Belgische clubs unaniem over voetbal zonder fans

door
Belgische clubs unaniem over voetbal zonder fans

Donderdagavond betekent nogmaals D-Day voor de Belgisch clubs, want dan zit het overlegcomité opnieuw samen over het vervolg van de competities in ons profvoetbal. Een nieuwe verstrenging van de regels lijkt op komst, waarbij zelfs niet uit te sluiten valt dat de deuren weer volledig gesloten moeten blijven. Het Laatste Nieuws polste bij een aantal ploegen naar hun standpunt omtrent de materie.


Eerder werden de protocollen reeds verder aangescherpt, maar of die voorschriften nu voldoende zullen zijn valt nog ten zeerste af te wachten. Per slot van rekening komt door de nieuwe opflakkering van het coronavirus, en de daarbij horende maatregelen in de samenleving, ook de sportsector weer in het vizier. Hoewel ook onze voetbalclubs steeds vaker met besmettingen te kampen krijgen in hun spelerskern, blijft het devies bij de teams in 1A volgens HLN alvast unaniem: zo lang mogelijk blijven voetballen, desnoods zelfs zonder publiek in de tribunes.

Liefst blijven de deuren wel geopend, zelfs voor een gering aantal fans. Zo merken ze bij AA Gent en Anderlecht op dat matchen met iets minder dan 4.000 toeschouwers nog steeds een zeker rendement bieden die de organisatie de moeite waard maakt. Een mening die ze ook in Genk, waar de capaciteit sowieso al bijgestuurd werd, toegedaan zijn, terwijl ook Standard, Antwerp en KV Mechelen het liefst blijven spelen. In tegenstelling tot bij de eerste coronagolf in maart lijkt de algemene teneur dus duidelijk. Al is het laatste woord toch aan het overlegcomité.

LEES OOK: Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

Wat moet er volgens u gebeuren?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

79
79
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

34
34
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

54
54
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

52
52
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

82
82
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

233
233
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

184
184
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

314
314
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

55
55
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

369
369
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

98
98
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

161
161
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

151
151
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

298
298
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

965
965
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

395
395
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

296
296
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

802
802
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

228
228
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

754
754
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

501
501
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1073
1073

Meer sportnieuws