Sonck oppert Anderlecht-speler als kandidaat Gouden Schoen

door
Sonck oppert Anderlecht-speler als kandidaat Gouden Schoen

Een van dé revelaties van het seizoenbegin is ongetwijfeld Beerschot, met Raphael Holzhauser uiteraard als grote exponent. De 27-jarige Oostenrijker zit na negen speeldagen al aan zeven goals en zes assists, onwaarschijnlijke cijfers die hem stilaan in de Gouden Schoen-discussie duwen.


Dat vond ook Filip Joos in Extra Time. "Voor de Gouden Schoen moet je kijken naar wie de beste speler is in de Belgische competitie, of wie het meeste impact heeft. En dan kom je op dit moment toch al heel snel bij Holzhauser uit. Je hoeft ook niet voor een grote club te spelen om de Gouden Schoen te winnen", aldus de analist. Wesley Sonck blijkt daar echter minder van overtuigd: "Tegenwoordig ben je al rap een kandidaat voor de Gouden Schoen als je vijf goals maakt", merkte de ex-topschutter per slot van rekening op. Hij kreeg daarbij navolging van Arnar Vidarsson: "Hij is een goeie speler, maar laat ons daar nu alstublieft geen Gouden Schoen van maken."

UPDATE 17u06
Niet alleen Holzhauser, maar ook een aantal andere vroege favorieten en outsiders voor de belangrijkste individuele onderscheiding in ons land kwamen in de talkshow aan bod. Zo werd onder meer verwezen naar huidig tweevoudig laureaat Hans Vanaken en zijn ploegmaats bij Club Brugge, de Genkse sterkhouders Paul Onuachu en Junya Ito of OH Leuven-draaischijf Xavier Mercier. Aanleiding genoeg voor Sonck, die zoals hierboven gesteld dus niet helemaal akkoord gaat met de criteria die blijkbaar volstaan om als kanshebber te worden aanzien, om dan weer een wel erg verrassende naam op te werpen: Michael Murillo.

De rechtsachter van Anderlecht maakte inderdaad indruk sinds hij in januari neerstreek in het Lotto Park en is ook dit seizoen een van de weinige lichtpunten bij de Brusselaars. Murillo mag dan ook ongetwijfeld worden aanzien als een van de beste backs in onze competitie, wat op zich evenwel uiteraard niet volstaat om een gooi te doen naar de Gouden Schoen. Zeker gezien de teamprestaties van Paars-Wit. Hoewel niet uit te sluiten valt dat er nog een opmars wordt ingezet, en het nog maar de vraag is in welke mate Sonck serieus was, lijkt zijn suggestie dan ook vergezocht. Een mening die ook de rest van de tafel was toegedaan.

LEES OOK: KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

Op wie zou u vandaag stemmen?

Meest recent

"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

4
4
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

5
5
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

29
29
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

9
9
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

42
42
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

44
44
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

22
22
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

67
67
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

25
25
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

207
207
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

99
99
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

105
105
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

182
182
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

271
271
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

361
361
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

308
308
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

366
366
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

68
68
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

271
271
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

199
199
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

192
192
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

491
491
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

421
421

Meer sportnieuws