Club Brugge: na het blaffen moet het nu bijten

door
Club Brugge: na het blaffen moet het nu bijten

Club Brugge lootte met Zenit Sint-Petersburg, Lazio en Borussia Dortmund een goede groep. Aantrekkelijke affiches, maar niet de absolute top. Club moet oogsten, want de verwachtingen zijn hoog.

Blauw-Zwart kreeg terecht veel lof voor zijn Europese campagne van vorig jaar. Althans, voor de manier van voetballen. Inzake resultaten was het een teleurstelling. Het won geen enkele keer en pakte amper drie punten. Vooral tegen Galatasaray gaf Blauw-Zwart niet thuis. In de Europa League werd het kansloos uitgeschakeld door Manchester United. Club scoorde ook maar 5 keer in 8 wedstrijden en incasseerde 18 doelpunten. Dat zijn geen cijfers van een efficiënte ploeg. Dààr moet Club Brugge grote stappen voorwaarts gaan zetten.


Geen PSG of Real Madrid

Vorig jaar blafte Club, dit jaar moet het bijten. De volgende stap zetten. Dit is dé kans om Europees succes te boeken, aangezien alle sterkhouders bleven. Dat lijkt niet nog een jaar te gaan gebeuren. De absolute top lootte Club niet, oals vorig jaar met Real Madrid en PSG. Zenit is niet meer die club Europese prijzen pakte en Anderlecht en AA Gent lieten de afgelopen jaren al zien dat Club hen niet moet vrezen. Lazio is een aangename club, met vooral het gevaar van Ciro Immobile, maar is geen Juventus of Inter. Dortmund is de sterkste tegenstander en tegen hen zal Club boven zichzelf moeten uitstijgen. De UEFA-ranking is als volgt: Dortmund (13), Zenit (22), Lazio (38) en Club Brugge (57).


Tijd om punten te pakken

Voor Club is het de vierde Champions League-campagne in vijf jaar. Daar staat een matige 9 op 54 tegenover, met amper 1 zege in 18 duels. Het doelsaldo: 12-31. Club is ambitieus en wil eindelijk eens schitteren inzake punten. De manier waarop doet er eigenlijk niet toe. In Europa telt het om de punten.

Tegen Zenit moet Philippe Clement het wel zonder Simon Mignolet, Michael Krmencik, Simon Deli en Odilon Kossonou doen. Vooral Mignolet is een aderlating. Hij is veruit de man met de meeste ervaring en hij zal zwaar gemist worden in Rusland. Net zoals Deli een sterkhouder is. Bij de Russen ontbreekt smaakmaker Malcolm.

CR

LEES OOK: Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Gaat Club dit seizoen minstens tweede worden?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

83
83
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

40
40
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

27
27
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

77
77
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

79
79
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

95
95
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

16
16
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

110
110
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

122
122
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

138
138
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

258
258
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

167
167
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

194
194
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

285
285
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

42
42
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

159
159
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

104
104
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

604
604
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

341
341
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

178
178
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

378
378
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

134
134
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

393
393

Meer sportnieuws