Tienkoppig KV Mechelen laat zich kaas van het brood eten door KVK

door
Tienkoppig KV Mechelen laat zich kaas van het brood eten door KVK

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Mechelen in eigen huis een zeer pijnlijke nederlaag geleden tegen KV Kortrijk. De thuisploeg was een uur de betere ploeg, kwam ook op voorsprong maar liet zich de kaas nog van het brood eten na een domme rode kaart voor Kabore.

KV Mechelen bleef met een veertiende plaats voorlopig zwaar onder de verwachtingen. Het geplaagde Malinwa kon eerder deze week wel goed nieuws melden, Defour maakte een comeback door de grote poort naar de club van zijn hart, hij begon vanavond op de bank. Bij de Kerels is het voorlopig wisselvalligheid troef: de ene week top, de andere week een flop. Yves Vanderhaeghe zette Van der Bruggen eerder verrassend op de bank, bij de thuisploeg maakte Voet zijn debuut centraal achterin.
Veel goede intenties, weinig goed voetbal van beide ploegen
De thuisploeg begon uitstekend aan de wedstrijd en na amper twee minuten spelen kon Togui een scherpe voorzet van Kabore net niet in doel verlengen. Aan de overzijde kopte Derijck dan weer te slap in de handen van Coucke. Malinwa had in de openingsfase moeite met de ingestudeerde hoekschoppen van KVK en ontsnapte na vijf minuten toen Dewaele van in de zestien meter de bal net naast krulde. Op het kwartier moest Jakubech een eerste keer echt in actie komen, hij bokste het harde schot van Schoofs nog weg. KV Mechelen had het betere van het spel maar bleef opnieuw onmondig in de zone van de waarheid, Van Damme was de volgende die een prima (kop)kans onbenut liet. Beide ploegen kenden nadien enorm veel slordigheden en kwamen nog amper tot kansen. Op slag van rust kwam een bedrijvige Dewaele met een schuin schot nog dicht bij een doelpunt, Coucke had een prima parade in huis. Halfweg stond het 0-0.

Veel duels maar weinig goed voetbal in het AFAS-Stadion.
Malinwa opent sterk maar valt terug na rode kaart voor Kabore
Ook na de rust nam KV Mechelen het meeste initiatief, na een paar minuten spelen vergat Hairemans om in de zestien meter de trekker over te halen, volledig vrijstaand schoof hij de bal nog meters naast. De thuisploeg zocht naar een doelpunt en vond er even later ook één: Voet kwam plots oog in oog met Jakubech na een afgeslagen hoekschop en scoorde deze keer wel: 1-0 via de debutant. Even later pakte Kabore op een uiterst domme manier zijn tweede gele kaart, met een man minder moest Malinwa nog ruim een halfuur overleven. KV Kortrijk creëerde zo goed als niets maar had op twintig minuten van het einde wel de gelijkmaker te pakken: Mboyo maaide naast de bal en zo kon Jonckheere volledig vrijstaand de 1-1 maken, een domper voor KV Mechelen. De Kerels draaiden even later de rollen helemaal om: Makarenko kopte aan de tweede paal de 1-2 in doel. De thuisploeg was nu nergens meer en een paar minuten later ontsnapte het aan de definitieve doodsteek, Coucke redde knap op de poging van Mboyo. In de slotminuten drong een tienkoppig Malinwa toch weer aan. Via de invallers kwam het tot een paar halve kansen en één hele grote nog via Shved, zijn kopbal werd nog op de lijn gered. Zo werd het een pijnlijke (en nieuwe) nederlaag voor de ploeg van Wouter Vrancken.
Scoreverloop:
1-0 (53') Voet, 1-1 (71') Jonckheere, 1-2 (74') Makarenko
Bijzonderheid:
Kabore (KV Mechelen) pakt een tweede gele kaart na een wilde tackle (55')

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

Komt Malinwa dit seizoen in degradatiegevaar?

Meest recent

Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

12
12
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

28
28
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

91
91
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

67
67
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

263
263
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

90
90
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

54
54
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

74
74
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

27
27
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

116
116
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

216
216
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

458
458
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

155
155
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

134
134
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

35
35
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

78
78
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

277
277
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

88
88
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

217
217
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

317
317
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

182
182
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

608
608
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

25
25
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

124
124

Meer sportnieuws