TRANSFERUURTJE: 'Lokonga mogelijk weg bij RSCA, Barça en Real willen Fernandes'

370 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Lokonga mogelijk weg bij RSCA, Barça en Real willen Fernandes'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht verkocht met Jérémy Doku een groot talent en er zouden wel nog eens kunnen volgen. Zo is Sambi Lokonga hoogstwaarschijnlijk aan zijn laatste seizoen bezig bij Anderlecht. Voorzitter Wouter Vandenhaute sluit een wintertransfer niet uit in La Dernière Heure, al zullen er met verschillende factoren, zoals de geboden transfersom, rekening moeten gehouden worden.

Ook Adrien Trebel lijkt steeds meer op weg naar de uitgang bij Anderlecht. De 29-jarige Fransman weegt met een brutojaarloon van 2,7 miljoen euro zwaar door op het budget van de club en is bovendien vaak niet beschikbaar, waardoor zijn loon niet evenredig is met zijn sportieve meerwaarde. In een ideaal scenario volgens Vandenhaute dwingt Trebel Europees voetbal af met Anderlecht en verlaat hij dan de club.

De Anderlecht-voorzitter liet in La Capitale ook zijn licht schijnen op de financiële situatie bij Paars-Wit. De club wil weer concurrerend zijn om jongeren te overtuigen om te blijven, maar wil op termijn ook oude spelers als Tielemans en Lukaku kunnen overtuigen om hun carrière af te sluiten in het Lotto Park.

De Brusselaars zullen in de komende zomer heel wat huurlingen terugzien. Een van hen is Yevgeni Makarenko, een speler waarop Kompany het niet begrepen had. De Oekraïner is momenteel een basisspeler bij KV Kortrijk en wil graag mee naar het EK met zijn land. RSCA hoopt dat hij zich daar in de kijker speelt om de geïnvesteerde 1,3 miljoen euro terug te verdienen.

KV Kortrijk nam op zijn beurt onlangs afscheid van Abdul Ajagun en Imoh Ezequiel. Het contract van beide spelers werd in onderling overleg stopgezet. Laatstgenoemde heeft ondertussen wel al een nieuwe club beet. De Nigeriaanse pocketspits tekende een contract bij Al-Jazira.

Standard
zou in de voorbije mercato een bod van 12 miljoen euro ontvangen hebben van West Ham voor Samuel Bastien. De Rouches verklaren aan La Dernière Heure echter bij monde van Alexandre Grosjean dat ze geen formele aanbiedingen ontvingen voor hun spelers. Het gerucht over Bastien bleek dus niet echt correct te zijn.

Beerschot kende een goede zomermercato en wist ook een sterkhouder langer aan boord te houden. Volgens Gazet van Antwerpen bood een Franse club 1,5 miljoen euro voor Mohamed Réda Halaimia. Dat werd echter geweigerd door de Mannekes.

Cercle Brugge stelde Carlos Avina aan als nieuwe technisch directeur. Op de website van de Vereniging sprak hij over toekomstige transfers. Hij zal in Mexico en heel Zuid-Amerika speuren naar talent, maar ook andere markten verkennen. De Bruggelingen willen snel klaar zijn met hun huiswerk in de volgende mercato, die al over 7 weken opent.

OH Leuven heeft zich deze zomer stevig geroerd op de transfermarkt en heeft een zeer ruime kern. Het haalde met Daniel Iversen en Rafael Romo twee doelmannen, waardoor Darren Keet helemaal uit beeld verdween. De Zuid-Afrikaan zou dan ook graag willen vertrekken naar een andere club.

Seraing haalde onlangs Danijel Milicevic in huis als nieuwe versterking en doet daar nu nog een transfervrije speler bij. Zo heeft de negentienjarige doelman Timothy Galjé een contract ondertekend bij de Luikse club. Dat maakte Seraing officieel bekend. Galjé was voordien drie seizoenen aan de slag bij Standard.

BUITENLAND

Bij Manchester United loopt het dit seizoen stroef. Ole Gunna Solskjaer zou steeds meer onder vuur liggen en Bruno Fernandes zou intern al zijn ongenoegen hebben geuit. FC Barcelona en Real Madrid volgen de hele situatie aandachtig en zouden de Portugees willen overnemen. De Spaanse grootmachten zullen wel met de nodige centen over de brug moeten komen, want in  januari 2020 betaalde United nog 55 miljoen euro aan Sporting Lissabon.

Ook Arsenal bereidt zich voor op de volgende mercato. Volgens Todofichajes zouden de Gunners geïnteresseerd zijn in Pau Torres, die ook al in verband werd gebracht met Manchester United. Beide Engelse clubs zijn op zoek naar versterking achterin en zouden in Torres de geschikte aanwinst zien. Villarreal, zijn huidige club, zou zo’n 40 miljoen euro willen vangen voor de Spanjaard.  

LEES OOK: Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

🚀

Zal Sambi Lokonga Anderlecht deze winter al verlaten?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

42
42
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

63
63
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

18
18
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

75
75
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

127
127
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

87
87
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

232
232
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

63
63
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

413
413
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

367
367
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

299
299
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

150
150
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

665
665
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

123
123
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

102
102
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

203
203
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

92
92
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

181
181
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

99
99
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

720
720
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

216
216

Meer sportnieuws