Anderlecht kent ‘nieuwe’ veelscorende spits al

door
Anderlecht kent ‘nieuwe’ veelscorende spits al

Eind 2020 loopt de uitleenbeurt van Isaac Kiese Thelin bij Malmö FF ten einde. De Zweedse targetspits keert dan normaliter terug naar Anderlecht, want Malmö beschikt namelijk over geen aankoopoptie om de vlotscorende spits eenzijdig te kunnen aantrekken. En daarmee bevindt Sporting zich zowaar in een absolute luxe-positie.


SPOORLOZE THELIN

5 januari 2020. Terwijl er zich een grote delegatie van RSC Anderlecht aanbiedt op Brussels South Charleroi Airport, is Isaac Kiese Thelin nergens te bespeuren. Voor de Zweedse spits zat er geen winterstage in naar het zonnige Spaanse San Pedro del Pinatar, waar Sporting haar tenten opsloeg om de terugronde van de Jupiler Pro League voor te bereiden, maar hij onderhandelde op dat moment wel met Norwich City, SC Paderborn 07 en Malmö FF.



Nochtans was de sportieve cel destijds geen vragende partij om Thelin zomaar te laten gaan. Op dat moment zat Anderlecht niet bepaald dik bezaaid in de centrale spitsen, terwijl verschillende media opperden dat Thelin intrinsiek echt wel de benodigde karakteristieken bezat om zich in de gratie te spelen van toenmalige speler-inspirator Vincent Kompany. Anderzijds zou een vertrek van Thelin wat extra ademruimte bieden op het financiële vlak. 

VERCAUTEREN & KOMPANY

Naast Kompany was ook toenmalig hoofdcoach Frank Vercauteren geen grote voorstander om Thelin te laten vertrekken tijdens de winter-break. Hij had, volgens Het Laatste Nieuws, de Zweed nog te trachten te overtuigen om alsnog bij Anderlecht te blijven. En die smeekbede kwam er vooral wegens het gebrek aan wisselopties in het offensieve compartiment. “Ik vind namelijk dat je nooit genoeg aanvallers hebt”, werd Vercauteren destijds geciteerd.



Maar Thelin was het beu om enkel maar gebruikt ingezet te worden wanneer de nood het hoogst was, want érg veel vertrouwen genoot hij nu ook niet meteen in het Lotto Park. De 27-jarige zette namelijk zélf zijn vertrek in actie tijdens een persoonlijk onderhoud met Kompany, waarin Thelin persoonlijk aangaf graag te willen vertrekken in januari. En zo geschiedde uiteindelijk ook. Het werd niet Norwich of Paderborn, maar wel Malmö FF, Thelins ex-club in zijn thuisland Zweden.

THELINS TOPSTATS

Home, sweet home. Waar het voor Thelin erg moeilijk was om te kunnen scoren in het paars-witte shirt van Anderlecht, om precies te zijn lukte hij namelijk amper 3 doelpunten in 37 officiële wedstrijden, vond de targetspits in Zweden zijn neus voor doelpunten wonderwel terug. Tijdens zijn grote rentree in de Zweedse Allsvenskan scoorde Thelin immers 11 doelpunten in 20 competitiewedstrijden, met en plus ook nog twee treffers in de kwalificatie voor de Europa League: dat zijn best wel fraaie cijfers voor een centrumspits.

In de Allsvenskan scoorde vooralsnog slechts één speler meer doelpunten dan de Anderlecht-huurling, en dat is Christoffer Nyman (IFK Norrköping, 13 goals). Thelin positioneert zich vooralsnog als tweede in de Zweedse topschuttersstand samen met Jesper Karlsson (IF Elfsborg, 11 goals, ondertussen naar AZ Alkmaar) en Stefano Vecchia Holmquist (IK Sirius, 11 goals). Anderzijds slaagde het voorgenoemde trio er wél niet in om Thelins doelpuntenfrequentie te overstijgen, omgerekend in effectief gespeelde minuten op het veld. 



Topschutterstand Allsvenskan + doelpuntenfrequentie
13 goals Nyman (0,58 per 90 minuten)
11 goals Karlsson (0,51 per 90 minuten)
11 goals Vecchia Holmquist (0,57 per 90 minuten)
11 goals Thelin (0,59 per 90 minuten)

BEVERSE BLOEDVORM 

Bij Anderlecht wierp Isaac Thelin zich nooit op als een pure goalgetter, maar tijdens een eerste uitleenbeurt aan Waasland-Beveren bewees de Zweed wel degelijk over een torinstinct te beschikken. Zijn topseizoen in 2017-2018 op de Freethiel kon Thelin wel niet meer overstijgen – of zelfs maar evenaren – waarna hij noch bij Anderlecht noch Bayer Leverkusen echt in de picture kwam te staan. Bij Malmö FF pikt Thelin terug aan met een uitstekende vorm, die ergens wel vergelijkbaar is met die bij Waasland-Beveren.



Doelpuntengemiddelde Isaac Thelin per 90 minuten
2016/2017 RSC Anderlecht 0,23 doelpunt per 90 minuten
2017/2018 Waasland-Beveren 0,6 doelpunt per 90 minuten
2018/2019 Bayer Leverkusen 0 doelpunt per 90 minuten
2019/2020 RSC Anderlecht 0 doelpunt per 90 minuten
2020/2021 Malmö FF 0,59 doelpunt per 90 minuten

NIEUWE KANS?

Straks, eind december van dit kalenderjaar, keert Isaac Kiese terug naar RSC Anderlecht. Na zijn succesvolle en vruchtbare éénjarige uitleenbeurt aan Malmö FF wil de Zweedse club hem dolgraag op definitieve basis overnemen, maar voorlopig is het verschil tussen vraag en aanbod vooralsnog te hoog. Anderlecht wil namelijk twee miljoen euro cashen voor Thelin, terwijl Malmö dat een té hoge vraagprijs vindt. Bovendien zullen Di Blåe in een positief scenario ook zijn salaris helemaal moeten overnemen, dat momenteel trouwens nog voor een groot deel wordt betaald door Anderlecht. 

Met het ontploffen van Thelin in Zweden bevindt Sporting zich straks in een luxe-positie. De Belgische recordkampioen beschikt weldra wellicht over een extra vlotscorende centrumspits, die misschien weleens een meerwaarde kan betekenen in het team van hoofdcoach Vincent Kompany. Anderzijds kan Sporting de eventuele inkomende aanbiedingen voor Thelin tegenover elkaar afwegen en zelfs een opbod trachten te bekomen tussen de verschillende geïnteresseerde clubs.



Het lijkt duidelijk dat Anderlecht niet zal zwichten voor een transfersom die minder bedraagt dan twee miljoen euro, maar op Neerpede zullen ze toch een flink verlies moeten slikken bij een eventuele verkoop van Thelin. In augustus 2017 telde Sporting namelijk 2,75 miljoen euro neer om hem definitief in te lijven van Girondins Bordeaux, nadat de club eerder al 700 duizend euro moest dokken om Thelin te huren in januari 2017. Het totale kostenplaatje (zonder zijn salarispakket) bedroeg dus gezamenlijk een flinke 3,45 miljoen euro. Geld dat Anderlecht wellicht nooit meer zal recupereren, of misschien net wel, mocht Thelin straks ook aan de lopende band beginnen scoren in het Lotto Park. En dat lijkt misschien wel een gokje waard?

LEES OOK: 'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

Moet Anderlecht hem terughalen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

66
66
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

7
7
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

6
6
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

22
22
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

25
25
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

81
81
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

59
59
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

114
114
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

172
172
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

25
25
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

194
194
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

50
50
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

189
189
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

188
188
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

275
275
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

81
81
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

330
330
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

188
188
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

395
395
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

292
292
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

267
267
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

386
386
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

308
308
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

89
89
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

423
423

Meer sportnieuws