Standard pakt in absolute slotfase een punt na intense topper

417 stemmen
Standard pakt in absolute slotfase een punt na intense topper

Na een intense maar niet altijd hoogstaande topper hebben Standard en Club Brugge billijk de punten gedeeld. De landskampioen leek lange tijd op weg naar de zege maar moest in de slotfase toch nog een gelijkspel toestaan na een tweede strafschop voor de Luikse ploeg.

In de topper van de negende speeldag stonden Standard en Club Brugge tegenover mekaar op Sclessin. Beide ploegen werden slechts gescheiden door één puntje in het klassement. Clement koos voorin voor Diatta, Krmencik en Dennis. Bij de thuisploeg had Montanier een verrassing in huis, voorin speelde Balikwisha en ook Bastien, Carcela en Lestienne verschenen aan de aftrap.
Evenwichtige eerste helft, Diatta zorgt voor hoogtepunt
We zagen een evenwichtige openingsfase waarin beide ploegen elkaar nog wat aan het aftasten waren. Na tien minuten spelen kreeg Standard plots een dot van een kans na slecht inspelen van Mignolet, op de doellijn bracht Deli nog redding. Club reageerde iets voorbij het kwartier met een deviatie van Dennis die voorlangs ging. Mignolet werd in balbezit voortdurend opgejaagd door de aanvallers van de thuisploeg en ontsnapte halfweg de tweede helft nog een tweede keer toen Lestienne de bal afsnoepte maar niet op doel kon besluiten. In het slotkwartier kwam ook Blauw-Zwart nog eens tot een kans via Mata, vanuit een scherpe hoek jaagde hij de bal richting de tweede ring. Aan de overzijde moest Mignolet nog eens plat gaan op een gekruld schot van Lestienne. Uiteindelijk waren het toch de bezoekers die nog met een voorsprong de rust in mochten: na een fraaie aanval vond Mata centraal de vrijstaande Diatta en die trof hard raak: 0-1 voor Club. Standard had geen reactie meer in huis voor de pauze en moest met een achterstand richting de kleedkamer.


Op slag van rust brengt Diatta de bezoekers na een fraaie aanval op voorsprong.
Lestienne faalt vanaf elf meter, Gavory zorgt in absolute slot voor een punt
Bij de bezoekers kwam Lang na de rust in het veld voor Dennis. Standard kreeg vlak na de pauze meteen een prima kans via Lestienne, die vergat om de bal op een meter van het doel over de lijn te werken. Aan de overzijde stelde de gretig ingevallen Lang doelman Bodart op de proef met een knap schot. De Nederlander bleef de gevaarlijkste man na de rust, op het uur moest Bodart met een katachtige reflex uitpakken om de kopbal van de Brugse flankspeler uit doel te houden. Een levensbelangrijke redding van de Luikse doelman want een minuut later werd Vanheusden foutief gehaakt in de zestien meter en zo kregen de Rouches een unieke kans op de gelijkmaker. Mignolet pakte echter de elfmeter van Lestienne en ook de rebound ging hoog over. De ex-speler van Club leek even later zijn gram te halen door een assist van Oulare in doel te verlengen, het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. In de slotfase kreeg Standard nog een tweede strafschop na handspel van Rits. Deze keer faalde Gavory niet vanaf elf meter en hij bezorgde de thuisploeg uiteindelijk nog een verdiend punt.
Scoreverloop:
0-1 (40') Diatta, 1-1 (90+3') Gavory (p)
Bijzonderheid:
Lestienne (Standard) mist een strafschop(61')

LEES OOK: Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Waren de strafschoppen terecht?

Meest recent

Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

286
286
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

36
36
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

68
68
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

154
154
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

45
45
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

306
306
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

72
72
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

124
124
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

84
84
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

58
58
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

203
203
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

76
76
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

61
61
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

181
181
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

160
160
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

36
36
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

59
59
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

68
68
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

403
403
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

204
204
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

60
60
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

278
278
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

173
173
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

162
162

Meer sportnieuws