JPL-fans kennen verdict over toegang tot stadion

door
JPL-fans kennen verdict over toegang tot stadion

Nu de coronamaatregelen opnieuw aangesnoerd worden, komt ook de aanwezigheid van toeschouwers in de Belgische voetbalstadions weer in het gedrang. In afwachting van een herziening van de protocollen mochten de fans het voorbije weekend alvast wel nog aanwezig zijn.


Allicht zal dat ook op speeldag 10 nog steeds het geval zijn, zo weet La Dernière Heure, zij het wel in geringere mate. De bubbels worden namelijk ingeperkt tot maximum vier personen en moeten nu ten opzichte van elkaar een afstand van anderhalve in plaats van slechts één meter respecteren. Verder worden de diverse compartimenten waarin de tribunes werden ingedeeld verkleind van 400 naar 200 personen om zo te beantwoorden aan de nieuwe voorschriften omtrent evenementen in open lucht.

Tot een gevreesde sluiting van de deuren komt het voorlopig dus nog niet, al stelt LDH wel dat de capaciteit zo ongeveer gehalveerd zal worden. Het Nieuwsblad meent dan weer dat de schade in de meeste stadions, waar consumpties voortaan overigens niet meer mogelijk zullen zijn, beperkter zal blijven. Hoe dan ook komt de Pro League, die maandag overleg pleegde met de bevoegde instanties, vooralsnog dus goed weg met het nieuwe ministeriële besluit en blijven de fans komend weekend welkom.

UPDATE 20/10
Intussen werkte de Pro League samen met de bevoegde instanties de laatste details af en werden de nieuwe regels officieel bekrachtigd. Zoals verwacht geldt daarbij een verstrenging van de voorschriften zoals hierboven reeds beschreven. De nieuwe bepalingen zullen nu snel mogelijk worden opgenomen in de protocollen van de Pro League. Welke impact dat precies zal hebben op de toegelaten toeschouwersaantallen, is voorlopig wel nog onduidelijk. Sommige media spreken van een halvering van de capaciteit.

LEES OOK: Hoogspanning bij Pro League: competitiehervorming op schop?

Akkoord met de nieuwe regels?

Meest recent

Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

6
6
Hoogspanning bij Pro League: competitiehervorming op schop?

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

29
29
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

54
54
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

165
165
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

163
163
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

98
98
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

214
214
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

141
141
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

90
90
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

52
52
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

267
267
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

375
375
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

88
88
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

589
589
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

278
278
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

111
111
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

130
130
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

450
450
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

102
102
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

343
343
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

805
805
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

311
311
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

62
62
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

307
307

Meer sportnieuws