Wereldgoal van Roofe beslecht lot van matig Standard in Europa League

door
Wereldgoal van Roofe beslecht lot van matig Standard in Europa League

In eigen huis heeft Standard meteen een dure en verdiende nederlaag geleden tegen de Rangers. De Schotten maakten in de eerste helft handig gebruik van een domme strafschopfout van Gavory en vergaten om de wedstrijd vlak na de pauze in een definitief slot te gooien. Op een zwaar veld, dat geteisterd werd door zware regenval, kwam de thuisploeg niet meer tot een slotoffensief. Roofe zorgde nog voor een fantastisch hoogtepunt met een fenomenale lob.

Standard lootte een moeilijke maar uiterst aantrekkelijke poule in de Europa League. Vanavond mochten de Rouches het in eigen huis (gesteund door zo'n 3000 supporters) opnemen tegen Rangers FC. Ook Benfica en Lech Poznan zaten nog in deze groep. Bij de ploeg van Montanier ontbrak onder meer Raskin wegens een besmetting met het corona virus. Voorin kreeg Muleka de voorkeur boven Oulare. Het was de 250ste Europese wedstrijd voor Standard.
Rangers straft dom handspel van Gavory genadeloos af
Het werd een lange studieronde op Sclessin met twee ploegen die geduldig zochten naar een opening maar er voorlopig geen vonden. Na een dik kwartier spelen kregen de bezoekers een cadeautje van thuisspeler Gavory die domweg handspel beging. Strafschop voor de Rangers en Tavernier zette die koeltjes om: 0-1, een serieuze domper voor Standard. Op het halfuur kreeg ook de thuisploeg eindelijk een prima kans via Muleka, na een voorzet van Fai kopte hij op de lat. De thuisploeg drong nadien wel aan en op slag van rust duwde Muleka de bal nogmaals tegen de lat. Uit de herhaling bleek dat het met de hand was, de scheidsrechter zag het echter niet. Halfweg moest Standard achtervolgen na een matige eerste helft.

Tavernier scoort vanaf elf meter na de fout van Gavory.
Rangers missen de kansen en houden Standard lang in leven
Vlak na de pauze had Morelos meteen de 0-2 aan de voet maar oog in oog met Bodart trok hij aan het kortste eind. Standard kwam ook nadien amper aan kansen en ontsnapte op het uur een tweede keer, opnieuw met Bodart en Morelos in de hoofdrollen. Vijf minuten later krulde Arfield een derde kans voor de bezoekers na de pauze voorlangs. Terwijl de hemelsluizen volledig opengingen boven Sclessin zochten de Rouches na de rust steeds meer naar de ingekomen Oulare, verder dan wat halve kansen kwam het echter voorlopig niet. Op een zwaar veld werd voetballen in het slot nog wat moeilijker en zo kwam Standard nog amper tot een slotoffensief. In het slot van de wedstrijd besliste Roofe (ex-Anderlecht) de wedstrijd met een fenomenale lob: 0-2.
Scoreverloop:
0-1 (18') Tavernier (p), 0-2 (90+3') Roofe

LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Zal Standard alsnog bij de eerste twee eindigen?

Meest recent

Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

1
1
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

33
33
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

27
27
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

35
35
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

129
129
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

29
29
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

164
164
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

270
270
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

683
683
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

128
128
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

42
42
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

370
370
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

100
100
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

561
561
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

587
587
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

423
423
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

61
61
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1083
1083
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

313
313
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

453
453
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

85
85
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1286
1286
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

242
242
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

373
373

Meer sportnieuws