Wervelend Cercle Brugge duwt AA Gent nog wat dieper in het moeras

325 stemmen
Wervelend Cercle Brugge duwt AA Gent nog wat dieper in het moeras

Een scherp, wervelend en prima voetballend Cercle Brugge heeft AA Gent een ferm pak voor de broek gegeven. In eigen huis was de Vereniging heer en meester tegen de Buffalo's, die vooral verdedigend als los zand aan elkaar hingen. Ook met trainer nummer drie is er nauwelijks beterschap bij de club van Ivan De Witte.

Cercle Brugge deed het dit seizoen uitstekend onder nieuwe coach Clement. De Vereniging verkeerde vorige jaargang nog lang in degradatiezorgen, nu staat de kleine broer van Club zowaar dicht bij de top-vier. Een heel ander verhaal was het bij AA Gent: de Buffalo's zaten al aan trainer nummer drie maar boekten op de vorige speeldag wel een hoopgevende en ruime zege tegen revelatie Beerschot. Bij de bezoekers kreeg Dorsch rust, wel van de partij was Jaremtsjoek. Bij Cercle ontbrak dan weer Biancone, die niet speelklaar geraakte.
Vereniging komt sterk voor de dag tegen matig AA Gent
De Vereniging kende in eigen stadion een droomstart: na een fraaie aanval vond Hazard de vrijstaande Kanouté en die verschalkte van aan de rand van de zestien meter doelman Bolat: 1-0 na amper vier minuten spelen. Ook nadien bleef de thuisploeg heer en meester, een paar minuten later knikte Ugbo na een nieuwe goede aanval over. AA Gent reageerde na tien minuten spelen met een prik(je) via Bukari die een meter naast de kooi van Didillon besloot. Op het kwartier hingen de bordjes op Jan Breydel toch weer gelijk toen nieuwkomer Hanche-Olsen na een lang uitgesponnen hoekschop zijn rekening opende voor AA Gent: 1-1. De bezoekers zaten nu wat beter in de wedstrijd maar slikten op het halfuur een strafschop: Plastoen (weer hij) beging een domme fout op Vitinho. Hotic faalde niet vanaf elf meter en bracht Cercle 2-1 voor. Jaremtsjoek kreeg nog voor de pauze een prima kans op de gelijkmaker maar oog in oog met Didillon schoot hij binnen het bereik van de Franse doelman. Halfweg had de ploeg van Clement een kleine voorsprong te pakken.

Hotic faalt niet vanaf elf meter en zet Cercle halfweg op een 2-1 voorsprong.
Historisch pak slaag voor AA Gent
Ook na de pauze liep het vierkant voor de Buffalo's en nog voor het uur kwam Cercle Brugge op een 3-1 voorsprong. Bolat bracht eerst redding op de poging van Hoggas, in de rebound trof Ugbo wel raak. Het leek opnieuw een pijnlijke namiddag te worden voor AA Gent. Een paar minuten later kreeg de ploeg van Dedecker echter een levenslijn nadat Marcelin de doorgebroken Bukari van de sokken liep. Jaremtsjoek faalde deze keer niet vanaf elf meter en bracht het verschil terug tot één: 3-2. De bezoekers waren even de betere ploeg maar liepen tien minuten later opnieuw in het mes: Ugbo trof na een hoekschop van dichtbij raak en maakte er 4-2 van. AA Gent moest de kelk tot op de bodem ledigen want een paar minuten later zorgde Marcelin met een rake kopbal voor de surrealistische 5-2. Al freewheelend voetbalde de thuisploeg de wedstrijd nadien uit en zo wipt het voorlopig naar plek vier in de rangschikking. Voor AA Gent lijk de bodem nog altijd niet bereikt en is een stek in Play-Off I stilaan een utopie.
Scoreverloop:
1-0 (4') Kanouté, 1-1 (14') Hanche-Olsen, 2-1 (31') Hotic (p), 3-1 (57') Ugbo, 3-2 (64') Jaremtsjoek (p), 4-2 (78') Ugbo, 5-2 (82') Marcelin

LEES OOK: Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Moet AA Gent nogmaals wisselen van trainer?

Meest recent

Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

52
52
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

38
38
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

175
175
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

94
94
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

178
178
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

257
257
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

195
195
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

284
284
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

69
69
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

147
147
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

78
78
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

345
345
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

410
410
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

934
934
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

108
108
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

191
191
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

128
128
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

212
212
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

409
409
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

265
265
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

256
256
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

168
168
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

261
261
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

56
56

Meer sportnieuws