Westerlo bekroont 'comeback' in 1B met puntendeling bij Lommel

100 stemmen
Westerlo bekroont 'comeback' in 1B met puntendeling bij Lommel

Westerlo heeft zijn 'comeback' in 1B bekroond met een punt op het veld van Lommel. Na een langere periode van inactiviteit door besmettingen met het corona virus had Westerlo het knap lastig tegen de Lommelse talenten, toch hield het in de tweede helft knap stand.

Na een resem besmettingen met het corona virus lag de competitie voor Westerlo ettelijke weken stil. Vorig weekend mochten de Kemphanen eindelijk weer de wei in, in eigen huis won het in de vijfde ronde van de Croky Cup. Vanavond moesten Bob Peeters en co op bezoek bij Lommel. De Limburgers kampeerden voorlopig op een gedeelde vierde plaats.
Lommel nam in eigen huis de beste start, na een kleine tien minuten spelen kon Verschueren de bal net niet in doel verlengen. Halfweg de eerste helft kreeg de thuisploeg een dot van een kans op de openingstreffer toen het een strafschop kreeg. Hendrickx trapte echter vol op de lat, zo bleef het voorlopig 0-0. Op het halfuur stak ook Westerlo een eerste keer de neus aan het venster en aan de tweede paal benutte Ciçek meteen de eerste kans voor de Kemphanen door de bal in een leeg doel te duwen: 0-1. Een aangeslagen thuisploeg had het nu even moeilijk en dreigde pas op tien minuten van de rust nog eens via Zaroury, doelman Özer dook naar de goede hoek. Aan de overzijde krulde Brüls de 0-2 net naast de verkeerde kant van de paal. Een dure misser voor de bezoekers want op slag van rust zorgde Zaroury toch nog voor de verdiende 1-1 met een fraaie deviatie. Halfweg stond het gelijk in het Soevereinstadion.
Ook na de rust bleef Lommel de dominante ploeg. Voorlopig vond de thuisploeg wel geen gaatje in de sterke Westelse defensie. Iets voorbij het uur was er dan toch een prima mogelijkheid voor de Limburgers: Moreno met de lage schuiver maar Berke Özer redde knap in de korte hoek. Even later ging ook een schot van Zaroury ruim voorlangs. Westerlo slaagde er nauwelijks in om een kans af te dwingen maar hield al bij al wel eenvoudig stand. Zo pakt het een hoopgevend punt bij zijn comeback in 1B.
Scoreverloop:
0-1 (30') Ciçek, 1-1 (44') Zaroury

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Zal Westerlo nog meedoen voor de titel?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

30
30
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

26
26
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

65
65
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

157
157
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

67
67
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

154
154
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

411
411
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

98
98
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

507
507
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

299
299
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

637
637
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

158
158
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

400
400
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

180
180
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

74
74
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

117
117
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

112
112
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

293
293
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

318
318
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

445
445
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

484
484
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

502
502
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

177
177
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

215
215
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws