Westerlo bekroont 'comeback' in 1B met puntendeling bij Lommel

100
Westerlo bekroont 'comeback' in 1B met puntendeling bij Lommel

Westerlo heeft zijn 'comeback' in 1B bekroond met een punt op het veld van Lommel. Na een langere periode van inactiviteit door besmettingen met het corona virus had Westerlo het knap lastig tegen de Lommelse talenten, toch hield het in de tweede helft knap stand.

Na een resem besmettingen met het corona virus lag de competitie voor Westerlo ettelijke weken stil. Vorig weekend mochten de Kemphanen eindelijk weer de wei in, in eigen huis won het in de vijfde ronde van de Croky Cup. Vanavond moesten Bob Peeters en co op bezoek bij Lommel. De Limburgers kampeerden voorlopig op een gedeelde vierde plaats.
Lommel nam in eigen huis de beste start, na een kleine tien minuten spelen kon Verschueren de bal net niet in doel verlengen. Halfweg de eerste helft kreeg de thuisploeg een dot van een kans op de openingstreffer toen het een strafschop kreeg. Hendrickx trapte echter vol op de lat, zo bleef het voorlopig 0-0. Op het halfuur stak ook Westerlo een eerste keer de neus aan het venster en aan de tweede paal benutte Ciçek meteen de eerste kans voor de Kemphanen door de bal in een leeg doel te duwen: 0-1. Een aangeslagen thuisploeg had het nu even moeilijk en dreigde pas op tien minuten van de rust nog eens via Zaroury, doelman Özer dook naar de goede hoek. Aan de overzijde krulde Brüls de 0-2 net naast de verkeerde kant van de paal. Een dure misser voor de bezoekers want op slag van rust zorgde Zaroury toch nog voor de verdiende 1-1 met een fraaie deviatie. Halfweg stond het gelijk in het Soevereinstadion.
Ook na de rust bleef Lommel de dominante ploeg. Voorlopig vond de thuisploeg wel geen gaatje in de sterke Westelse defensie. Iets voorbij het uur was er dan toch een prima mogelijkheid voor de Limburgers: Moreno met de lage schuiver maar Berke Özer redde knap in de korte hoek. Even later ging ook een schot van Zaroury ruim voorlangs. Westerlo slaagde er nauwelijks in om een kans af te dwingen maar hield al bij al wel eenvoudig stand. Zo pakt het een hoopgevend punt bij zijn comeback in 1B.
Scoreverloop:
0-1 (30') Ciçek, 1-1 (44') Zaroury

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal Westerlo nog meedoen voor de titel?

Meest recent

KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

6
6
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

10
10
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

37
37
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

51
51
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

29
29
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

25
25
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

37
37
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

47
47
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

247
247
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

50
50
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

44
44
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

112
112
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

79
79
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

131
131
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

166
166
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

57
57
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

65
65
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

351
351
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

906
906
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

96
96
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

189
189
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

180
180
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

228
228

Meer sportnieuws