Beerschot droomt van Gouden Schoen Holzhauser

568
Beerschot droomt van Gouden Schoen Holzhauser

Raphaël Holzhauser weet maar van geen ophouden. De sterkhouder van Beerschot VA blijft dit seizoen de doelpunten en assists aan elkaar rijgen, en hier en daar wordt de Oostenrijker zelfs getipt als een mogelijke Gouden Schoen-winnaar. 

MVP VAN DE JPL 

Beerschot VA blijft maar verrassen in de Jupiler Pro League. De troepen van coach Hernan Losada wisten in het huidige voetbalseizoen onder meer Club Brugge en KRC Genk te verslaan, en dit weekend ging ook Sint-Truiden met 6-3 tenniscijfers onderuit. Tegen de Kanaries wierp draaischijf Raphaël 'Rapha' Holzhauser zich wederom op tot de gevierde man. Holzhauser, die vorige week onder bondscoach Franco Foda zijn eerste A-cap pakte bij de Oostenrijkse nationale ploeg, is dé man van het seizoensbegin, en de Mozart van 't Kiel blijft die hoogstaande lijn maar aanhouden.



Holzhauser was met twee doelpunten en één assist grotendeels verantwoordelijk voor de recente doelpuntenkermis in Antwerpen, weliswaar tegen een énorm zwak Sint-Truiden. De Oostenrijkse regisseur dikte daarmee zijn seizoenstotalen aan tot zeven doelpunten, waarmee Holzhauser co-topschutter is met KRC Genk-spits Paul Onuachu, en tevens vijf assists. Zijn twaalf cruciale acties in het huidige seizoen (doelpunten + assists) maken van Holzhauser namelijk de meest beslissende voetballer van de huidige editie van de Jupiler Pro League. En met zo'n cijfers, importantie en bloedvorm, wordt vaak ook de Gouden Schoen nadrukkelijk naar voren geschoven.

GOUDEN RAPHA 

Het Laatste Nieuws gaf in die context alvast een eerste aanzet. Na de glansprestatie van Rapha Holzhauser tegen Sint-Truiden liet de krant namelijk noteren dat “Rapha, Gouden Schoen” van de Kielse tribunes rolde. Ook Gazet van Antwerpen is een voorstander van de Gouden Schoen-kandidatuur van de stijlrijke Holzhauser. Volgens GvA mogen de Mannekes wel degelijk dromen van een eerste Beerschot-Gouden Schoen sinds Rik Coppens in 1954. Het lijkt anderzijds ook logisch dat de Oostenrijkse draaischijf op dit moment enorm veel stemmen zou verzamelen bij deze gerenommeerde verkiezing.



Holzhauser prijkt momenteel aan de top van zowat elk doorslaggevend lijstje, waarbij hij momenteel de titel van Belgisch topschutter deelt met Paul Onuachu. Bij de assist-ranking telt de Oostenrijker één beslissende pass minder dan de huidige assists-leider Xavier Mercier van OH Leuven. Bij de samentelling van de assists en doelpunten, geniet Holzhauser echter een ruime voorsprong op zijn achtervolgers.

Bovendien is Holzhauser erg efficiënt voor het doel, iets wat zaterdag nog bleek tegen Sint-Truiden. De draaischijf kon tegen de Kanaries twee pogingen afvuren op het doel van de Limburgers, waarbij beide kansen meteen goed waren voor een doelpunt. Anderzijds mikte Holzhauser weliswaar nog twee pogingen naast het kader, maar zette hij uiteindelijk toch 50% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Op basis van het ganse seizoen bevindt die ratio van Holzhauser zich op een hoge 35%. Waarmee hij opmerkelijk beter doet dan de huidige 26% van Hans Vanaken ... de tweevoudige Gouden Schoen-winnaar.

BESLISSENDE ACTIES JUPILER PRO LEAGUE 
(doelpunten + assists)
  1. Holzhauser (Beerschot) 12
  2. Mercier (OH Leuven) 9
  3. Vanaken (Club Brugge) 8
  4. Onuachu (KRC Genk) 7
  5. Mboyo (KV Kortrijk), Heymans (Waasland-Beveren), Noubissi (Beerschot) 6 en Tissoudali (Beerschot) 6

LEES OOK: ‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

🚀

Is Holzhauser een grote kanshebber om de Gouden Schoen te winnen?

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

3
3
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

48
48
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

142
142
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

67
67
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

167
167
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

414
414
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

64
64
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

250
250
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

475
475
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

164
164
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

426
426
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

114
114
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

376
376
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

336
336
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

86
86
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

397
397
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

377
377
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

517
517
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

94
94
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

283
283
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

347
347
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

233
233
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

166
166
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

223
223
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

214
214

Meer sportnieuws