De Ketelaere duwt straf Club Brugge richting de voetbalhemel

door
De Ketelaere duwt straf Club Brugge richting de voetbalhemel

Na een kansenarme eerste en een zeer boeiende tweede helft heeft Club Brugge een gouden driepunter gepakt in Rusland. Een ijzersterke De Ketelaere was de exponent van een zeer matuur Blauw-Zwart.

In de eerste wedstrijd van de Champions League kon Club Brugge niet rekenen op de met corona besmette Mignolet, Krmencik en Koussounou. Ethan Horvath bewaakte het doel bij Blauw-Zwart, Ricca kreeg een basisplek achterin en Diatta, De Ketelaere en Dennis moesten voor de doelpunten zorgen voorin. Het was behoorlijk koud in Rusland, de temperaturen schurkten tegen het vriespunt aan.
Duo Vormer-Vanaken zorgt voor enige hoogtepunt in flauwe eerste helft
De wedstrijd begon matig in de Gazprom Arena. Beide ploegen speelden afwachtend en creëerden geen enkele kans in de eerste twintig minuten. Club nam nadien wel steeds meer het initiatief in handen maar kon daar voorlopig geen enkele kans uit puren. Op vijf minuten van de rust was er plots toch een dot van een kans voor de bezoekers: Vormer met de prachtige voorzet, Vanaken met een dito kopbal, helaas werkte de Russische doelman Kerzhakov niet mee. Bij de daaropvolgende hoekschop trapte Diatta een paar meters naast. Blauw-Zwart duwde wel door en even later schoot Vanaken niet zo ver over de kooi van de thuisdoelman. Aan de overzijde kopte Lovren de enige kans voor de thuisploeg zwak in de handen van Horvath. Halfweg stond het logischerwijs nog 0-0.

Veel strijd maar weinig goed voetbal in de eerste periode.
Club voetbalt zich richting de voetbalhemel
Na een donderpreek(?) van hun coach kwam Zenit net na de rust wel meteen tot een kans: Ozdoev schoot nipt naast de kooi van Horvath. De Russen werden sterker en Club slaagde er na de pauze voorlopig te weinig om vanonder de druk uit te komen. Op het uur kopte Azmoun een open kopkans een halve meter over. Net op het moment dat Zenit op weg leek naar de openingstreffer, viel het doelpunt aan de overzijde. Dennis zette goed druk op de verdediging, hield de bal met wat geluk binnen en na een ware carambole schoot hij de 0-1 tegen de touwen. De Russen reageerden meteen met twee kansen maar waren voorlopig onmondig in de zone van de waarheid. Op twintig minuten van het einde had ook Driussi de gelijkmaker aan de voet, na de perfecte assist van Azmoun schoot hij nog meters over: wat een misser! De thuisploeg verdiende stilaan de gelijkmaker en het kreeg die even later ook. Lovren haalde vernietigend uit en via de paal en de rug van Horvath ging de bal tegen de touwen: 1-1. Overleven was nu de boodschap voor Club Brugge en Horvath redde een paar minuten later uitstekend op een deviatie van Dzyuba en deed dat in de slotfase nog eens op een afgeweken schot van Barrios. In het absolute slot deed Club zowaar nog een gooi naar de drie punten en na een prinsheerlijke aanval bezorgde De Ketelaere de bezoekers in de slotfase nog de drie punten: 1-2.
Scoreverloop:
0-1 (63') Dennis, 1-1 (74') Horvath (ed), 1-2 (90+4') De Ketelaere

Andere wedstrijd:

Dinamo Kiev-Juventus 0-2 (2x Morata)

LEES OOK: Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

Verdiende zege voor Club?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

6
6
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

9
9
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

187
187
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

119
119
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

83
83
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

72
72
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

301
301
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

391
391
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

301
301
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

111
111
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

72
72
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

129
129
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

27
27
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1208
1208
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

73
73
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

176
176
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

300
300
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

75
75
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

402
402
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

86
86
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

100
100

Meer sportnieuws