Grandioze revanche: 'Held van Club Brugge'

door
Grandioze revanche: 'Held van Club Brugge'

Club Brugge telde dinsdagavond in Sint-Petersburg meer dan één held. Charles De Ketelaere werkte bijvoorbeeld een fantastische wedstrijd af, die hij bovendien beloond zag worden door de winning-goal te scoren, maar ook doelman Ethan Horvath liet van zich spreken. Ooit was hij verguisd, maar Horvath zette zich terug helemaal in de kijker. 


GELUKKIGE NUMMER TWEE 

De Amerikaanse doelman van Club Brugge kreeg in het Champions League-duel tegen Zenit Sint-Petersburg de aartsmoeilijke opdracht voorgeschoteld om de corona-besmette Simon Mignolet te vervangen. Ethan Horvath moest dat doen zonder enige vorm van hoogstaand wedstrijdritme want zijn laatste officiële partij voor Blauw-Zwart dateerde alweer van september vorig jaar. Toen startte hij in de bekerwedstrijd tegen Francs Borains, qua contrast kon het dus wel tellen dinsdagavond. Maar Horvath was bij de pinken tegen Zenit. In de eerste helft was het aanvallend geweld van de Russen niet meteen indrukwekkend te noemen, en beleefde hij bijgevolg een eerder rustige eerste 45 minuten. 



Pas in de tweede helft werd de Amerikaan echt en grondig aan het werk gezet. Ondanks het vreemde en ongelukkige tegendoelpunt van Dejan Lovren – een 'zondagsschot' waar Horvath overigens helemaal geen schuld trof – zette hij zich in de picture met enkele knappe saves en gouden reddingen. Zo belette Horvath dat Zenit via Artem Dyuba, Dejan Lovren en Wendel tot scoren kon komen, en had de Amerikaan bijgevolg een groot aandeel in de Champions League-winst van Club Brugge. Horvath slaagde, door zijn secure en betrouwbare prestatie, erin om Simon Mignolet te doen vergeten, althans voor één avond. 

4 REDDINGEN, 1 TEGENDOELPUNT 

Want zodra de Rode Duivel terug wedstrijdfit is, en aldus verlost van het coronavirus, zal Horvath terug naar de achtergrond verdwijnen als nummer twee. En dat betekent niet meteen slecht nieuws voor Horvath, die zich trouwens al langer heeft verzoend met een positie in de schaduw. In de zomer van 2019 zag het er bijvoorbeeld nog naar uit dat de 25-jarige Club Brugge zou verlaten wegens een gebrek aan speeltijd – waardoor hij ook zijn nummer één-positie bij de nationale ploeg verloor - maar ook een tweede doelman kan het verschil maken op belangrijke momenten, dat bewees Horvath dinsdagavond nogmaals. 

De stats van Ethan Horvath tegen Zenit Sint-Petersburg:

5 doelpogingen tegen

4 geslaagde reddingen

1 geïncasseerd doelpunt  

MISTER EUROPE

Met Ethan Horvath in doel behaalde Club Brugge dus een felbegeerde overwinning bij Zenit Sint-Petersburg, en zo blijft de Amerikaan vooralsnog ongeslagen in de Champions League. Horvath moest dinsdag wel zijn eerste kampioenenbal-tegentreffer incasseren, nadat hij eerder al drie zijn netten schoonhield in de campagne 2018-2019 tegen AS Monaco, Borussia Dortmund en Atlético Madrid. Maar desondanks verloor Blauw-Zwart voorlopig geen enkele Champions League-wedstrijd met de Amerikaan tussen de palen. In 2018 werden Borussia Dortmund en Atlético Madrid op een gelijkspel gehouden, terwijl er tegen AS Monaco met afgetekende 0-4 cijfers werd gewonnen.



In de Champions League-campagne van 2018-2019 was Horvath alvast één van de grote uitblinkers in het team van toenmalige coach Ivan Leko, waarin de Amerikaan schitterde in alle drie van zijn gespeelde wedstrijden. Na de historische 0-4 zege in het Louis II-stadion van AS Monaco dichtte de Kroaat zijn doelman zelfs de titel van Man van de Match toe. “Het zal misschien vreemd klinken wat ik nu zal zeggen, omdat we 0-4 gewonnen hebben, maar Ethan is voor mij de man van de match. Da's de waarheid”, klonk het toen bij Leko.

OVERMAND DOOR EMOTIES

Die eerdere indrukwekkende prestaties van Ethan Horvath in de Champions League stelde huidig Club Brugge-coach Philippe Clement duidelijk op z'n gemak voor de afreis naar Sint-Petersburg. “Fysiek is Ethan beter dan ooit. Hij vindt ook dat hij het voorbije jaar gegroeid is door het niveau op training. Het is nu aan hem om dat te tonen. Ik kan natuurlijk niet in zijn hoofd kijken, maar Ethan is geen groentje meer. Hij heeft al in de Champions League gespeeld. Is al eens kampioen geworden. En hij blijft een international van de Verenigde Staten”, stelde Clement een duidelijk vertrouwen in de vervanger van Simon Mignolet.



En dat vertrouwen beschaamde Horvath duidelijk niet. Clement had dinsdagavond op de officiële clubkanalen namelijk lovende commentaren over de spelers die moesten depanneren na de corona-besmettingen van Simon Mignolet, Odilon Kossounou en Michael Krmencik. “Ondanks die coronagevallen is het niet in de hoofden gekropen. Ricca en Horvath bijvoorbeeld deden het uitstekend. Dit is een overwinning van de hele groep”, aldus Clement. Maar ook Mignolet, die nagelbijtende de laatste 20 minuten beleefde, onderstreepte “het goede keeperswerk” van zijn concullega, die na het 1-2 doelpunt van Charles De Ketelaere bijna werd doodgeknuffeld door zijn ploegmaats. Horvath eindigde zijn vierde opeenvolgende ongeslagen Champions League-wedstrijd met tranen in de ogen. Van geluk ...

LEES OOK: Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Is Horvath een onderschatte doelman?

Meest recent

Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

15
15
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

59
59
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

231
231
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

83
83
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

126
126
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

230
230
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

299
299
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

66
66
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

113
113
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

454
454
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

30
30
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

133
133
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

98
98
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

262
262
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

871
871
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

276
276
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

301
301
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

307
307
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

196
196
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

307
307
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

258
258
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

183
183
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

41
41

Meer sportnieuws