De jacht op Club kan beginnen: Charleroi en Standard beste papieren

door
De jacht op Club kan beginnen: Charleroi en Standard beste papieren

Club Brugge is dé titelfavoriet voor dit seizoen. Blauw-Zwart behield zijn sterkhouders, maar wist zijn team niet echt te versterken. Na het afsluiten van de mercato kan de strijd aan de top van de Jupiler Pro League losbarsten. Een vooruitblik.


Club Brugge haalde Noa Lang, maar die zal zich moeten meten met Emmanuel Dennis, Charles De Ketelaere en Krépin Diatta. Hij moet zich vooral aanpassen en zijn talent verder ontwikkelen om zo volgend jaar een sterkhouder te worden als Dennis en/of Diatta vertrekken. Club is weer op dreef en won al tegen Genk en Anderlecht. Club is klaar voor een nieuwe titel. Wie legt hen het vuur aan de schenen?


AA Gent kunnen we al schrappen als uitdager. De achterstand is nu a te groot en de Buffalo’s hebben vooral zichzelf in de voet geschoten. In plaats van te behouden wat goed was en GERICHT te versterken, verloor het ervaren bestuur plots de pedalen. Twee trainerswissels en een heel vreemde mercato met 13! ingaande transfers hebben de groep helemaal door elkaar geschud. Niet bepaald een goed beleid. De mislukte start ligt meer aan de sportieve keuzes van het bestuur. Jonathan David laat bovendien een enorme leemte achterna.

Anderlecht baalt na wegvallen Doku en Kompany

Anderlecht leek een kanshebber voor de top drie, maar toen dachten we dat Vincent Kompany en Jérémy Doku nog aanwezig gingen zijn. Zonder de twee smaakmakers is RSCA ferm verzwakt, met hen erbij had RSCA een mooie ploeg gehad. De kern is evenwichtiger (vooral de komst van Josh Cullen is in dat opzicht van cruciaal belang), maar komt kwaliteit te kort om een rol van betekenis te spelen. Een Europees ticket afdwingen zou een enorme prestatie zijn van coach Kompany, ook al voerde Wouter Vandenhaute vreemd genoeg de druk op door Europees voetbal te 'eisen'. N

Hij heeft het geluk dat naast AA Gent ook KRC Genk door de mand valt. De dure transfers van de afgelopen jaren renderen nog niet en Felice Mazzu en Hannes Wolf beten er hun tanden op stuk. Jess Thorup is een goede coach, maar we vermoeden dat Genk wisselvallig gaat blijven. Met Cyriel Dessers heeft dé topaankoop van deze zomer het moeilijk. Ook daar zou een Europees ticket halen een knappe prestatie zijn van Thorup.


Stabiliteit bij Standard, twijfels bij Antwerp

Standard was eindelijk geen duiventil. Stabiliteit is de sleutel tot succes. Met Mergim Vojvoda vertrok de meest inwisselbare basispion. Dat Zinho Vanheusden, Samuel Bastien en Selim Amallah bleven, was de beste transfer. Samen met Jackson Muleka. De Congolees laat een goede indruk achter en kan de tegenvallende aanvallers Obbi Oulare en Felipe Avenatti misschien wat prikkelen. Standard is een outsider voor de titel, maar dan moet alles meezitten.

Antwerp kreeg lof voor zijn laatste transfers, maar dat is toch koffiedik kijken. Jordan Lukaku speelde al twee jaar amper tot niet en Cristian Benavente – die wel zeer goed was bij Charleroi - viel door de mand bij FC Nantes. Beiden kennen de Belgische competitie, wat wel een groot voordeel is. Nana Ampomah flopte compleet bij Fortuna Düsseldorf, en was bij Waasland-Beveren wisselvallig. Een gok of hij een meerwaarde is bij een Belgische topclub. Club Brugge en Genk hapten alvast niet. Jérémy Gelin lijkt een degelijke aanwinst te zijn en Guy Mbenza moet nog alles bewijzen. Het vertrek van Wesley Hoedt werd zelfs niet opgevangen. Antwerp heeft nog altijd een stevige ploeg en vooral een bredere kern, maar inzake pure kwaliteit is de basisploeg toch minder geworden. Al kan Ivan Leko wel bekoren met zijn tactische flexibiliteit.


Charleroi maakt indruk

Charleroi verloor Nurio Fortuna en Maxime Busi, maar hun vertrek werd zeer goed opgevangen. Daar lijkt Charleroi zelfs niet verzwakt te zijn met Joris Kayembe en Jules Van Cleemput. Al is het afwachten of zij een heel seizoen lang op niveau kunnen spelen. Het middenveld werd versterkt, Guillaume Gillet bewees al dat hij een serieuze meerwaarde is, en de aanval kreeg ook een ferme injectie. Lukasz Teodorczyk is een grote naam, maar de laatste twee jaar presteerde hij werkelijk niets bij Udinese. Een dure gok, die kan meevallen maar ook tot niets kan uitdraaien. De beste aanwinst lijkt Saido Berahino te zijn. In een goed blok als dat van Charleroi lijkt hij met zijn creativiteit van grote waarde te kunnen zijn. Berahino was niet goed bezig bij Essevee, maar bij een betere ploeg met de nodige structuur kan hij met zijn kwaliteiten wel eens een stevige kwaliteitsinjectie zijn.

Let the games begin!

Claudio Reulens

LEES OOK: Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Wie is de grootste uitdager voor Club Brugge?

Meest recent

Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

15
15
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

120
120
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

36
36
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

77
77
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

74
74
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

103
103
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

57
57
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

195
195
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

25
25
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

436
436
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

56
56
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

90
90
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

177
177
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

298
298
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

91
91
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

96
96
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

281
281
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

507
507
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

161
161
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

116
116
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

561
561
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

163
163
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

262
262

Meer sportnieuws