Standard pakt in absolute slotfase een punt na intense topper

417 stemmen
Standard pakt in absolute slotfase een punt na intense topper

Na een intense maar niet altijd hoogstaande topper hebben Standard en Club Brugge billijk de punten gedeeld. De landskampioen leek lange tijd op weg naar de zege maar moest in de slotfase toch nog een gelijkspel toestaan na een tweede strafschop voor de Luikse ploeg.

In de topper van de negende speeldag stonden Standard en Club Brugge tegenover mekaar op Sclessin. Beide ploegen werden slechts gescheiden door één puntje in het klassement. Clement koos voorin voor Diatta, Krmencik en Dennis. Bij de thuisploeg had Montanier een verrassing in huis, voorin speelde Balikwisha en ook Bastien, Carcela en Lestienne verschenen aan de aftrap.
Evenwichtige eerste helft, Diatta zorgt voor hoogtepunt
We zagen een evenwichtige openingsfase waarin beide ploegen elkaar nog wat aan het aftasten waren. Na tien minuten spelen kreeg Standard plots een dot van een kans na slecht inspelen van Mignolet, op de doellijn bracht Deli nog redding. Club reageerde iets voorbij het kwartier met een deviatie van Dennis die voorlangs ging. Mignolet werd in balbezit voortdurend opgejaagd door de aanvallers van de thuisploeg en ontsnapte halfweg de tweede helft nog een tweede keer toen Lestienne de bal afsnoepte maar niet op doel kon besluiten. In het slotkwartier kwam ook Blauw-Zwart nog eens tot een kans via Mata, vanuit een scherpe hoek jaagde hij de bal richting de tweede ring. Aan de overzijde moest Mignolet nog eens plat gaan op een gekruld schot van Lestienne. Uiteindelijk waren het toch de bezoekers die nog met een voorsprong de rust in mochten: na een fraaie aanval vond Mata centraal de vrijstaande Diatta en die trof hard raak: 0-1 voor Club. Standard had geen reactie meer in huis voor de pauze en moest met een achterstand richting de kleedkamer.


Op slag van rust brengt Diatta de bezoekers na een fraaie aanval op voorsprong.
Lestienne faalt vanaf elf meter, Gavory zorgt in absolute slot voor een punt
Bij de bezoekers kwam Lang na de rust in het veld voor Dennis. Standard kreeg vlak na de pauze meteen een prima kans via Lestienne, die vergat om de bal op een meter van het doel over de lijn te werken. Aan de overzijde stelde de gretig ingevallen Lang doelman Bodart op de proef met een knap schot. De Nederlander bleef de gevaarlijkste man na de rust, op het uur moest Bodart met een katachtige reflex uitpakken om de kopbal van de Brugse flankspeler uit doel te houden. Een levensbelangrijke redding van de Luikse doelman want een minuut later werd Vanheusden foutief gehaakt in de zestien meter en zo kregen de Rouches een unieke kans op de gelijkmaker. Mignolet pakte echter de elfmeter van Lestienne en ook de rebound ging hoog over. De ex-speler van Club leek even later zijn gram te halen door een assist van Oulare in doel te verlengen, het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. In de slotfase kreeg Standard nog een tweede strafschop na handspel van Rits. Deze keer faalde Gavory niet vanaf elf meter en hij bezorgde de thuisploeg uiteindelijk nog een verdiend punt.
Scoreverloop:
0-1 (40') Diatta, 1-1 (90+3') Gavory (p)
Bijzonderheid:
Lestienne (Standard) mist een strafschop(61')

LEES OOK: Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Waren de strafschoppen terecht?

Meest recent

Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

10
10
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

358
358
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

100
100
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

53
53
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

72
72
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

67
67
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

67
67
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

195
195
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

83
83
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

310
310
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

88
88
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

122
122
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

497
497
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

161
161
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

58
58
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

312
312
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

240
240
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

124
124
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

179
179
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

460
460
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

83
83
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

556
556
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

128
128

Meer sportnieuws