Grandioze revanche: 'Held van Club Brugge'

949
Grandioze revanche: 'Held van Club Brugge'

Club Brugge telde dinsdagavond in Sint-Petersburg meer dan één held. Charles De Ketelaere werkte bijvoorbeeld een fantastische wedstrijd af, die hij bovendien beloond zag worden door de winning-goal te scoren, maar ook doelman Ethan Horvath liet van zich spreken. Ooit was hij verguisd, maar Horvath zette zich terug helemaal in de kijker. 


GELUKKIGE NUMMER TWEE 

De Amerikaanse doelman van Club Brugge kreeg in het Champions League-duel tegen Zenit Sint-Petersburg de aartsmoeilijke opdracht voorgeschoteld om de corona-besmette Simon Mignolet te vervangen. Ethan Horvath moest dat doen zonder enige vorm van hoogstaand wedstrijdritme want zijn laatste officiële partij voor Blauw-Zwart dateerde alweer van september vorig jaar. Toen startte hij in de bekerwedstrijd tegen Francs Borains, qua contrast kon het dus wel tellen dinsdagavond. Maar Horvath was bij de pinken tegen Zenit. In de eerste helft was het aanvallend geweld van de Russen niet meteen indrukwekkend te noemen, en beleefde hij bijgevolg een eerder rustige eerste 45 minuten. 



Pas in de tweede helft werd de Amerikaan echt en grondig aan het werk gezet. Ondanks het vreemde en ongelukkige tegendoelpunt van Dejan Lovren – een 'zondagsschot' waar Horvath overigens helemaal geen schuld trof – zette hij zich in de picture met enkele knappe saves en gouden reddingen. Zo belette Horvath dat Zenit via Artem Dyuba, Dejan Lovren en Wendel tot scoren kon komen, en had de Amerikaan bijgevolg een groot aandeel in de Champions League-winst van Club Brugge. Horvath slaagde, door zijn secure en betrouwbare prestatie, erin om Simon Mignolet te doen vergeten, althans voor één avond. 

4 REDDINGEN, 1 TEGENDOELPUNT 

Want zodra de Rode Duivel terug wedstrijdfit is, en aldus verlost van het coronavirus, zal Horvath terug naar de achtergrond verdwijnen als nummer twee. En dat betekent niet meteen slecht nieuws voor Horvath, die zich trouwens al langer heeft verzoend met een positie in de schaduw. In de zomer van 2019 zag het er bijvoorbeeld nog naar uit dat de 25-jarige Club Brugge zou verlaten wegens een gebrek aan speeltijd – waardoor hij ook zijn nummer één-positie bij de nationale ploeg verloor - maar ook een tweede doelman kan het verschil maken op belangrijke momenten, dat bewees Horvath dinsdagavond nogmaals. 

De stats van Ethan Horvath tegen Zenit Sint-Petersburg:

5 doelpogingen tegen

4 geslaagde reddingen

1 geïncasseerd doelpunt  

MISTER EUROPE

Met Ethan Horvath in doel behaalde Club Brugge dus een felbegeerde overwinning bij Zenit Sint-Petersburg, en zo blijft de Amerikaan vooralsnog ongeslagen in de Champions League. Horvath moest dinsdag wel zijn eerste kampioenenbal-tegentreffer incasseren, nadat hij eerder al drie zijn netten schoonhield in de campagne 2018-2019 tegen AS Monaco, Borussia Dortmund en Atlético Madrid. Maar desondanks verloor Blauw-Zwart voorlopig geen enkele Champions League-wedstrijd met de Amerikaan tussen de palen. In 2018 werden Borussia Dortmund en Atlético Madrid op een gelijkspel gehouden, terwijl er tegen AS Monaco met afgetekende 0-4 cijfers werd gewonnen.



In de Champions League-campagne van 2018-2019 was Horvath alvast één van de grote uitblinkers in het team van toenmalige coach Ivan Leko, waarin de Amerikaan schitterde in alle drie van zijn gespeelde wedstrijden. Na de historische 0-4 zege in het Louis II-stadion van AS Monaco dichtte de Kroaat zijn doelman zelfs de titel van Man van de Match toe. “Het zal misschien vreemd klinken wat ik nu zal zeggen, omdat we 0-4 gewonnen hebben, maar Ethan is voor mij de man van de match. Da's de waarheid”, klonk het toen bij Leko.

OVERMAND DOOR EMOTIES

Die eerdere indrukwekkende prestaties van Ethan Horvath in de Champions League stelde huidig Club Brugge-coach Philippe Clement duidelijk op z'n gemak voor de afreis naar Sint-Petersburg. “Fysiek is Ethan beter dan ooit. Hij vindt ook dat hij het voorbije jaar gegroeid is door het niveau op training. Het is nu aan hem om dat te tonen. Ik kan natuurlijk niet in zijn hoofd kijken, maar Ethan is geen groentje meer. Hij heeft al in de Champions League gespeeld. Is al eens kampioen geworden. En hij blijft een international van de Verenigde Staten”, stelde Clement een duidelijk vertrouwen in de vervanger van Simon Mignolet.



En dat vertrouwen beschaamde Horvath duidelijk niet. Clement had dinsdagavond op de officiële clubkanalen namelijk lovende commentaren over de spelers die moesten depanneren na de corona-besmettingen van Simon Mignolet, Odilon Kossounou en Michael Krmencik. “Ondanks die coronagevallen is het niet in de hoofden gekropen. Ricca en Horvath bijvoorbeeld deden het uitstekend. Dit is een overwinning van de hele groep”, aldus Clement. Maar ook Mignolet, die nagelbijtende de laatste 20 minuten beleefde, onderstreepte “het goede keeperswerk” van zijn concullega, die na het 1-2 doelpunt van Charles De Ketelaere bijna werd doodgeknuffeld door zijn ploegmaats. Horvath eindigde zijn vierde opeenvolgende ongeslagen Champions League-wedstrijd met tranen in de ogen. Van geluk ...

LEES OOK: Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Is Horvath een onderschatte doelman?

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

7
7
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

9
9
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

67
67
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

32
32
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

57
57
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

97
97
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

17
17
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

318
318
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

201
201
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

117
117
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

80
80
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

212
212
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

213
213
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

287
287
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

204
204
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

339
339
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

260
260
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

206
206
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

306
306
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

145
145

Meer sportnieuws