Belgische clubs unaniem over voetbal zonder fans

door
Belgische clubs unaniem over voetbal zonder fans

Donderdagavond betekent nogmaals D-Day voor de Belgisch clubs, want dan zit het overlegcomité opnieuw samen over het vervolg van de competities in ons profvoetbal. Een nieuwe verstrenging van de regels lijkt op komst, waarbij zelfs niet uit te sluiten valt dat de deuren weer volledig gesloten moeten blijven. Het Laatste Nieuws polste bij een aantal ploegen naar hun standpunt omtrent de materie.


Eerder werden de protocollen reeds verder aangescherpt, maar of die voorschriften nu voldoende zullen zijn valt nog ten zeerste af te wachten. Per slot van rekening komt door de nieuwe opflakkering van het coronavirus, en de daarbij horende maatregelen in de samenleving, ook de sportsector weer in het vizier. Hoewel ook onze voetbalclubs steeds vaker met besmettingen te kampen krijgen in hun spelerskern, blijft het devies bij de teams in 1A volgens HLN alvast unaniem: zo lang mogelijk blijven voetballen, desnoods zelfs zonder publiek in de tribunes.

Liefst blijven de deuren wel geopend, zelfs voor een gering aantal fans. Zo merken ze bij AA Gent en Anderlecht op dat matchen met iets minder dan 4.000 toeschouwers nog steeds een zeker rendement bieden die de organisatie de moeite waard maakt. Een mening die ze ook in Genk, waar de capaciteit sowieso al bijgestuurd werd, toegedaan zijn, terwijl ook Standard, Antwerp en KV Mechelen het liefst blijven spelen. In tegenstelling tot bij de eerste coronagolf in maart lijkt de algemene teneur dus duidelijk. Al is het laatste woord toch aan het overlegcomité.

LEES OOK: 'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Wat moet er volgens u gebeuren?

Meest recent

Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

58
58
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

23
23
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

67
67
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

18
18
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

49
49
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

45
45
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

155
155
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

193
193
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

795
795
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

37
37
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

502
502
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

338
338
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

131
131
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

144
144
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

733
733
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

639
639
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

232
232
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

137
137
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

87
87
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

57
57
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

894
894
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

330
330
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

119
119
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

549
549
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

164
164

Meer sportnieuws