Beerschot droomt van Gouden Schoen Holzhauser

door
Beerschot droomt van Gouden Schoen Holzhauser

Raphaël Holzhauser weet maar van geen ophouden. De sterkhouder van Beerschot VA blijft dit seizoen de doelpunten en assists aan elkaar rijgen, en hier en daar wordt de Oostenrijker zelfs getipt als een mogelijke Gouden Schoen-winnaar. 

MVP VAN DE JPL 

Beerschot VA blijft maar verrassen in de Jupiler Pro League. De troepen van coach Hernan Losada wisten in het huidige voetbalseizoen onder meer Club Brugge en KRC Genk te verslaan, en dit weekend ging ook Sint-Truiden met 6-3 tenniscijfers onderuit. Tegen de Kanaries wierp draaischijf Raphaël 'Rapha' Holzhauser zich wederom op tot de gevierde man. Holzhauser, die vorige week onder bondscoach Franco Foda zijn eerste A-cap pakte bij de Oostenrijkse nationale ploeg, is dé man van het seizoensbegin, en de Mozart van 't Kiel blijft die hoogstaande lijn maar aanhouden.



Holzhauser was met twee doelpunten en één assist grotendeels verantwoordelijk voor de recente doelpuntenkermis in Antwerpen, weliswaar tegen een énorm zwak Sint-Truiden. De Oostenrijkse regisseur dikte daarmee zijn seizoenstotalen aan tot zeven doelpunten, waarmee Holzhauser co-topschutter is met KRC Genk-spits Paul Onuachu, en tevens vijf assists. Zijn twaalf cruciale acties in het huidige seizoen (doelpunten + assists) maken van Holzhauser namelijk de meest beslissende voetballer van de huidige editie van de Jupiler Pro League. En met zo'n cijfers, importantie en bloedvorm, wordt vaak ook de Gouden Schoen nadrukkelijk naar voren geschoven.

GOUDEN RAPHA 

Het Laatste Nieuws gaf in die context alvast een eerste aanzet. Na de glansprestatie van Rapha Holzhauser tegen Sint-Truiden liet de krant namelijk noteren dat “Rapha, Gouden Schoen” van de Kielse tribunes rolde. Ook Gazet van Antwerpen is een voorstander van de Gouden Schoen-kandidatuur van de stijlrijke Holzhauser. Volgens GvA mogen de Mannekes wel degelijk dromen van een eerste Beerschot-Gouden Schoen sinds Rik Coppens in 1954. Het lijkt anderzijds ook logisch dat de Oostenrijkse draaischijf op dit moment enorm veel stemmen zou verzamelen bij deze gerenommeerde verkiezing.



Holzhauser prijkt momenteel aan de top van zowat elk doorslaggevend lijstje, waarbij hij momenteel de titel van Belgisch topschutter deelt met Paul Onuachu. Bij de assist-ranking telt de Oostenrijker één beslissende pass minder dan de huidige assists-leider Xavier Mercier van OH Leuven. Bij de samentelling van de assists en doelpunten, geniet Holzhauser echter een ruime voorsprong op zijn achtervolgers.

Bovendien is Holzhauser erg efficiënt voor het doel, iets wat zaterdag nog bleek tegen Sint-Truiden. De draaischijf kon tegen de Kanaries twee pogingen afvuren op het doel van de Limburgers, waarbij beide kansen meteen goed waren voor een doelpunt. Anderzijds mikte Holzhauser weliswaar nog twee pogingen naast het kader, maar zette hij uiteindelijk toch 50% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Op basis van het ganse seizoen bevindt die ratio van Holzhauser zich op een hoge 35%. Waarmee hij opmerkelijk beter doet dan de huidige 26% van Hans Vanaken ... de tweevoudige Gouden Schoen-winnaar.

BESLISSENDE ACTIES JUPILER PRO LEAGUE 
(doelpunten + assists)
  1. Holzhauser (Beerschot) 12
  2. Mercier (OH Leuven) 9
  3. Vanaken (Club Brugge) 8
  4. Onuachu (KRC Genk) 7
  5. Mboyo (KV Kortrijk), Heymans (Waasland-Beveren), Noubissi (Beerschot) 6 en Tissoudali (Beerschot) 6

LEES OOK: Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Is Holzhauser een grote kanshebber om de Gouden Schoen te winnen?

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

25
25
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

46
46
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

22
22
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

45
45
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

229
229
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

266
266
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

170
170
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

211
211
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

248
248
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

478
478
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

95
95
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

158
158
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

207
207
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

111
111
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

59
59
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

154
154
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

79
79
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

225
225
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

59
59
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

148
148
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

613
613

Meer sportnieuws