Sonck oppert Anderlecht-speler als kandidaat Gouden Schoen

door
Sonck oppert Anderlecht-speler als kandidaat Gouden Schoen

Een van dé revelaties van het seizoenbegin is ongetwijfeld Beerschot, met Raphael Holzhauser uiteraard als grote exponent. De 27-jarige Oostenrijker zit na negen speeldagen al aan zeven goals en zes assists, onwaarschijnlijke cijfers die hem stilaan in de Gouden Schoen-discussie duwen.


Dat vond ook Filip Joos in Extra Time. "Voor de Gouden Schoen moet je kijken naar wie de beste speler is in de Belgische competitie, of wie het meeste impact heeft. En dan kom je op dit moment toch al heel snel bij Holzhauser uit. Je hoeft ook niet voor een grote club te spelen om de Gouden Schoen te winnen", aldus de analist. Wesley Sonck blijkt daar echter minder van overtuigd: "Tegenwoordig ben je al rap een kandidaat voor de Gouden Schoen als je vijf goals maakt", merkte de ex-topschutter per slot van rekening op. Hij kreeg daarbij navolging van Arnar Vidarsson: "Hij is een goeie speler, maar laat ons daar nu alstublieft geen Gouden Schoen van maken."

UPDATE 17u06
Niet alleen Holzhauser, maar ook een aantal andere vroege favorieten en outsiders voor de belangrijkste individuele onderscheiding in ons land kwamen in de talkshow aan bod. Zo werd onder meer verwezen naar huidig tweevoudig laureaat Hans Vanaken en zijn ploegmaats bij Club Brugge, de Genkse sterkhouders Paul Onuachu en Junya Ito of OH Leuven-draaischijf Xavier Mercier. Aanleiding genoeg voor Sonck, die zoals hierboven gesteld dus niet helemaal akkoord gaat met de criteria die blijkbaar volstaan om als kanshebber te worden aanzien, om dan weer een wel erg verrassende naam op te werpen: Michael Murillo.

De rechtsachter van Anderlecht maakte inderdaad indruk sinds hij in januari neerstreek in het Lotto Park en is ook dit seizoen een van de weinige lichtpunten bij de Brusselaars. Murillo mag dan ook ongetwijfeld worden aanzien als een van de beste backs in onze competitie, wat op zich evenwel uiteraard niet volstaat om een gooi te doen naar de Gouden Schoen. Zeker gezien de teamprestaties van Paars-Wit. Hoewel niet uit te sluiten valt dat er nog een opmars wordt ingezet, en het nog maar de vraag is in welke mate Sonck serieus was, lijkt zijn suggestie dan ook vergezocht. Een mening die ook de rest van de tafel was toegedaan.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Op wie zou u vandaag stemmen?

Meest recent

'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

57
57
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

55
55
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

18
18
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

28
28
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

29
29
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

160
160
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

259
259
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

109
109
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

76
76
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

192
192
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

436
436
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

328
328
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

109
109
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

350
350
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

403
403
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

116
116
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

90
90
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

118
118
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

189
189
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

186
186
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

204
204
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

98
98

Meer sportnieuws