Belgische clubs unaniem over voetbal zonder fans

791 stemmen
Belgische clubs unaniem over voetbal zonder fans

Donderdagavond betekent nogmaals D-Day voor de Belgisch clubs, want dan zit het overlegcomité opnieuw samen over het vervolg van de competities in ons profvoetbal. Een nieuwe verstrenging van de regels lijkt op komst, waarbij zelfs niet uit te sluiten valt dat de deuren weer volledig gesloten moeten blijven. Het Laatste Nieuws polste bij een aantal ploegen naar hun standpunt omtrent de materie.


Eerder werden de protocollen reeds verder aangescherpt, maar of die voorschriften nu voldoende zullen zijn valt nog ten zeerste af te wachten. Per slot van rekening komt door de nieuwe opflakkering van het coronavirus, en de daarbij horende maatregelen in de samenleving, ook de sportsector weer in het vizier. Hoewel ook onze voetbalclubs steeds vaker met besmettingen te kampen krijgen in hun spelerskern, blijft het devies bij de teams in 1A volgens HLN alvast unaniem: zo lang mogelijk blijven voetballen, desnoods zelfs zonder publiek in de tribunes.

Liefst blijven de deuren wel geopend, zelfs voor een gering aantal fans. Zo merken ze bij AA Gent en Anderlecht op dat matchen met iets minder dan 4.000 toeschouwers nog steeds een zeker rendement bieden die de organisatie de moeite waard maakt. Een mening die ze ook in Genk, waar de capaciteit sowieso al bijgestuurd werd, toegedaan zijn, terwijl ook Standard, Antwerp en KV Mechelen het liefst blijven spelen. In tegenstelling tot bij de eerste coronagolf in maart lijkt de algemene teneur dus duidelijk. Al is het laatste woord toch aan het overlegcomité.

LEES OOK: Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

🚀

Wat moet er volgens u gebeuren?

Meest recent

Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

40
40
'Anderlecht komt te laat: De Cat tekent voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

108
108
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

39
39
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

142
142
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

262
262
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

336
336
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

395
395
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

438
438
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

197
197
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

501
501
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

162
162
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

217
217
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

218
218
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

104
104
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

239
239
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

545
545
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

160
160
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

224
224
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

408
408
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

100
100
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

678
678
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

56
56
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

68
68
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

272
272

Meer sportnieuws