Wereldgoal van Roofe beslecht lot van matig Standard in Europa League

30 stemmen
Wereldgoal van Roofe beslecht lot van matig Standard in Europa League

In eigen huis heeft Standard meteen een dure en verdiende nederlaag geleden tegen de Rangers. De Schotten maakten in de eerste helft handig gebruik van een domme strafschopfout van Gavory en vergaten om de wedstrijd vlak na de pauze in een definitief slot te gooien. Op een zwaar veld, dat geteisterd werd door zware regenval, kwam de thuisploeg niet meer tot een slotoffensief. Roofe zorgde nog voor een fantastisch hoogtepunt met een fenomenale lob.

Standard lootte een moeilijke maar uiterst aantrekkelijke poule in de Europa League. Vanavond mochten de Rouches het in eigen huis (gesteund door zo'n 3000 supporters) opnemen tegen Rangers FC. Ook Benfica en Lech Poznan zaten nog in deze groep. Bij de ploeg van Montanier ontbrak onder meer Raskin wegens een besmetting met het corona virus. Voorin kreeg Muleka de voorkeur boven Oulare. Het was de 250ste Europese wedstrijd voor Standard.
Rangers straft dom handspel van Gavory genadeloos af
Het werd een lange studieronde op Sclessin met twee ploegen die geduldig zochten naar een opening maar er voorlopig geen vonden. Na een dik kwartier spelen kregen de bezoekers een cadeautje van thuisspeler Gavory die domweg handspel beging. Strafschop voor de Rangers en Tavernier zette die koeltjes om: 0-1, een serieuze domper voor Standard. Op het halfuur kreeg ook de thuisploeg eindelijk een prima kans via Muleka, na een voorzet van Fai kopte hij op de lat. De thuisploeg drong nadien wel aan en op slag van rust duwde Muleka de bal nogmaals tegen de lat. Uit de herhaling bleek dat het met de hand was, de scheidsrechter zag het echter niet. Halfweg moest Standard achtervolgen na een matige eerste helft.

Tavernier scoort vanaf elf meter na de fout van Gavory.
Rangers missen de kansen en houden Standard lang in leven
Vlak na de pauze had Morelos meteen de 0-2 aan de voet maar oog in oog met Bodart trok hij aan het kortste eind. Standard kwam ook nadien amper aan kansen en ontsnapte op het uur een tweede keer, opnieuw met Bodart en Morelos in de hoofdrollen. Vijf minuten later krulde Arfield een derde kans voor de bezoekers na de pauze voorlangs. Terwijl de hemelsluizen volledig opengingen boven Sclessin zochten de Rouches na de rust steeds meer naar de ingekomen Oulare, verder dan wat halve kansen kwam het echter voorlopig niet. Op een zwaar veld werd voetballen in het slot nog wat moeilijker en zo kwam Standard nog amper tot een slotoffensief. In het slot van de wedstrijd besliste Roofe (ex-Anderlecht) de wedstrijd met een fenomenale lob: 0-2.
Scoreverloop:
0-1 (18') Tavernier (p), 0-2 (90+3') Roofe

LEES OOK: 'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Zal Standard alsnog bij de eerste twee eindigen?

Meest recent

'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

168
168
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

36
36
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

52
52
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

125
125
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

545
545
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

309
309
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

341
341
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

35
35
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

230
230
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

33
33
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

595
595
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

516
516
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

355
355
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

421
421
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

381
381
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

152
152
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

706
706
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

292
292
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

330
330

Meer sportnieuws