale 14 tegendoelpunten slikte in de laatste 10 speelminuten van de tweede helft, omgerekend dus zo'n 57% van de totale tegendoelpunten. De kans om te scoren tegen Anderlecht in de tweede helft en tijdens de laatste 10 minuten is dus énorm groot, en bijgevolg een aanzienlijk probleem voor Sporting.



Anderlecht in het seizoen 2020/2021

14 tegendoelpunten totaal
11 tegendoelpunten tweede helft (78 procent)
8 tegendoelpunten vanaf 80' (57 procent)

Mochten de wedstrijden stoppen na 80 minuten, zoals Vincent Kompany aangaf tijdens zijn perspraatje op donderdag, dan zou Anderlecht alvast 8 punten meer tellen dan vandaag. In deze research werd er uiteraard rekening gehouden met het aantal tegendoelpunten na 80', maar natuurlijk ook met de gescoorde Anderlecht-doelpunten na 80'. Met deze 8 extra punten zou Sporting inderdaad de eerst plaats bezetten in de Jupiler Pro League. Al is deze uitspraak van Kompany wel érg hypothetisch en bijna zinloos. Enkel het slikken van de vele tegendoelpunten vanaf minuut 80' houdt volledig steek en bevat enige vorm van waarde.

BALBEZIT EN DOELPOGINGEN 

“We hebben vaak goede statistieken als het op balbezit of schoten naar het doel aankomt, tot we een goal scoren.”

Het Anderlecht van Vincent Kompany genereerde dit seizoen een aanzienlijk balbezit van 55,3%, waarmee het vandaag de tweede plaats bezet in de Jupiler Pro League. Die goede statistiek qua balbezit neigt dus eerder naar de kant van de waarheid, en vallen aldus te catalogeren onder “een goede statistiek”, zoals Kompany zelf opperde. Maar met veel balbezit win je nog geen wedstrijden, uit dat veldoverwicht moeten er namelijk een proportioneel aantal kansen worden gecreëerd, en da's alvast niet het geval bij Anderlecht.

Balbezit 
Jupiler Pro League 2020/2021
59,2 procent AA Gent
55,3 procent Anderlecht 
55 procent Standard
53,9 procent KRC Genk
53,7 procent Club Brugge 



Na AA Gent verzamelde Anderlecht dit seizoen gemiddeld het grootste aandeel balbezit in de Jupiler Pro League. Bij het aantal doelpogingen wordt Sporting echter enkele plekken lager geklasseerd, waardoor het duidelijk is dat Anderlecht in verhouding erg weinig gevaar en dreiging creëert ondanks een groot aandeel balbezit. Sporting bezet in dat klassement slechts de zevende plaats met per wedstrijd gemiddeld 11 pogingen naar het doel van de tegenstander, wat exact dezelfde frequentie is als in het voorbije seizoen. Op dat vlak heeft Kompany dus flink nog wat werk te verrichten, al zal de focus voornamelijk wel liggen bij het slikken van de tegentreffers vanaf 80'. En dan wordt het afwachten of Anderlecht dan eerste zal staan in de rangschikking ...

Doelpogingen per match 
Jupiler Pro League 2020/2021

16 AA Gent
15 Club Brugge
13 Standard
13 Beerschot
12 KV Oostende
12 Charleroi
11 Anderlecht

LEES OOK: Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

Staat u achter de uitspraken van Kompany?

Meest recent

'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

0
0
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

44
44
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

116
116
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

47
47
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

45
45
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

89
89
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

183
183
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

727
727
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

150
150
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

260
260
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

142
142
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

172
172
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

459
459
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

215
215
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

295
295
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

638
638
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

142
142
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

944
944
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

344
344
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

254
254
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

601
601
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

158
158
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

510
510
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

280
280

Meer sportnieuws