Grandioze revanche: 'Held van Club Brugge'

door
Grandioze revanche: 'Held van Club Brugge'

Club Brugge telde dinsdagavond in Sint-Petersburg meer dan één held. Charles De Ketelaere werkte bijvoorbeeld een fantastische wedstrijd af, die hij bovendien beloond zag worden door de winning-goal te scoren, maar ook doelman Ethan Horvath liet van zich spreken. Ooit was hij verguisd, maar Horvath zette zich terug helemaal in de kijker. 


GELUKKIGE NUMMER TWEE 

De Amerikaanse doelman van Club Brugge kreeg in het Champions League-duel tegen Zenit Sint-Petersburg de aartsmoeilijke opdracht voorgeschoteld om de corona-besmette Simon Mignolet te vervangen. Ethan Horvath moest dat doen zonder enige vorm van hoogstaand wedstrijdritme want zijn laatste officiële partij voor Blauw-Zwart dateerde alweer van september vorig jaar. Toen startte hij in de bekerwedstrijd tegen Francs Borains, qua contrast kon het dus wel tellen dinsdagavond. Maar Horvath was bij de pinken tegen Zenit. In de eerste helft was het aanvallend geweld van de Russen niet meteen indrukwekkend te noemen, en beleefde hij bijgevolg een eerder rustige eerste 45 minuten. 



Pas in de tweede helft werd de Amerikaan echt en grondig aan het werk gezet. Ondanks het vreemde en ongelukkige tegendoelpunt van Dejan Lovren – een 'zondagsschot' waar Horvath overigens helemaal geen schuld trof – zette hij zich in de picture met enkele knappe saves en gouden reddingen. Zo belette Horvath dat Zenit via Artem Dyuba, Dejan Lovren en Wendel tot scoren kon komen, en had de Amerikaan bijgevolg een groot aandeel in de Champions League-winst van Club Brugge. Horvath slaagde, door zijn secure en betrouwbare prestatie, erin om Simon Mignolet te doen vergeten, althans voor één avond. 

4 REDDINGEN, 1 TEGENDOELPUNT 

Want zodra de Rode Duivel terug wedstrijdfit is, en aldus verlost van het coronavirus, zal Horvath terug naar de achtergrond verdwijnen als nummer twee. En dat betekent niet meteen slecht nieuws voor Horvath, die zich trouwens al langer heeft verzoend met een positie in de schaduw. In de zomer van 2019 zag het er bijvoorbeeld nog naar uit dat de 25-jarige Club Brugge zou verlaten wegens een gebrek aan speeltijd – waardoor hij ook zijn nummer één-positie bij de nationale ploeg verloor - maar ook een tweede doelman kan het verschil maken op belangrijke momenten, dat bewees Horvath dinsdagavond nogmaals. 

De stats van Ethan Horvath tegen Zenit Sint-Petersburg:

5 doelpogingen tegen

4 geslaagde reddingen

1 geïncasseerd doelpunt  

MISTER EUROPE

Met Ethan Horvath in doel behaalde Club Brugge dus een felbegeerde overwinning bij Zenit Sint-Petersburg, en zo blijft de Amerikaan vooralsnog ongeslagen in de Champions League. Horvath moest dinsdag wel zijn eerste kampioenenbal-tegentreffer incasseren, nadat hij eerder al drie zijn netten schoonhield in de campagne 2018-2019 tegen AS Monaco, Borussia Dortmund en Atlético Madrid. Maar desondanks verloor Blauw-Zwart voorlopig geen enkele Champions League-wedstrijd met de Amerikaan tussen de palen. In 2018 werden Borussia Dortmund en Atlético Madrid op een gelijkspel gehouden, terwijl er tegen AS Monaco met afgetekende 0-4 cijfers werd gewonnen.



In de Champions League-campagne van 2018-2019 was Horvath alvast één van de grote uitblinkers in het team van toenmalige coach Ivan Leko, waarin de Amerikaan schitterde in alle drie van zijn gespeelde wedstrijden. Na de historische 0-4 zege in het Louis II-stadion van AS Monaco dichtte de Kroaat zijn doelman zelfs de titel van Man van de Match toe. “Het zal misschien vreemd klinken wat ik nu zal zeggen, omdat we 0-4 gewonnen hebben, maar Ethan is voor mij de man van de match. Da's de waarheid”, klonk het toen bij Leko.

OVERMAND DOOR EMOTIES

Die eerdere indrukwekkende prestaties van Ethan Horvath in de Champions League stelde huidig Club Brugge-coach Philippe Clement duidelijk op z'n gemak voor de afreis naar Sint-Petersburg. “Fysiek is Ethan beter dan ooit. Hij vindt ook dat hij het voorbije jaar gegroeid is door het niveau op training. Het is nu aan hem om dat te tonen. Ik kan natuurlijk niet in zijn hoofd kijken, maar Ethan is geen groentje meer. Hij heeft al in de Champions League gespeeld. Is al eens kampioen geworden. En hij blijft een international van de Verenigde Staten”, stelde Clement een duidelijk vertrouwen in de vervanger van Simon Mignolet.



En dat vertrouwen beschaamde Horvath duidelijk niet. Clement had dinsdagavond op de officiële clubkanalen namelijk lovende commentaren over de spelers die moesten depanneren na de corona-besmettingen van Simon Mignolet, Odilon Kossounou en Michael Krmencik. “Ondanks die coronagevallen is het niet in de hoofden gekropen. Ricca en Horvath bijvoorbeeld deden het uitstekend. Dit is een overwinning van de hele groep”, aldus Clement. Maar ook Mignolet, die nagelbijtende de laatste 20 minuten beleefde, onderstreepte “het goede keeperswerk” van zijn concullega, die na het 1-2 doelpunt van Charles De Ketelaere bijna werd doodgeknuffeld door zijn ploegmaats. Horvath eindigde zijn vierde opeenvolgende ongeslagen Champions League-wedstrijd met tranen in de ogen. Van geluk ...

LEES OOK: Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Is Horvath een onderschatte doelman?

Meest recent

Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

1
1
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

25
25
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

336
336
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

72
72
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

199
199
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

40
40
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

370
370
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

109
109
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

48
48
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

346
346
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

97
97
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

233
233
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

264
264
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

734
734
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

93
93
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

192
192
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

462
462
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

59
59
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

306
306
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

324
324
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

130
130
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

658
658
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

53
53
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

108
108
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

206
206

Meer sportnieuws