TRANSFERUURTJE: 'Lokonga mogelijk weg bij RSCA, Barça en Real willen Fernandes'

door
TRANSFERUURTJE: 'Lokonga mogelijk weg bij RSCA, Barça en Real willen Fernandes'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht verkocht met Jérémy Doku een groot talent en er zouden wel nog eens kunnen volgen. Zo is Sambi Lokonga hoogstwaarschijnlijk aan zijn laatste seizoen bezig bij Anderlecht. Voorzitter Wouter Vandenhaute sluit een wintertransfer niet uit in La Dernière Heure, al zullen er met verschillende factoren, zoals de geboden transfersom, rekening moeten gehouden worden.

Ook Adrien Trebel lijkt steeds meer op weg naar de uitgang bij Anderlecht. De 29-jarige Fransman weegt met een brutojaarloon van 2,7 miljoen euro zwaar door op het budget van de club en is bovendien vaak niet beschikbaar, waardoor zijn loon niet evenredig is met zijn sportieve meerwaarde. In een ideaal scenario volgens Vandenhaute dwingt Trebel Europees voetbal af met Anderlecht en verlaat hij dan de club.

De Anderlecht-voorzitter liet in La Capitale ook zijn licht schijnen op de financiële situatie bij Paars-Wit. De club wil weer concurrerend zijn om jongeren te overtuigen om te blijven, maar wil op termijn ook oude spelers als Tielemans en Lukaku kunnen overtuigen om hun carrière af te sluiten in het Lotto Park.

De Brusselaars zullen in de komende zomer heel wat huurlingen terugzien. Een van hen is Yevgeni Makarenko, een speler waarop Kompany het niet begrepen had. De Oekraïner is momenteel een basisspeler bij KV Kortrijk en wil graag mee naar het EK met zijn land. RSCA hoopt dat hij zich daar in de kijker speelt om de geïnvesteerde 1,3 miljoen euro terug te verdienen.

KV Kortrijk nam op zijn beurt onlangs afscheid van Abdul Ajagun en Imoh Ezequiel. Het contract van beide spelers werd in onderling overleg stopgezet. Laatstgenoemde heeft ondertussen wel al een nieuwe club beet. De Nigeriaanse pocketspits tekende een contract bij Al-Jazira.

Standard
zou in de voorbije mercato een bod van 12 miljoen euro ontvangen hebben van West Ham voor Samuel Bastien. De Rouches verklaren aan La Dernière Heure echter bij monde van Alexandre Grosjean dat ze geen formele aanbiedingen ontvingen voor hun spelers. Het gerucht over Bastien bleek dus niet echt correct te zijn.

Beerschot kende een goede zomermercato en wist ook een sterkhouder langer aan boord te houden. Volgens Gazet van Antwerpen bood een Franse club 1,5 miljoen euro voor Mohamed Réda Halaimia. Dat werd echter geweigerd door de Mannekes.

Cercle Brugge stelde Carlos Avina aan als nieuwe technisch directeur. Op de website van de Vereniging sprak hij over toekomstige transfers. Hij zal in Mexico en heel Zuid-Amerika speuren naar talent, maar ook andere markten verkennen. De Bruggelingen willen snel klaar zijn met hun huiswerk in de volgende mercato, die al over 7 weken opent.

OH Leuven heeft zich deze zomer stevig geroerd op de transfermarkt en heeft een zeer ruime kern. Het haalde met Daniel Iversen en Rafael Romo twee doelmannen, waardoor Darren Keet helemaal uit beeld verdween. De Zuid-Afrikaan zou dan ook graag willen vertrekken naar een andere club.

Seraing haalde onlangs Danijel Milicevic in huis als nieuwe versterking en doet daar nu nog een transfervrije speler bij. Zo heeft de negentienjarige doelman Timothy Galjé een contract ondertekend bij de Luikse club. Dat maakte Seraing officieel bekend. Galjé was voordien drie seizoenen aan de slag bij Standard.

BUITENLAND

Bij Manchester United loopt het dit seizoen stroef. Ole Gunna Solskjaer zou steeds meer onder vuur liggen en Bruno Fernandes zou intern al zijn ongenoegen hebben geuit. FC Barcelona en Real Madrid volgen de hele situatie aandachtig en zouden de Portugees willen overnemen. De Spaanse grootmachten zullen wel met de nodige centen over de brug moeten komen, want in  januari 2020 betaalde United nog 55 miljoen euro aan Sporting Lissabon.

Ook Arsenal bereidt zich voor op de volgende mercato. Volgens Todofichajes zouden de Gunners geïnteresseerd zijn in Pau Torres, die ook al in verband werd gebracht met Manchester United. Beide Engelse clubs zijn op zoek naar versterking achterin en zouden in Torres de geschikte aanwinst zien. Villarreal, zijn huidige club, zou zo’n 40 miljoen euro willen vangen voor de Spanjaard.  

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

🚀

Zal Sambi Lokonga Anderlecht deze winter al verlaten?

Meest recent

Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

5
5
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

44
44
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

48
48
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

95
95
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

66
66
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

42
42
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

163
163
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

145
145
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

44
44
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

237
237
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

162
162
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

271
271
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

151
151
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

310
310
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

317
317
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

158
158
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

104
104
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

225
225
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

55
55
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

199
199
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

77
77
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

325
325
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

103
103
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

96
96
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

385
385

Meer sportnieuws