Kompany in de problemen door drie straffe uitspraken

959 stemmen
Kompany in de problemen door drie straffe uitspraken

Wat als … De wedstrijden stopten na 80 minuten op de klok? Naar eigen zeggen zou Vincent Kompany's Anderlecht dan de eerste plek bezetten in de Jupiler Pro League. En dat klopt ook. We namen drie recente en opvallende uitspraken van Kompany onder de loep en verifieerden die met de waarheid. Hieronder vind je alvast de opmerkelijke resultaten.

SNOEIHARD MAAR MOEDIG

Door zijn openlijke en uitgesproken manier van communiceren naar de buitenwereld toe oogstte Vincent Kompany dit seizoen al meermaals lof. De nieuwe hoofdcoach van Anderlecht zorgt voor een verademing op dat vlak: Kompany zegt waar het op staat, is geen praatjesmaker en hij maakt de pers geen blaasjes wijs. Zoals na het 2-2 gelijkspel tegen OH Leuven bijvoorbeeld, toen Anderlecht een 2-0 voorsprong te grabbel gooide door nog twee doelpunten te incasseren via Fréderic Duplus (53') en Mathieu Maertens (84'). “Ik ben verantwoordelijk. Ik had veel beter kunnen doen als coach.”



Heel nobel en moedig allemaal van coach Kompany, die net na de wedstrijd met zo'n opvallende analyse de aandacht volledig naar zichzelf toe trekt in plaats van zijn teleurgestelde – en nog steeds – erg jonge spelers. Zijn jongens worden op zo'n manier helemaal en heel bewust uit de wind gezet naar de buitenwereld toe, vooral door te benadrukken dat zijn spelers alles gegeven hebben tegen OHL. Maar intern zou Kompany wel degelijk de puntjes op de i zetten. “Snoeihard”, zoals hij zelf verklaarde aan Het Laatste Nieuws.

3 MARKANTE UITSPRAKEN 

Achter de woorden van Vincent Kompany zit er dus altijd wel een logica of onderliggend doel, waarbij het steeds Vince The Prince is die zélf de insteek bepaalt van zijn communicatie. Dat gebeurt naargelang de situatie steeds met een achterliggende reden, en vooral: wat hij precies wil bereiken of teweegbrengen bij zijn spelers. Want die volgen hun leider nog steeds. Bijna blindelings zelfs. “Het ligt niet aan de trainer”, verklaarde Yari Verschaeren net na de match tegen OHL. Ook nieuwkomer Matt Miazga sprong nog even bij. “We hebben een goeie coach.”

Donderdag stond Kompany de pers opnieuw te woord in aanloop naar het vrijdagduel tegen KV Kortrijk. En daarin liet hij wederom enkele markante uitspraken vallen, die overigens de moeite waard zijn om van dichtbij te analyseren. Zo hamerde de hoofdcoach van RSC Anderlecht vooral op drie zaken. “Als de wedstrijden zouden stoppen na 80 minuten, stonden we eerste, met drie punten voorsprong.” Daarnaast was hij opvallend positief over verschillende statistieken van zijn team. “We hebben vaak goede statistieken als het op balbezit of schoten naar het doel aankomt, tot we een goal scoren.”



Kompany gaf de aanwezige perslieden alvast meer dan genoeg food for thought om terug mee te nemen naar de redactie, al neigen deze drie voorgaande uitspraken in eerste instantie vooral naar gebakken lucht. Maar toch willen we zeker eens de waarheid in Kompany's woorden checken, hoewel we er in eerste instantie zeker vanuit gaan dat de intelligente coach geen loze uitspraken formuleert en zijn meningen doorgaans grondig onderbouwt. En de conclusie hiervan is op z'n minst boeiend en interessant te noemen.

WAT ALS … DE WEDSTRIJDEN STOPPEN NA 80'

“Als de wedstrijden zouden stoppen na 80 minuten, stonden we eerste, met drie punten voorsprong.”

In het huidige seizoen van de Jupiler Pro League slikte Anderlecht in totaliteit 14 tegendoelpunten in 9 competitiewedstrijden. Amper 3 van die tegentreffers vielen in de eerste 45 speelminuten, terwijl de overige 11 tegendoelpunten dus allemaal plaatsvonden in de tweede helft. Omgerekend betekent dat 78 procent van de totale tegendoelpunten bij Anderlecht dus in de tweede helft gebeuren: dat is alvast een eerste en zorgwekkende vaststelling. Nog straffer is dat Sporting al 8 van de totale 14 tegendoelpunten slikte in de laatste 10 speelminuten van de tweede helft, omgerekend dus zo'n 57% van de totale tegendoelpunten. De kans om te scoren tegen Anderlecht in de tweede helft en tijdens de laatste 10 minuten is dus énorm groot, en bijgevolg een aanzienlijk probleem voor Sporting.



Anderlecht in het seizoen 2020/2021

14 tegendoelpunten totaal
11 tegendoelpunten tweede helft (78 procent)
8 tegendoelpunten vanaf 80' (57 procent)

Mochten de wedstrijden stoppen na 80 minuten, zoals Vincent Kompany aangaf tijdens zijn perspraatje op donderdag, dan zou Anderlecht alvast 8 punten meer tellen dan vandaag. In deze research werd er uiteraard rekening gehouden met het aantal tegendoelpunten na 80', maar natuurlijk ook met de gescoorde Anderlecht-doelpunten na 80'. Met deze 8 extra punten zou Sporting inderdaad de eerst plaats bezetten in de Jupiler Pro League. Al is deze uitspraak van Kompany wel érg hypothetisch en bijna zinloos. Enkel het slikken van de vele tegendoelpunten vanaf minuut 80' houdt volledig steek en bevat enige vorm van waarde.

BALBEZIT EN DOELPOGINGEN 

“We hebben vaak goede statistieken als het op balbezit of schoten naar het doel aankomt, tot we een goal scoren.”

Het Anderlecht van Vincent Kompany genereerde dit seizoen een aanzienlijk balbezit van 55,3%, waarmee het vandaag de tweede plaats bezet in de Jupiler Pro League. Die goede statistiek qua balbezit neigt dus eerder naar de kant van de waarheid, en vallen aldus te catalogeren onder “een goede statistiek”, zoals Kompany zelf opperde. Maar met veel balbezit win je nog geen wedstrijden, uit dat veldoverwicht moeten er namelijk een proportioneel aantal kansen worden gecreëerd, en da's alvast niet het geval bij Anderlecht.

Balbezit 
Jupiler Pro League 2020/2021
59,2 procent AA Gent
55,3 procent Anderlecht 
55 procent Standard
53,9 procent KRC Genk
53,7 procent Club Brugge 



Na AA Gent verzamelde Anderlecht dit seizoen gemiddeld het grootste aandeel balbezit in de Jupiler Pro League. Bij het aantal doelpogingen wordt Sporting echter enkele plekken lager geklasseerd, waardoor het duidelijk is dat Anderlecht in verhouding erg weinig gevaar en dreiging creëert ondanks een groot aandeel balbezit. Sporting bezet in dat klassement slechts de zevende plaats met per wedstrijd gemiddeld 11 pogingen naar het doel van de tegenstander, wat exact dezelfde frequentie is als in het voorbije seizoen. Op dat vlak heeft Kompany dus flink nog wat werk te verrichten, al zal de focus voornamelijk wel liggen bij het slikken van de tegentreffers vanaf 80'. En dan wordt het afwachten of Anderlecht dan eerste zal staan in de rangschikking ...

Doelpogingen per match 
Jupiler Pro League 2020/2021

16 AA Gent
15 Club Brugge
13 Standard
13 Beerschot
12 KV Oostende
12 Charleroi
11 Anderlecht

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Staat u achter de uitspraken van Kompany?

Meest recent

Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

8
8
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

11
11
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

25
25
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

69
69
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

50
50
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

103
103
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

293
293
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

100
100
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

76
76
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

81
81
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

181
181
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

170
170
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

88
88
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

47
47
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

193
193
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

221
221
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

91
91
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

53
53
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

78
78
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

420
420
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

456
456
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

253
253
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

261
261
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

307
307
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

554
554

Meer sportnieuws