De Ketelaere duwt straf Club Brugge richting de voetbalhemel

1102 stemmen
De Ketelaere duwt straf Club Brugge richting de voetbalhemel

Na een kansenarme eerste en een zeer boeiende tweede helft heeft Club Brugge een gouden driepunter gepakt in Rusland. Een ijzersterke De Ketelaere was de exponent van een zeer matuur Blauw-Zwart.

In de eerste wedstrijd van de Champions League kon Club Brugge niet rekenen op de met corona besmette Mignolet, Krmencik en Koussounou. Ethan Horvath bewaakte het doel bij Blauw-Zwart, Ricca kreeg een basisplek achterin en Diatta, De Ketelaere en Dennis moesten voor de doelpunten zorgen voorin. Het was behoorlijk koud in Rusland, de temperaturen schurkten tegen het vriespunt aan.
Duo Vormer-Vanaken zorgt voor enige hoogtepunt in flauwe eerste helft
De wedstrijd begon matig in de Gazprom Arena. Beide ploegen speelden afwachtend en creëerden geen enkele kans in de eerste twintig minuten. Club nam nadien wel steeds meer het initiatief in handen maar kon daar voorlopig geen enkele kans uit puren. Op vijf minuten van de rust was er plots toch een dot van een kans voor de bezoekers: Vormer met de prachtige voorzet, Vanaken met een dito kopbal, helaas werkte de Russische doelman Kerzhakov niet mee. Bij de daaropvolgende hoekschop trapte Diatta een paar meters naast. Blauw-Zwart duwde wel door en even later schoot Vanaken niet zo ver over de kooi van de thuisdoelman. Aan de overzijde kopte Lovren de enige kans voor de thuisploeg zwak in de handen van Horvath. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0.

Veel strijd maar weinig goed voetbal in de eerste periode.
Club voetbalt zich richting de voetbalhemel
Na een donderpreek(?) van hun coach kwam Zenit net na de rust wel meteen tot een kans: Ozdoev schoot nipt naast de kooi van Horvath. De Russen werden sterker en Club slaagde er na de pauze voorlopig te weinig om vanonder de druk uit te komen. Op het uur kopte Azmoun een open kopkans een halve meter over. Net op het moment dat Zenit op weg leek naar de openingstreffer, viel het doelpunt aan de overzijde. Dennis zette goed druk op de verdediging, hield de bal met wat geluk binnen en na een ware carambole schoot hij de 0-1 tegen de touwen. De Russen reageerden meteen met twee kansen maar waren voorlopig onmondig in de zone van de waarheid. Op twintig minuten van het einde had ook Driussi de gelijkmaker aan de voet, na de perfecte assist van Azmoun schoot hij nog meters over: wat een misser! De thuisploeg verdiende stilaan de gelijkmaker en het kreeg die even later ook. Lovren haalde vernietigend uit en via de paal en de rug van Horvath ging de bal tegen de touwen: 1-1. Overleven was nu de boodschap voor Club Brugge en Horvath redde een paar minuten later uitstekend op een deviatie van Dzyuba en deed dat in de slotfase nog eens op een afgeweken schot van Barrios. In het absolute slot deed Club zowaar nog een gooi naar de drie punten en na een prinsheerlijke aanval bezorgde De Ketelaere de bezoekers in de slotfase nog de drie punten: 1-2.
Scoreverloop:
0-1 (63') Dennis, 1-1 (74') Horvath (ed), 1-2 (90+4') De Ketelaere

Andere wedstrijd:

Dinamo Kiev-Juventus 0-2 (2x Morata)

LEES OOK: Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Verdiende zege voor Club?

Meest recent

'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

0
0
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

27
27
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

76
76
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

101
101
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

78
78
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

95
95
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

219
219
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

247
247
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

178
178
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

160
160
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

247
247
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

207
207
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

76
76
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

51
51
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

463
463
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

223
223
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

349
349
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

165
165
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

243
243
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

118
118
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

469
469
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

197
197
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

362
362
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

266
266

Meer sportnieuws