Kompany in de problemen door drie straffe uitspraken

959 stemmen
Kompany in de problemen door drie straffe uitspraken

Wat als … De wedstrijden stopten na 80 minuten op de klok? Naar eigen zeggen zou Vincent Kompany's Anderlecht dan de eerste plek bezetten in de Jupiler Pro League. En dat klopt ook. We namen drie recente en opvallende uitspraken van Kompany onder de loep en verifieerden die met de waarheid. Hieronder vind je alvast de opmerkelijke resultaten.

SNOEIHARD MAAR MOEDIG

Door zijn openlijke en uitgesproken manier van communiceren naar de buitenwereld toe oogstte Vincent Kompany dit seizoen al meermaals lof. De nieuwe hoofdcoach van Anderlecht zorgt voor een verademing op dat vlak: Kompany zegt waar het op staat, is geen praatjesmaker en hij maakt de pers geen blaasjes wijs. Zoals na het 2-2 gelijkspel tegen OH Leuven bijvoorbeeld, toen Anderlecht een 2-0 voorsprong te grabbel gooide door nog twee doelpunten te incasseren via Fréderic Duplus (53') en Mathieu Maertens (84'). “Ik ben verantwoordelijk. Ik had veel beter kunnen doen als coach.”



Heel nobel en moedig allemaal van coach Kompany, die net na de wedstrijd met zo'n opvallende analyse de aandacht volledig naar zichzelf toe trekt in plaats van zijn teleurgestelde – en nog steeds – erg jonge spelers. Zijn jongens worden op zo'n manier helemaal en heel bewust uit de wind gezet naar de buitenwereld toe, vooral door te benadrukken dat zijn spelers alles gegeven hebben tegen OHL. Maar intern zou Kompany wel degelijk de puntjes op de i zetten. “Snoeihard”, zoals hij zelf verklaarde aan Het Laatste Nieuws.

3 MARKANTE UITSPRAKEN 

Achter de woorden van Vincent Kompany zit er dus altijd wel een logica of onderliggend doel, waarbij het steeds Vince The Prince is die zélf de insteek bepaalt van zijn communicatie. Dat gebeurt naargelang de situatie steeds met een achterliggende reden, en vooral: wat hij precies wil bereiken of teweegbrengen bij zijn spelers. Want die volgen hun leider nog steeds. Bijna blindelings zelfs. “Het ligt niet aan de trainer”, verklaarde Yari Verschaeren net na de match tegen OHL. Ook nieuwkomer Matt Miazga sprong nog even bij. “We hebben een goeie coach.”

Donderdag stond Kompany de pers opnieuw te woord in aanloop naar het vrijdagduel tegen KV Kortrijk. En daarin liet hij wederom enkele markante uitspraken vallen, die overigens de moeite waard zijn om van dichtbij te analyseren. Zo hamerde de hoofdcoach van RSC Anderlecht vooral op drie zaken. “Als de wedstrijden zouden stoppen na 80 minuten, stonden we eerste, met drie punten voorsprong.” Daarnaast was hij opvallend positief over verschillende statistieken van zijn team. “We hebben vaak goede statistieken als het op balbezit of schoten naar het doel aankomt, tot we een goal scoren.”



Kompany gaf de aanwezige perslieden alvast meer dan genoeg food for thought om terug mee te nemen naar de redactie, al neigen deze drie voorgaande uitspraken in eerste instantie vooral naar gebakken lucht. Maar toch willen we zeker eens de waarheid in Kompany's woorden checken, hoewel we er in eerste instantie zeker vanuit gaan dat de intelligente coach geen loze uitspraken formuleert en zijn meningen doorgaans grondig onderbouwt. En de conclusie hiervan is op z'n minst boeiend en interessant te noemen.

WAT ALS … DE WEDSTRIJDEN STOPPEN NA 80'

“Als de wedstrijden zouden stoppen na 80 minuten, stonden we eerste, met drie punten voorsprong.”

In het huidige seizoen van de Jupiler Pro League slikte Anderlecht in totaliteit 14 tegendoelpunten in 9 competitiewedstrijden. Amper 3 van die tegentreffers vielen in de eerste 45 speelminuten, terwijl de overige 11 tegendoelpunten dus allemaal plaatsvonden in de tweede helft. Omgerekend betekent dat 78 procent van de totale tegendoelpunten bij Anderlecht dus in de tweede helft gebeuren: dat is alvast een eerste en zorgwekkende vaststelling. Nog straffer is dat Sporting al 8 van de totale 14 tegendoelpunten slikte in de laatste 10 speelminuten van de tweede helft, omgerekend dus zo'n 57% van de totale tegendoelpunten. De kans om te scoren tegen Anderlecht in de tweede helft en tijdens de laatste 10 minuten is dus énorm groot, en bijgevolg een aanzienlijk probleem voor Sporting.



Anderlecht in het seizoen 2020/2021

14 tegendoelpunten totaal
11 tegendoelpunten tweede helft (78 procent)
8 tegendoelpunten vanaf 80' (57 procent)

Mochten de wedstrijden stoppen na 80 minuten, zoals Vincent Kompany aangaf tijdens zijn perspraatje op donderdag, dan zou Anderlecht alvast 8 punten meer tellen dan vandaag. In deze research werd er uiteraard rekening gehouden met het aantal tegendoelpunten na 80', maar natuurlijk ook met de gescoorde Anderlecht-doelpunten na 80'. Met deze 8 extra punten zou Sporting inderdaad de eerst plaats bezetten in de Jupiler Pro League. Al is deze uitspraak van Kompany wel érg hypothetisch en bijna zinloos. Enkel het slikken van de vele tegendoelpunten vanaf minuut 80' houdt volledig steek en bevat enige vorm van waarde.

BALBEZIT EN DOELPOGINGEN 

“We hebben vaak goede statistieken als het op balbezit of schoten naar het doel aankomt, tot we een goal scoren.”

Het Anderlecht van Vincent Kompany genereerde dit seizoen een aanzienlijk balbezit van 55,3%, waarmee het vandaag de tweede plaats bezet in de Jupiler Pro League. Die goede statistiek qua balbezit neigt dus eerder naar de kant van de waarheid, en vallen aldus te catalogeren onder “een goede statistiek”, zoals Kompany zelf opperde. Maar met veel balbezit win je nog geen wedstrijden, uit dat veldoverwicht moeten er namelijk een proportioneel aantal kansen worden gecreëerd, en da's alvast niet het geval bij Anderlecht.

Balbezit 
Jupiler Pro League 2020/2021
59,2 procent AA Gent
55,3 procent Anderlecht 
55 procent Standard
53,9 procent KRC Genk
53,7 procent Club Brugge 



Na AA Gent verzamelde Anderlecht dit seizoen gemiddeld het grootste aandeel balbezit in de Jupiler Pro League. Bij het aantal doelpogingen wordt Sporting echter enkele plekken lager geklasseerd, waardoor het duidelijk is dat Anderlecht in verhouding erg weinig gevaar en dreiging creëert ondanks een groot aandeel balbezit. Sporting bezet in dat klassement slechts de zevende plaats met per wedstrijd gemiddeld 11 pogingen naar het doel van de tegenstander, wat exact dezelfde frequentie is als in het voorbije seizoen. Op dat vlak heeft Kompany dus flink nog wat werk te verrichten, al zal de focus voornamelijk wel liggen bij het slikken van de tegentreffers vanaf 80'. En dan wordt het afwachten of Anderlecht dan eerste zal staan in de rangschikking ...

Doelpogingen per match 
Jupiler Pro League 2020/2021

16 AA Gent
15 Club Brugge
13 Standard
13 Beerschot
12 KV Oostende
12 Charleroi
11 Anderlecht

LEES OOK: Kompany opvolger Guardiola? Nieuwe onthulling duikt op

Staat u achter de uitspraken van Kompany?

Meest recent

'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

62
62
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

22
22
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

102
102
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

222
222
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

78
78
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

411
411
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

239
239
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

137
137
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

309
309
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

438
438
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

103
103
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

317
317
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

155
155
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

58
58
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

269
269
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

166
166
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

65
65
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

89
89
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

127
127
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

338
338
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Mehdi Bayat haalt zwaar uit: “Nieuw Heizeldrama…”

Het seizoenseinde blijft in Wallonië nog ferm nazinderen. Er was de Brusselse uithaal van Union ...

140
140
STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

STVV kende een wonderseizoen en zal volgend seizoen Europees voetbal spelen. Verschillende ...

121
121
Meunier verrast met opvallende Lukaku-onthulling

Sommige Rode Duivels zijn al gearriveerd in Tubeke om het WK-kamp te beginnen. Thomas Meunier is ...

173
173

Meer sportnieuws