Anderlecht blijft in zelfde bedje ziek en geeft alweer zege weg tegen OHL

598 stemmen
Anderlecht blijft in zelfde bedje ziek en geeft alweer zege weg tegen OHL

Anderlecht heeft zich na de interlandbreak niet kunnen herpakken met een zege. Tegen OH Leuven leek het op weg naar een fortuinlijke overwinning, maar in de slotfase gaf het nog maar eens een voorsprong weg. Van 2-0 ging het nog naar 2-2, en OHL kwam zelfs dicht bij 2-3. Paars-Wit laat zo de kans liggen om de leiders in het vizier te houden.


Als promovendus bleek OHL niet geïntimideerd door het Lotto Park en de ploeg van Marc Brys had in de eerste helft zelfs de bovenhand. Draaischijf Mercier strooide weer met steekpasses, maar Van Crombrugge hield Anderlecht een paar keer recht. Dat brak OHL zuur op, want de goal viel aan de overkant. Na een goede combinatie kon Verschaeren een voorzet van Murillo afwerken. Nog voor rust maakte Tau er zelfs 2-0 van.

De voorbije weken bleek echter dat zelfs dan Anderlecht zijn schaapjes nog niet op het droge heeft en ook nu gaf het zijn voorsprong weer weg. Duplus kon al vroeg in de tweede helft milderen na slecht uitverdedigen van Tau en daarna nam de druk van OHL alleen maar toe. Murillo liet bij een zeldzame uitbraak van de thuisploeg de 3-1 liggen en enkele minuten later was het aan de overkant wel raak. Het schot van Maertens week af op het hoofd van Miazga en verdween zo buiten het bereik van Van Crombrugge.

De gelijkmaker was echter maar de voorbode van een tumultueuze slotfase. Twee minuten voor tijd legde scheidsrechter Van Driessche de bal op de stip nadat Tshimanga de bal tegen de arm kreeg, in een fase die wat deed denken aan de penalty in Luik zaterdag. Na tussenkomst van de VAR kwam Van Driessche echter nog terug op zijn beslissing. Hij vergat daarna wel een hoekschop te geven, tot grote onvrede van Paars-Wit. In blessuretijd werd het ook nog bijna 2-3, maar het schot van invaller Tamari stierf op de paal.

Scoreverloop:
1-0 (38') Verschaeren
2-0 (45') Tau
2-1 (53') Duplus
2-2 (84') Maertens

LEES OOK: AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Had OHL een zege verdiend?

Meest recent

Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

0
0
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

9
9
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

45
45
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

14
14
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

58
58
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

83
83
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

58
58
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

335
335
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

316
316
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

350
350
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

220
220
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

355
355
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

622
622
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

466
466
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

40
40
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

266
266
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

778
778
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

331
331
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

418
418
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

274
274
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

233
233
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

281
281
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

675
675
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122

Meer sportnieuws