Panda's nemen op basis van sterke tweede helft de maat van hekkensluiter

door
Panda's nemen op basis van sterke tweede helft de maat van hekkensluiter

Op bezoek bij Moeskroen heeft Eupen een deugddoende en verdiende zege gepakt. Les Hurlus waren voor de pauze minstens de evenknie van de Panda's maar moesten na de pauze de wet van de sterkste ondergaan. Het lot van Da Cruz lijkt bezegeld bij Moeskroen.

Moeskroen ging thuis tegen Eupen op zoek naar zijn eerste seizoenszege. Les Hurlus stonden voorlopig op de weinig benijdenswaardige laatste plaats en hadden dringend nood aan een driepunter. De Panda's van hun kant voetbalden prima maar konden dat nog te weinig koppelen aan punten.
Moeskroen opent prima maar kan weer niet scoren
De thuisploeg begon prima en kreeg ook de eerste grote kans via een afgeweken schot van Badibanga, De Wolf bracht knap redding. Dat deed hij even later nog een tweede maal op de rebound van Hocko. Ook nieuwkomer Xadas liet zich een paar keer opmerken en toonde dat hij een prima versterking kan zijn voor dit Moeskroen. Eupen slaagde er te weinig in om het goede voetbal van de laatste weken op de mat te leggen en Koffi bleef grotendeels werkloos in de eerste helft. Halfweg stond het nog 0-0.

Een werkloze Koffi zag zijn team prima voor de dag komen.
Musona breekt de ban, Heris maakt het af
Vlak na de pauze brak Musona de ban voor de bezoekers door de bal voorbij Koffi te werken: 0-1 voor Eupen. De panda's hielden nadien eenvoudig stand en op dik tien minuten van het einde bezegelde Heris met een rake kopbal het lot van Moeskroen. Les Hurlus bleven in de slotfase moedig strijden maar doelman De Wolf pareerde alle schoten van de thuisploeg. Zo bleef het uiteindelijk bij een 0-2 zege voor Eupen, dat een paar plaatsen opschuift in het klassement. Moeskroen blijft troosteloos laatste.
Scoreverloop:
0-1 (47') Musona, 0-2 (79') Heris

Verdiende zege?

Meest recent

Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

21
21
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

95
95
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

158
158
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

72
72
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

92
92
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

27
27
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

55
55
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

100
100
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

50
50
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

198
198
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

80
80
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

190
190
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

128
128
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

81
81
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

65
65
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

116
116
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

83
83
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

345
345
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

401
401
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

376
376
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

27
27
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

115
115

Meer sportnieuws