TRANSFERUURTJE: 'Lokonga mogelijk weg bij RSCA, Barça en Real willen Fernandes'

370 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Lokonga mogelijk weg bij RSCA, Barça en Real willen Fernandes'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht verkocht met Jérémy Doku een groot talent en er zouden wel nog eens kunnen volgen. Zo is Sambi Lokonga hoogstwaarschijnlijk aan zijn laatste seizoen bezig bij Anderlecht. Voorzitter Wouter Vandenhaute sluit een wintertransfer niet uit in La Dernière Heure, al zullen er met verschillende factoren, zoals de geboden transfersom, rekening moeten gehouden worden.

Ook Adrien Trebel lijkt steeds meer op weg naar de uitgang bij Anderlecht. De 29-jarige Fransman weegt met een brutojaarloon van 2,7 miljoen euro zwaar door op het budget van de club en is bovendien vaak niet beschikbaar, waardoor zijn loon niet evenredig is met zijn sportieve meerwaarde. In een ideaal scenario volgens Vandenhaute dwingt Trebel Europees voetbal af met Anderlecht en verlaat hij dan de club.

De Anderlecht-voorzitter liet in La Capitale ook zijn licht schijnen op de financiële situatie bij Paars-Wit. De club wil weer concurrerend zijn om jongeren te overtuigen om te blijven, maar wil op termijn ook oude spelers als Tielemans en Lukaku kunnen overtuigen om hun carrière af te sluiten in het Lotto Park.

De Brusselaars zullen in de komende zomer heel wat huurlingen terugzien. Een van hen is Yevgeni Makarenko, een speler waarop Kompany het niet begrepen had. De Oekraïner is momenteel een basisspeler bij KV Kortrijk en wil graag mee naar het EK met zijn land. RSCA hoopt dat hij zich daar in de kijker speelt om de geïnvesteerde 1,3 miljoen euro terug te verdienen.

KV Kortrijk nam op zijn beurt onlangs afscheid van Abdul Ajagun en Imoh Ezequiel. Het contract van beide spelers werd in onderling overleg stopgezet. Laatstgenoemde heeft ondertussen wel al een nieuwe club beet. De Nigeriaanse pocketspits tekende een contract bij Al-Jazira.

Standard
zou in de voorbije mercato een bod van 12 miljoen euro ontvangen hebben van West Ham voor Samuel Bastien. De Rouches verklaren aan La Dernière Heure echter bij monde van Alexandre Grosjean dat ze geen formele aanbiedingen ontvingen voor hun spelers. Het gerucht over Bastien bleek dus niet echt correct te zijn.

Beerschot kende een goede zomermercato en wist ook een sterkhouder langer aan boord te houden. Volgens Gazet van Antwerpen bood een Franse club 1,5 miljoen euro voor Mohamed Réda Halaimia. Dat werd echter geweigerd door de Mannekes.

Cercle Brugge stelde Carlos Avina aan als nieuwe technisch directeur. Op de website van de Vereniging sprak hij over toekomstige transfers. Hij zal in Mexico en heel Zuid-Amerika speuren naar talent, maar ook andere markten verkennen. De Bruggelingen willen snel klaar zijn met hun huiswerk in de volgende mercato, die al over 7 weken opent.

OH Leuven heeft zich deze zomer stevig geroerd op de transfermarkt en heeft een zeer ruime kern. Het haalde met Daniel Iversen en Rafael Romo twee doelmannen, waardoor Darren Keet helemaal uit beeld verdween. De Zuid-Afrikaan zou dan ook graag willen vertrekken naar een andere club.

Seraing haalde onlangs Danijel Milicevic in huis als nieuwe versterking en doet daar nu nog een transfervrije speler bij. Zo heeft de negentienjarige doelman Timothy Galjé een contract ondertekend bij de Luikse club. Dat maakte Seraing officieel bekend. Galjé was voordien drie seizoenen aan de slag bij Standard.

BUITENLAND

Bij Manchester United loopt het dit seizoen stroef. Ole Gunna Solskjaer zou steeds meer onder vuur liggen en Bruno Fernandes zou intern al zijn ongenoegen hebben geuit. FC Barcelona en Real Madrid volgen de hele situatie aandachtig en zouden de Portugees willen overnemen. De Spaanse grootmachten zullen wel met de nodige centen over de brug moeten komen, want in  januari 2020 betaalde United nog 55 miljoen euro aan Sporting Lissabon.

Ook Arsenal bereidt zich voor op de volgende mercato. Volgens Todofichajes zouden de Gunners geïnteresseerd zijn in Pau Torres, die ook al in verband werd gebracht met Manchester United. Beide Engelse clubs zijn op zoek naar versterking achterin en zouden in Torres de geschikte aanwinst zien. Villarreal, zijn huidige club, zou zo’n 40 miljoen euro willen vangen voor de Spanjaard.  

LEES OOK: Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

🚀

Zal Sambi Lokonga Anderlecht deze winter al verlaten?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

91
91
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

95
95
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

108
108
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

578
578
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

297
297
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

142
142
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

139
139
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

76
76
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

196
196
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

182
182
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

520
520
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

614
614
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

310
310
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

570
570
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

465
465
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

650
650
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

291
291
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

94
94
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

277
277
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

322
322
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

179
179
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

266
266
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

704
704

Meer sportnieuws