Standard pakt in absolute slotfase een punt na intense topper

417
Standard pakt in absolute slotfase een punt na intense topper

Na een intense maar niet altijd hoogstaande topper hebben Standard en Club Brugge billijk de punten gedeeld. De landskampioen leek lange tijd op weg naar de zege maar moest in de slotfase toch nog een gelijkspel toestaan na een tweede strafschop voor de Luikse ploeg.

In de topper van de negende speeldag stonden Standard en Club Brugge tegenover mekaar op Sclessin. Beide ploegen werden slechts gescheiden door één puntje in het klassement. Clement koos voorin voor Diatta, Krmencik en Dennis. Bij de thuisploeg had Montanier een verrassing in huis, voorin speelde Balikwisha en ook Bastien, Carcela en Lestienne verschenen aan de aftrap.
Evenwichtige eerste helft, Diatta zorgt voor hoogtepunt
We zagen een evenwichtige openingsfase waarin beide ploegen elkaar nog wat aan het aftasten waren. Na tien minuten spelen kreeg Standard plots een dot van een kans na slecht inspelen van Mignolet, op de doellijn bracht Deli nog redding. Club reageerde iets voorbij het kwartier met een deviatie van Dennis die voorlangs ging. Mignolet werd in balbezit voortdurend opgejaagd door de aanvallers van de thuisploeg en ontsnapte halfweg de tweede helft nog een tweede keer toen Lestienne de bal afsnoepte maar niet op doel kon besluiten. In het slotkwartier kwam ook Blauw-Zwart nog eens tot een kans via Mata, vanuit een scherpe hoek jaagde hij de bal richting de tweede ring. Aan de overzijde moest Mignolet nog eens plat gaan op een gekruld schot van Lestienne. Uiteindelijk waren het toch de bezoekers die nog met een voorsprong de rust in mochten: na een fraaie aanval vond Mata centraal de vrijstaande Diatta en die trof hard raak: 0-1 voor Club. Standard had geen reactie meer in huis voor de pauze en moest met een achterstand richting de kleedkamer.


Op slag van rust brengt Diatta de bezoekers na een fraaie aanval op voorsprong.
Lestienne faalt vanaf elf meter, Gavory zorgt in absolute slot voor een punt
Bij de bezoekers kwam Lang na de rust in het veld voor Dennis. Standard kreeg vlak na de pauze meteen een prima kans via Lestienne, die vergat om de bal op een meter van het doel over de lijn te werken. Aan de overzijde stelde de gretig ingevallen Lang doelman Bodart op de proef met een knap schot. De Nederlander bleef de gevaarlijkste man na de rust, op het uur moest Bodart met een katachtige reflex uitpakken om de kopbal van de Brugse flankspeler uit doel te houden. Een levensbelangrijke redding van de Luikse doelman want een minuut later werd Vanheusden foutief gehaakt in de zestien meter en zo kregen de Rouches een unieke kans op de gelijkmaker. Mignolet pakte echter de elfmeter van Lestienne en ook de rebound ging hoog over. De ex-speler van Club leek even later zijn gram te halen door een assist van Oulare in doel te verlengen, het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. In de slotfase kreeg Standard nog een tweede strafschop na handspel van Rits. Deze keer faalde Gavory niet vanaf elf meter en hij bezorgde de thuisploeg uiteindelijk nog een verdiend punt.
Scoreverloop:
0-1 (40') Diatta, 1-1 (90+3') Gavory (p)
Bijzonderheid:
Lestienne (Standard) mist een strafschop(61')

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

Waren de strafschoppen terecht?

Meest recent

Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

18
18
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

58
58
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

89
89
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

44
44
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

30
30
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

131
131
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

67
67
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

131
131
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

166
166
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

42
42
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

65
65
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

311
311
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

227
227
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

176
176
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

897
897
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

353
353
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

138
138
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

196
196
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

90
90
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

226
226
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

276
276
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

617
617
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

279
279
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

263
263

Meer sportnieuws