Sonck oppert Anderlecht-speler als kandidaat Gouden Schoen

door
Sonck oppert Anderlecht-speler als kandidaat Gouden Schoen

Een van dé revelaties van het seizoenbegin is ongetwijfeld Beerschot, met Raphael Holzhauser uiteraard als grote exponent. De 27-jarige Oostenrijker zit na negen speeldagen al aan zeven goals en zes assists, onwaarschijnlijke cijfers die hem stilaan in de Gouden Schoen-discussie duwen.


Dat vond ook Filip Joos in Extra Time. "Voor de Gouden Schoen moet je kijken naar wie de beste speler is in de Belgische competitie, of wie het meeste impact heeft. En dan kom je op dit moment toch al heel snel bij Holzhauser uit. Je hoeft ook niet voor een grote club te spelen om de Gouden Schoen te winnen", aldus de analist. Wesley Sonck blijkt daar echter minder van overtuigd: "Tegenwoordig ben je al rap een kandidaat voor de Gouden Schoen als je vijf goals maakt", merkte de ex-topschutter per slot van rekening op. Hij kreeg daarbij navolging van Arnar Vidarsson: "Hij is een goeie speler, maar laat ons daar nu alstublieft geen Gouden Schoen van maken."

UPDATE 17u06
Niet alleen Holzhauser, maar ook een aantal andere vroege favorieten en outsiders voor de belangrijkste individuele onderscheiding in ons land kwamen in de talkshow aan bod. Zo werd onder meer verwezen naar huidig tweevoudig laureaat Hans Vanaken en zijn ploegmaats bij Club Brugge, de Genkse sterkhouders Paul Onuachu en Junya Ito of OH Leuven-draaischijf Xavier Mercier. Aanleiding genoeg voor Sonck, die zoals hierboven gesteld dus niet helemaal akkoord gaat met de criteria die blijkbaar volstaan om als kanshebber te worden aanzien, om dan weer een wel erg verrassende naam op te werpen: Michael Murillo.

De rechtsachter van Anderlecht maakte inderdaad indruk sinds hij in januari neerstreek in het Lotto Park en is ook dit seizoen een van de weinige lichtpunten bij de Brusselaars. Murillo mag dan ook ongetwijfeld worden aanzien als een van de beste backs in onze competitie, wat op zich evenwel uiteraard niet volstaat om een gooi te doen naar de Gouden Schoen. Zeker gezien de teamprestaties van Paars-Wit. Hoewel niet uit te sluiten valt dat er nog een opmars wordt ingezet, en het nog maar de vraag is in welke mate Sonck serieus was, lijkt zijn suggestie dan ook vergezocht. Een mening die ook de rest van de tafel was toegedaan.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Op wie zou u vandaag stemmen?

Meest recent

Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

2
2
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

21
21
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

20
20
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

26
26
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

46
46
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

23
23
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

155
155
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

123
123
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

96
96
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

111
111
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

110
110
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

87
87
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

247
247
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

325
325
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

47
47
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

183
183
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

174
174
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

216
216
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

178
178
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

93
93
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

231
231
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

910
910
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

109
109

Meer sportnieuws