Tienkoppig KV Mechelen laat zich kaas van het brood eten door KVK

door
Tienkoppig KV Mechelen laat zich kaas van het brood eten door KVK

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Mechelen in eigen huis een zeer pijnlijke nederlaag geleden tegen KV Kortrijk. De thuisploeg was een uur de betere ploeg, kwam ook op voorsprong maar liet zich de kaas nog van het brood eten na een domme rode kaart voor Kabore.

KV Mechelen bleef met een veertiende plaats voorlopig zwaar onder de verwachtingen. Het geplaagde Malinwa kon eerder deze week wel goed nieuws melden, Defour maakte een comeback door de grote poort naar de club van zijn hart, hij begon vanavond op de bank. Bij de Kerels is het voorlopig wisselvalligheid troef: de ene week top, de andere week een flop. Yves Vanderhaeghe zette Van der Bruggen eerder verrassend op de bank, bij de thuisploeg maakte Voet zijn debuut centraal achterin.
Veel goede intenties, weinig goed voetbal van beide ploegen
De thuisploeg begon uitstekend aan de wedstrijd en na amper twee minuten spelen kon Togui een scherpe voorzet van Kabore net niet in doel verlengen. Aan de overzijde kopte Derijck dan weer te slap in de handen van Coucke. Malinwa had in de openingsfase moeite met de ingestudeerde hoekschoppen van KVK en ontsnapte na vijf minuten toen Dewaele van in de zestien meter de bal net naast krulde. Op het kwartier moest Jakubech een eerste keer echt in actie komen, hij bokste het harde schot van Schoofs nog weg. KV Mechelen had het betere van het spel maar bleef opnieuw onmondig in de zone van de waarheid, Van Damme was de volgende die een prima (kop)kans onbenut liet. Beide ploegen kenden nadien enorm veel slordigheden en kwamen nog amper tot kansen. Op slag van rust kwam een bedrijvige Dewaele met een schuin schot nog dicht bij een doelpunt, Coucke had een prima parade in huis. Halfweg stond het 0-0.

Veel duels maar weinig goed voetbal in het AFAS-Stadion.
Malinwa opent sterk maar valt terug na rode kaart voor Kabore
Ook na de rust nam KV Mechelen het meeste initiatief, na een paar minuten spelen vergat Hairemans om in de zestien meter de trekker over te halen, volledig vrijstaand schoof hij de bal nog meters naast. De thuisploeg zocht naar een doelpunt en vond er even later ook één: Voet kwam plots oog in oog met Jakubech na een afgeslagen hoekschop en scoorde deze keer wel: 1-0 via de debutant. Even later pakte Kabore op een uiterst domme manier zijn tweede gele kaart, met een man minder moest Malinwa nog ruim een halfuur overleven. KV Kortrijk creëerde zo goed als niets maar had op twintig minuten van het einde wel de gelijkmaker te pakken: Mboyo maaide naast de bal en zo kon Jonckheere volledig vrijstaand de 1-1 maken, een domper voor KV Mechelen. De Kerels draaiden even later de rollen helemaal om: Makarenko kopte aan de tweede paal de 1-2 in doel. De thuisploeg was nu nergens meer en een paar minuten later ontsnapte het aan de definitieve doodsteek, Coucke redde knap op de poging van Mboyo. In de slotminuten drong een tienkoppig Malinwa toch weer aan. Via de invallers kwam het tot een paar halve kansen en één hele grote nog via Shved, zijn kopbal werd nog op de lijn gered. Zo werd het een pijnlijke (en nieuwe) nederlaag voor de ploeg van Wouter Vrancken.
Scoreverloop:
1-0 (53') Voet, 1-1 (71') Jonckheere, 1-2 (74') Makarenko
Bijzonderheid:
Kabore (KV Mechelen) pakt een tweede gele kaart na een wilde tackle (55')

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

Komt Malinwa dit seizoen in degradatiegevaar?

Meest recent

Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

55
55
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

62
62
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

62
62
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

158
158
Hommels bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

217
217
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

179
179
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

439
439
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

205
205
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

288
288
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

332
332
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

516
516
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

48
48
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

93
93
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

331
331
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

69
69
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

313
313
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

257
257
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

629
629
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

387
387
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

172
172
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

204
204
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

234
234
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

443
443
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

461
461
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

196
196

Meer sportnieuws