Nieuwe Antwerpse prioriteit: 'Mbokani II'

door
Nieuwe Antwerpse prioriteit: 'Mbokani II'

Niet bij RSC Anderlecht, waar hij een deel genoot van z'n jeugdopleiding, en ook niet bij KRC Genk, waar hij individuele training kreeg van Wesley Sonck. Bij Royal Antwerp FC forceert Bruny Nsimba echter wél zijn grote doorbraak als profvoetballer. 


SCHIPPEREN TUSSEN A- EN B-KERN 

En vanaf heden mag de term 'professionele voetballer' echt wel letterlijk genomen worden. Bruny Nsimba plaatste onlangs zijn handtekening onder een eerste profcontract bij Antwerp FC, en met een langdurige looptijd tot en met juni 2024 is dat wel eentje die kan tellen voor de youngster. Bovendien is de recente verbintenis pas het eerste contract die Nsimba ondertekende in z'n loopbaan, nadat hij vorig seizoen voor het eerst kwam piepen bij de grote jongens. De 20-jarige kende een moeilijke weg naar de Belgische voetbaltop, wat zijn werkethiek en mentale sterkte alleen maar benadrukt.



Vorig seizoen was de naam van Bruny Nsimba al welbekend op en rond de Bosuil. De veelzijdige aanvaller was namelijk de clubtopschutter bij de Antwerpse beloften en die prestaties ontgingen ook toenmalig hoofdcoach Laszlo Bölöni niet. Na de winterstop van vorig jaar hevelde Roemeen Nsimba over naar de A-kern, waar de jeugdspeler zijn kwaliteiten bewees op training maar ook tijdens enkele oefenwedstrijden. De Angolese Belg adapteerde zich wonderwel en snel aan het verhoogde voetbalniveau, maar desondanks volgde er in maart 2019 al snel een retourticketje naar de B-kern.

NSIMBA-MBOKANI 

In maart vorig jaar was Laszlo Bölöni namelijk druk in de weer met de voorbereiding op de bekerfinale tegen Club Brugge. Die minutieuze preparatie kon de Roemeen ten volle ontplooien met een beperkte en compacte spelersgroep, waardoor enkele jongens verplicht werden om elders dan bij de A-kern te trainen. Bruny Nsimba was één van die ongelukkigen, maar ook andere jeugdspelers zoals Robbe Quirynen en Ruben Geeraerts moesten plaats ruimen in de A-kern. En ook tijdens de nieuwe seizoensstart werd er oorspronkelijk niet gerekend op Nsimba, tot dat de talentvolle aanvaller in het vizier raakte van de nieuwe hoofdcoach Ivan Leko. De Kroaat promoveerde Nsimba al snel naar de A-kern. En dit keer was het wél definitief.

Het nijpend tekort aan aanvallers speelde uiteraard in rol in de promotie van Nsimba, net zoals zijn offensieve polyvalentie trouwens. Nsimba kan namelijk als centrumspits functioneren, maar net zo goed als een flankaanvaller. Daarnaast bezit de stevige aanvaller gewoon ook de intrinsieke kwaliteiten om mee te draaien bij The Great Old én te slagen als profvoetballer in de Jupiler Pro League. Nsimba bezit immers enkele grote troeven zoals zijn grote mate van snelheid, waarmee hij als centrumspits als op de flanken voor continu gevaar kan zorgen, alsook een indrukwekkende fysiek van 1 meter 88. Groter en – volgens sommige meningen – zelfs sneller dan Dieumerci Mbokani. 



Ondanks zijn grote lengte heeft Nsimba wel nog wat werk verrichten aan zijn matig kopspel, een aspect waarvoor hij proactief en vaak ten rade gaat bij Dieu himself. En dat is eigenlijk niet zo vreemd: naar eigen zeggen is Mbokani namelijk hét grote voorbeeld van Nsimba. Toen Mbokani nog furore maakte bij RSC Anderlecht volgde Nsimba de prestaties van zijn toenmalig en huidig idool nauwlettend op de voet. De aanwezigheid van de Congolese aanvaller bij Antwerp kan in die optiek enkel maar voordelen bieden voor Nsimba. En wie weet heeft de club uit Deurne-Noord met Nsimba alvast een eventuele en natuurlijke opvolger beet voor de reeds 34-jarige Mbokani? 

LOF VAN LEKO EN GHEYSENS 

In maart had Laszlo Bölöni geen ruimte om Bruny Nsimba klaar te stomen voor de bekerfinale tegen Club Brugge, maar diens opvolger Ivan Leko had enkele maanden later wél een plannetje klaar met de youngster – al had de Kroaat op het moment van de uitgestelde bekerfinale uiteraard bijna geen andere opties voorhanden. Leko liet Nsimba zelfs zijn groot profdebuut vieren tegen Blauw-Zwart, en voor de aanvaller was het alvast een avond om nooit meer te vergeten. Nsimba kwam toen maar één minuut in actie, maar desondanks toonde hij toch al vlagen van zijn grote talent. Menig fan van Antwerp omschrijft de twintiger nu al als de toekomstige koning van de spits.

“Jawadde zeg, 20 jaar, maar een kloeke kerel. Hij ging ervoor”, citeerde Gazet van Antwerpen de woorden van voorzitter Paul Gheysens na de bekertriomf. The Great Old had en heeft vooralsnog geen grote reputatie op het vlak van jeugdopleiding en net om die reden maakt Gheysens daar momenteel één van de prioriteiten van. Het zal de preses ongetwijfeld verheugd hebben dat Nsimba als jeugdspeler zijn professionele debuut maakte en dat ook nog eens in het kader van een gewonnen bekerfinale tegen het grote Club Brugge ...



Daarna mocht Nsimba van Leko ook nog invallen tegen Moeskroen, KAS Eupen en KV Mechelen. In het Guldensporenstadion van KV Kortrijk kwam hij vervolgens voor het eerst aan de aftrap, tijdens zijn basisdebuut leverde Nsimba alvast één assist af.  “This boy is so good”, sprak Ivan Leko aan Het Laatste Nieuws openlijk over de evolutie van zijn talentvolle spits. “Vanaf de eerste dag dat hij bij ons speelde zag ik dat hij een talent is. Een speler die we nog niet hebben in ons team. Snel, met een actie. Een moderne voetballer. Ok, hij is nog jong en heeft geen ervaring, maar je moet ooit beginnen. Voor de club is het goed dat er een nieuwe, frisse kracht tevoorschijn komt. Bruny heeft potentie”, kon Leko zijn enthousiasme moeilijk onderdrukken. 

GEEN LUDOGORETS 

En die potentie waarover Leko sprak, kwam dit seizoen al meermaals aan de oppervlakte. Nsimba is namelijk erg succesvol in het offensieve spelbeeld, ook al kwam hij dit seizoen nog niet tot scoren. Bovendien heeft Nsimba dit seizoen nog maar 184 minuten op de teller, maar toch levert hij telkens een bijdrage wanneer hij in actie komt. Zijn gemiddelde accuraatheid in de offensieve acties ligt namelijk op een erg hoge 64 procent, waarmee hij in de Jupiler Pro League de vierde efficiëntste spits is. Bovendien telt Nsimba per 90 minuten bijna vier geslaagde offensieve acties, wat overigens ook goed is voor een plek in de top tien der centrale aanvallers in de Belgische competitie.



Die veelbelovende evolutie maakt het des te opmerkelijker dat Bruny Nsimba niet werd opgenomen in de wedstrijdselectie voor het Europa League-duel tegen het Russische Ludogorets op donderdagavond. Ivan Leko selecteerde amper achttien spelers, maar vreemd genoeg was er geen plaats voor Nsimba – en dat nadat hij pas enkele dagen geleden een profcontract tekende. Dit zorgde oorspronkelijk voor veel vraagtekens en onbegrip, maar de spits blesseerde zich naar verluidt tijdens de laatste training voor de reis naar Rusland.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'
104

Is Nsimba de natuurlijke opvolger van Mbokani?

Meest recent

Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

4
4
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

13
13
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

35
35
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

16
16
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

43
43
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

104
104
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

72
72
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

131
131
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

134
134
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

426
426
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

72
72
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

172
172
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

84
84
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

176
176
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

213
213
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

163
163
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

363
363
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

416
416
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

104
104
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

321
321
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

323
323
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

74
74
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

240
240
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

305
305
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

85
85

Meer sportnieuws