Sonck oppert Anderlecht-speler als kandidaat Gouden Schoen

674 stemmen
Sonck oppert Anderlecht-speler als kandidaat Gouden Schoen

Een van dé revelaties van het seizoenbegin is ongetwijfeld Beerschot, met Raphael Holzhauser uiteraard als grote exponent. De 27-jarige Oostenrijker zit na negen speeldagen al aan zeven goals en zes assists, onwaarschijnlijke cijfers die hem stilaan in de Gouden Schoen-discussie duwen.


Dat vond ook Filip Joos in Extra Time. "Voor de Gouden Schoen moet je kijken naar wie de beste speler is in de Belgische competitie, of wie het meeste impact heeft. En dan kom je op dit moment toch al heel snel bij Holzhauser uit. Je hoeft ook niet voor een grote club te spelen om de Gouden Schoen te winnen", aldus de analist. Wesley Sonck blijkt daar echter minder van overtuigd: "Tegenwoordig ben je al rap een kandidaat voor de Gouden Schoen als je vijf goals maakt", merkte de ex-topschutter per slot van rekening op. Hij kreeg daarbij navolging van Arnar Vidarsson: "Hij is een goeie speler, maar laat ons daar nu alstublieft geen Gouden Schoen van maken."

UPDATE 17u06
Niet alleen Holzhauser, maar ook een aantal andere vroege favorieten en outsiders voor de belangrijkste individuele onderscheiding in ons land kwamen in de talkshow aan bod. Zo werd onder meer verwezen naar huidig tweevoudig laureaat Hans Vanaken en zijn ploegmaats bij Club Brugge, de Genkse sterkhouders Paul Onuachu en Junya Ito of OH Leuven-draaischijf Xavier Mercier. Aanleiding genoeg voor Sonck, die zoals hierboven gesteld dus niet helemaal akkoord gaat met de criteria die blijkbaar volstaan om als kanshebber te worden aanzien, om dan weer een wel erg verrassende naam op te werpen: Michael Murillo.

De rechtsachter van Anderlecht maakte inderdaad indruk sinds hij in januari neerstreek in het Lotto Park en is ook dit seizoen een van de weinige lichtpunten bij de Brusselaars. Murillo mag dan ook ongetwijfeld worden aanzien als een van de beste backs in onze competitie, wat op zich evenwel uiteraard niet volstaat om een gooi te doen naar de Gouden Schoen. Zeker gezien de teamprestaties van Paars-Wit. Hoewel niet uit te sluiten valt dat er nog een opmars wordt ingezet, en het nog maar de vraag is in welke mate Sonck serieus was, lijkt zijn suggestie dan ook vergezocht. Een mening die ook de rest van de tafel was toegedaan.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Op wie zou u vandaag stemmen?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

22
22
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

40
40
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

15
15
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

34
34
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

94
94
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

285
285
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

109
109
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

306
306
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

392
392
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

33
33
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1054
1054
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

112
112
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

416
416
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws