TRANSFERUURTJE: 'Lokonga mogelijk weg bij RSCA, Barça en Real willen Fernandes'

370 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Lokonga mogelijk weg bij RSCA, Barça en Real willen Fernandes'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht verkocht met Jérémy Doku een groot talent en er zouden wel nog eens kunnen volgen. Zo is Sambi Lokonga hoogstwaarschijnlijk aan zijn laatste seizoen bezig bij Anderlecht. Voorzitter Wouter Vandenhaute sluit een wintertransfer niet uit in La Dernière Heure, al zullen er met verschillende factoren, zoals de geboden transfersom, rekening moeten gehouden worden.

Ook Adrien Trebel lijkt steeds meer op weg naar de uitgang bij Anderlecht. De 29-jarige Fransman weegt met een brutojaarloon van 2,7 miljoen euro zwaar door op het budget van de club en is bovendien vaak niet beschikbaar, waardoor zijn loon niet evenredig is met zijn sportieve meerwaarde. In een ideaal scenario volgens Vandenhaute dwingt Trebel Europees voetbal af met Anderlecht en verlaat hij dan de club.

De Anderlecht-voorzitter liet in La Capitale ook zijn licht schijnen op de financiële situatie bij Paars-Wit. De club wil weer concurrerend zijn om jongeren te overtuigen om te blijven, maar wil op termijn ook oude spelers als Tielemans en Lukaku kunnen overtuigen om hun carrière af te sluiten in het Lotto Park.

De Brusselaars zullen in de komende zomer heel wat huurlingen terugzien. Een van hen is Yevgeni Makarenko, een speler waarop Kompany het niet begrepen had. De Oekraïner is momenteel een basisspeler bij KV Kortrijk en wil graag mee naar het EK met zijn land. RSCA hoopt dat hij zich daar in de kijker speelt om de geïnvesteerde 1,3 miljoen euro terug te verdienen.

KV Kortrijk nam op zijn beurt onlangs afscheid van Abdul Ajagun en Imoh Ezequiel. Het contract van beide spelers werd in onderling overleg stopgezet. Laatstgenoemde heeft ondertussen wel al een nieuwe club beet. De Nigeriaanse pocketspits tekende een contract bij Al-Jazira.

Standard
zou in de voorbije mercato een bod van 12 miljoen euro ontvangen hebben van West Ham voor Samuel Bastien. De Rouches verklaren aan La Dernière Heure echter bij monde van Alexandre Grosjean dat ze geen formele aanbiedingen ontvingen voor hun spelers. Het gerucht over Bastien bleek dus niet echt correct te zijn.

Beerschot kende een goede zomermercato en wist ook een sterkhouder langer aan boord te houden. Volgens Gazet van Antwerpen bood een Franse club 1,5 miljoen euro voor Mohamed Réda Halaimia. Dat werd echter geweigerd door de Mannekes.

Cercle Brugge stelde Carlos Avina aan als nieuwe technisch directeur. Op de website van de Vereniging sprak hij over toekomstige transfers. Hij zal in Mexico en heel Zuid-Amerika speuren naar talent, maar ook andere markten verkennen. De Bruggelingen willen snel klaar zijn met hun huiswerk in de volgende mercato, die al over 7 weken opent.

OH Leuven heeft zich deze zomer stevig geroerd op de transfermarkt en heeft een zeer ruime kern. Het haalde met Daniel Iversen en Rafael Romo twee doelmannen, waardoor Darren Keet helemaal uit beeld verdween. De Zuid-Afrikaan zou dan ook graag willen vertrekken naar een andere club.

Seraing haalde onlangs Danijel Milicevic in huis als nieuwe versterking en doet daar nu nog een transfervrije speler bij. Zo heeft de negentienjarige doelman Timothy Galjé een contract ondertekend bij de Luikse club. Dat maakte Seraing officieel bekend. Galjé was voordien drie seizoenen aan de slag bij Standard.

BUITENLAND

Bij Manchester United loopt het dit seizoen stroef. Ole Gunna Solskjaer zou steeds meer onder vuur liggen en Bruno Fernandes zou intern al zijn ongenoegen hebben geuit. FC Barcelona en Real Madrid volgen de hele situatie aandachtig en zouden de Portugees willen overnemen. De Spaanse grootmachten zullen wel met de nodige centen over de brug moeten komen, want in  januari 2020 betaalde United nog 55 miljoen euro aan Sporting Lissabon.

Ook Arsenal bereidt zich voor op de volgende mercato. Volgens Todofichajes zouden de Gunners geïnteresseerd zijn in Pau Torres, die ook al in verband werd gebracht met Manchester United. Beide Engelse clubs zijn op zoek naar versterking achterin en zouden in Torres de geschikte aanwinst zien. Villarreal, zijn huidige club, zou zo’n 40 miljoen euro willen vangen voor de Spanjaard.  

LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

🚀

Zal Sambi Lokonga Anderlecht deze winter al verlaten?

Meest recent

'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

22
22
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

35
35
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

177
177
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

60
60
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

64
64
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

414
414
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

47
47
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

216
216
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

72
72
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

33
33
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

300
300
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

26
26
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

115
115
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

407
407
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

377
377
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

181
181
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

132
132
‘Standard troeft Anderlecht en Union af met toptransfer’

Standard Luik hoopt weer snel aan de top van het Belgische voetbal te staan. Marc Wilmots wil deze ...

297
297
'Club Brugge schrikt: opvallende constructie voor Ordonez'

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer. Clubs zoals Liverpool, ...

528
528
Voetbalbond USA na Balogun-affaire: “Trump doet wat hij wil”

De situatie rond Folarin Balogun blijft voortduren. De aanvaller was aanvankelijk geschorst voor de ...

273
273
‘Tzolis neemt geen risico’s en hakt knoop door bij Club’

Christos Tzolis is op weg naar Arsenal. De interesse van de Engelse grootmacht was al een tijdje ...

334
334
'Straf: Club troefde deze 2 Europese topclubs af voor Sommer'

Bij Club Brugge begint het elftal voor komend seizoen stilaan vorm te krijgen. Eén van de ...

296
296
STVV heeft eindelijk tweede nieuwkomer beet

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, waarin het de derde plaats pakte en zo een ticket voor de ...

100
100
Grote verrassing: Barça plukt talent weg bij Charleroi

FC Barcelona veroverde afgelopen seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar staat ...

83
83

Meer sportnieuws