De natte droom van Club en RSCA: 'Garantie op goals'

door
De natte droom van Club en RSCA: 'Garantie op goals'

Vorig weekend was het weer van dattum. Al bij zijn eerste doelpoging tegen RWDM wist Georges Mikautadze zich op het scorebord te werken. De Franse Georgiër van RFC Seraing is dit seizoen een ware gesel en de meest gevreesde tegenstander van elke defensie in 1B, maar nochtans Mikautadze is meer dan enkel maar een pure goaltjesdief. 


WAMBERTO, EDMILSON, MIKAUTADZE 

Wamberto en Edmilson waren er ooit de grote publiekstrekkers en attracties, maar sinds dit seizoen is Georges Mikautadze de grote trekpleister geworden in het Stade du Pairay. Tussen de groezelige fabrieken en de oude steenkoolmijnen in Luik, rijgt de amper 19-jarige centrumspits de doelpunten letterlijk aan elkaar. En da's zeker geen understatement. Bij de vergane glorie RFC Seraing lukte Mikautadze vorig weekend namelijk zijn dertiende en veertiende doelpunt van het seizoen, en dat in amper zeven competitiewedstrijden tijd. Il faut le faire. 

MISTER 56 PROCENT 

In de voorbije zomermercato kreeg RFC Seraing zes spelers ter beschikking van de Franse partnerclub FC Metz (naast Mikautadze ook nog Ablie Jallow, Guillaume Dietsch, Ababacar Lo, Yann Godart, Sami Lahssaini), en die samenwerking lijkt goed haar vruchten af te werpen. Na zeven speeldagen in 1B staat Seraing namelijk autoritair aan de kop van het klassement, en telt het met 25 gescoorde stuks veruit de beste aanval van de competitie. 14 van die doelpunten kwamen er echter via Georges Mikautadze, die dus verantwoordelijk is voor maar liefst 56 procent van de Luikse doelpuntenproductie.



“Georges is een moeilijke aanvaller om te verdedigen omdat hij op allerlei verschillende manieren kan scoren”, verklaarde Emilio Ferrera, de hoofdcoach van RFC Seraing dit seizoen, onlangs aan Sudpresse over zijn topschutter. “Hij weet hoe hij kan scoren in één tijd, met een dribbel, via de linker- of rechtervoet. Hij bezit een breed scala aan kwaliteiten waardoor zijn al zijn doelpunten niet allemaal gescoord worden als een zuivere nummer negen.” Het zal de fans van Seraing echter worst wezen hoe hun favoriete spits zijn doelpunten maakt. Met een gemiddelde van twee doelpunten per wedstrijd, op basis van zeven matchen, is de Franse Georgiër zowat het grootste fenomeen uit 1B.

DE NACHTMERRIE VAN SVEDKAUSKAS

De naam van Georges Mikautadze zal menig doelman uit 1B nog talloze nachtmerries bezorgen, en in het bijzonder bij Tomas Svedkauskas, de Litouwse doelman van SK Lommel. Svedkauskas  mocht de efficiëntie en doelgerichtheid van Mikautadze aan den lijve ondervinden in het eerste competitieduel van het seizoen. In de 3-5 nederlaag tegen RFC Seraing kreeg de Lommelse goalie van de Metz-huurling namelijk vier doelpunten rond de oren. En sindsdien zweeg het kanon van Mikautadze niet meer. Enkel tegen KVC Westerlo kon de spits nog niet scoren in de huidige jaargang.

Lommel SK 4 doelpunten

SK Deinze 1 doelpunt

Westerlo 0 doelpunten

Union 1 doelpunt

Lierse Kempenzonen 3 doelpunten

Club NXT 3 doelpunten

RWDM 2 doelpunten


EFFICIËNTER DAN ONUACHU 

De carrière van Georges Mikautadze neemt momenteel ongekende hoogtes aan, en dat geldt dus ook voor zijn aantal doelpunten. Pas op 7 december 2019 maakte hij zijn grote debuut in de Ligue 1, toen hij bij FC Metz in minuut 83 mocht invallen tegen OGC Nice, waarna hij amper drie dagen later zijn kribbel zette onder een eerste profcontract. De Franse club leent haar talentvolle 19-jarige aanvaller momenteel uit voor één seizoen aan Seraing, en dus is het maar de vraag of Mikautadze ook volgend jaar nog te bewonderen zal zijn in het Stade du Pairay. 



Zijn ongezien en uitzonderlijk gemiddelde van twee doelpunten per competitiewedstrijd is op z'n minst indrukwekkend te noemen. In 1A haalt trouwens geen enkele centrumspits, of spelers op een andere positie, dergelijke cijfers wat ook wel logisch is gezien het niveauverschil tussen 1A en 1B. Maar Mikautadze oogt ook erg efficiënt waarbij de Franse Georgiër 35 procent van zijn opgelegde kansen ook effectief tegen de touwen jaagt. In 1A is Paul Onuachu bijvoorbeeld de meest efficiënte centrumspits met een omzetratio van 34 procent, wat zeker geen onaardig gemiddelde is.

STRAKS 1A? 

Naast zijn ongelofelijk torinstinct en doelgerichtheid heeft Georges Mikautadze nog veel meer kwaliteiten te bieden. De kleine centrumspits (hij meet 1 meter 76) kan gemakkelijk rond zijn as draaien, en is bovendien erg snel én explosief. Ook zijn technische kwaliteiten zijn van een meer dan adequaat niveau, waarbij hij met zowel de linker- als rechtervoet voldoende kan functioneren.



De (top)clubs uit 1A zullen Mikautadzes ontwikkeling ongetwijfeld in de gaten hebben, en het lijkt dan ook onwaarschijnlijk dat hij volgend seizoen – of misschien zelfs al tijdens de winterbreak – nog actief zal zijn bij RFC Seraing. Zal er weldra een topclub uit 1A toeslaan? Zowat elke Belgische topclub zou dergelijke goalgetter met open armen ontvangen, vraag maar eens aan Club Brugge of RSC Anderlecht. Of maakt Mikautadze straks zijn grote droom waar, en breekt hij definitief door in de Ligue 1?  

LEES OOK: Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

Is Mikautadze een spits voor 1A?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

84
84
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

22
22
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

30
30
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

57
57
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

118
118
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

39
39
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

145
145
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

273
273
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

240
240
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

134
134
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

77
77
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

642
642
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

104
104
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

102
102
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

181
181
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

271
271
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

147
147
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

137
137
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

471
471
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

129
129
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

298
298
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

502
502
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

399
399
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

239
239
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

405
405

Meer sportnieuws