De natte droom van Club en RSCA: 'Garantie op goals'

1141 stemmen
De natte droom van Club en RSCA: 'Garantie op goals'

Vorig weekend was het weer van dattum. Al bij zijn eerste doelpoging tegen RWDM wist Georges Mikautadze zich op het scorebord te werken. De Franse Georgiër van RFC Seraing is dit seizoen een ware gesel en de meest gevreesde tegenstander van elke defensie in 1B, maar nochtans Mikautadze is meer dan enkel maar een pure goaltjesdief. 


WAMBERTO, EDMILSON, MIKAUTADZE 

Wamberto en Edmilson waren er ooit de grote publiekstrekkers en attracties, maar sinds dit seizoen is Georges Mikautadze de grote trekpleister geworden in het Stade du Pairay. Tussen de groezelige fabrieken en de oude steenkoolmijnen in Luik, rijgt de amper 19-jarige centrumspits de doelpunten letterlijk aan elkaar. En da's zeker geen understatement. Bij de vergane glorie RFC Seraing lukte Mikautadze vorig weekend namelijk zijn dertiende en veertiende doelpunt van het seizoen, en dat in amper zeven competitiewedstrijden tijd. Il faut le faire. 

MISTER 56 PROCENT 

In de voorbije zomermercato kreeg RFC Seraing zes spelers ter beschikking van de Franse partnerclub FC Metz (naast Mikautadze ook nog Ablie Jallow, Guillaume Dietsch, Ababacar Lo, Yann Godart, Sami Lahssaini), en die samenwerking lijkt goed haar vruchten af te werpen. Na zeven speeldagen in 1B staat Seraing namelijk autoritair aan de kop van het klassement, en telt het met 25 gescoorde stuks veruit de beste aanval van de competitie. 14 van die doelpunten kwamen er echter via Georges Mikautadze, die dus verantwoordelijk is voor maar liefst 56 procent van de Luikse doelpuntenproductie.



“Georges is een moeilijke aanvaller om te verdedigen omdat hij op allerlei verschillende manieren kan scoren”, verklaarde Emilio Ferrera, de hoofdcoach van RFC Seraing dit seizoen, onlangs aan Sudpresse over zijn topschutter. “Hij weet hoe hij kan scoren in één tijd, met een dribbel, via de linker- of rechtervoet. Hij bezit een breed scala aan kwaliteiten waardoor zijn al zijn doelpunten niet allemaal gescoord worden als een zuivere nummer negen.” Het zal de fans van Seraing echter worst wezen hoe hun favoriete spits zijn doelpunten maakt. Met een gemiddelde van twee doelpunten per wedstrijd, op basis van zeven matchen, is de Franse Georgiër zowat het grootste fenomeen uit 1B.

DE NACHTMERRIE VAN SVEDKAUSKAS

De naam van Georges Mikautadze zal menig doelman uit 1B nog talloze nachtmerries bezorgen, en in het bijzonder bij Tomas Svedkauskas, de Litouwse doelman van SK Lommel. Svedkauskas  mocht de efficiëntie en doelgerichtheid van Mikautadze aan den lijve ondervinden in het eerste competitieduel van het seizoen. In de 3-5 nederlaag tegen RFC Seraing kreeg de Lommelse goalie van de Metz-huurling namelijk vier doelpunten rond de oren. En sindsdien zweeg het kanon van Mikautadze niet meer. Enkel tegen KVC Westerlo kon de spits nog niet scoren in de huidige jaargang.

Lommel SK 4 doelpunten

SK Deinze 1 doelpunt

Westerlo 0 doelpunten

Union 1 doelpunt

Lierse Kempenzonen 3 doelpunten

Club NXT 3 doelpunten

RWDM 2 doelpunten


EFFICIËNTER DAN ONUACHU 

De carrière van Georges Mikautadze neemt momenteel ongekende hoogtes aan, en dat geldt dus ook voor zijn aantal doelpunten. Pas op 7 december 2019 maakte hij zijn grote debuut in de Ligue 1, toen hij bij FC Metz in minuut 83 mocht invallen tegen OGC Nice, waarna hij amper drie dagen later zijn kribbel zette onder een eerste profcontract. De Franse club leent haar talentvolle 19-jarige aanvaller momenteel uit voor één seizoen aan Seraing, en dus is het maar de vraag of Mikautadze ook volgend jaar nog te bewonderen zal zijn in het Stade du Pairay. 



Zijn ongezien en uitzonderlijk gemiddelde van twee doelpunten per competitiewedstrijd is op z'n minst indrukwekkend te noemen. In 1A haalt trouwens geen enkele centrumspits, of spelers op een andere positie, dergelijke cijfers wat ook wel logisch is gezien het niveauverschil tussen 1A en 1B. Maar Mikautadze oogt ook erg efficiënt waarbij de Franse Georgiër 35 procent van zijn opgelegde kansen ook effectief tegen de touwen jaagt. In 1A is Paul Onuachu bijvoorbeeld de meest efficiënte centrumspits met een omzetratio van 34 procent, wat zeker geen onaardig gemiddelde is.

STRAKS 1A? 

Naast zijn ongelofelijk torinstinct en doelgerichtheid heeft Georges Mikautadze nog veel meer kwaliteiten te bieden. De kleine centrumspits (hij meet 1 meter 76) kan gemakkelijk rond zijn as draaien, en is bovendien erg snel én explosief. Ook zijn technische kwaliteiten zijn van een meer dan adequaat niveau, waarbij hij met zowel de linker- als rechtervoet voldoende kan functioneren.



De (top)clubs uit 1A zullen Mikautadzes ontwikkeling ongetwijfeld in de gaten hebben, en het lijkt dan ook onwaarschijnlijk dat hij volgend seizoen – of misschien zelfs al tijdens de winterbreak – nog actief zal zijn bij RFC Seraing. Zal er weldra een topclub uit 1A toeslaan? Zowat elke Belgische topclub zou dergelijke goalgetter met open armen ontvangen, vraag maar eens aan Club Brugge of RSC Anderlecht. Of maakt Mikautadze straks zijn grote droom waar, en breekt hij definitief door in de Ligue 1?  

Is Mikautadze een spits voor 1A?

Meest recent

'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

18
18
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

120
120
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

181
181
Dubbele opsteker Anderlecht voor clash met Hammarby

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Europa League op tegen Hammarby. De Zweden zijn de ...

341
341
Statement harde kern Antwerp: boodschap aan Gheysens

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. De zakenman kende mooie tijden ...

124
124
Mark van Bommel bondscoach? “Hij wordt nooit aangesteld”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond maakte bekend dat de Rode Duivels en Rudi Garcia uit elkaar ...

243
243
Supporters in shock: Vini Jr plots met ‘nieuw gezicht’

Het WK was voor Vinicius Junior en Brazilië géén succes. Na de uitschakeling ...

59
59
Vandenbempt ziet ideale bondscoach voor Rode Duivels

Wie wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels? Na Rudi Garcia moet de KBVB weer moeilijke ...

189
189
‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

70
70
'Deadline bondscoach bekend: Mignolet cruciale schakel'

De Rode Duivels zoeken een nieuwe bondscoach. Rudi Garcia kreeg geen nieuw contract na het WK 2026. ...

594
594
‘Knaltransfer Van der Brempt nakend: strijd barst los’

Ignace Van der Brempt maakte furore bij Club Brugge vooraleer hij voor 5 miljoen euro naar RB ...

146
146
Alderweireld onthult belangrijkste plannen voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft afscheid genomen van Paul Gheysens. Wouter Vandenhaute en verschillende ...

509
509
‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

312
312
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

472
472
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

302
302
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

149
149
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

746
746
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

348
348
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

252
252
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

352
352
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

386
386
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

77
77
'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

557
557
STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

STVV zat zeker niet stil op de transfermarkt. De Kanaries hebben al een aantal spelers aangetrokken, ...

117
117
‘Napoli dumpt Lukaku om heel pijnlijke reden’

Romelu Lukaku zette zich met drie WK-goals opnieuw in de kijker. Toch wil Napoli nog altijd van hem ...

749
749

Meer sportnieuws