Beerschot droomt van Gouden Schoen Holzhauser

568 stemmen
Beerschot droomt van Gouden Schoen Holzhauser

Raphaël Holzhauser weet maar van geen ophouden. De sterkhouder van Beerschot VA blijft dit seizoen de doelpunten en assists aan elkaar rijgen, en hier en daar wordt de Oostenrijker zelfs getipt als een mogelijke Gouden Schoen-winnaar. 

MVP VAN DE JPL 

Beerschot VA blijft maar verrassen in de Jupiler Pro League. De troepen van coach Hernan Losada wisten in het huidige voetbalseizoen onder meer Club Brugge en KRC Genk te verslaan, en dit weekend ging ook Sint-Truiden met 6-3 tenniscijfers onderuit. Tegen de Kanaries wierp draaischijf Raphaël 'Rapha' Holzhauser zich wederom op tot de gevierde man. Holzhauser, die vorige week onder bondscoach Franco Foda zijn eerste A-cap pakte bij de Oostenrijkse nationale ploeg, is dé man van het seizoensbegin, en de Mozart van 't Kiel blijft die hoogstaande lijn maar aanhouden.



Holzhauser was met twee doelpunten en één assist grotendeels verantwoordelijk voor de recente doelpuntenkermis in Antwerpen, weliswaar tegen een énorm zwak Sint-Truiden. De Oostenrijkse regisseur dikte daarmee zijn seizoenstotalen aan tot zeven doelpunten, waarmee Holzhauser co-topschutter is met KRC Genk-spits Paul Onuachu, en tevens vijf assists. Zijn twaalf cruciale acties in het huidige seizoen (doelpunten + assists) maken van Holzhauser namelijk de meest beslissende voetballer van de huidige editie van de Jupiler Pro League. En met zo'n cijfers, importantie en bloedvorm, wordt vaak ook de Gouden Schoen nadrukkelijk naar voren geschoven.

GOUDEN RAPHA 

Het Laatste Nieuws gaf in die context alvast een eerste aanzet. Na de glansprestatie van Rapha Holzhauser tegen Sint-Truiden liet de krant namelijk noteren dat “Rapha, Gouden Schoen” van de Kielse tribunes rolde. Ook Gazet van Antwerpen is een voorstander van de Gouden Schoen-kandidatuur van de stijlrijke Holzhauser. Volgens GvA mogen de Mannekes wel degelijk dromen van een eerste Beerschot-Gouden Schoen sinds Rik Coppens in 1954. Het lijkt anderzijds ook logisch dat de Oostenrijkse draaischijf op dit moment enorm veel stemmen zou verzamelen bij deze gerenommeerde verkiezing.



Holzhauser prijkt momenteel aan de top van zowat elk doorslaggevend lijstje, waarbij hij momenteel de titel van Belgisch topschutter deelt met Paul Onuachu. Bij de assist-ranking telt de Oostenrijker één beslissende pass minder dan de huidige assists-leider Xavier Mercier van OH Leuven. Bij de samentelling van de assists en doelpunten, geniet Holzhauser echter een ruime voorsprong op zijn achtervolgers.

Bovendien is Holzhauser erg efficiënt voor het doel, iets wat zaterdag nog bleek tegen Sint-Truiden. De draaischijf kon tegen de Kanaries twee pogingen afvuren op het doel van de Limburgers, waarbij beide kansen meteen goed waren voor een doelpunt. Anderzijds mikte Holzhauser weliswaar nog twee pogingen naast het kader, maar zette hij uiteindelijk toch 50% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Op basis van het ganse seizoen bevindt die ratio van Holzhauser zich op een hoge 35%. Waarmee hij opmerkelijk beter doet dan de huidige 26% van Hans Vanaken ... de tweevoudige Gouden Schoen-winnaar.

BESLISSENDE ACTIES JUPILER PRO LEAGUE 
(doelpunten + assists)
  1. Holzhauser (Beerschot) 12
  2. Mercier (OH Leuven) 9
  3. Vanaken (Club Brugge) 8
  4. Onuachu (KRC Genk) 7
  5. Mboyo (KV Kortrijk), Heymans (Waasland-Beveren), Noubissi (Beerschot) 6 en Tissoudali (Beerschot) 6

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
253

Is Holzhauser een grote kanshebber om de Gouden Schoen te winnen?

Meest recent

Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

11
11
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

10
10
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

202
202
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

88
88
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

61
61
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

120
120
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

50
50
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

735
735
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

153
153
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

97
97
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

60
60
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

31
31
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

253
253
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

87
87
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

62
62
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

211
211
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

315
315
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

96
96
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

183
183
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

41
41
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

268
268
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

75
75
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

44
44
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

630
630
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

640
640

Meer sportnieuws