Anderlecht haalt topper in huis: "Beste in België"

door
Anderlecht haalt topper in huis:

In de zoektocht naar antwoorden op de malaise, denken Vincent Kompany en Anderlecht duidelijk out of the box. Zo geraakte deze week bekend dat de coach van Paars-Wit zich laat bijstaan door Gert Vande Broek als mentor, begeleider en klankbord. Een volleybaltrainer, zowaar, waardoor die beslissing hier en daar op flink wat hoongelach werd onthaald.


Toch mag diens mogelijke impact in het Lotto Park niet worden onderschat, zo meent zijn collega Vital Heynen. "Je kan in België op dat gebied niemand beter vinden dan Gert. Hij combineert een massa academische kennis over leiderschap, groepsdynamica, coaching,… met pedagogische kwaliteiten als prof én 20 of 30 jaar ervaring als topcoach, dat is echt uniek", wist hij namelijk bij Sporza te vertellen. "Ik heb altijd gezegd dat het goed is om kennis en ervaring uit andere sporten te gebruiken. In Duitsland heeft men destijds bijvoorbeeld Markus Weise (3x olympisch goud met de hockeyploeg) naar de academie van de voetbalbond gehaald."

Heynen noemt de keuze van Kompany om een beroep te doen op Vande Broek dan ook "bijzonder verstandig" en een bewijs dat hij op de lange termijn denkt. Tenminste wat zijn persoonlijke ontwikkeling in het trainersvak betreft, want Anderlecht helpen om op korte termijn meer matchen te winnen zal de 'nieuwe aanwinst' allicht niet doen. Wel kan hij Kompany dus advies verlenen over hoe om te gaan met de spelers in zijn kern en hints geven over de manier waarop de Brusselaars sneller een hechte groep kunnen vormen. Al merkt Heyenen net als volleybalcommentator Marc Willems wel op dat er een wezenlijk verschil is tussen beide sporten.

LEES OOK: Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Wat vindt u van de 'functie' van Vande Broek?

Meest recent

Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

143
143
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

197
197
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

193
193
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

34
34
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

113
113
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

180
180
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

248
248
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

221
221
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

65
65
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

297
297
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

150
150
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

400
400
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

252
252
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

36
36
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

475
475
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

189
189
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

396
396
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

97
97
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

76
76
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

560
560
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

890
890
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

114
114
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

93
93
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

181
181

Meer sportnieuws