Standard pakt in absolute slotfase een punt na intense topper

door
Standard pakt in absolute slotfase een punt na intense topper

Na een intense maar niet altijd hoogstaande topper hebben Standard en Club Brugge billijk de punten gedeeld. De landskampioen leek lange tijd op weg naar de zege maar moest in de slotfase toch nog een gelijkspel toestaan na een tweede strafschop voor de Luikse ploeg.

In de topper van de negende speeldag stonden Standard en Club Brugge tegenover mekaar op Sclessin. Beide ploegen werden slechts gescheiden door één puntje in het klassement. Clement koos voorin voor Diatta, Krmencik en Dennis. Bij de thuisploeg had Montanier een verrassing in huis, voorin speelde Balikwisha en ook Bastien, Carcela en Lestienne verschenen aan de aftrap.
Evenwichtige eerste helft, Diatta zorgt voor hoogtepunt
We zagen een evenwichtige openingsfase waarin beide ploegen elkaar nog wat aan het aftasten waren. Na tien minuten spelen kreeg Standard plots een dot van een kans na slecht inspelen van Mignolet, op de doellijn bracht Deli nog redding. Club reageerde iets voorbij het kwartier met een deviatie van Dennis die voorlangs ging. Mignolet werd in balbezit voortdurend opgejaagd door de aanvallers van de thuisploeg en ontsnapte halfweg de tweede helft nog een tweede keer toen Lestienne de bal afsnoepte maar niet op doel kon besluiten. In het slotkwartier kwam ook Blauw-Zwart nog eens tot een kans via Mata, vanuit een scherpe hoek jaagde hij de bal richting de tweede ring. Aan de overzijde moest Mignolet nog eens plat gaan op een gekruld schot van Lestienne. Uiteindelijk waren het toch de bezoekers die nog met een voorsprong de rust in mochten: na een fraaie aanval vond Mata centraal de vrijstaande Diatta en die trof hard raak: 0-1 voor Club. Standard had geen reactie meer in huis voor de pauze en moest met een achterstand richting de kleedkamer.


Op slag van rust brengt Diatta de bezoekers na een fraaie aanval op voorsprong.
Lestienne faalt vanaf elf meter, Gavory zorgt in absolute slot voor een punt
Bij de bezoekers kwam Lang na de rust in het veld voor Dennis. Standard kreeg vlak na de pauze meteen een prima kans via Lestienne, die vergat om de bal op een meter van het doel over de lijn te werken. Aan de overzijde stelde de gretig ingevallen Lang doelman Bodart op de proef met een knap schot. De Nederlander bleef de gevaarlijkste man na de rust, op het uur moest Bodart met een katachtige reflex uitpakken om de kopbal van de Brugse flankspeler uit doel te houden. Een levensbelangrijke redding van de Luikse doelman want een minuut later werd Vanheusden foutief gehaakt in de zestien meter en zo kregen de Rouches een unieke kans op de gelijkmaker. Mignolet pakte echter de elfmeter van Lestienne en ook de rebound ging hoog over. De ex-speler van Club leek even later zijn gram te halen door een assist van Oulare in doel te verlengen, het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. In de slotfase kreeg Standard nog een tweede strafschop na handspel van Rits. Deze keer faalde Gavory niet vanaf elf meter en hij bezorgde de thuisploeg uiteindelijk nog een verdiend punt.
Scoreverloop:
0-1 (40') Diatta, 1-1 (90+3') Gavory (p)
Bijzonderheid:
Lestienne (Standard) mist een strafschop(61')

LEES OOK: Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Waren de strafschoppen terecht?

Meest recent

Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

7
7
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

10
10
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

39
39
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

125
125
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

99
99
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

65
65
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

176
176
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

62
62
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

71
71
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

66
66
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

120
120
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

133
133
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

167
167
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

356
356
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

221
221
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

109
109
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

266
266
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

93
93
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

97
97
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

366
366
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

171
171
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

290
290
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

696
696
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

118
118

Meer sportnieuws