Tienkoppig KV Mechelen laat zich kaas van het brood eten door KVK

door
Tienkoppig KV Mechelen laat zich kaas van het brood eten door KVK

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Mechelen in eigen huis een zeer pijnlijke nederlaag geleden tegen KV Kortrijk. De thuisploeg was een uur de betere ploeg, kwam ook op voorsprong maar liet zich de kaas nog van het brood eten na een domme rode kaart voor Kabore.

KV Mechelen bleef met een veertiende plaats voorlopig zwaar onder de verwachtingen. Het geplaagde Malinwa kon eerder deze week wel goed nieuws melden, Defour maakte een comeback door de grote poort naar de club van zijn hart, hij begon vanavond op de bank. Bij de Kerels is het voorlopig wisselvalligheid troef: de ene week top, de andere week een flop. Yves Vanderhaeghe zette Van der Bruggen eerder verrassend op de bank, bij de thuisploeg maakte Voet zijn debuut centraal achterin.
Veel goede intenties, weinig goed voetbal van beide ploegen
De thuisploeg begon uitstekend aan de wedstrijd en na amper twee minuten spelen kon Togui een scherpe voorzet van Kabore net niet in doel verlengen. Aan de overzijde kopte Derijck dan weer te slap in de handen van Coucke. Malinwa had in de openingsfase moeite met de ingestudeerde hoekschoppen van KVK en ontsnapte na vijf minuten toen Dewaele van in de zestien meter de bal net naast krulde. Op het kwartier moest Jakubech een eerste keer echt in actie komen, hij bokste het harde schot van Schoofs nog weg. KV Mechelen had het betere van het spel maar bleef opnieuw onmondig in de zone van de waarheid, Van Damme was de volgende die een prima (kop)kans onbenut liet. Beide ploegen kenden nadien enorm veel slordigheden en kwamen nog amper tot kansen. Op slag van rust kwam een bedrijvige Dewaele met een schuin schot nog dicht bij een doelpunt, Coucke had een prima parade in huis. Halfweg stond het 0-0.

Veel duels maar weinig goed voetbal in het AFAS-Stadion.
Malinwa opent sterk maar valt terug na rode kaart voor Kabore
Ook na de rust nam KV Mechelen het meeste initiatief, na een paar minuten spelen vergat Hairemans om in de zestien meter de trekker over te halen, volledig vrijstaand schoof hij de bal nog meters naast. De thuisploeg zocht naar een doelpunt en vond er even later ook één: Voet kwam plots oog in oog met Jakubech na een afgeslagen hoekschop en scoorde deze keer wel: 1-0 via de debutant. Even later pakte Kabore op een uiterst domme manier zijn tweede gele kaart, met een man minder moest Malinwa nog ruim een halfuur overleven. KV Kortrijk creëerde zo goed als niets maar had op twintig minuten van het einde wel de gelijkmaker te pakken: Mboyo maaide naast de bal en zo kon Jonckheere volledig vrijstaand de 1-1 maken, een domper voor KV Mechelen. De Kerels draaiden even later de rollen helemaal om: Makarenko kopte aan de tweede paal de 1-2 in doel. De thuisploeg was nu nergens meer en een paar minuten later ontsnapte het aan de definitieve doodsteek, Coucke redde knap op de poging van Mboyo. In de slotminuten drong een tienkoppig Malinwa toch weer aan. Via de invallers kwam het tot een paar halve kansen en één hele grote nog via Shved, zijn kopbal werd nog op de lijn gered. Zo werd het een pijnlijke (en nieuwe) nederlaag voor de ploeg van Wouter Vrancken.
Scoreverloop:
1-0 (53') Voet, 1-1 (71') Jonckheere, 1-2 (74') Makarenko
Bijzonderheid:
Kabore (KV Mechelen) pakt een tweede gele kaart na een wilde tackle (55')

LEES OOK: Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Komt Malinwa dit seizoen in degradatiegevaar?

Meest recent

Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

39
39
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

19
19
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

127
127
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

220
220
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

115
115
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

327
327
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

127
127
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

335
335
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

260
260
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

63
63
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

477
477
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

92
92
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

769
769
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

532
532
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

597
597
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

711
711
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

497
497
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

370
370
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

211
211
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

556
556
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

763
763
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

175
175
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

521
521
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

510
510

Meer sportnieuws