Sonck oppert Anderlecht-speler als kandidaat Gouden Schoen

674 stemmen
Sonck oppert Anderlecht-speler als kandidaat Gouden Schoen

Een van dé revelaties van het seizoenbegin is ongetwijfeld Beerschot, met Raphael Holzhauser uiteraard als grote exponent. De 27-jarige Oostenrijker zit na negen speeldagen al aan zeven goals en zes assists, onwaarschijnlijke cijfers die hem stilaan in de Gouden Schoen-discussie duwen.


Dat vond ook Filip Joos in Extra Time. "Voor de Gouden Schoen moet je kijken naar wie de beste speler is in de Belgische competitie, of wie het meeste impact heeft. En dan kom je op dit moment toch al heel snel bij Holzhauser uit. Je hoeft ook niet voor een grote club te spelen om de Gouden Schoen te winnen", aldus de analist. Wesley Sonck blijkt daar echter minder van overtuigd: "Tegenwoordig ben je al rap een kandidaat voor de Gouden Schoen als je vijf goals maakt", merkte de ex-topschutter per slot van rekening op. Hij kreeg daarbij navolging van Arnar Vidarsson: "Hij is een goeie speler, maar laat ons daar nu alstublieft geen Gouden Schoen van maken."

UPDATE 17u06
Niet alleen Holzhauser, maar ook een aantal andere vroege favorieten en outsiders voor de belangrijkste individuele onderscheiding in ons land kwamen in de talkshow aan bod. Zo werd onder meer verwezen naar huidig tweevoudig laureaat Hans Vanaken en zijn ploegmaats bij Club Brugge, de Genkse sterkhouders Paul Onuachu en Junya Ito of OH Leuven-draaischijf Xavier Mercier. Aanleiding genoeg voor Sonck, die zoals hierboven gesteld dus niet helemaal akkoord gaat met de criteria die blijkbaar volstaan om als kanshebber te worden aanzien, om dan weer een wel erg verrassende naam op te werpen: Michael Murillo.

De rechtsachter van Anderlecht maakte inderdaad indruk sinds hij in januari neerstreek in het Lotto Park en is ook dit seizoen een van de weinige lichtpunten bij de Brusselaars. Murillo mag dan ook ongetwijfeld worden aanzien als een van de beste backs in onze competitie, wat op zich evenwel uiteraard niet volstaat om een gooi te doen naar de Gouden Schoen. Zeker gezien de teamprestaties van Paars-Wit. Hoewel niet uit te sluiten valt dat er nog een opmars wordt ingezet, en het nog maar de vraag is in welke mate Sonck serieus was, lijkt zijn suggestie dan ook vergezocht. Een mening die ook de rest van de tafel was toegedaan.

LEES OOK: 'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Op wie zou u vandaag stemmen?

Meest recent

Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

59
59
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

80
80
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

7
7
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

142
142
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

74
74
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

77
77
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

460
460
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

459
459
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

221
221
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

313
313
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

82
82
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

156
156
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

189
189
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

90
90
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

159
159
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

73
73
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

178
178
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

177
177
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

27
27
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

211
211
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

454
454
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

300
300
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

90
90
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

973
973
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

543
543

Meer sportnieuws