Club Brugge: na het blaffen moet het nu bijten

door
Club Brugge: na het blaffen moet het nu bijten

Club Brugge lootte met Zenit Sint-Petersburg, Lazio en Borussia Dortmund een goede groep. Aantrekkelijke affiches, maar niet de absolute top. Club moet oogsten, want de verwachtingen zijn hoog.

Blauw-Zwart kreeg terecht veel lof voor zijn Europese campagne van vorig jaar. Althans, voor de manier van voetballen. Inzake resultaten was het een teleurstelling. Het won geen enkele keer en pakte amper drie punten. Vooral tegen Galatasaray gaf Blauw-Zwart niet thuis. In de Europa League werd het kansloos uitgeschakeld door Manchester United. Club scoorde ook maar 5 keer in 8 wedstrijden en incasseerde 18 doelpunten. Dat zijn geen cijfers van een efficiënte ploeg. Dààr moet Club Brugge grote stappen voorwaarts gaan zetten.


Geen PSG of Real Madrid

Vorig jaar blafte Club, dit jaar moet het bijten. De volgende stap zetten. Dit is dé kans om Europees succes te boeken, aangezien alle sterkhouders bleven. Dat lijkt niet nog een jaar te gaan gebeuren. De absolute top lootte Club niet, oals vorig jaar met Real Madrid en PSG. Zenit is niet meer die club Europese prijzen pakte en Anderlecht en AA Gent lieten de afgelopen jaren al zien dat Club hen niet moet vrezen. Lazio is een aangename club, met vooral het gevaar van Ciro Immobile, maar is geen Juventus of Inter. Dortmund is de sterkste tegenstander en tegen hen zal Club boven zichzelf moeten uitstijgen. De UEFA-ranking is als volgt: Dortmund (13), Zenit (22), Lazio (38) en Club Brugge (57).


Tijd om punten te pakken

Voor Club is het de vierde Champions League-campagne in vijf jaar. Daar staat een matige 9 op 54 tegenover, met amper 1 zege in 18 duels. Het doelsaldo: 12-31. Club is ambitieus en wil eindelijk eens schitteren inzake punten. De manier waarop doet er eigenlijk niet toe. In Europa telt het om de punten.

Tegen Zenit moet Philippe Clement het wel zonder Simon Mignolet, Michael Krmencik, Simon Deli en Odilon Kossonou doen. Vooral Mignolet is een aderlating. Hij is veruit de man met de meeste ervaring en hij zal zwaar gemist worden in Rusland. Net zoals Deli een sterkhouder is. Bij de Russen ontbreekt smaakmaker Malcolm.

CR

JOUW MENING TELT:
Gaat Club dit seizoen minstens tweede worden?

Meest recent

Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

7
7
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

76
76
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

19
19
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

33
33
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

259
259
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

66
66
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

50
50
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

456
456
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

129
129
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

197
197
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

194
194
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

150
150
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

59
59
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

179
179
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

521
521
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

483
483
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

225
225
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

555
555
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1465
1465
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

96
96
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

153
153
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

183
183
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

106
106
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

627
627

Meer sportnieuws