Anderlecht kent ‘nieuwe’ veelscorende spits al

door
Anderlecht kent ‘nieuwe’ veelscorende spits al

Eind 2020 loopt de uitleenbeurt van Isaac Kiese Thelin bij Malmö FF ten einde. De Zweedse targetspits keert dan normaliter terug naar Anderlecht, want Malmö beschikt namelijk over geen aankoopoptie om de vlotscorende spits eenzijdig te kunnen aantrekken. En daarmee bevindt Sporting zich zowaar in een absolute luxe-positie.


SPOORLOZE THELIN

5 januari 2020. Terwijl er zich een grote delegatie van RSC Anderlecht aanbiedt op Brussels South Charleroi Airport, is Isaac Kiese Thelin nergens te bespeuren. Voor de Zweedse spits zat er geen winterstage in naar het zonnige Spaanse San Pedro del Pinatar, waar Sporting haar tenten opsloeg om de terugronde van de Jupiler Pro League voor te bereiden, maar hij onderhandelde op dat moment wel met Norwich City, SC Paderborn 07 en Malmö FF.



Nochtans was de sportieve cel destijds geen vragende partij om Thelin zomaar te laten gaan. Op dat moment zat Anderlecht niet bepaald dik bezaaid in de centrale spitsen, terwijl verschillende media opperden dat Thelin intrinsiek echt wel de benodigde karakteristieken bezat om zich in de gratie te spelen van toenmalige speler-inspirator Vincent Kompany. Anderzijds zou een vertrek van Thelin wat extra ademruimte bieden op het financiële vlak. 

VERCAUTEREN & KOMPANY

Naast Kompany was ook toenmalig hoofdcoach Frank Vercauteren geen grote voorstander om Thelin te laten vertrekken tijdens de winter-break. Hij had, volgens Het Laatste Nieuws, de Zweed nog te trachten te overtuigen om alsnog bij Anderlecht te blijven. En die smeekbede kwam er vooral wegens het gebrek aan wisselopties in het offensieve compartiment. “Ik vind namelijk dat je nooit genoeg aanvallers hebt”, werd Vercauteren destijds geciteerd.



Maar Thelin was het beu om enkel maar gebruikt ingezet te worden wanneer de nood het hoogst was, want érg veel vertrouwen genoot hij nu ook niet meteen in het Lotto Park. De 27-jarige zette namelijk zélf zijn vertrek in actie tijdens een persoonlijk onderhoud met Kompany, waarin Thelin persoonlijk aangaf graag te willen vertrekken in januari. En zo geschiedde uiteindelijk ook. Het werd niet Norwich of Paderborn, maar wel Malmö FF, Thelins ex-club in zijn thuisland Zweden.

THELINS TOPSTATS

Home, sweet home. Waar het voor Thelin erg moeilijk was om te kunnen scoren in het paars-witte shirt van Anderlecht, om precies te zijn lukte hij namelijk amper 3 doelpunten in 37 officiële wedstrijden, vond de targetspits in Zweden zijn neus voor doelpunten wonderwel terug. Tijdens zijn grote rentree in de Zweedse Allsvenskan scoorde Thelin immers 11 doelpunten in 20 competitiewedstrijden, met en plus ook nog twee treffers in de kwalificatie voor de Europa League: dat zijn best wel fraaie cijfers voor een centrumspits.

In de Allsvenskan scoorde vooralsnog slechts één speler meer doelpunten dan de Anderlecht-huurling, en dat is Christoffer Nyman (IFK Norrköping, 13 goals). Thelin positioneert zich vooralsnog als tweede in de Zweedse topschuttersstand samen met Jesper Karlsson (IF Elfsborg, 11 goals, ondertussen naar AZ Alkmaar) en Stefano Vecchia Holmquist (IK Sirius, 11 goals). Anderzijds slaagde het voorgenoemde trio er wél niet in om Thelins doelpuntenfrequentie te overstijgen, omgerekend in effectief gespeelde minuten op het veld. 



Topschutterstand Allsvenskan + doelpuntenfrequentie
13 goals Nyman (0,58 per 90 minuten)
11 goals Karlsson (0,51 per 90 minuten)
11 goals Vecchia Holmquist (0,57 per 90 minuten)
11 goals Thelin (0,59 per 90 minuten)

BEVERSE BLOEDVORM 

Bij Anderlecht wierp Isaac Thelin zich nooit op als een pure goalgetter, maar tijdens een eerste uitleenbeurt aan Waasland-Beveren bewees de Zweed wel degelijk over een torinstinct te beschikken. Zijn topseizoen in 2017-2018 op de Freethiel kon Thelin wel niet meer overstijgen – of zelfs maar evenaren – waarna hij noch bij Anderlecht noch Bayer Leverkusen echt in de picture kwam te staan. Bij Malmö FF pikt Thelin terug aan met een uitstekende vorm, die ergens wel vergelijkbaar is met die bij Waasland-Beveren.



Doelpuntengemiddelde Isaac Thelin per 90 minuten
2016/2017 RSC Anderlecht 0,23 doelpunt per 90 minuten
2017/2018 Waasland-Beveren 0,6 doelpunt per 90 minuten
2018/2019 Bayer Leverkusen 0 doelpunt per 90 minuten
2019/2020 RSC Anderlecht 0 doelpunt per 90 minuten
2020/2021 Malmö FF 0,59 doelpunt per 90 minuten

NIEUWE KANS?

Straks, eind december van dit kalenderjaar, keert Isaac Kiese terug naar RSC Anderlecht. Na zijn succesvolle en vruchtbare éénjarige uitleenbeurt aan Malmö FF wil de Zweedse club hem dolgraag op definitieve basis overnemen, maar voorlopig is het verschil tussen vraag en aanbod vooralsnog te hoog. Anderlecht wil namelijk twee miljoen euro cashen voor Thelin, terwijl Malmö dat een té hoge vraagprijs vindt. Bovendien zullen Di Blåe in een positief scenario ook zijn salaris helemaal moeten overnemen, dat momenteel trouwens nog voor een groot deel wordt betaald door Anderlecht. 

Met het ontploffen van Thelin in Zweden bevindt Sporting zich straks in een luxe-positie. De Belgische recordkampioen beschikt weldra wellicht over een extra vlotscorende centrumspits, die misschien weleens een meerwaarde kan betekenen in het team van hoofdcoach Vincent Kompany. Anderzijds kan Sporting de eventuele inkomende aanbiedingen voor Thelin tegenover elkaar afwegen en zelfs een opbod trachten te bekomen tussen de verschillende geïnteresseerde clubs.



Het lijkt duidelijk dat Anderlecht niet zal zwichten voor een transfersom die minder bedraagt dan twee miljoen euro, maar op Neerpede zullen ze toch een flink verlies moeten slikken bij een eventuele verkoop van Thelin. In augustus 2017 telde Sporting namelijk 2,75 miljoen euro neer om hem definitief in te lijven van Girondins Bordeaux, nadat de club eerder al 700 duizend euro moest dokken om Thelin te huren in januari 2017. Het totale kostenplaatje (zonder zijn salarispakket) bedroeg dus gezamenlijk een flinke 3,45 miljoen euro. Geld dat Anderlecht wellicht nooit meer zal recupereren, of misschien net wel, mocht Thelin straks ook aan de lopende band beginnen scoren in het Lotto Park. En dat lijkt misschien wel een gokje waard?

LEES OOK: 'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

Moet Anderlecht hem terughalen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

47
47
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

127
127
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

72
72
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

119
119
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

317
317
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

157
157
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

264
264
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

491
491
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

71
71
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

28
28
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

175
175
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

175
175
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

132
132
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

53
53
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

183
183
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

40
40
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

143
143
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

592
592
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

370
370
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

300
300
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

264
264
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

51
51
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

255
255
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

85
85
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

500
500
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

347
347

Meer sportnieuws