De Ketelaere duwt straf Club Brugge richting de voetbalhemel

door
De Ketelaere duwt straf Club Brugge richting de voetbalhemel

Na een kansenarme eerste en een zeer boeiende tweede helft heeft Club Brugge een gouden driepunter gepakt in Rusland. Een ijzersterke De Ketelaere was de exponent van een zeer matuur Blauw-Zwart.

In de eerste wedstrijd van de Champions League kon Club Brugge niet rekenen op de met corona besmette Mignolet, Krmencik en Koussounou. Ethan Horvath bewaakte het doel bij Blauw-Zwart, Ricca kreeg een basisplek achterin en Diatta, De Ketelaere en Dennis moesten voor de doelpunten zorgen voorin. Het was behoorlijk koud in Rusland, de temperaturen schurkten tegen het vriespunt aan.
Duo Vormer-Vanaken zorgt voor enige hoogtepunt in flauwe eerste helft
De wedstrijd begon matig in de Gazprom Arena. Beide ploegen speelden afwachtend en creëerden geen enkele kans in de eerste twintig minuten. Club nam nadien wel steeds meer het initiatief in handen maar kon daar voorlopig geen enkele kans uit puren. Op vijf minuten van de rust was er plots toch een dot van een kans voor de bezoekers: Vormer met de prachtige voorzet, Vanaken met een dito kopbal, helaas werkte de Russische doelman Kerzhakov niet mee. Bij de daaropvolgende hoekschop trapte Diatta een paar meters naast. Blauw-Zwart duwde wel door en even later schoot Vanaken niet zo ver over de kooi van de thuisdoelman. Aan de overzijde kopte Lovren de enige kans voor de thuisploeg zwak in de handen van Horvath. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0.

Veel strijd maar weinig goed voetbal in de eerste periode.
Club voetbalt zich richting de voetbalhemel
Na een donderpreek(?) van hun coach kwam Zenit net na de rust wel meteen tot een kans: Ozdoev schoot nipt naast de kooi van Horvath. De Russen werden sterker en Club slaagde er na de pauze voorlopig te weinig om vanonder de druk uit te komen. Op het uur kopte Azmoun een open kopkans een halve meter over. Net op het moment dat Zenit op weg leek naar de openingstreffer, viel het doelpunt aan de overzijde. Dennis zette goed druk op de verdediging, hield de bal met wat geluk binnen en na een ware carambole schoot hij de 0-1 tegen de touwen. De Russen reageerden meteen met twee kansen maar waren voorlopig onmondig in de zone van de waarheid. Op twintig minuten van het einde had ook Driussi de gelijkmaker aan de voet, na de perfecte assist van Azmoun schoot hij nog meters over: wat een misser! De thuisploeg verdiende stilaan de gelijkmaker en het kreeg die even later ook. Lovren haalde vernietigend uit en via de paal en de rug van Horvath ging de bal tegen de touwen: 1-1. Overleven was nu de boodschap voor Club Brugge en Horvath redde een paar minuten later uitstekend op een deviatie van Dzyuba en deed dat in de slotfase nog eens op een afgeweken schot van Barrios. In het absolute slot deed Club zowaar nog een gooi naar de drie punten en na een prinsheerlijke aanval bezorgde De Ketelaere de bezoekers in de slotfase nog de drie punten: 1-2.
Scoreverloop:
0-1 (63') Dennis, 1-1 (74') Horvath (ed), 1-2 (90+4') De Ketelaere

Andere wedstrijd:

Dinamo Kiev-Juventus 0-2 (2x Morata)

LEES OOK: ‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Verdiende zege voor Club?

Meest recent

Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

18
18
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

37
37
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

143
143
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

32
32
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

184
184
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

253
253
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

121
121
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

355
355
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

142
142
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

343
343
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

286
286
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

66
66
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

503
503
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

101
101
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

827
827
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

551
551
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

613
613
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

731
731
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

510
510
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

373
373
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

219
219
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

567
567
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

780
780
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

180
180

Meer sportnieuws