"Dit Club Brugge kan je vergelijken met dat van Sollied"

door

Het is aan Club om alle terechte lof van de voorbije maanden nu ook om te zetten in resultaten op Europees niveau. De partij tegen Zenit is alvast een zeer belangrijke.


Club Brugge trekt eerst naar Sint-Petersburg. Aangezien Borussia Dortmund de grote favoriet is in de groep, kan Club maar best goed starten in Rusland. Ex-spits Rune Lange ziet het wel zitten. Club Brugge is sinds de bekerwinst in 2015 weer uitgegroeid tot een Belgische topclub. De laatste keer dat Club zo sterk was in België, was van 2000-2005. Onder Trond Sollied won het toen twee landstitels, twee Belgische bekers en drie Belgische supercups. Lange maakte toen deel uit van die ploeg.


"Na al die moeilijke jaren na die succesvolle periode is Club Brugge eindelijk weer een dominante club in België. De start van het seizoen was slecht, maar nu staan ze er weer helemaal. Dat Club een machine is zoals onder Trond Sollied? Ja, je kan deze ploeg wel wat vergelijken met de ploeg onder Sollied."

Europees kende Club toen ook mooie avonden met een draw bij FC Barcelona en een 3-0-zege tegen het toen zéér sterke Olympique Lyon. Met Lazio, Dortmund en Zenit trof Club naar Champions League-normen een ‘haalbare’ groep.

"Jammer genoeg heeft Club af te rekenen met een aantal besmette spelers. Ethan Horvath zal vanavond een topniveau moeten halen, maar ondanks de afwezigen moet Club voluit voor de zege gaan. Dan kan het de droom van een kwalificatie in de Champions League waarmaken", luidt het bij Lange.

CR

LEES OOK: Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Gaat Club Europees overwinteren in de Champions League?

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

3
3
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

4
4
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

49
49
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

12
12
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

21
21
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

88
88
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

30
30
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

102
102
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

295
295
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

40
40
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

452
452
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

88
88
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

210
210
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

95
95
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

464
464
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

166
166
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

66
66
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

317
317
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

282
282
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

153
153
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

115
115
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

198
198
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

23
23
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

414
414

Meer sportnieuws