JPL-fans kennen verdict over toegang tot stadion

door
JPL-fans kennen verdict over toegang tot stadion

Nu de coronamaatregelen opnieuw aangesnoerd worden, komt ook de aanwezigheid van toeschouwers in de Belgische voetbalstadions weer in het gedrang. In afwachting van een herziening van de protocollen mochten de fans het voorbije weekend alvast wel nog aanwezig zijn.


Allicht zal dat ook op speeldag 10 nog steeds het geval zijn, zo weet La Dernière Heure, zij het wel in geringere mate. De bubbels worden namelijk ingeperkt tot maximum vier personen en moeten nu ten opzichte van elkaar een afstand van anderhalve in plaats van slechts één meter respecteren. Verder worden de diverse compartimenten waarin de tribunes werden ingedeeld verkleind van 400 naar 200 personen om zo te beantwoorden aan de nieuwe voorschriften omtrent evenementen in open lucht.

Tot een gevreesde sluiting van de deuren komt het voorlopig dus nog niet, al stelt LDH wel dat de capaciteit zo ongeveer gehalveerd zal worden. Het Nieuwsblad meent dan weer dat de schade in de meeste stadions, waar consumpties voortaan overigens niet meer mogelijk zullen zijn, beperkter zal blijven. Hoe dan ook komt de Pro League, die maandag overleg pleegde met de bevoegde instanties, vooralsnog dus goed weg met het nieuwe ministeriële besluit en blijven de fans komend weekend welkom.

UPDATE 20/10
Intussen werkte de Pro League samen met de bevoegde instanties de laatste details af en werden de nieuwe regels officieel bekrachtigd. Zoals verwacht geldt daarbij een verstrenging van de voorschriften zoals hierboven reeds beschreven. De nieuwe bepalingen zullen nu snel mogelijk worden opgenomen in de protocollen van de Pro League. Welke impact dat precies zal hebben op de toegelaten toeschouwersaantallen, is voorlopig wel nog onduidelijk. Sommige media spreken van een halvering van de capaciteit.

LEES OOK: Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

Akkoord met de nieuwe regels?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

153
153
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

118
118
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

62
62
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

81
81
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

88
88
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

187
187
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

37
37
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

663
663
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

435
435
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

224
224
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

411
411
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

168
168
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

246
246
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

883
883
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

141
141
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

141
141
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

404
404
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

560
560
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

473
473

Meer sportnieuws