Beerschot droomt van Gouden Schoen Holzhauser

door
Beerschot droomt van Gouden Schoen Holzhauser

Raphaël Holzhauser weet maar van geen ophouden. De sterkhouder van Beerschot VA blijft dit seizoen de doelpunten en assists aan elkaar rijgen, en hier en daar wordt de Oostenrijker zelfs getipt als een mogelijke Gouden Schoen-winnaar. 

MVP VAN DE JPL 

Beerschot VA blijft maar verrassen in de Jupiler Pro League. De troepen van coach Hernan Losada wisten in het huidige voetbalseizoen onder meer Club Brugge en KRC Genk te verslaan, en dit weekend ging ook Sint-Truiden met 6-3 tenniscijfers onderuit. Tegen de Kanaries wierp draaischijf Raphaël 'Rapha' Holzhauser zich wederom op tot de gevierde man. Holzhauser, die vorige week onder bondscoach Franco Foda zijn eerste A-cap pakte bij de Oostenrijkse nationale ploeg, is dé man van het seizoensbegin, en de Mozart van 't Kiel blijft die hoogstaande lijn maar aanhouden.



Holzhauser was met twee doelpunten en één assist grotendeels verantwoordelijk voor de recente doelpuntenkermis in Antwerpen, weliswaar tegen een énorm zwak Sint-Truiden. De Oostenrijkse regisseur dikte daarmee zijn seizoenstotalen aan tot zeven doelpunten, waarmee Holzhauser co-topschutter is met KRC Genk-spits Paul Onuachu, en tevens vijf assists. Zijn twaalf cruciale acties in het huidige seizoen (doelpunten + assists) maken van Holzhauser namelijk de meest beslissende voetballer van de huidige editie van de Jupiler Pro League. En met zo'n cijfers, importantie en bloedvorm, wordt vaak ook de Gouden Schoen nadrukkelijk naar voren geschoven.

GOUDEN RAPHA 

Het Laatste Nieuws gaf in die context alvast een eerste aanzet. Na de glansprestatie van Rapha Holzhauser tegen Sint-Truiden liet de krant namelijk noteren dat “Rapha, Gouden Schoen” van de Kielse tribunes rolde. Ook Gazet van Antwerpen is een voorstander van de Gouden Schoen-kandidatuur van de stijlrijke Holzhauser. Volgens GvA mogen de Mannekes wel degelijk dromen van een eerste Beerschot-Gouden Schoen sinds Rik Coppens in 1954. Het lijkt anderzijds ook logisch dat de Oostenrijkse draaischijf op dit moment enorm veel stemmen zou verzamelen bij deze gerenommeerde verkiezing.



Holzhauser prijkt momenteel aan de top van zowat elk doorslaggevend lijstje, waarbij hij momenteel de titel van Belgisch topschutter deelt met Paul Onuachu. Bij de assist-ranking telt de Oostenrijker één beslissende pass minder dan de huidige assists-leider Xavier Mercier van OH Leuven. Bij de samentelling van de assists en doelpunten, geniet Holzhauser echter een ruime voorsprong op zijn achtervolgers.

Bovendien is Holzhauser erg efficiënt voor het doel, iets wat zaterdag nog bleek tegen Sint-Truiden. De draaischijf kon tegen de Kanaries twee pogingen afvuren op het doel van de Limburgers, waarbij beide kansen meteen goed waren voor een doelpunt. Anderzijds mikte Holzhauser weliswaar nog twee pogingen naast het kader, maar zette hij uiteindelijk toch 50% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Op basis van het ganse seizoen bevindt die ratio van Holzhauser zich op een hoge 35%. Waarmee hij opmerkelijk beter doet dan de huidige 26% van Hans Vanaken ... de tweevoudige Gouden Schoen-winnaar.

BESLISSENDE ACTIES JUPILER PRO LEAGUE 
(doelpunten + assists)
  1. Holzhauser (Beerschot) 12
  2. Mercier (OH Leuven) 9
  3. Vanaken (Club Brugge) 8
  4. Onuachu (KRC Genk) 7
  5. Mboyo (KV Kortrijk), Heymans (Waasland-Beveren), Noubissi (Beerschot) 6 en Tissoudali (Beerschot) 6

LEES OOK: 'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

Is Holzhauser een grote kanshebber om de Gouden Schoen te winnen?

Meest recent

Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

29
29
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

139
139
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

12
12
Coosemans optimistisch na nederlaag: "Alles is speelbaar"

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

29
29
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

63
63
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

94
94
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

284
284
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

175
175
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

279
279
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

75
75
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

335
335
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

127
127
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

161
161
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

877
877
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

178
178
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

53
53
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

315
315
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1108
1108
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

221
221
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

189
189
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

131
131
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

45
45
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

800
800
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

568
568
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

76
76

Meer sportnieuws