De jacht op Club kan beginnen: Charleroi en Standard beste papieren

door
De jacht op Club kan beginnen: Charleroi en Standard beste papieren

Club Brugge is dé titelfavoriet voor dit seizoen. Blauw-Zwart behield zijn sterkhouders, maar wist zijn team niet echt te versterken. Na het afsluiten van de mercato kan de strijd aan de top van de Jupiler Pro League losbarsten. Een vooruitblik.


Club Brugge haalde Noa Lang, maar die zal zich moeten meten met Emmanuel Dennis, Charles De Ketelaere en Krépin Diatta. Hij moet zich vooral aanpassen en zijn talent verder ontwikkelen om zo volgend jaar een sterkhouder te worden als Dennis en/of Diatta vertrekken. Club is weer op dreef en won al tegen Genk en Anderlecht. Club is klaar voor een nieuwe titel. Wie legt hen het vuur aan de schenen?


AA Gent kunnen we al schrappen als uitdager. De achterstand is nu a te groot en de Buffalo’s hebben vooral zichzelf in de voet geschoten. In plaats van te behouden wat goed was en GERICHT te versterken, verloor het ervaren bestuur plots de pedalen. Twee trainerswissels en een heel vreemde mercato met 13! ingaande transfers hebben de groep helemaal door elkaar geschud. Niet bepaald een goed beleid. De mislukte start ligt meer aan de sportieve keuzes van het bestuur. Jonathan David laat bovendien een enorme leemte achterna.

Anderlecht baalt na wegvallen Doku en Kompany

Anderlecht leek een kanshebber voor de top drie, maar toen dachten we dat Vincent Kompany en Jérémy Doku nog aanwezig gingen zijn. Zonder de twee smaakmakers is RSCA ferm verzwakt, met hen erbij had RSCA een mooie ploeg gehad. De kern is evenwichtiger (vooral de komst van Josh Cullen is in dat opzicht van cruciaal belang), maar komt kwaliteit te kort om een rol van betekenis te spelen. Een Europees ticket afdwingen zou een enorme prestatie zijn van coach Kompany, ook al voerde Wouter Vandenhaute vreemd genoeg de druk op door Europees voetbal te 'eisen'. N

Hij heeft het geluk dat naast AA Gent ook KRC Genk door de mand valt. De dure transfers van de afgelopen jaren renderen nog niet en Felice Mazzu en Hannes Wolf beten er hun tanden op stuk. Jess Thorup is een goede coach, maar we vermoeden dat Genk wisselvallig gaat blijven. Met Cyriel Dessers heeft dé topaankoop van deze zomer het moeilijk. Ook daar zou een Europees ticket halen een knappe prestatie zijn van Thorup.


Stabiliteit bij Standard, twijfels bij Antwerp

Standard was eindelijk geen duiventil. Stabiliteit is de sleutel tot succes. Met Mergim Vojvoda vertrok de meest inwisselbare basispion. Dat Zinho Vanheusden, Samuel Bastien en Selim Amallah bleven, was de beste transfer. Samen met Jackson Muleka. De Congolees laat een goede indruk achter en kan de tegenvallende aanvallers Obbi Oulare en Felipe Avenatti misschien wat prikkelen. Standard is een outsider voor de titel, maar dan moet alles meezitten.

Antwerp kreeg lof voor zijn laatste transfers, maar dat is toch koffiedik kijken. Jordan Lukaku speelde al twee jaar amper tot niet en Cristian Benavente – die wel zeer goed was bij Charleroi - viel door de mand bij FC Nantes. Beiden kennen de Belgische competitie, wat wel een groot voordeel is. Nana Ampomah flopte compleet bij Fortuna Düsseldorf, en was bij Waasland-Beveren wisselvallig. Een gok of hij een meerwaarde is bij een Belgische topclub. Club Brugge en Genk hapten alvast niet. Jérémy Gelin lijkt een degelijke aanwinst te zijn en Guy Mbenza moet nog alles bewijzen. Het vertrek van Wesley Hoedt werd zelfs niet opgevangen. Antwerp heeft nog altijd een stevige ploeg en vooral een bredere kern, maar inzake pure kwaliteit is de basisploeg toch minder geworden. Al kan Ivan Leko wel bekoren met zijn tactische flexibiliteit.


Charleroi maakt indruk

Charleroi verloor Nurio Fortuna en Maxime Busi, maar hun vertrek werd zeer goed opgevangen. Daar lijkt Charleroi zelfs niet verzwakt te zijn met Joris Kayembe en Jules Van Cleemput. Al is het afwachten of zij een heel seizoen lang op niveau kunnen spelen. Het middenveld werd versterkt, Guillaume Gillet bewees al dat hij een serieuze meerwaarde is, en de aanval kreeg ook een ferme injectie. Lukasz Teodorczyk is een grote naam, maar de laatste twee jaar presteerde hij werkelijk niets bij Udinese. Een dure gok, die kan meevallen maar ook tot niets kan uitdraaien. De beste aanwinst lijkt Saido Berahino te zijn. In een goed blok als dat van Charleroi lijkt hij met zijn creativiteit van grote waarde te kunnen zijn. Berahino was niet goed bezig bij Essevee, maar bij een betere ploeg met de nodige structuur kan hij met zijn kwaliteiten wel eens een stevige kwaliteitsinjectie zijn.

Let the games begin!

Claudio Reulens

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Wie is de grootste uitdager voor Club Brugge?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

56
56
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

60
60
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

69
69
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

85
85
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

24
24
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

72
72
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

358
358
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

51
51
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

111
111
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

64
64
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

202
202
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

128
128
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

97
97
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

620
620
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

321
321
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

117
117
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

67
67
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

568
568

Meer sportnieuws