De Ketelaere kietelt Martinez: CDK naar het EK?

808 stemmen
De Ketelaere kietelt Martinez: CDK naar het EK?

Blauw-Zwart leeft op een roze wolk. Op de valreep graaide Club Brugge de drie punten mee op het veld van Zenit Sint-Petersburg, met dank aan Charles De Ketelaere. De tiener tikte echter niet alleen in het slot de winnende treffer van kortbij binnen, maar leverde in het algemeen ook gewoon een ijzersterke prestatie af. Binnen exact drie weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Met voor het eerst CDK van de partij?


Dat hij met zijn wereldwedstrijd de aandacht van bondscoach Roberto Martinez zal hebben getrokken, staat alleszins buiten kijf. Analisten als Hein Vanhaezebrouck en Marc Degryse deden dan ook alvast een oproep aan de Spanjaard om de 19-jarige linkspoot op z'n minst in overweging te nemen voor de komende duels tegen Zwitserland, Engeland en Denemarken. Net als bij het drieluik van enkele weken geleden, betreft de eerste partij van die volgende interlandbreak een vriendschappelijk duel. In het kader van de coronadreiging en het drukke programma koos Martinez vorige keer voor een wel erg uitgebreide selectie, waarbij vooral in de oefenpot tegen Ivoorkust een pak nieuwe gezichten mochten aanrukken. Van de vele debutanten in de kern kreeg zo toen alleen Dodi Lukebakio geen speelminuten.

POLYVALENT & VEELZIJDIG
Het geeft nog maar eens hoe de concurrentie bij de Rode Duivels, zelfs wanneer er een rits afwezigen zijn bij de vaste klanten, bijzonder scherp is. Zeker achter de diepe spits, waar behalve Lukebakio onder andere Leandro Trossard, Adnan Januzaj, Jérémy Doku en Yari Verschaeren dingen naar een plekje als doublure voor Eden Hazard of Dries Mertens. Om dan nog maar te zwijgen over polyvalente profielen als Yannick Carrasco, Divock Origi of Thorgan Hazard. In dat laatste rijtje hoort ook De Ketelaere thuis. Sinds hij ongeveer een jaar geleden tegen PSG voor het eerst voor de leeuwen werd gegooid, toen nog als vervanger van Ruud Vormer, speelde de publiekslieveling tenslotte reeds op tal van diverse posities.



Als spelverdeler, wat lager op het middenveld, eenzaam op de flank, als linksbuiten, zwervend rond een diepe spits of desnoods zelfs zélf in de punt: voor De Ketelaere maakt het allemaal vrij weinig uit. Al lijkt hij toch het best tot zijn recht komt te komen in de rol die Philippe Clement dinsdag in Rusland voor hem had voorzien, met Emmanuel Dennis als bliksemafleider centraal voorin. De Ketelaere won duels, toonde zich balvast, wist sporadisch zijn vista en techniek te etaleren en maakte vooral indruk met zijn fysieke capaciteiten. Zowel in balbezit –als verlies, waarin de youngster zowaar de eerste was om druk te zetten op de tegenstander. Met in het slot dus zijn winnende treffer als loon naar werken.

SOLLICATIE BIJ MARTINEZ
Dat hij op dat moment nog fris genoeg zat om zich tot matchwinnaar te kronen, en überhaupt nog op het veld stond, zegt genoeg over zijn maturiteit én het vertrouwen dat zijn coach in hem koestert. Ook is het een teken van zijn feilloze conditie, want 90 minuten meedraaien op dit niveau – en op het eind niet alleen scoren, maar tevens nog uitpakken met een balvaardig hoogstandje – is niet iedereen op zulk een jonge leeftijd gegeven. Clement haalde zo meteen zijn gram voor de keuze om CDK zaterdag in Sclessin verrassend op de tribune te zetten, want alleen de opeenvolging van matchen dreigt een eventuele roofbouw op diens lichaam te kunnen plegen. Doseren lijkt dus voorlopig nog de boodschap.



Per slot van rekening had De Ketelaere er dan net zelf al een drukke interlandbreak opzitten, met twee keer een basisplaats bij de Jonge Duivels. Jacky Mathijssen, die dezelfde formatie hanteert als Martinez bij de hoofdmacht, posteerde hem daar op de positie van Mertens in de rechterpocket. De blamage tegen Moldavië was een collectieve offday, maar tegen Wales – en eerder tegen Duitsland – behoorde hij zo tot de uitblinkers. Ook daar gaf De Ketelaere zijn visitekaartje aan Martinez dus reeds af, al bleef het wachten tot dinsdag in Rusland voor zijn échte sollicitatie bij de grote jongens. Een glansrol in de Champions League als Belgische tiener: daar kan de bondscoach nu toch stilaan moeilijk naast kijken?

VOORBEELD VAN VERSCHAEREN
Zeker omdat de Spanjaard duidelijk een boontje heeft voor de jeugd, al is zijn aandacht net als die van het rest van het land dan vooral op de talenten van Neerpede gericht. Toch prijkt ook De Ketelaere al langer op zijn radar, want in mei liet Martinez nog weten hem samen met Doku – toen nog actief bij Anderlecht, nu zopas gedebuteerd op het kampioenenbal met Stade Rennes – in de gaten te houden. "We willen hun vooruitgang beïnvloeden door hen ervaring te laten opdoen", klonk het toen nog over het tweetal. Doku zit ondertussen al aan vijf caps, eentje minder dan zijn ex-ploegmaat Verschaeren. Beiden lijken tegenwoordig een vast onderdeel uit te maken van de bondscoach zijn ruime selectie.



Of ze volgende zomer tevens mee zullen mogen naar het EK is nog maar de vraag, maar Martinez blijkt alvast fan van hun 'unieke profielen' zoals hij het zelf graag noemt. In het geval van Doku gaat het dan vooral om zijn immense versnelling, Verschaeren krijgt dan weer vaak lof voor de manier waarop hij tussen de linies weet post te vatten. Met zijn zeldzame combinatie van lengte, snelheid en technisch vermogen kan hetzelfde echter worden gezegd over De Ketelaere, die mentaal ook nog eens minstens uit hetzelfde hout gesneden is en fysiek – zeker op Verschaeren – een behoorlijke voorsprong heeft. Bovendien is hij linksvoetig, altijd een troef in de grotendeels rechtsbenige kern van de Rode Duivels.

PAREL NA GOUDEN GENERATIE
Tel daarbij zijn balvastheid, gevoel voor ruimte en tactische discipline, bovenop zijn eerder besproken polyvalentie, en het mag duidelijk wezen dat CDK een absoluut toptalent in wording is. Al mag dat laatste stukje na zijn prestatie in Sint-Petersburg misschien wel nu al geschrapt worden. Martinez zegt vaak niet zomaar voor de jeugd te kiezen, maar op die manier te willen bouwen aan de toekomst na de Gouden Generatie. Dat de parel van Jan Breydel daar een cruciaal deel van zal uitmaken, durft nu niemand te betwisten. Indien de bondscoach consequent wil blijven, lijkt het dan ook tijd om van De Ketelaere zijn volgende project te maken. En hem er binnenkort dus voor het eerst eens bij te nemen.



Of de Brugse diamant volgende zomer tevens op een EK-ticket moet rekenen, blijft weliswaar dan weer nog een ander paar mouwen. De selectie wordt dan immers afgeslankt naar slechts 23 spelers, waarbij niet alleen de eerder vermelde namen maar eveneens ploegmaat Hans Vanaken een concurrent wordt. Ook onder andere Trossard heeft allicht een streepje voor, net als Doku mocht hij doorbreken in Frankrijk. Ondanks de talloze lofbetuigingen van Martinez, zien wij net als Vanhaezebrouck evenwel niet echt in waarom Verschaeren nog langer een voorkeursbehandeling zou krijgen. Op dit moment is CDK duidelijk de betere van de twee, en dat in een sterker elftal dat op een (veel) hoger niveau acteert.

TIJD VOOR DE KETELAERE
Desalniettemin zal er nog veel water naar de zee moeten lopen vooraleer De Ketelaere een realistische optie wordt om het EK te mogen meemaken. Al zouden meer matchen als die van dinsdag tegen Zenit zijn zaak ongetwijfeld flink vooruithelpen. Vermits de youngster zo ook op het allerhoogste toneel al het goeds van vorig seizoen – en dan vooral na nieuwjaar – bevestigde, lijkt het echter toch reeds tijd voor een eerste proevertje bij de nationale ploeg. De timing is alvast perfect, met de U21 die pas op 17 november haar belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Bosnië-Herzegovina afwerkt terwijl de hoofdmacht al zes dagen eerder aan de bak moet tegen Zwitserland. Wie weet viert De Ketelaere op 11 november dus wel zijn debuut als Rode Duivel. In de tussentijd staat 20 oktober 2020 evenwel nog met stip op één als hoogtepunt in zijn prille carrière. De dag waarop niet alleen heel België, maar bij uitbreiding gans Europa kennismaakte met CDK.

LEES OOK: Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Moet De Ketelaere er binnen 3 weken bij zijn?

Meest recent

SK Beveren heeft prijs met ex-speler van Bayern München

SK Beveren heeft na het vertrek van Beau Reus een nieuwe keeper aangetrokken. Ze maakten de komst ...

1
1
Jonge Duivel Nonge versiert transfer naar Ligue 1

Er zit nog heel wat Belgisch talent aan te komen, al hebben niet alle veelbelovende spelers het even ...

10
10
Vertonghen licht tipje van sluier over toekomst

Het is intussen een jaar geleden dat Jan Vertonghen een punt achter zijn spelerscarrière ...

19
19
Coucke legt immens fortuin neer voor nieuwe aanwinst

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en de supporters van Anderlecht hopen eindelijk nog eens een ...

160
160
'Arsenal heeft volgende topaanwinst beet'

Arsenal kampte jarenlang met een complex omdat het na de titel in 2004 er maar niet in slaagde om ...

27
27
AA Gent slikt nieuwe domper voor Europese clash

Vrijdag wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt, maar eerst komen enkele ...

109
109
Westerlo volgt transfervoorbeeld van Bayern München

Westerlo beleeft een zeer drukke transferzomer. Er vond immers een heuse leegloop plaats in 't ...

30
30
'Real heeft eindelijk beet: waanzinnige transfersom bekend'

Real Madrid toont zich deze zomer zeer bedrijvig op de transfermarkt, nadat het vorig seizoen al ...

90
90
'Hamburg wil Belgische vervanger Vuskovic'

Hamburg maakte vorig seizoen zijn wederoptreden in de Bundesliga na een jarenlange afwezigheid. De ...

55
55
Spannende titelstrijd? Vanhaezebrouck doet voorspelling

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat stilaan helemaal voor de deur. ...

965
965
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending bij Club, Anderlecht grijpt naast toptalent'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

414
414
‘Lukaku stuurt kat naar training: één club in pole position’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller gaat na een snertseizoen in Italië andere ...

211
211
Georgina zwaar gedegouteerd vlak voor huwelijk met Ronaldo

Georgina Rodríguez heeft vlak voor haar huwelijk met Cristiano Ronaldo een opvallende ...

60
60
Neymar gaat compleet door het lint: “Wat een clown!”

Neymar is het teleurstellende WK aan het doorspoelen in Brazilië. Bij Santos werd de aanvaller ...

82
82
'Renard pakt uit met komst van ex-Rode Duivel'

Michy Batshuayi staat op het punt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De ...

178
178
'Anderlecht haakt helemaal af na énorme eisen'

RSC Anderlecht is wel degelijk ook nog op zoek naar een explosieve flankaanvaller. Oliver Antman ...

323
323
AA Gent verrast compleet met ex-speler van Chelsea

AA Gent heeft vandaag nog een nieuwe speler aangekondigd. De Buffalo's wisten in Engeland te gaan ...

238
238
Sam Kerkhofs kwam héél dicht bij deze club: "Mertens..."

Sam Kerkhofs bouwt de voorbije jaren volop aan een succesverhaal in het Belgische voetbal, samen met ...

155
155
'PSV volgt Ajax: twee straffe transfers bijna rond'

In Nederland is PSV de afgelopen jaren de alleenheerser geworden. Ajax wil daar dit seizoen ...

98
98
Lukaku terug naar Anderlecht? Albert velt zijn oordeel

Waar speelt Romelu Lukaku komend seizoen? De aanvaller moet duidelijk weg bij Napoli en 'Big Rom' ...

589
589
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

537
537
'Club Brugge gaat hard: twee ultieme topaanwinsten onderweg'

Met Freddie Potts en Lee Han-beom haalde Club Brugge deze week zomeraanwinst nummer vier en vijf in ...

1978
1978
'Doorbraak in zicht: onvervalste monstertransfer Real'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

188
188
Van Bommel bondscoach: Vanaken breekt stilte over keuze KBVB

De KBVB heeft voor Mark van Bommel gekozen als opvolger van Rudi Garcia als bondscoach. De weinige ...

1203
1203
Hevige commotie na toptransfer Club: "Begrijp er níéts van"

Club Brugge heeft zijn nieuwe sterkhouder op het middenveld beet. De Belgische kampioen telde een ...

1134
1134

Meer sportnieuws