De natte droom van Club en RSCA: 'Garantie op goals'

door
De natte droom van Club en RSCA: 'Garantie op goals'

Vorig weekend was het weer van dattum. Al bij zijn eerste doelpoging tegen RWDM wist Georges Mikautadze zich op het scorebord te werken. De Franse Georgiër van RFC Seraing is dit seizoen een ware gesel en de meest gevreesde tegenstander van elke defensie in 1B, maar nochtans Mikautadze is meer dan enkel maar een pure goaltjesdief. 


WAMBERTO, EDMILSON, MIKAUTADZE 

Wamberto en Edmilson waren er ooit de grote publiekstrekkers en attracties, maar sinds dit seizoen is Georges Mikautadze de grote trekpleister geworden in het Stade du Pairay. Tussen de groezelige fabrieken en de oude steenkoolmijnen in Luik, rijgt de amper 19-jarige centrumspits de doelpunten letterlijk aan elkaar. En da's zeker geen understatement. Bij de vergane glorie RFC Seraing lukte Mikautadze vorig weekend namelijk zijn dertiende en veertiende doelpunt van het seizoen, en dat in amper zeven competitiewedstrijden tijd. Il faut le faire. 

MISTER 56 PROCENT 

In de voorbije zomermercato kreeg RFC Seraing zes spelers ter beschikking van de Franse partnerclub FC Metz (naast Mikautadze ook nog Ablie Jallow, Guillaume Dietsch, Ababacar Lo, Yann Godart, Sami Lahssaini), en die samenwerking lijkt goed haar vruchten af te werpen. Na zeven speeldagen in 1B staat Seraing namelijk autoritair aan de kop van het klassement, en telt het met 25 gescoorde stuks veruit de beste aanval van de competitie. 14 van die doelpunten kwamen er echter via Georges Mikautadze, die dus verantwoordelijk is voor maar liefst 56 procent van de Luikse doelpuntenproductie.



“Georges is een moeilijke aanvaller om te verdedigen omdat hij op allerlei verschillende manieren kan scoren”, verklaarde Emilio Ferrera, de hoofdcoach van RFC Seraing dit seizoen, onlangs aan Sudpresse over zijn topschutter. “Hij weet hoe hij kan scoren in één tijd, met een dribbel, via de linker- of rechtervoet. Hij bezit een breed scala aan kwaliteiten waardoor zijn al zijn doelpunten niet allemaal gescoord worden als een zuivere nummer negen.” Het zal de fans van Seraing echter worst wezen hoe hun favoriete spits zijn doelpunten maakt. Met een gemiddelde van twee doelpunten per wedstrijd, op basis van zeven matchen, is de Franse Georgiër zowat het grootste fenomeen uit 1B.

DE NACHTMERRIE VAN SVEDKAUSKAS

De naam van Georges Mikautadze zal menig doelman uit 1B nog talloze nachtmerries bezorgen, en in het bijzonder bij Tomas Svedkauskas, de Litouwse doelman van SK Lommel. Svedkauskas  mocht de efficiëntie en doelgerichtheid van Mikautadze aan den lijve ondervinden in het eerste competitieduel van het seizoen. In de 3-5 nederlaag tegen RFC Seraing kreeg de Lommelse goalie van de Metz-huurling namelijk vier doelpunten rond de oren. En sindsdien zweeg het kanon van Mikautadze niet meer. Enkel tegen KVC Westerlo kon de spits nog niet scoren in de huidige jaargang.

Lommel SK 4 doelpunten

SK Deinze 1 doelpunt

Westerlo 0 doelpunten

Union 1 doelpunt

Lierse Kempenzonen 3 doelpunten

Club NXT 3 doelpunten

RWDM 2 doelpunten


EFFICIËNTER DAN ONUACHU 

De carrière van Georges Mikautadze neemt momenteel ongekende hoogtes aan, en dat geldt dus ook voor zijn aantal doelpunten. Pas op 7 december 2019 maakte hij zijn grote debuut in de Ligue 1, toen hij bij FC Metz in minuut 83 mocht invallen tegen OGC Nice, waarna hij amper drie dagen later zijn kribbel zette onder een eerste profcontract. De Franse club leent haar talentvolle 19-jarige aanvaller momenteel uit voor één seizoen aan Seraing, en dus is het maar de vraag of Mikautadze ook volgend jaar nog te bewonderen zal zijn in het Stade du Pairay. 



Zijn ongezien en uitzonderlijk gemiddelde van twee doelpunten per competitiewedstrijd is op z'n minst indrukwekkend te noemen. In 1A haalt trouwens geen enkele centrumspits, of spelers op een andere positie, dergelijke cijfers wat ook wel logisch is gezien het niveauverschil tussen 1A en 1B. Maar Mikautadze oogt ook erg efficiënt waarbij de Franse Georgiër 35 procent van zijn opgelegde kansen ook effectief tegen de touwen jaagt. In 1A is Paul Onuachu bijvoorbeeld de meest efficiënte centrumspits met een omzetratio van 34 procent, wat zeker geen onaardig gemiddelde is.

STRAKS 1A? 

Naast zijn ongelofelijk torinstinct en doelgerichtheid heeft Georges Mikautadze nog veel meer kwaliteiten te bieden. De kleine centrumspits (hij meet 1 meter 76) kan gemakkelijk rond zijn as draaien, en is bovendien erg snel én explosief. Ook zijn technische kwaliteiten zijn van een meer dan adequaat niveau, waarbij hij met zowel de linker- als rechtervoet voldoende kan functioneren.



De (top)clubs uit 1A zullen Mikautadzes ontwikkeling ongetwijfeld in de gaten hebben, en het lijkt dan ook onwaarschijnlijk dat hij volgend seizoen – of misschien zelfs al tijdens de winterbreak – nog actief zal zijn bij RFC Seraing. Zal er weldra een topclub uit 1A toeslaan? Zowat elke Belgische topclub zou dergelijke goalgetter met open armen ontvangen, vraag maar eens aan Club Brugge of RSC Anderlecht. Of maakt Mikautadze straks zijn grote droom waar, en breekt hij definitief door in de Ligue 1?  

LEES OOK: 'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Is Mikautadze een spits voor 1A?

Meest recent

'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

11
11
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

19
19
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

270
270
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

192
192
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

38
38
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

438
438
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

60
60
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

13
13
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

356
356
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

43
43
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

17
17
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

734
734
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

144
144
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

327
327
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

138
138
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

21
21
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

200
200
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

535
535
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

324
324
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

164
164
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

113
113
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

67
67
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

183
183
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

461
461
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

173
173

Meer sportnieuws