De jacht op Club kan beginnen: Charleroi en Standard beste papieren

331 stemmen
De jacht op Club kan beginnen: Charleroi en Standard beste papieren

Club Brugge is dé titelfavoriet voor dit seizoen. Blauw-Zwart behield zijn sterkhouders, maar wist zijn team niet echt te versterken. Na het afsluiten van de mercato kan de strijd aan de top van de Jupiler Pro League losbarsten. Een vooruitblik.


Club Brugge haalde Noa Lang, maar die zal zich moeten meten met Emmanuel Dennis, Charles De Ketelaere en Krépin Diatta. Hij moet zich vooral aanpassen en zijn talent verder ontwikkelen om zo volgend jaar een sterkhouder te worden als Dennis en/of Diatta vertrekken. Club is weer op dreef en won al tegen Genk en Anderlecht. Club is klaar voor een nieuwe titel. Wie legt hen het vuur aan de schenen?


AA Gent kunnen we al schrappen als uitdager. De achterstand is nu a te groot en de Buffalo’s hebben vooral zichzelf in de voet geschoten. In plaats van te behouden wat goed was en GERICHT te versterken, verloor het ervaren bestuur plots de pedalen. Twee trainerswissels en een heel vreemde mercato met 13! ingaande transfers hebben de groep helemaal door elkaar geschud. Niet bepaald een goed beleid. De mislukte start ligt meer aan de sportieve keuzes van het bestuur. Jonathan David laat bovendien een enorme leemte achterna.

Anderlecht baalt na wegvallen Doku en Kompany

Anderlecht leek een kanshebber voor de top drie, maar toen dachten we dat Vincent Kompany en Jérémy Doku nog aanwezig gingen zijn. Zonder de twee smaakmakers is RSCA ferm verzwakt, met hen erbij had RSCA een mooie ploeg gehad. De kern is evenwichtiger (vooral de komst van Josh Cullen is in dat opzicht van cruciaal belang), maar komt kwaliteit te kort om een rol van betekenis te spelen. Een Europees ticket afdwingen zou een enorme prestatie zijn van coach Kompany, ook al voerde Wouter Vandenhaute vreemd genoeg de druk op door Europees voetbal te 'eisen'. N

Hij heeft het geluk dat naast AA Gent ook KRC Genk door de mand valt. De dure transfers van de afgelopen jaren renderen nog niet en Felice Mazzu en Hannes Wolf beten er hun tanden op stuk. Jess Thorup is een goede coach, maar we vermoeden dat Genk wisselvallig gaat blijven. Met Cyriel Dessers heeft dé topaankoop van deze zomer het moeilijk. Ook daar zou een Europees ticket halen een knappe prestatie zijn van Thorup.


Stabiliteit bij Standard, twijfels bij Antwerp

Standard was eindelijk geen duiventil. Stabiliteit is de sleutel tot succes. Met Mergim Vojvoda vertrok de meest inwisselbare basispion. Dat Zinho Vanheusden, Samuel Bastien en Selim Amallah bleven, was de beste transfer. Samen met Jackson Muleka. De Congolees laat een goede indruk achter en kan de tegenvallende aanvallers Obbi Oulare en Felipe Avenatti misschien wat prikkelen. Standard is een outsider voor de titel, maar dan moet alles meezitten.

Antwerp kreeg lof voor zijn laatste transfers, maar dat is toch koffiedik kijken. Jordan Lukaku speelde al twee jaar amper tot niet en Cristian Benavente – die wel zeer goed was bij Charleroi - viel door de mand bij FC Nantes. Beiden kennen de Belgische competitie, wat wel een groot voordeel is. Nana Ampomah flopte compleet bij Fortuna Düsseldorf, en was bij Waasland-Beveren wisselvallig. Een gok of hij een meerwaarde is bij een Belgische topclub. Club Brugge en Genk hapten alvast niet. Jérémy Gelin lijkt een degelijke aanwinst te zijn en Guy Mbenza moet nog alles bewijzen. Het vertrek van Wesley Hoedt werd zelfs niet opgevangen. Antwerp heeft nog altijd een stevige ploeg en vooral een bredere kern, maar inzake pure kwaliteit is de basisploeg toch minder geworden. Al kan Ivan Leko wel bekoren met zijn tactische flexibiliteit.


Charleroi maakt indruk

Charleroi verloor Nurio Fortuna en Maxime Busi, maar hun vertrek werd zeer goed opgevangen. Daar lijkt Charleroi zelfs niet verzwakt te zijn met Joris Kayembe en Jules Van Cleemput. Al is het afwachten of zij een heel seizoen lang op niveau kunnen spelen. Het middenveld werd versterkt, Guillaume Gillet bewees al dat hij een serieuze meerwaarde is, en de aanval kreeg ook een ferme injectie. Lukasz Teodorczyk is een grote naam, maar de laatste twee jaar presteerde hij werkelijk niets bij Udinese. Een dure gok, die kan meevallen maar ook tot niets kan uitdraaien. De beste aanwinst lijkt Saido Berahino te zijn. In een goed blok als dat van Charleroi lijkt hij met zijn creativiteit van grote waarde te kunnen zijn. Berahino was niet goed bezig bij Essevee, maar bij een betere ploeg met de nodige structuur kan hij met zijn kwaliteiten wel eens een stevige kwaliteitsinjectie zijn.

Let the games begin!

Claudio Reulens

LEES OOK: Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Wie is de grootste uitdager voor Club Brugge?

Meest recent

Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Club Brugge kijkt naar een oude bekende van Antwerp als mogelijke versterking. En dat ligt gevoelig, ...

300
300
Westerlo blíj́ft maar cashen, Simons verliest targetspits

Terwijl het wereldkampioenschap aan zijn ontknoping is begonnen, komt de start van het nieuwe ...

14
14
Martinez amper de deur uit: Portugal heeft nieuwe bondscoach

Vlak na de WK-uitschakeling tegen Spanje maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach ...

63
63
'Union verpulvert transferrecord: top vijf in België'

Union SG wist de voorbije seizoenen heel wat gouden zaken te doen op de transfermarkt. En de ...

62
62
WK-favoriet genoemd: "Maar als één land hen kan kloppen ..."

Het wereldkampioenschap 2026 nadert zijn climax. Donderdagavond wordt het startschot gegeven van de ...

116
116
België-Spanje op TV: commentator/analisten bij VRT bekend

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun kwartfinale van het WK 2026. Het belooft ...

282
282
'Club Brugge op toerental: twee vliegen in één klap'

Op uitgaand gebied komt er stilaan schot in de zaak bij Club Brugge, dat zelf weliswaar evenmin bij ...

154
154
Genk vs. Club Brugge: nieuwe wending in transfersaga

Een tweetal weken geleden geraakte plots bekend dat Club Brugge zowaar een poging wil wagen om Noah ...

489
489
'Anderlecht slikt bittere pil: plan Sibierski in duigen'

Zowel op inkomend als uitgaand gebied komt er stilaan beweging in de zomermercato van RSC ...

264
264
Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

Na een ellenlange strijd kan Club Brugge eindelijk aan de bouw van een nieuwe voetbaltempel ...

750
750
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

208
208
'Witte rook in Anderlecht: medische testen gepland'

RSC Anderlecht staat op het punt om Nathan De Cat aan Hoffenheim te verkopen. Antoine Sibierski laat ...

294
294
'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Momenteel staat het record nog op naam van Ardon Jashari, maar verschillende smaakmakers van Club ...

726
726
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

1020
1020
'Union telt zijn centen: details van Khalaili-deal onthuld'

Union maakte de voorbije jaren indruk met zijn uitgekiende transferbeleid. De Brusselaars wisten ...

60
60
'Kogel door de kerk: dit bedrag vangt RSCA voor De Cat'

Anderlecht hoopte de voorbije maanden nog om Nathan De Cat nog minstens één seizoen in ...

448
448
Hazard velt oordeel over Rode Duivels: "Hij is de beste"

Alle ogen zullen vrijdagavond gericht zijn op de Rode Duivels, want dan geven ze in de kwartfinale ...

386
386
Dwomoh ziet verhoopte transfer alsnog afketsen

Enkele jaren geleden stond hij nog te boek als één van de grootste talenten van het ...

73
73
Cercle reageert na plotse wending in Brugs stadiondossier

Er kwam donderdagmiddag vanuit Brugge plots zeer verrassend nieuws. Daar kon Club plots melden dat ...

286
286
Vanden Borre keert kar volledig over Garcia

De Rode Duivels hopen vrijdag tegen Spanje op een stunt, maar kunnen sowieso al tevreden zijn over ...

275
275
Grote opluchting in Brugge na stadionnieuws: "Onverwacht"

Bij Club Brugge kwamen ze woensdag met groot nieuws en het ging niet over een transfer. Wel kon de ...

204
204
'Club Brugge wint strijd van Anderlecht om toptalent'

Het is nog wachten tot het échte transfergeweld losbarst bij Club Brugge en Anderlecht. ...

237
237
Genk houdt interesse af, Japanner weg bij OHL

De zomermercato komt alsmaar meer op gang, ook voor Belgische clubs. Bij KRC Genk zijn ze erin ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, sterkhouders weg bij Club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

177
177
Fans reageren op stadionnieuws Club Brugge: “Knettergek!”

Club Brugge kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat er een definitieve uitvoerbare ...

350
350

Meer sportnieuws