Tienkoppig KV Mechelen laat zich kaas van het brood eten door KVK

door
Tienkoppig KV Mechelen laat zich kaas van het brood eten door KVK

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Mechelen in eigen huis een zeer pijnlijke nederlaag geleden tegen KV Kortrijk. De thuisploeg was een uur de betere ploeg, kwam ook op voorsprong maar liet zich de kaas nog van het brood eten na een domme rode kaart voor Kabore.

KV Mechelen bleef met een veertiende plaats voorlopig zwaar onder de verwachtingen. Het geplaagde Malinwa kon eerder deze week wel goed nieuws melden, Defour maakte een comeback door de grote poort naar de club van zijn hart, hij begon vanavond op de bank. Bij de Kerels is het voorlopig wisselvalligheid troef: de ene week top, de andere week een flop. Yves Vanderhaeghe zette Van der Bruggen eerder verrassend op de bank, bij de thuisploeg maakte Voet zijn debuut centraal achterin.
Veel goede intenties, weinig goed voetbal van beide ploegen
De thuisploeg begon uitstekend aan de wedstrijd en na amper twee minuten spelen kon Togui een scherpe voorzet van Kabore net niet in doel verlengen. Aan de overzijde kopte Derijck dan weer te slap in de handen van Coucke. Malinwa had in de openingsfase moeite met de ingestudeerde hoekschoppen van KVK en ontsnapte na vijf minuten toen Dewaele van in de zestien meter de bal net naast krulde. Op het kwartier moest Jakubech een eerste keer echt in actie komen, hij bokste het harde schot van Schoofs nog weg. KV Mechelen had het betere van het spel maar bleef opnieuw onmondig in de zone van de waarheid, Van Damme was de volgende die een prima (kop)kans onbenut liet. Beide ploegen kenden nadien enorm veel slordigheden en kwamen nog amper tot kansen. Op slag van rust kwam een bedrijvige Dewaele met een schuin schot nog dicht bij een doelpunt, Coucke had een prima parade in huis. Halfweg stond het 0-0.

Veel duels maar weinig goed voetbal in het AFAS-Stadion.
Malinwa opent sterk maar valt terug na rode kaart voor Kabore
Ook na de rust nam KV Mechelen het meeste initiatief, na een paar minuten spelen vergat Hairemans om in de zestien meter de trekker over te halen, volledig vrijstaand schoof hij de bal nog meters naast. De thuisploeg zocht naar een doelpunt en vond er even later ook één: Voet kwam plots oog in oog met Jakubech na een afgeslagen hoekschop en scoorde deze keer wel: 1-0 via de debutant. Even later pakte Kabore op een uiterst domme manier zijn tweede gele kaart, met een man minder moest Malinwa nog ruim een halfuur overleven. KV Kortrijk creëerde zo goed als niets maar had op twintig minuten van het einde wel de gelijkmaker te pakken: Mboyo maaide naast de bal en zo kon Jonckheere volledig vrijstaand de 1-1 maken, een domper voor KV Mechelen. De Kerels draaiden even later de rollen helemaal om: Makarenko kopte aan de tweede paal de 1-2 in doel. De thuisploeg was nu nergens meer en een paar minuten later ontsnapte het aan de definitieve doodsteek, Coucke redde knap op de poging van Mboyo. In de slotminuten drong een tienkoppig Malinwa toch weer aan. Via de invallers kwam het tot een paar halve kansen en één hele grote nog via Shved, zijn kopbal werd nog op de lijn gered. Zo werd het een pijnlijke (en nieuwe) nederlaag voor de ploeg van Wouter Vrancken.
Scoreverloop:
1-0 (53') Voet, 1-1 (71') Jonckheere, 1-2 (74') Makarenko
Bijzonderheid:
Kabore (KV Mechelen) pakt een tweede gele kaart na een wilde tackle (55')

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

Komt Malinwa dit seizoen in degradatiegevaar?

Meest recent

Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

5
5
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

69
69
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

24
24
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

125
125
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

65
65
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

20
20
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

101
101
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

68
68
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

280
280
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

203
203
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

288
288
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

279
279
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

401
401
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

202
202
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

340
340
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

65
65
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

251
251
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

186
186
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

100
100
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

270
270
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

201
201
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

132
132
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

155
155

Meer sportnieuws