Nieuwe Antwerpse prioriteit: 'Mbokani II'

door
Nieuwe Antwerpse prioriteit: 'Mbokani II'

Niet bij RSC Anderlecht, waar hij een deel genoot van z'n jeugdopleiding, en ook niet bij KRC Genk, waar hij individuele training kreeg van Wesley Sonck. Bij Royal Antwerp FC forceert Bruny Nsimba echter wél zijn grote doorbraak als profvoetballer. 


SCHIPPEREN TUSSEN A- EN B-KERN 

En vanaf heden mag de term 'professionele voetballer' echt wel letterlijk genomen worden. Bruny Nsimba plaatste onlangs zijn handtekening onder een eerste profcontract bij Antwerp FC, en met een langdurige looptijd tot en met juni 2024 is dat wel eentje die kan tellen voor de youngster. Bovendien is de recente verbintenis pas het eerste contract die Nsimba ondertekende in z'n loopbaan, nadat hij vorig seizoen voor het eerst kwam piepen bij de grote jongens. De 20-jarige kende een moeilijke weg naar de Belgische voetbaltop, wat zijn werkethiek en mentale sterkte alleen maar benadrukt.



Vorig seizoen was de naam van Bruny Nsimba al welbekend op en rond de Bosuil. De veelzijdige aanvaller was namelijk de clubtopschutter bij de Antwerpse beloften en die prestaties ontgingen ook toenmalig hoofdcoach Laszlo Bölöni niet. Na de winterstop van vorig jaar hevelde Roemeen Nsimba over naar de A-kern, waar de jeugdspeler zijn kwaliteiten bewees op training maar ook tijdens enkele oefenwedstrijden. De Angolese Belg adapteerde zich wonderwel en snel aan het verhoogde voetbalniveau, maar desondanks volgde er in maart 2019 al snel een retourticketje naar de B-kern.

NSIMBA-MBOKANI 

In maart vorig jaar was Laszlo Bölöni namelijk druk in de weer met de voorbereiding op de bekerfinale tegen Club Brugge. Die minutieuze preparatie kon de Roemeen ten volle ontplooien met een beperkte en compacte spelersgroep, waardoor enkele jongens verplicht werden om elders dan bij de A-kern te trainen. Bruny Nsimba was één van die ongelukkigen, maar ook andere jeugdspelers zoals Robbe Quirynen en Ruben Geeraerts moesten plaats ruimen in de A-kern. En ook tijdens de nieuwe seizoensstart werd er oorspronkelijk niet gerekend op Nsimba, tot dat de talentvolle aanvaller in het vizier raakte van de nieuwe hoofdcoach Ivan Leko. De Kroaat promoveerde Nsimba al snel naar de A-kern. En dit keer was het wél definitief.

Het nijpend tekort aan aanvallers speelde uiteraard in rol in de promotie van Nsimba, net zoals zijn offensieve polyvalentie trouwens. Nsimba kan namelijk als centrumspits functioneren, maar net zo goed als een flankaanvaller. Daarnaast bezit de stevige aanvaller gewoon ook de intrinsieke kwaliteiten om mee te draaien bij The Great Old én te slagen als profvoetballer in de Jupiler Pro League. Nsimba bezit immers enkele grote troeven zoals zijn grote mate van snelheid, waarmee hij als centrumspits als op de flanken voor continu gevaar kan zorgen, alsook een indrukwekkende fysiek van 1 meter 88. Groter en – volgens sommige meningen – zelfs sneller dan Dieumerci Mbokani. 



Ondanks zijn grote lengte heeft Nsimba wel nog wat werk verrichten aan zijn matig kopspel, een aspect waarvoor hij proactief en vaak ten rade gaat bij Dieu himself. En dat is eigenlijk niet zo vreemd: naar eigen zeggen is Mbokani namelijk hét grote voorbeeld van Nsimba. Toen Mbokani nog furore maakte bij RSC Anderlecht volgde Nsimba de prestaties van zijn toenmalig en huidig idool nauwlettend op de voet. De aanwezigheid van de Congolese aanvaller bij Antwerp kan in die optiek enkel maar voordelen bieden voor Nsimba. En wie weet heeft de club uit Deurne-Noord met Nsimba alvast een eventuele en natuurlijke opvolger beet voor de reeds 34-jarige Mbokani? 

LOF VAN LEKO EN GHEYSENS 

In maart had Laszlo Bölöni geen ruimte om Bruny Nsimba klaar te stomen voor de bekerfinale tegen Club Brugge, maar diens opvolger Ivan Leko had enkele maanden later wél een plannetje klaar met de youngster – al had de Kroaat op het moment van de uitgestelde bekerfinale uiteraard bijna geen andere opties voorhanden. Leko liet Nsimba zelfs zijn groot profdebuut vieren tegen Blauw-Zwart, en voor de aanvaller was het alvast een avond om nooit meer te vergeten. Nsimba kwam toen maar één minuut in actie, maar desondanks toonde hij toch al vlagen van zijn grote talent. Menig fan van Antwerp omschrijft de twintiger nu al als de toekomstige koning van de spits.

“Jawadde zeg, 20 jaar, maar een kloeke kerel. Hij ging ervoor”, citeerde Gazet van Antwerpen de woorden van voorzitter Paul Gheysens na de bekertriomf. The Great Old had en heeft vooralsnog geen grote reputatie op het vlak van jeugdopleiding en net om die reden maakt Gheysens daar momenteel één van de prioriteiten van. Het zal de preses ongetwijfeld verheugd hebben dat Nsimba als jeugdspeler zijn professionele debuut maakte en dat ook nog eens in het kader van een gewonnen bekerfinale tegen het grote Club Brugge ...



Daarna mocht Nsimba van Leko ook nog invallen tegen Moeskroen, KAS Eupen en KV Mechelen. In het Guldensporenstadion van KV Kortrijk kwam hij vervolgens voor het eerst aan de aftrap, tijdens zijn basisdebuut leverde Nsimba alvast één assist af.  “This boy is so good”, sprak Ivan Leko aan Het Laatste Nieuws openlijk over de evolutie van zijn talentvolle spits. “Vanaf de eerste dag dat hij bij ons speelde zag ik dat hij een talent is. Een speler die we nog niet hebben in ons team. Snel, met een actie. Een moderne voetballer. Ok, hij is nog jong en heeft geen ervaring, maar je moet ooit beginnen. Voor de club is het goed dat er een nieuwe, frisse kracht tevoorschijn komt. Bruny heeft potentie”, kon Leko zijn enthousiasme moeilijk onderdrukken. 

GEEN LUDOGORETS 

En die potentie waarover Leko sprak, kwam dit seizoen al meermaals aan de oppervlakte. Nsimba is namelijk erg succesvol in het offensieve spelbeeld, ook al kwam hij dit seizoen nog niet tot scoren. Bovendien heeft Nsimba dit seizoen nog maar 184 minuten op de teller, maar toch levert hij telkens een bijdrage wanneer hij in actie komt. Zijn gemiddelde accuraatheid in de offensieve acties ligt namelijk op een erg hoge 64 procent, waarmee hij in de Jupiler Pro League de vierde efficiëntste spits is. Bovendien telt Nsimba per 90 minuten bijna vier geslaagde offensieve acties, wat overigens ook goed is voor een plek in de top tien der centrale aanvallers in de Belgische competitie.



Die veelbelovende evolutie maakt het des te opmerkelijker dat Bruny Nsimba niet werd opgenomen in de wedstrijdselectie voor het Europa League-duel tegen het Russische Ludogorets op donderdagavond. Ivan Leko selecteerde amper achttien spelers, maar vreemd genoeg was er geen plaats voor Nsimba – en dat nadat hij pas enkele dagen geleden een profcontract tekende. Dit zorgde oorspronkelijk voor veel vraagtekens en onbegrip, maar de spits blesseerde zich naar verluidt tijdens de laatste training voor de reis naar Rusland.

LEES OOK: Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs
31

Is Nsimba de natuurlijke opvolger van Mbokani?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

51
51
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

15
15
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

31
31
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

140
140
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

196
196
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

168
168
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

259
259
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

77
77
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

171
171
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

174
174
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

948
948
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

114
114
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

336
336
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

482
482
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

238
238
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

426
426
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

710
710

Meer sportnieuws