Grandioze revanche: 'Held van Club Brugge'

door
Grandioze revanche: 'Held van Club Brugge'

Club Brugge telde dinsdagavond in Sint-Petersburg meer dan één held. Charles De Ketelaere werkte bijvoorbeeld een fantastische wedstrijd af, die hij bovendien beloond zag worden door de winning-goal te scoren, maar ook doelman Ethan Horvath liet van zich spreken. Ooit was hij verguisd, maar Horvath zette zich terug helemaal in de kijker. 


GELUKKIGE NUMMER TWEE 

De Amerikaanse doelman van Club Brugge kreeg in het Champions League-duel tegen Zenit Sint-Petersburg de aartsmoeilijke opdracht voorgeschoteld om de corona-besmette Simon Mignolet te vervangen. Ethan Horvath moest dat doen zonder enige vorm van hoogstaand wedstrijdritme want zijn laatste officiële partij voor Blauw-Zwart dateerde alweer van september vorig jaar. Toen startte hij in de bekerwedstrijd tegen Francs Borains, qua contrast kon het dus wel tellen dinsdagavond. Maar Horvath was bij de pinken tegen Zenit. In de eerste helft was het aanvallend geweld van de Russen niet meteen indrukwekkend te noemen, en beleefde hij bijgevolg een eerder rustige eerste 45 minuten. 



Pas in de tweede helft werd de Amerikaan echt en grondig aan het werk gezet. Ondanks het vreemde en ongelukkige tegendoelpunt van Dejan Lovren – een 'zondagsschot' waar Horvath overigens helemaal geen schuld trof – zette hij zich in de picture met enkele knappe saves en gouden reddingen. Zo belette Horvath dat Zenit via Artem Dyuba, Dejan Lovren en Wendel tot scoren kon komen, en had de Amerikaan bijgevolg een groot aandeel in de Champions League-winst van Club Brugge. Horvath slaagde, door zijn secure en betrouwbare prestatie, erin om Simon Mignolet te doen vergeten, althans voor één avond. 

4 REDDINGEN, 1 TEGENDOELPUNT 

Want zodra de Rode Duivel terug wedstrijdfit is, en aldus verlost van het coronavirus, zal Horvath terug naar de achtergrond verdwijnen als nummer twee. En dat betekent niet meteen slecht nieuws voor Horvath, die zich trouwens al langer heeft verzoend met een positie in de schaduw. In de zomer van 2019 zag het er bijvoorbeeld nog naar uit dat de 25-jarige Club Brugge zou verlaten wegens een gebrek aan speeltijd – waardoor hij ook zijn nummer één-positie bij de nationale ploeg verloor - maar ook een tweede doelman kan het verschil maken op belangrijke momenten, dat bewees Horvath dinsdagavond nogmaals. 

De stats van Ethan Horvath tegen Zenit Sint-Petersburg:

5 doelpogingen tegen

4 geslaagde reddingen

1 geïncasseerd doelpunt  

MISTER EUROPE

Met Ethan Horvath in doel behaalde Club Brugge dus een felbegeerde overwinning bij Zenit Sint-Petersburg, en zo blijft de Amerikaan vooralsnog ongeslagen in de Champions League. Horvath moest dinsdag wel zijn eerste kampioenenbal-tegentreffer incasseren, nadat hij eerder al drie zijn netten schoonhield in de campagne 2018-2019 tegen AS Monaco, Borussia Dortmund en Atlético Madrid. Maar desondanks verloor Blauw-Zwart voorlopig geen enkele Champions League-wedstrijd met de Amerikaan tussen de palen. In 2018 werden Borussia Dortmund en Atlético Madrid op een gelijkspel gehouden, terwijl er tegen AS Monaco met afgetekende 0-4 cijfers werd gewonnen.



In de Champions League-campagne van 2018-2019 was Horvath alvast één van de grote uitblinkers in het team van toenmalige coach Ivan Leko, waarin de Amerikaan schitterde in alle drie van zijn gespeelde wedstrijden. Na de historische 0-4 zege in het Louis II-stadion van AS Monaco dichtte de Kroaat zijn doelman zelfs de titel van Man van de Match toe. “Het zal misschien vreemd klinken wat ik nu zal zeggen, omdat we 0-4 gewonnen hebben, maar Ethan is voor mij de man van de match. Da's de waarheid”, klonk het toen bij Leko.

OVERMAND DOOR EMOTIES

Die eerdere indrukwekkende prestaties van Ethan Horvath in de Champions League stelde huidig Club Brugge-coach Philippe Clement duidelijk op z'n gemak voor de afreis naar Sint-Petersburg. “Fysiek is Ethan beter dan ooit. Hij vindt ook dat hij het voorbije jaar gegroeid is door het niveau op training. Het is nu aan hem om dat te tonen. Ik kan natuurlijk niet in zijn hoofd kijken, maar Ethan is geen groentje meer. Hij heeft al in de Champions League gespeeld. Is al eens kampioen geworden. En hij blijft een international van de Verenigde Staten”, stelde Clement een duidelijk vertrouwen in de vervanger van Simon Mignolet.



En dat vertrouwen beschaamde Horvath duidelijk niet. Clement had dinsdagavond op de officiële clubkanalen namelijk lovende commentaren over de spelers die moesten depanneren na de corona-besmettingen van Simon Mignolet, Odilon Kossounou en Michael Krmencik. “Ondanks die coronagevallen is het niet in de hoofden gekropen. Ricca en Horvath bijvoorbeeld deden het uitstekend. Dit is een overwinning van de hele groep”, aldus Clement. Maar ook Mignolet, die nagelbijtende de laatste 20 minuten beleefde, onderstreepte “het goede keeperswerk” van zijn concullega, die na het 1-2 doelpunt van Charles De Ketelaere bijna werd doodgeknuffeld door zijn ploegmaats. Horvath eindigde zijn vierde opeenvolgende ongeslagen Champions League-wedstrijd met tranen in de ogen. Van geluk ...

LEES OOK: Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Is Horvath een onderschatte doelman?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

61
61
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

63
63
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

21
21
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

95
95
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

46
46
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

122
122
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

66
66
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

123
123
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

195
195
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

80
80
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

37
37
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

177
177
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

104
104
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

44
44
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

150
150
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

34
34
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

69
69
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

80
80
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

123
123
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

155
155
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

218
218
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

320
320
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws