Anderlecht blijft in zelfde bedje ziek en geeft alweer zege weg tegen OHL

598
Anderlecht blijft in zelfde bedje ziek en geeft alweer zege weg tegen OHL

Anderlecht heeft zich na de interlandbreak niet kunnen herpakken met een zege. Tegen OH Leuven leek het op weg naar een fortuinlijke overwinning, maar in de slotfase gaf het nog maar eens een voorsprong weg. Van 2-0 ging het nog naar 2-2, en OHL kwam zelfs dicht bij 2-3. Paars-Wit laat zo de kans liggen om de leiders in het vizier te houden.


Als promovendus bleek OHL niet geïntimideerd door het Lotto Park en de ploeg van Marc Brys had in de eerste helft zelfs de bovenhand. Draaischijf Mercier strooide weer met steekpasses, maar Van Crombrugge hield Anderlecht een paar keer recht. Dat brak OHL zuur op, want de goal viel aan de overkant. Na een goede combinatie kon Verschaeren een voorzet van Murillo afwerken. Nog voor rust maakte Tau er zelfs 2-0 van.

De voorbije weken bleek echter dat zelfs dan Anderlecht zijn schaapjes nog niet op het droge heeft en ook nu gaf het zijn voorsprong weer weg. Duplus kon al vroeg in de tweede helft milderen na slecht uitverdedigen van Tau en daarna nam de druk van OHL alleen maar toe. Murillo liet bij een zeldzame uitbraak van de thuisploeg de 3-1 liggen en enkele minuten later was het aan de overkant wel raak. Het schot van Maertens week af op het hoofd van Miazga en verdween zo buiten het bereik van Van Crombrugge.

De gelijkmaker was echter maar de voorbode van een tumultueuze slotfase. Twee minuten voor tijd legde scheidsrechter Van Driessche de bal op de stip nadat Tshimanga de bal tegen de arm kreeg, in een fase die wat deed denken aan de penalty in Luik zaterdag. Na tussenkomst van de VAR kwam Van Driessche echter nog terug op zijn beslissing. Hij vergat daarna wel een hoekschop te geven, tot grote onvrede van Paars-Wit. In blessuretijd werd het ook nog bijna 2-3, maar het schot van invaller Tamari stierf op de paal.

Scoreverloop:
1-0 (38') Verschaeren
2-0 (45') Tau
2-1 (53') Duplus
2-2 (84') Maertens

LEES OOK: OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

Had OHL een zege verdiend?

Meest recent

Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

3
3
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

16
16
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

58
58
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

34
34
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

41
41
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

37
37
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

94
94
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

199
199
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

82
82
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

28
28
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

260
260
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

111
111
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

47
47
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

34
34
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

75
75
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

178
178
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

52
52
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

126
126
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

72
72
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

110
110
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

65
65

Meer sportnieuws