Beerschot droomt van Gouden Schoen Holzhauser

door
Beerschot droomt van Gouden Schoen Holzhauser

Raphaël Holzhauser weet maar van geen ophouden. De sterkhouder van Beerschot VA blijft dit seizoen de doelpunten en assists aan elkaar rijgen, en hier en daar wordt de Oostenrijker zelfs getipt als een mogelijke Gouden Schoen-winnaar. 

MVP VAN DE JPL 

Beerschot VA blijft maar verrassen in de Jupiler Pro League. De troepen van coach Hernan Losada wisten in het huidige voetbalseizoen onder meer Club Brugge en KRC Genk te verslaan, en dit weekend ging ook Sint-Truiden met 6-3 tenniscijfers onderuit. Tegen de Kanaries wierp draaischijf Raphaël 'Rapha' Holzhauser zich wederom op tot de gevierde man. Holzhauser, die vorige week onder bondscoach Franco Foda zijn eerste A-cap pakte bij de Oostenrijkse nationale ploeg, is dé man van het seizoensbegin, en de Mozart van 't Kiel blijft die hoogstaande lijn maar aanhouden.



Holzhauser was met twee doelpunten en één assist grotendeels verantwoordelijk voor de recente doelpuntenkermis in Antwerpen, weliswaar tegen een énorm zwak Sint-Truiden. De Oostenrijkse regisseur dikte daarmee zijn seizoenstotalen aan tot zeven doelpunten, waarmee Holzhauser co-topschutter is met KRC Genk-spits Paul Onuachu, en tevens vijf assists. Zijn twaalf cruciale acties in het huidige seizoen (doelpunten + assists) maken van Holzhauser namelijk de meest beslissende voetballer van de huidige editie van de Jupiler Pro League. En met zo'n cijfers, importantie en bloedvorm, wordt vaak ook de Gouden Schoen nadrukkelijk naar voren geschoven.

GOUDEN RAPHA 

Het Laatste Nieuws gaf in die context alvast een eerste aanzet. Na de glansprestatie van Rapha Holzhauser tegen Sint-Truiden liet de krant namelijk noteren dat “Rapha, Gouden Schoen” van de Kielse tribunes rolde. Ook Gazet van Antwerpen is een voorstander van de Gouden Schoen-kandidatuur van de stijlrijke Holzhauser. Volgens GvA mogen de Mannekes wel degelijk dromen van een eerste Beerschot-Gouden Schoen sinds Rik Coppens in 1954. Het lijkt anderzijds ook logisch dat de Oostenrijkse draaischijf op dit moment enorm veel stemmen zou verzamelen bij deze gerenommeerde verkiezing.



Holzhauser prijkt momenteel aan de top van zowat elk doorslaggevend lijstje, waarbij hij momenteel de titel van Belgisch topschutter deelt met Paul Onuachu. Bij de assist-ranking telt de Oostenrijker één beslissende pass minder dan de huidige assists-leider Xavier Mercier van OH Leuven. Bij de samentelling van de assists en doelpunten, geniet Holzhauser echter een ruime voorsprong op zijn achtervolgers.

Bovendien is Holzhauser erg efficiënt voor het doel, iets wat zaterdag nog bleek tegen Sint-Truiden. De draaischijf kon tegen de Kanaries twee pogingen afvuren op het doel van de Limburgers, waarbij beide kansen meteen goed waren voor een doelpunt. Anderzijds mikte Holzhauser weliswaar nog twee pogingen naast het kader, maar zette hij uiteindelijk toch 50% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Op basis van het ganse seizoen bevindt die ratio van Holzhauser zich op een hoge 35%. Waarmee hij opmerkelijk beter doet dan de huidige 26% van Hans Vanaken ... de tweevoudige Gouden Schoen-winnaar.

BESLISSENDE ACTIES JUPILER PRO LEAGUE 
(doelpunten + assists)
  1. Holzhauser (Beerschot) 12
  2. Mercier (OH Leuven) 9
  3. Vanaken (Club Brugge) 8
  4. Onuachu (KRC Genk) 7
  5. Mboyo (KV Kortrijk), Heymans (Waasland-Beveren), Noubissi (Beerschot) 6 en Tissoudali (Beerschot) 6

LEES OOK: CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

Is Holzhauser een grote kanshebber om de Gouden Schoen te winnen?

Meest recent

'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

4
4
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

17
17
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

90
90
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

39
39
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

64
64
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

844
844
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

46
46
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

58
58
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

340
340
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

186
186
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

106
106
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

121
121
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

118
118
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

30
30
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

935
935
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

115
115
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

55
55
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

346
346
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

802
802
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

122
122
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

81
81
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

409
409
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

620
620
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

272
272
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

730
730

Meer sportnieuws