Club Brugge: na het blaffen moet het nu bijten

291 stemmen
Club Brugge: na het blaffen moet het nu bijten

Club Brugge lootte met Zenit Sint-Petersburg, Lazio en Borussia Dortmund een goede groep. Aantrekkelijke affiches, maar niet de absolute top. Club moet oogsten, want de verwachtingen zijn hoog.

Blauw-Zwart kreeg terecht veel lof voor zijn Europese campagne van vorig jaar. Althans, voor de manier van voetballen. Inzake resultaten was het een teleurstelling. Het won geen enkele keer en pakte amper drie punten. Vooral tegen Galatasaray gaf Blauw-Zwart niet thuis. In de Europa League werd het kansloos uitgeschakeld door Manchester United. Club scoorde ook maar 5 keer in 8 wedstrijden en incasseerde 18 doelpunten. Dat zijn geen cijfers van een efficiënte ploeg. Dààr moet Club Brugge grote stappen voorwaarts gaan zetten.


Geen PSG of Real Madrid

Vorig jaar blafte Club, dit jaar moet het bijten. De volgende stap zetten. Dit is dé kans om Europees succes te boeken, aangezien alle sterkhouders bleven. Dat lijkt niet nog een jaar te gaan gebeuren. De absolute top lootte Club niet, oals vorig jaar met Real Madrid en PSG. Zenit is niet meer die club Europese prijzen pakte en Anderlecht en AA Gent lieten de afgelopen jaren al zien dat Club hen niet moet vrezen. Lazio is een aangename club, met vooral het gevaar van Ciro Immobile, maar is geen Juventus of Inter. Dortmund is de sterkste tegenstander en tegen hen zal Club boven zichzelf moeten uitstijgen. De UEFA-ranking is als volgt: Dortmund (13), Zenit (22), Lazio (38) en Club Brugge (57).


Tijd om punten te pakken

Voor Club is het de vierde Champions League-campagne in vijf jaar. Daar staat een matige 9 op 54 tegenover, met amper 1 zege in 18 duels. Het doelsaldo: 12-31. Club is ambitieus en wil eindelijk eens schitteren inzake punten. De manier waarop doet er eigenlijk niet toe. In Europa telt het om de punten.

Tegen Zenit moet Philippe Clement het wel zonder Simon Mignolet, Michael Krmencik, Simon Deli en Odilon Kossonou doen. Vooral Mignolet is een aderlating. Hij is veruit de man met de meeste ervaring en hij zal zwaar gemist worden in Rusland. Net zoals Deli een sterkhouder is. Bij de Russen ontbreekt smaakmaker Malcolm.

CR

LEES OOK: Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Gaat Club dit seizoen minstens tweede worden?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

16
16
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

87
87
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

24
24
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

118
118
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

55
55
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

54
54
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

129
129
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

221
221
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

314
314
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

181
181
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

516
516
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

52
52
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

310
310
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

243
243
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

350
350
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

236
236
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

163
163
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

213
213
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

163
163
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

65
65
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

629
629
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

101
101
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

285
285
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

108
108

Meer sportnieuws