Tienkoppig KV Mechelen laat zich kaas van het brood eten door KVK

door
Tienkoppig KV Mechelen laat zich kaas van het brood eten door KVK

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Mechelen in eigen huis een zeer pijnlijke nederlaag geleden tegen KV Kortrijk. De thuisploeg was een uur de betere ploeg, kwam ook op voorsprong maar liet zich de kaas nog van het brood eten na een domme rode kaart voor Kabore.

KV Mechelen bleef met een veertiende plaats voorlopig zwaar onder de verwachtingen. Het geplaagde Malinwa kon eerder deze week wel goed nieuws melden, Defour maakte een comeback door de grote poort naar de club van zijn hart, hij begon vanavond op de bank. Bij de Kerels is het voorlopig wisselvalligheid troef: de ene week top, de andere week een flop. Yves Vanderhaeghe zette Van der Bruggen eerder verrassend op de bank, bij de thuisploeg maakte Voet zijn debuut centraal achterin.
Veel goede intenties, weinig goed voetbal van beide ploegen
De thuisploeg begon uitstekend aan de wedstrijd en na amper twee minuten spelen kon Togui een scherpe voorzet van Kabore net niet in doel verlengen. Aan de overzijde kopte Derijck dan weer te slap in de handen van Coucke. Malinwa had in de openingsfase moeite met de ingestudeerde hoekschoppen van KVK en ontsnapte na vijf minuten toen Dewaele van in de zestien meter de bal net naast krulde. Op het kwartier moest Jakubech een eerste keer echt in actie komen, hij bokste het harde schot van Schoofs nog weg. KV Mechelen had het betere van het spel maar bleef opnieuw onmondig in de zone van de waarheid, Van Damme was de volgende die een prima (kop)kans onbenut liet. Beide ploegen kenden nadien enorm veel slordigheden en kwamen nog amper tot kansen. Op slag van rust kwam een bedrijvige Dewaele met een schuin schot nog dicht bij een doelpunt, Coucke had een prima parade in huis. Halfweg stond het 0-0.

Veel duels maar weinig goed voetbal in het AFAS-Stadion.
Malinwa opent sterk maar valt terug na rode kaart voor Kabore
Ook na de rust nam KV Mechelen het meeste initiatief, na een paar minuten spelen vergat Hairemans om in de zestien meter de trekker over te halen, volledig vrijstaand schoof hij de bal nog meters naast. De thuisploeg zocht naar een doelpunt en vond er even later ook één: Voet kwam plots oog in oog met Jakubech na een afgeslagen hoekschop en scoorde deze keer wel: 1-0 via de debutant. Even later pakte Kabore op een uiterst domme manier zijn tweede gele kaart, met een man minder moest Malinwa nog ruim een halfuur overleven. KV Kortrijk creëerde zo goed als niets maar had op twintig minuten van het einde wel de gelijkmaker te pakken: Mboyo maaide naast de bal en zo kon Jonckheere volledig vrijstaand de 1-1 maken, een domper voor KV Mechelen. De Kerels draaiden even later de rollen helemaal om: Makarenko kopte aan de tweede paal de 1-2 in doel. De thuisploeg was nu nergens meer en een paar minuten later ontsnapte het aan de definitieve doodsteek, Coucke redde knap op de poging van Mboyo. In de slotminuten drong een tienkoppig Malinwa toch weer aan. Via de invallers kwam het tot een paar halve kansen en één hele grote nog via Shved, zijn kopbal werd nog op de lijn gered. Zo werd het een pijnlijke (en nieuwe) nederlaag voor de ploeg van Wouter Vrancken.
Scoreverloop:
1-0 (53') Voet, 1-1 (71') Jonckheere, 1-2 (74') Makarenko
Bijzonderheid:
Kabore (KV Mechelen) pakt een tweede gele kaart na een wilde tackle (55')

LEES OOK: KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

Komt Malinwa dit seizoen in degradatiegevaar?

Meest recent

'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

88
88
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

14
14
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

214
214
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

47
47
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

204
204
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

242
242
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

449
449
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

219
219
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

487
487
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

379
379
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

178
178
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

428
428
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

594
594
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

493
493
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

113
113
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

204
204
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

293
293
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

315
315
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

467
467
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

89
89
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

465
465
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

444
444
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

114
114
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

732
732
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

432
432

Meer sportnieuws