De natte droom van Club en RSCA: 'Garantie op goals'

door
De natte droom van Club en RSCA: 'Garantie op goals'

Vorig weekend was het weer van dattum. Al bij zijn eerste doelpoging tegen RWDM wist Georges Mikautadze zich op het scorebord te werken. De Franse Georgiër van RFC Seraing is dit seizoen een ware gesel en de meest gevreesde tegenstander van elke defensie in 1B, maar nochtans Mikautadze is meer dan enkel maar een pure goaltjesdief. 


WAMBERTO, EDMILSON, MIKAUTADZE 

Wamberto en Edmilson waren er ooit de grote publiekstrekkers en attracties, maar sinds dit seizoen is Georges Mikautadze de grote trekpleister geworden in het Stade du Pairay. Tussen de groezelige fabrieken en de oude steenkoolmijnen in Luik, rijgt de amper 19-jarige centrumspits de doelpunten letterlijk aan elkaar. En da's zeker geen understatement. Bij de vergane glorie RFC Seraing lukte Mikautadze vorig weekend namelijk zijn dertiende en veertiende doelpunt van het seizoen, en dat in amper zeven competitiewedstrijden tijd. Il faut le faire. 

MISTER 56 PROCENT 

In de voorbije zomermercato kreeg RFC Seraing zes spelers ter beschikking van de Franse partnerclub FC Metz (naast Mikautadze ook nog Ablie Jallow, Guillaume Dietsch, Ababacar Lo, Yann Godart, Sami Lahssaini), en die samenwerking lijkt goed haar vruchten af te werpen. Na zeven speeldagen in 1B staat Seraing namelijk autoritair aan de kop van het klassement, en telt het met 25 gescoorde stuks veruit de beste aanval van de competitie. 14 van die doelpunten kwamen er echter via Georges Mikautadze, die dus verantwoordelijk is voor maar liefst 56 procent van de Luikse doelpuntenproductie.



“Georges is een moeilijke aanvaller om te verdedigen omdat hij op allerlei verschillende manieren kan scoren”, verklaarde Emilio Ferrera, de hoofdcoach van RFC Seraing dit seizoen, onlangs aan Sudpresse over zijn topschutter. “Hij weet hoe hij kan scoren in één tijd, met een dribbel, via de linker- of rechtervoet. Hij bezit een breed scala aan kwaliteiten waardoor zijn al zijn doelpunten niet allemaal gescoord worden als een zuivere nummer negen.” Het zal de fans van Seraing echter worst wezen hoe hun favoriete spits zijn doelpunten maakt. Met een gemiddelde van twee doelpunten per wedstrijd, op basis van zeven matchen, is de Franse Georgiër zowat het grootste fenomeen uit 1B.

DE NACHTMERRIE VAN SVEDKAUSKAS

De naam van Georges Mikautadze zal menig doelman uit 1B nog talloze nachtmerries bezorgen, en in het bijzonder bij Tomas Svedkauskas, de Litouwse doelman van SK Lommel. Svedkauskas  mocht de efficiëntie en doelgerichtheid van Mikautadze aan den lijve ondervinden in het eerste competitieduel van het seizoen. In de 3-5 nederlaag tegen RFC Seraing kreeg de Lommelse goalie van de Metz-huurling namelijk vier doelpunten rond de oren. En sindsdien zweeg het kanon van Mikautadze niet meer. Enkel tegen KVC Westerlo kon de spits nog niet scoren in de huidige jaargang.

Lommel SK 4 doelpunten

SK Deinze 1 doelpunt

Westerlo 0 doelpunten

Union 1 doelpunt

Lierse Kempenzonen 3 doelpunten

Club NXT 3 doelpunten

RWDM 2 doelpunten


EFFICIËNTER DAN ONUACHU 

De carrière van Georges Mikautadze neemt momenteel ongekende hoogtes aan, en dat geldt dus ook voor zijn aantal doelpunten. Pas op 7 december 2019 maakte hij zijn grote debuut in de Ligue 1, toen hij bij FC Metz in minuut 83 mocht invallen tegen OGC Nice, waarna hij amper drie dagen later zijn kribbel zette onder een eerste profcontract. De Franse club leent haar talentvolle 19-jarige aanvaller momenteel uit voor één seizoen aan Seraing, en dus is het maar de vraag of Mikautadze ook volgend jaar nog te bewonderen zal zijn in het Stade du Pairay. 



Zijn ongezien en uitzonderlijk gemiddelde van twee doelpunten per competitiewedstrijd is op z'n minst indrukwekkend te noemen. In 1A haalt trouwens geen enkele centrumspits, of spelers op een andere positie, dergelijke cijfers wat ook wel logisch is gezien het niveauverschil tussen 1A en 1B. Maar Mikautadze oogt ook erg efficiënt waarbij de Franse Georgiër 35 procent van zijn opgelegde kansen ook effectief tegen de touwen jaagt. In 1A is Paul Onuachu bijvoorbeeld de meest efficiënte centrumspits met een omzetratio van 34 procent, wat zeker geen onaardig gemiddelde is.

STRAKS 1A? 

Naast zijn ongelofelijk torinstinct en doelgerichtheid heeft Georges Mikautadze nog veel meer kwaliteiten te bieden. De kleine centrumspits (hij meet 1 meter 76) kan gemakkelijk rond zijn as draaien, en is bovendien erg snel én explosief. Ook zijn technische kwaliteiten zijn van een meer dan adequaat niveau, waarbij hij met zowel de linker- als rechtervoet voldoende kan functioneren.



De (top)clubs uit 1A zullen Mikautadzes ontwikkeling ongetwijfeld in de gaten hebben, en het lijkt dan ook onwaarschijnlijk dat hij volgend seizoen – of misschien zelfs al tijdens de winterbreak – nog actief zal zijn bij RFC Seraing. Zal er weldra een topclub uit 1A toeslaan? Zowat elke Belgische topclub zou dergelijke goalgetter met open armen ontvangen, vraag maar eens aan Club Brugge of RSC Anderlecht. Of maakt Mikautadze straks zijn grote droom waar, en breekt hij definitief door in de Ligue 1?  

Is Mikautadze een spits voor 1A?

Meest recent

Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

16
16
'Tzolis shockeert Club: spectaculaire exit dreigt plots'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

84
84
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

147
147
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

99
99
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

112
112
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

52
52
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

98
98
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

179
179
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

53
53
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

69
69
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

565
565
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

97
97
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

89
89
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

278
278
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

218
218
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

393
393
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

186
186
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

45
45
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

150
150
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

210
210
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

47
47
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

163
163
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

251
251
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

232
232
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

221
221

Meer sportnieuws