Club Brugge: na het blaffen moet het nu bijten

291 stemmen
Club Brugge: na het blaffen moet het nu bijten

Club Brugge lootte met Zenit Sint-Petersburg, Lazio en Borussia Dortmund een goede groep. Aantrekkelijke affiches, maar niet de absolute top. Club moet oogsten, want de verwachtingen zijn hoog.

Blauw-Zwart kreeg terecht veel lof voor zijn Europese campagne van vorig jaar. Althans, voor de manier van voetballen. Inzake resultaten was het een teleurstelling. Het won geen enkele keer en pakte amper drie punten. Vooral tegen Galatasaray gaf Blauw-Zwart niet thuis. In de Europa League werd het kansloos uitgeschakeld door Manchester United. Club scoorde ook maar 5 keer in 8 wedstrijden en incasseerde 18 doelpunten. Dat zijn geen cijfers van een efficiënte ploeg. Dààr moet Club Brugge grote stappen voorwaarts gaan zetten.


Geen PSG of Real Madrid

Vorig jaar blafte Club, dit jaar moet het bijten. De volgende stap zetten. Dit is dé kans om Europees succes te boeken, aangezien alle sterkhouders bleven. Dat lijkt niet nog een jaar te gaan gebeuren. De absolute top lootte Club niet, oals vorig jaar met Real Madrid en PSG. Zenit is niet meer die club Europese prijzen pakte en Anderlecht en AA Gent lieten de afgelopen jaren al zien dat Club hen niet moet vrezen. Lazio is een aangename club, met vooral het gevaar van Ciro Immobile, maar is geen Juventus of Inter. Dortmund is de sterkste tegenstander en tegen hen zal Club boven zichzelf moeten uitstijgen. De UEFA-ranking is als volgt: Dortmund (13), Zenit (22), Lazio (38) en Club Brugge (57).


Tijd om punten te pakken

Voor Club is het de vierde Champions League-campagne in vijf jaar. Daar staat een matige 9 op 54 tegenover, met amper 1 zege in 18 duels. Het doelsaldo: 12-31. Club is ambitieus en wil eindelijk eens schitteren inzake punten. De manier waarop doet er eigenlijk niet toe. In Europa telt het om de punten.

Tegen Zenit moet Philippe Clement het wel zonder Simon Mignolet, Michael Krmencik, Simon Deli en Odilon Kossonou doen. Vooral Mignolet is een aderlating. Hij is veruit de man met de meeste ervaring en hij zal zwaar gemist worden in Rusland. Net zoals Deli een sterkhouder is. Bij de Russen ontbreekt smaakmaker Malcolm.

CR

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Gaat Club dit seizoen minstens tweede worden?

Meest recent

Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

4
4
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

8
8
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

95
95
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

316
316
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

156
156
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

72
72
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

65
65
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

74
74
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

217
217
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

225
225
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

287
287
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

273
273
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

217
217
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

177
177
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

75
75
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

646
646
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

134
134
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

411
411
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

492
492
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1113
1113
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

157
157
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

886
886
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

243
243
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

224
224

Meer sportnieuws