TRANSFERUURTJE: 'Lokonga mogelijk weg bij RSCA, Barça en Real willen Fernandes'

door
TRANSFERUURTJE: 'Lokonga mogelijk weg bij RSCA, Barça en Real willen Fernandes'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht verkocht met Jérémy Doku een groot talent en er zouden wel nog eens kunnen volgen. Zo is Sambi Lokonga hoogstwaarschijnlijk aan zijn laatste seizoen bezig bij Anderlecht. Voorzitter Wouter Vandenhaute sluit een wintertransfer niet uit in La Dernière Heure, al zullen er met verschillende factoren, zoals de geboden transfersom, rekening moeten gehouden worden.

Ook Adrien Trebel lijkt steeds meer op weg naar de uitgang bij Anderlecht. De 29-jarige Fransman weegt met een brutojaarloon van 2,7 miljoen euro zwaar door op het budget van de club en is bovendien vaak niet beschikbaar, waardoor zijn loon niet evenredig is met zijn sportieve meerwaarde. In een ideaal scenario volgens Vandenhaute dwingt Trebel Europees voetbal af met Anderlecht en verlaat hij dan de club.

De Anderlecht-voorzitter liet in La Capitale ook zijn licht schijnen op de financiële situatie bij Paars-Wit. De club wil weer concurrerend zijn om jongeren te overtuigen om te blijven, maar wil op termijn ook oude spelers als Tielemans en Lukaku kunnen overtuigen om hun carrière af te sluiten in het Lotto Park.

De Brusselaars zullen in de komende zomer heel wat huurlingen terugzien. Een van hen is Yevgeni Makarenko, een speler waarop Kompany het niet begrepen had. De Oekraïner is momenteel een basisspeler bij KV Kortrijk en wil graag mee naar het EK met zijn land. RSCA hoopt dat hij zich daar in de kijker speelt om de geïnvesteerde 1,3 miljoen euro terug te verdienen.

KV Kortrijk nam op zijn beurt onlangs afscheid van Abdul Ajagun en Imoh Ezequiel. Het contract van beide spelers werd in onderling overleg stopgezet. Laatstgenoemde heeft ondertussen wel al een nieuwe club beet. De Nigeriaanse pocketspits tekende een contract bij Al-Jazira.

Standard
zou in de voorbije mercato een bod van 12 miljoen euro ontvangen hebben van West Ham voor Samuel Bastien. De Rouches verklaren aan La Dernière Heure echter bij monde van Alexandre Grosjean dat ze geen formele aanbiedingen ontvingen voor hun spelers. Het gerucht over Bastien bleek dus niet echt correct te zijn.

Beerschot kende een goede zomermercato en wist ook een sterkhouder langer aan boord te houden. Volgens Gazet van Antwerpen bood een Franse club 1,5 miljoen euro voor Mohamed Réda Halaimia. Dat werd echter geweigerd door de Mannekes.

Cercle Brugge stelde Carlos Avina aan als nieuwe technisch directeur. Op de website van de Vereniging sprak hij over toekomstige transfers. Hij zal in Mexico en heel Zuid-Amerika speuren naar talent, maar ook andere markten verkennen. De Bruggelingen willen snel klaar zijn met hun huiswerk in de volgende mercato, die al over 7 weken opent.

OH Leuven heeft zich deze zomer stevig geroerd op de transfermarkt en heeft een zeer ruime kern. Het haalde met Daniel Iversen en Rafael Romo twee doelmannen, waardoor Darren Keet helemaal uit beeld verdween. De Zuid-Afrikaan zou dan ook graag willen vertrekken naar een andere club.

Seraing haalde onlangs Danijel Milicevic in huis als nieuwe versterking en doet daar nu nog een transfervrije speler bij. Zo heeft de negentienjarige doelman Timothy Galjé een contract ondertekend bij de Luikse club. Dat maakte Seraing officieel bekend. Galjé was voordien drie seizoenen aan de slag bij Standard.

BUITENLAND

Bij Manchester United loopt het dit seizoen stroef. Ole Gunna Solskjaer zou steeds meer onder vuur liggen en Bruno Fernandes zou intern al zijn ongenoegen hebben geuit. FC Barcelona en Real Madrid volgen de hele situatie aandachtig en zouden de Portugees willen overnemen. De Spaanse grootmachten zullen wel met de nodige centen over de brug moeten komen, want in  januari 2020 betaalde United nog 55 miljoen euro aan Sporting Lissabon.

Ook Arsenal bereidt zich voor op de volgende mercato. Volgens Todofichajes zouden de Gunners geïnteresseerd zijn in Pau Torres, die ook al in verband werd gebracht met Manchester United. Beide Engelse clubs zijn op zoek naar versterking achterin en zouden in Torres de geschikte aanwinst zien. Villarreal, zijn huidige club, zou zo’n 40 miljoen euro willen vangen voor de Spanjaard.  

LEES OOK: Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

Zal Sambi Lokonga Anderlecht deze winter al verlaten?

Meest recent

Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

15
15
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

28
28
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

67
67
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

109
109
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

21
21
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

220
220
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

54
54
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

364
364
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

70
70
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

308
308
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

488
488
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

271
271
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

195
195
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

160
160
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

128
128
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

492
492
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

465
465
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

102
102
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

162
162
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

415
415
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

255
255
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

421
421
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

236
236

Meer sportnieuws