Panda's nemen op basis van sterke tweede helft de maat van hekkensluiter

50 stemmen
Panda's nemen op basis van sterke tweede helft de maat van hekkensluiter

Op bezoek bij Moeskroen heeft Eupen een deugddoende en verdiende zege gepakt. Les Hurlus waren voor de pauze minstens de evenknie van de Panda's maar moesten na de pauze de wet van de sterkste ondergaan. Het lot van Da Cruz lijkt bezegeld bij Moeskroen.

Moeskroen ging thuis tegen Eupen op zoek naar zijn eerste seizoenszege. Les Hurlus stonden voorlopig op de weinig benijdenswaardige laatste plaats en hadden dringend nood aan een driepunter. De Panda's van hun kant voetbalden prima maar konden dat nog te weinig koppelen aan punten.
Moeskroen opent prima maar kan weer niet scoren
De thuisploeg begon prima en kreeg ook de eerste grote kans via een afgeweken schot van Badibanga, De Wolf bracht knap redding. Dat deed hij even later nog een tweede maal op de rebound van Hocko. Ook nieuwkomer Xadas liet zich een paar keer opmerken en toonde dat hij een prima versterking kan zijn voor dit Moeskroen. Eupen slaagde er te weinig in om het goede voetbal van de laatste weken op de mat te leggen en Koffi bleef grotendeels werkloos in de eerste helft. Halfweg stond het nog 0-0.

Een werkloze Koffi zag zijn team prima voor de dag komen.
Musona breekt de ban, Heris maakt het af
Vlak na de pauze brak Musona de ban voor de bezoekers door de bal voorbij Koffi te werken: 0-1 voor Eupen. De panda's hielden nadien eenvoudig stand en op dik tien minuten van het einde bezegelde Heris met een rake kopbal het lot van Moeskroen. Les Hurlus bleven in de slotfase moedig strijden maar doelman De Wolf pareerde alle schoten van de thuisploeg. Zo bleef het uiteindelijk bij een 0-2 zege voor Eupen, dat een paar plaatsen opschuift in het klassement. Moeskroen blijft troosteloos laatste.
Scoreverloop:
0-1 (47') Musona, 0-2 (79') Heris

Verdiende zege?

Meest recent

'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

14
14
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

67
67
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

443
443
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

269
269
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

315
315
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

33
33
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

205
205
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

29
29
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

540
540
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

484
484
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

122
122
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

352
352
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

85
85
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

410
410
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

376
376
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

148
148
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

697
697
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

291
291
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

325
325
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

304
304
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90

Meer sportnieuws