Kompany in de problemen door drie straffe uitspraken

door
Kompany in de problemen door drie straffe uitspraken

Wat als … De wedstrijden stopten na 80 minuten op de klok? Naar eigen zeggen zou Vincent Kompany's Anderlecht dan de eerste plek bezetten in de Jupiler Pro League. En dat klopt ook. We namen drie recente en opvallende uitspraken van Kompany onder de loep en verifieerden die met de waarheid. Hieronder vind je alvast de opmerkelijke resultaten.

SNOEIHARD MAAR MOEDIG

Door zijn openlijke en uitgesproken manier van communiceren naar de buitenwereld toe oogstte Vincent Kompany dit seizoen al meermaals lof. De nieuwe hoofdcoach van Anderlecht zorgt voor een verademing op dat vlak: Kompany zegt waar het op staat, is geen praatjesmaker en hij maakt de pers geen blaasjes wijs. Zoals na het 2-2 gelijkspel tegen OH Leuven bijvoorbeeld, toen Anderlecht een 2-0 voorsprong te grabbel gooide door nog twee doelpunten te incasseren via Fréderic Duplus (53') en Mathieu Maertens (84'). “Ik ben verantwoordelijk. Ik had veel beter kunnen doen als coach.”



Heel nobel en moedig allemaal van coach Kompany, die net na de wedstrijd met zo'n opvallende analyse de aandacht volledig naar zichzelf toe trekt in plaats van zijn teleurgestelde – en nog steeds – erg jonge spelers. Zijn jongens worden op zo'n manier helemaal en heel bewust uit de wind gezet naar de buitenwereld toe, vooral door te benadrukken dat zijn spelers alles gegeven hebben tegen OHL. Maar intern zou Kompany wel degelijk de puntjes op de i zetten. “Snoeihard”, zoals hij zelf verklaarde aan Het Laatste Nieuws.

3 MARKANTE UITSPRAKEN 

Achter de woorden van Vincent Kompany zit er dus altijd wel een logica of onderliggend doel, waarbij het steeds Vince The Prince is die zélf de insteek bepaalt van zijn communicatie. Dat gebeurt naargelang de situatie steeds met een achterliggende reden, en vooral: wat hij precies wil bereiken of teweegbrengen bij zijn spelers. Want die volgen hun leider nog steeds. Bijna blindelings zelfs. “Het ligt niet aan de trainer”, verklaarde Yari Verschaeren net na de match tegen OHL. Ook nieuwkomer Matt Miazga sprong nog even bij. “We hebben een goeie coach.”

Donderdag stond Kompany de pers opnieuw te woord in aanloop naar het vrijdagduel tegen KV Kortrijk. En daarin liet hij wederom enkele markante uitspraken vallen, die overigens de moeite waard zijn om van dichtbij te analyseren. Zo hamerde de hoofdcoach van RSC Anderlecht vooral op drie zaken. “Als de wedstrijden zouden stoppen na 80 minuten, stonden we eerste, met drie punten voorsprong.” Daarnaast was hij opvallend positief over verschillende statistieken van zijn team. “We hebben vaak goede statistieken als het op balbezit of schoten naar het doel aankomt, tot we een goal scoren.”



Kompany gaf de aanwezige perslieden alvast meer dan genoeg food for thought om terug mee te nemen naar de redactie, al neigen deze drie voorgaande uitspraken in eerste instantie vooral naar gebakken lucht. Maar toch willen we zeker eens de waarheid in Kompany's woorden checken, hoewel we er in eerste instantie zeker vanuit gaan dat de intelligente coach geen loze uitspraken formuleert en zijn meningen doorgaans grondig onderbouwt. En de conclusie hiervan is op z'n minst boeiend en interessant te noemen.

WAT ALS … DE WEDSTRIJDEN STOPPEN NA 80'

“Als de wedstrijden zouden stoppen na 80 minuten, stonden we eerste, met drie punten voorsprong.”

In het huidige seizoen van de Jupiler Pro League slikte Anderlecht in totaliteit 14 tegendoelpunten in 9 competitiewedstrijden. Amper 3 van die tegentreffers vielen in de eerste 45 speelminuten, terwijl de overige 11 tegendoelpunten dus allemaal plaatsvonden in de tweede helft. Omgerekend betekent dat 78 procent van de totale tegendoelpunten bij Anderlecht dus in de tweede helft gebeuren: dat is alvast een eerste en zorgwekkende vaststelling. Nog straffer is dat Sporting al 8 van de totale 14 tegendoelpunten slikte in de laatste 10 speelminuten van de tweede helft, omgerekend dus zo'n 57% van de totale tegendoelpunten. De kans om te scoren tegen Anderlecht in de tweede helft en tijdens de laatste 10 minuten is dus énorm groot, en bijgevolg een aanzienlijk probleem voor Sporting.



Anderlecht in het seizoen 2020/2021

14 tegendoelpunten totaal
11 tegendoelpunten tweede helft (78 procent)
8 tegendoelpunten vanaf 80' (57 procent)

Mochten de wedstrijden stoppen na 80 minuten, zoals Vincent Kompany aangaf tijdens zijn perspraatje op donderdag, dan zou Anderlecht alvast 8 punten meer tellen dan vandaag. In deze research werd er uiteraard rekening gehouden met het aantal tegendoelpunten na 80', maar natuurlijk ook met de gescoorde Anderlecht-doelpunten na 80'. Met deze 8 extra punten zou Sporting inderdaad de eerst plaats bezetten in de Jupiler Pro League. Al is deze uitspraak van Kompany wel érg hypothetisch en bijna zinloos. Enkel het slikken van de vele tegendoelpunten vanaf minuut 80' houdt volledig steek en bevat enige vorm van waarde.

BALBEZIT EN DOELPOGINGEN 

“We hebben vaak goede statistieken als het op balbezit of schoten naar het doel aankomt, tot we een goal scoren.”

Het Anderlecht van Vincent Kompany genereerde dit seizoen een aanzienlijk balbezit van 55,3%, waarmee het vandaag de tweede plaats bezet in de Jupiler Pro League. Die goede statistiek qua balbezit neigt dus eerder naar de kant van de waarheid, en vallen aldus te catalogeren onder “een goede statistiek”, zoals Kompany zelf opperde. Maar met veel balbezit win je nog geen wedstrijden, uit dat veldoverwicht moeten er namelijk een proportioneel aantal kansen worden gecreëerd, en da's alvast niet het geval bij Anderlecht.

Balbezit 
Jupiler Pro League 2020/2021
59,2 procent AA Gent
55,3 procent Anderlecht 
55 procent Standard
53,9 procent KRC Genk
53,7 procent Club Brugge 



Na AA Gent verzamelde Anderlecht dit seizoen gemiddeld het grootste aandeel balbezit in de Jupiler Pro League. Bij het aantal doelpogingen wordt Sporting echter enkele plekken lager geklasseerd, waardoor het duidelijk is dat Anderlecht in verhouding erg weinig gevaar en dreiging creëert ondanks een groot aandeel balbezit. Sporting bezet in dat klassement slechts de zevende plaats met per wedstrijd gemiddeld 11 pogingen naar het doel van de tegenstander, wat exact dezelfde frequentie is als in het voorbije seizoen. Op dat vlak heeft Kompany dus flink nog wat werk te verrichten, al zal de focus voornamelijk wel liggen bij het slikken van de tegentreffers vanaf 80'. En dan wordt het afwachten of Anderlecht dan eerste zal staan in de rangschikking ...

Doelpogingen per match 
Jupiler Pro League 2020/2021

16 AA Gent
15 Club Brugge
13 Standard
13 Beerschot
12 KV Oostende
12 Charleroi
11 Anderlecht

LEES OOK: Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Staat u achter de uitspraken van Kompany?

Meest recent

Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

0
0
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

12
12
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

37
37
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

38
38
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

345
345
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

23
23
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

218
218
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

21
21
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

55
55
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

32
32
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

71
71
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

62
62
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

45
45
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

420
420
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

114
114
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

64
64
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

225
225
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

138
138
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

62
62
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

162
162
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

17
17
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

526
526
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

163
163
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

47
47
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

58
58

Meer sportnieuws