Standard pakt in absolute slotfase een punt na intense topper

door
Standard pakt in absolute slotfase een punt na intense topper

Na een intense maar niet altijd hoogstaande topper hebben Standard en Club Brugge billijk de punten gedeeld. De landskampioen leek lange tijd op weg naar de zege maar moest in de slotfase toch nog een gelijkspel toestaan na een tweede strafschop voor de Luikse ploeg.

In de topper van de negende speeldag stonden Standard en Club Brugge tegenover mekaar op Sclessin. Beide ploegen werden slechts gescheiden door één puntje in het klassement. Clement koos voorin voor Diatta, Krmencik en Dennis. Bij de thuisploeg had Montanier een verrassing in huis, voorin speelde Balikwisha en ook Bastien, Carcela en Lestienne verschenen aan de aftrap.
Evenwichtige eerste helft, Diatta zorgt voor hoogtepunt
We zagen een evenwichtige openingsfase waarin beide ploegen elkaar nog wat aan het aftasten waren. Na tien minuten spelen kreeg Standard plots een dot van een kans na slecht inspelen van Mignolet, op de doellijn bracht Deli nog redding. Club reageerde iets voorbij het kwartier met een deviatie van Dennis die voorlangs ging. Mignolet werd in balbezit voortdurend opgejaagd door de aanvallers van de thuisploeg en ontsnapte halfweg de tweede helft nog een tweede keer toen Lestienne de bal afsnoepte maar niet op doel kon besluiten. In het slotkwartier kwam ook Blauw-Zwart nog eens tot een kans via Mata, vanuit een scherpe hoek jaagde hij de bal richting de tweede ring. Aan de overzijde moest Mignolet nog eens plat gaan op een gekruld schot van Lestienne. Uiteindelijk waren het toch de bezoekers die nog met een voorsprong de rust in mochten: na een fraaie aanval vond Mata centraal de vrijstaande Diatta en die trof hard raak: 0-1 voor Club. Standard had geen reactie meer in huis voor de pauze en moest met een achterstand richting de kleedkamer.


Op slag van rust brengt Diatta de bezoekers na een fraaie aanval op voorsprong.
Lestienne faalt vanaf elf meter, Gavory zorgt in absolute slot voor een punt
Bij de bezoekers kwam Lang na de rust in het veld voor Dennis. Standard kreeg vlak na de pauze meteen een prima kans via Lestienne, die vergat om de bal op een meter van het doel over de lijn te werken. Aan de overzijde stelde de gretig ingevallen Lang doelman Bodart op de proef met een knap schot. De Nederlander bleef de gevaarlijkste man na de rust, op het uur moest Bodart met een katachtige reflex uitpakken om de kopbal van de Brugse flankspeler uit doel te houden. Een levensbelangrijke redding van de Luikse doelman want een minuut later werd Vanheusden foutief gehaakt in de zestien meter en zo kregen de Rouches een unieke kans op de gelijkmaker. Mignolet pakte echter de elfmeter van Lestienne en ook de rebound ging hoog over. De ex-speler van Club leek even later zijn gram te halen door een assist van Oulare in doel te verlengen, het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. In de slotfase kreeg Standard nog een tweede strafschop na handspel van Rits. Deze keer faalde Gavory niet vanaf elf meter en hij bezorgde de thuisploeg uiteindelijk nog een verdiend punt.
Scoreverloop:
0-1 (40') Diatta, 1-1 (90+3') Gavory (p)
Bijzonderheid:
Lestienne (Standard) mist een strafschop(61')

LEES OOK: 'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Waren de strafschoppen terecht?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

5
5
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

45
45
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

22
22
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

178
178
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

154
154
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

90
90
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

20
20
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

250
250
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

182
182
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

131
131
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

126
126
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

246
246
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

65
65
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

76
76
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

133
133
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

263
263
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

507
507
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

246
246
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

425
425
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

247
247
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

393
393
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

650
650

Meer sportnieuws