De Ketelaere duwt straf Club Brugge richting de voetbalhemel

door
De Ketelaere duwt straf Club Brugge richting de voetbalhemel

Na een kansenarme eerste en een zeer boeiende tweede helft heeft Club Brugge een gouden driepunter gepakt in Rusland. Een ijzersterke De Ketelaere was de exponent van een zeer matuur Blauw-Zwart.

In de eerste wedstrijd van de Champions League kon Club Brugge niet rekenen op de met corona besmette Mignolet, Krmencik en Koussounou. Ethan Horvath bewaakte het doel bij Blauw-Zwart, Ricca kreeg een basisplek achterin en Diatta, De Ketelaere en Dennis moesten voor de doelpunten zorgen voorin. Het was behoorlijk koud in Rusland, de temperaturen schurkten tegen het vriespunt aan.
Duo Vormer-Vanaken zorgt voor enige hoogtepunt in flauwe eerste helft
De wedstrijd begon matig in de Gazprom Arena. Beide ploegen speelden afwachtend en creëerden geen enkele kans in de eerste twintig minuten. Club nam nadien wel steeds meer het initiatief in handen maar kon daar voorlopig geen enkele kans uit puren. Op vijf minuten van de rust was er plots toch een dot van een kans voor de bezoekers: Vormer met de prachtige voorzet, Vanaken met een dito kopbal, helaas werkte de Russische doelman Kerzhakov niet mee. Bij de daaropvolgende hoekschop trapte Diatta een paar meters naast. Blauw-Zwart duwde wel door en even later schoot Vanaken niet zo ver over de kooi van de thuisdoelman. Aan de overzijde kopte Lovren de enige kans voor de thuisploeg zwak in de handen van Horvath. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0.

Veel strijd maar weinig goed voetbal in de eerste periode.
Club voetbalt zich richting de voetbalhemel
Na een donderpreek(?) van hun coach kwam Zenit net na de rust wel meteen tot een kans: Ozdoev schoot nipt naast de kooi van Horvath. De Russen werden sterker en Club slaagde er na de pauze voorlopig te weinig om vanonder de druk uit te komen. Op het uur kopte Azmoun een open kopkans een halve meter over. Net op het moment dat Zenit op weg leek naar de openingstreffer, viel het doelpunt aan de overzijde. Dennis zette goed druk op de verdediging, hield de bal met wat geluk binnen en na een ware carambole schoot hij de 0-1 tegen de touwen. De Russen reageerden meteen met twee kansen maar waren voorlopig onmondig in de zone van de waarheid. Op twintig minuten van het einde had ook Driussi de gelijkmaker aan de voet, na de perfecte assist van Azmoun schoot hij nog meters over: wat een misser! De thuisploeg verdiende stilaan de gelijkmaker en het kreeg die even later ook. Lovren haalde vernietigend uit en via de paal en de rug van Horvath ging de bal tegen de touwen: 1-1. Overleven was nu de boodschap voor Club Brugge en Horvath redde een paar minuten later uitstekend op een deviatie van Dzyuba en deed dat in de slotfase nog eens op een afgeweken schot van Barrios. In het absolute slot deed Club zowaar nog een gooi naar de drie punten en na een prinsheerlijke aanval bezorgde De Ketelaere de bezoekers in de slotfase nog de drie punten: 1-2.
Scoreverloop:
0-1 (63') Dennis, 1-1 (74') Horvath (ed), 1-2 (90+4') De Ketelaere

Andere wedstrijd:

Dinamo Kiev-Juventus 0-2 (2x Morata)

LEES OOK: Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Verdiende zege voor Club?

Meest recent

Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

20
20
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

49
49
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

15
15
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

99
99
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

178
178
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

163
163
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

103
103
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

66
66
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

560
560
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

88
88
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

85
85
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

166
166
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

220
220
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

127
127
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

120
120
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

437
437
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

121
121
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

286
286
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

465
465
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

370
370
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

224
224
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

377
377
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

170
170
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

112
112
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

104
104

Meer sportnieuws