Grandioze revanche: 'Held van Club Brugge'

door
Grandioze revanche: 'Held van Club Brugge'

Club Brugge telde dinsdagavond in Sint-Petersburg meer dan één held. Charles De Ketelaere werkte bijvoorbeeld een fantastische wedstrijd af, die hij bovendien beloond zag worden door de winning-goal te scoren, maar ook doelman Ethan Horvath liet van zich spreken. Ooit was hij verguisd, maar Horvath zette zich terug helemaal in de kijker. 


GELUKKIGE NUMMER TWEE 

De Amerikaanse doelman van Club Brugge kreeg in het Champions League-duel tegen Zenit Sint-Petersburg de aartsmoeilijke opdracht voorgeschoteld om de corona-besmette Simon Mignolet te vervangen. Ethan Horvath moest dat doen zonder enige vorm van hoogstaand wedstrijdritme want zijn laatste officiële partij voor Blauw-Zwart dateerde alweer van september vorig jaar. Toen startte hij in de bekerwedstrijd tegen Francs Borains, qua contrast kon het dus wel tellen dinsdagavond. Maar Horvath was bij de pinken tegen Zenit. In de eerste helft was het aanvallend geweld van de Russen niet meteen indrukwekkend te noemen, en beleefde hij bijgevolg een eerder rustige eerste 45 minuten. 



Pas in de tweede helft werd de Amerikaan echt en grondig aan het werk gezet. Ondanks het vreemde en ongelukkige tegendoelpunt van Dejan Lovren – een 'zondagsschot' waar Horvath overigens helemaal geen schuld trof – zette hij zich in de picture met enkele knappe saves en gouden reddingen. Zo belette Horvath dat Zenit via Artem Dyuba, Dejan Lovren en Wendel tot scoren kon komen, en had de Amerikaan bijgevolg een groot aandeel in de Champions League-winst van Club Brugge. Horvath slaagde, door zijn secure en betrouwbare prestatie, erin om Simon Mignolet te doen vergeten, althans voor één avond. 

4 REDDINGEN, 1 TEGENDOELPUNT 

Want zodra de Rode Duivel terug wedstrijdfit is, en aldus verlost van het coronavirus, zal Horvath terug naar de achtergrond verdwijnen als nummer twee. En dat betekent niet meteen slecht nieuws voor Horvath, die zich trouwens al langer heeft verzoend met een positie in de schaduw. In de zomer van 2019 zag het er bijvoorbeeld nog naar uit dat de 25-jarige Club Brugge zou verlaten wegens een gebrek aan speeltijd – waardoor hij ook zijn nummer één-positie bij de nationale ploeg verloor - maar ook een tweede doelman kan het verschil maken op belangrijke momenten, dat bewees Horvath dinsdagavond nogmaals. 

De stats van Ethan Horvath tegen Zenit Sint-Petersburg:

5 doelpogingen tegen

4 geslaagde reddingen

1 geïncasseerd doelpunt  

MISTER EUROPE

Met Ethan Horvath in doel behaalde Club Brugge dus een felbegeerde overwinning bij Zenit Sint-Petersburg, en zo blijft de Amerikaan vooralsnog ongeslagen in de Champions League. Horvath moest dinsdag wel zijn eerste kampioenenbal-tegentreffer incasseren, nadat hij eerder al drie zijn netten schoonhield in de campagne 2018-2019 tegen AS Monaco, Borussia Dortmund en Atlético Madrid. Maar desondanks verloor Blauw-Zwart voorlopig geen enkele Champions League-wedstrijd met de Amerikaan tussen de palen. In 2018 werden Borussia Dortmund en Atlético Madrid op een gelijkspel gehouden, terwijl er tegen AS Monaco met afgetekende 0-4 cijfers werd gewonnen.



In de Champions League-campagne van 2018-2019 was Horvath alvast één van de grote uitblinkers in het team van toenmalige coach Ivan Leko, waarin de Amerikaan schitterde in alle drie van zijn gespeelde wedstrijden. Na de historische 0-4 zege in het Louis II-stadion van AS Monaco dichtte de Kroaat zijn doelman zelfs de titel van Man van de Match toe. “Het zal misschien vreemd klinken wat ik nu zal zeggen, omdat we 0-4 gewonnen hebben, maar Ethan is voor mij de man van de match. Da's de waarheid”, klonk het toen bij Leko.

OVERMAND DOOR EMOTIES

Die eerdere indrukwekkende prestaties van Ethan Horvath in de Champions League stelde huidig Club Brugge-coach Philippe Clement duidelijk op z'n gemak voor de afreis naar Sint-Petersburg. “Fysiek is Ethan beter dan ooit. Hij vindt ook dat hij het voorbije jaar gegroeid is door het niveau op training. Het is nu aan hem om dat te tonen. Ik kan natuurlijk niet in zijn hoofd kijken, maar Ethan is geen groentje meer. Hij heeft al in de Champions League gespeeld. Is al eens kampioen geworden. En hij blijft een international van de Verenigde Staten”, stelde Clement een duidelijk vertrouwen in de vervanger van Simon Mignolet.



En dat vertrouwen beschaamde Horvath duidelijk niet. Clement had dinsdagavond op de officiële clubkanalen namelijk lovende commentaren over de spelers die moesten depanneren na de corona-besmettingen van Simon Mignolet, Odilon Kossounou en Michael Krmencik. “Ondanks die coronagevallen is het niet in de hoofden gekropen. Ricca en Horvath bijvoorbeeld deden het uitstekend. Dit is een overwinning van de hele groep”, aldus Clement. Maar ook Mignolet, die nagelbijtende de laatste 20 minuten beleefde, onderstreepte “het goede keeperswerk” van zijn concullega, die na het 1-2 doelpunt van Charles De Ketelaere bijna werd doodgeknuffeld door zijn ploegmaats. Horvath eindigde zijn vierde opeenvolgende ongeslagen Champions League-wedstrijd met tranen in de ogen. Van geluk ...

LEES OOK: Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Is Horvath een onderschatte doelman?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

56
56
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

0
0
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

14
14
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

35
35
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

82
82
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

17
17
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

146
146
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

127
127
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

97
97
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

165
165
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

94
94
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

338
338
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

125
125
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

96
96
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

162
162
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

267
267
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

184
184
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

242
242
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

417
417
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

242
242
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

280
280
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

608
608
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

133
133
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

42
42
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

232
232
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

227
227

Meer sportnieuws