De Ketelaere duwt straf Club Brugge richting de voetbalhemel

door
De Ketelaere duwt straf Club Brugge richting de voetbalhemel

Na een kansenarme eerste en een zeer boeiende tweede helft heeft Club Brugge een gouden driepunter gepakt in Rusland. Een ijzersterke De Ketelaere was de exponent van een zeer matuur Blauw-Zwart.

In de eerste wedstrijd van de Champions League kon Club Brugge niet rekenen op de met corona besmette Mignolet, Krmencik en Koussounou. Ethan Horvath bewaakte het doel bij Blauw-Zwart, Ricca kreeg een basisplek achterin en Diatta, De Ketelaere en Dennis moesten voor de doelpunten zorgen voorin. Het was behoorlijk koud in Rusland, de temperaturen schurkten tegen het vriespunt aan.
Duo Vormer-Vanaken zorgt voor enige hoogtepunt in flauwe eerste helft
De wedstrijd begon matig in de Gazprom Arena. Beide ploegen speelden afwachtend en creëerden geen enkele kans in de eerste twintig minuten. Club nam nadien wel steeds meer het initiatief in handen maar kon daar voorlopig geen enkele kans uit puren. Op vijf minuten van de rust was er plots toch een dot van een kans voor de bezoekers: Vormer met de prachtige voorzet, Vanaken met een dito kopbal, helaas werkte de Russische doelman Kerzhakov niet mee. Bij de daaropvolgende hoekschop trapte Diatta een paar meters naast. Blauw-Zwart duwde wel door en even later schoot Vanaken niet zo ver over de kooi van de thuisdoelman. Aan de overzijde kopte Lovren de enige kans voor de thuisploeg zwak in de handen van Horvath. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0.

Veel strijd maar weinig goed voetbal in de eerste periode.
Club voetbalt zich richting de voetbalhemel
Na een donderpreek(?) van hun coach kwam Zenit net na de rust wel meteen tot een kans: Ozdoev schoot nipt naast de kooi van Horvath. De Russen werden sterker en Club slaagde er na de pauze voorlopig te weinig om vanonder de druk uit te komen. Op het uur kopte Azmoun een open kopkans een halve meter over. Net op het moment dat Zenit op weg leek naar de openingstreffer, viel het doelpunt aan de overzijde. Dennis zette goed druk op de verdediging, hield de bal met wat geluk binnen en na een ware carambole schoot hij de 0-1 tegen de touwen. De Russen reageerden meteen met twee kansen maar waren voorlopig onmondig in de zone van de waarheid. Op twintig minuten van het einde had ook Driussi de gelijkmaker aan de voet, na de perfecte assist van Azmoun schoot hij nog meters over: wat een misser! De thuisploeg verdiende stilaan de gelijkmaker en het kreeg die even later ook. Lovren haalde vernietigend uit en via de paal en de rug van Horvath ging de bal tegen de touwen: 1-1. Overleven was nu de boodschap voor Club Brugge en Horvath redde een paar minuten later uitstekend op een deviatie van Dzyuba en deed dat in de slotfase nog eens op een afgeweken schot van Barrios. In het absolute slot deed Club zowaar nog een gooi naar de drie punten en na een prinsheerlijke aanval bezorgde De Ketelaere de bezoekers in de slotfase nog de drie punten: 1-2.
Scoreverloop:
0-1 (63') Dennis, 1-1 (74') Horvath (ed), 1-2 (90+4') De Ketelaere

Andere wedstrijd:

Dinamo Kiev-Juventus 0-2 (2x Morata)

LEES OOK: Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Verdiende zege voor Club?

Meest recent

Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

6
6
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

138
138
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

11
11
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

15
15
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

154
154
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

276
276
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

78
78
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

234
234
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

307
307
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

330
330
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

278
278
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

106
106
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

508
508
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

700
700
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

237
237
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

295
295
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

70
70
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

129
129
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

330
330
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

364
364
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

211
211
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

31
31
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

205
205
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

294
294

Meer sportnieuws