Westerlo bekroont 'comeback' in 1B met puntendeling bij Lommel

door
Westerlo bekroont 'comeback' in 1B met puntendeling bij Lommel

Westerlo heeft zijn 'comeback' in 1B bekroond met een punt op het veld van Lommel. Na een langere periode van inactiviteit door besmettingen met het corona virus had Westerlo het knap lastig tegen de Lommelse talenten, toch hield het in de tweede helft knap stand.

Na een resem besmettingen met het corona virus lag de competitie voor Westerlo ettelijke weken stil. Vorig weekend mochten de Kemphanen eindelijk weer de wei in, in eigen huis won het in de vijfde ronde van de Croky Cup. Vanavond moesten Bob Peeters en co op bezoek bij Lommel. De Limburgers kampeerden voorlopig op een gedeelde vierde plaats.
Lommel nam in eigen huis de beste start, na een kleine tien minuten spelen kon Verschueren de bal net niet in doel verlengen. Halfweg de eerste helft kreeg de thuisploeg een dot van een kans op de openingstreffer toen het een strafschop kreeg. Hendrickx trapte echter vol op de lat, zo bleef het voorlopig 0-0. Op het halfuur stak ook Westerlo een eerste keer de neus aan het venster en aan de tweede paal benutte Ciçek meteen de eerste kans voor de Kemphanen door de bal in een leeg doel te duwen: 0-1. Een aangeslagen thuisploeg had het nu even moeilijk en dreigde pas op tien minuten van de rust nog eens via Zaroury, doelman Özer dook naar de goede hoek. Aan de overzijde krulde Brüls de 0-2 net naast de verkeerde kant van de paal. Een dure misser voor de bezoekers want op slag van rust zorgde Zaroury toch nog voor de verdiende 1-1 met een fraaie deviatie. Halfweg stond het gelijk in het Soevereinstadion.
Ook na de rust bleef Lommel de dominante ploeg. Voorlopig vond de thuisploeg wel geen gaatje in de sterke Westelse defensie. Iets voorbij het uur was er dan toch een prima mogelijkheid voor de Limburgers: Moreno met de lage schuiver maar Berke Özer redde knap in de korte hoek. Even later ging ook een schot van Zaroury ruim voorlangs. Westerlo slaagde er nauwelijks in om een kans af te dwingen maar hield al bij al wel eenvoudig stand. Zo pakt het een hoopgevend punt bij zijn comeback in 1B.
Scoreverloop:
0-1 (30') Ciçek, 1-1 (44') Zaroury

LEES OOK: ‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

Zal Westerlo nog meedoen voor de titel?

Meest recent

Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

15
15
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

97
97
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

143
143
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

283
283
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

113
113
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

323
323
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

607
607
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

637
637
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

218
218
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

367
367
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

229
229
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

521
521
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

839
839
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

297
297
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

748
748
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

553
553
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

321
321
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

33
33
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

93
93
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

428
428
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

109
109
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

39
39
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2215
2215
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

441
441
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

288
288

Meer sportnieuws