De natte droom van Club en RSCA: 'Garantie op goals'

door
De natte droom van Club en RSCA: 'Garantie op goals'

Vorig weekend was het weer van dattum. Al bij zijn eerste doelpoging tegen RWDM wist Georges Mikautadze zich op het scorebord te werken. De Franse Georgiër van RFC Seraing is dit seizoen een ware gesel en de meest gevreesde tegenstander van elke defensie in 1B, maar nochtans Mikautadze is meer dan enkel maar een pure goaltjesdief. 


WAMBERTO, EDMILSON, MIKAUTADZE 

Wamberto en Edmilson waren er ooit de grote publiekstrekkers en attracties, maar sinds dit seizoen is Georges Mikautadze de grote trekpleister geworden in het Stade du Pairay. Tussen de groezelige fabrieken en de oude steenkoolmijnen in Luik, rijgt de amper 19-jarige centrumspits de doelpunten letterlijk aan elkaar. En da's zeker geen understatement. Bij de vergane glorie RFC Seraing lukte Mikautadze vorig weekend namelijk zijn dertiende en veertiende doelpunt van het seizoen, en dat in amper zeven competitiewedstrijden tijd. Il faut le faire. 

MISTER 56 PROCENT 

In de voorbije zomermercato kreeg RFC Seraing zes spelers ter beschikking van de Franse partnerclub FC Metz (naast Mikautadze ook nog Ablie Jallow, Guillaume Dietsch, Ababacar Lo, Yann Godart, Sami Lahssaini), en die samenwerking lijkt goed haar vruchten af te werpen. Na zeven speeldagen in 1B staat Seraing namelijk autoritair aan de kop van het klassement, en telt het met 25 gescoorde stuks veruit de beste aanval van de competitie. 14 van die doelpunten kwamen er echter via Georges Mikautadze, die dus verantwoordelijk is voor maar liefst 56 procent van de Luikse doelpuntenproductie.



“Georges is een moeilijke aanvaller om te verdedigen omdat hij op allerlei verschillende manieren kan scoren”, verklaarde Emilio Ferrera, de hoofdcoach van RFC Seraing dit seizoen, onlangs aan Sudpresse over zijn topschutter. “Hij weet hoe hij kan scoren in één tijd, met een dribbel, via de linker- of rechtervoet. Hij bezit een breed scala aan kwaliteiten waardoor zijn al zijn doelpunten niet allemaal gescoord worden als een zuivere nummer negen.” Het zal de fans van Seraing echter worst wezen hoe hun favoriete spits zijn doelpunten maakt. Met een gemiddelde van twee doelpunten per wedstrijd, op basis van zeven matchen, is de Franse Georgiër zowat het grootste fenomeen uit 1B.

DE NACHTMERRIE VAN SVEDKAUSKAS

De naam van Georges Mikautadze zal menig doelman uit 1B nog talloze nachtmerries bezorgen, en in het bijzonder bij Tomas Svedkauskas, de Litouwse doelman van SK Lommel. Svedkauskas  mocht de efficiëntie en doelgerichtheid van Mikautadze aan den lijve ondervinden in het eerste competitieduel van het seizoen. In de 3-5 nederlaag tegen RFC Seraing kreeg de Lommelse goalie van de Metz-huurling namelijk vier doelpunten rond de oren. En sindsdien zweeg het kanon van Mikautadze niet meer. Enkel tegen KVC Westerlo kon de spits nog niet scoren in de huidige jaargang.

Lommel SK 4 doelpunten

SK Deinze 1 doelpunt

Westerlo 0 doelpunten

Union 1 doelpunt

Lierse Kempenzonen 3 doelpunten

Club NXT 3 doelpunten

RWDM 2 doelpunten


EFFICIËNTER DAN ONUACHU 

De carrière van Georges Mikautadze neemt momenteel ongekende hoogtes aan, en dat geldt dus ook voor zijn aantal doelpunten. Pas op 7 december 2019 maakte hij zijn grote debuut in de Ligue 1, toen hij bij FC Metz in minuut 83 mocht invallen tegen OGC Nice, waarna hij amper drie dagen later zijn kribbel zette onder een eerste profcontract. De Franse club leent haar talentvolle 19-jarige aanvaller momenteel uit voor één seizoen aan Seraing, en dus is het maar de vraag of Mikautadze ook volgend jaar nog te bewonderen zal zijn in het Stade du Pairay. 



Zijn ongezien en uitzonderlijk gemiddelde van twee doelpunten per competitiewedstrijd is op z'n minst indrukwekkend te noemen. In 1A haalt trouwens geen enkele centrumspits, of spelers op een andere positie, dergelijke cijfers wat ook wel logisch is gezien het niveauverschil tussen 1A en 1B. Maar Mikautadze oogt ook erg efficiënt waarbij de Franse Georgiër 35 procent van zijn opgelegde kansen ook effectief tegen de touwen jaagt. In 1A is Paul Onuachu bijvoorbeeld de meest efficiënte centrumspits met een omzetratio van 34 procent, wat zeker geen onaardig gemiddelde is.

STRAKS 1A? 

Naast zijn ongelofelijk torinstinct en doelgerichtheid heeft Georges Mikautadze nog veel meer kwaliteiten te bieden. De kleine centrumspits (hij meet 1 meter 76) kan gemakkelijk rond zijn as draaien, en is bovendien erg snel én explosief. Ook zijn technische kwaliteiten zijn van een meer dan adequaat niveau, waarbij hij met zowel de linker- als rechtervoet voldoende kan functioneren.



De (top)clubs uit 1A zullen Mikautadzes ontwikkeling ongetwijfeld in de gaten hebben, en het lijkt dan ook onwaarschijnlijk dat hij volgend seizoen – of misschien zelfs al tijdens de winterbreak – nog actief zal zijn bij RFC Seraing. Zal er weldra een topclub uit 1A toeslaan? Zowat elke Belgische topclub zou dergelijke goalgetter met open armen ontvangen, vraag maar eens aan Club Brugge of RSC Anderlecht. Of maakt Mikautadze straks zijn grote droom waar, en breekt hij definitief door in de Ligue 1?  

LEES OOK: ‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Is Mikautadze een spits voor 1A?

Meest recent

Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

8
8
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

31
31
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

79
79
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

180
180
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

163
163
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

130
130
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

173
173
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

200
200
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

361
361
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

246
246
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

75
75
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

261
261
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

136
136
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

183
183
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

518
518
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

64
64
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

200
200
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

552
552
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

180
180
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

247
247
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

312
312
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

537
537
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

266
266
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

587
587

Meer sportnieuws