De jacht op Club kan beginnen: Charleroi en Standard beste papieren

331 stemmen
De jacht op Club kan beginnen: Charleroi en Standard beste papieren

Club Brugge is dé titelfavoriet voor dit seizoen. Blauw-Zwart behield zijn sterkhouders, maar wist zijn team niet echt te versterken. Na het afsluiten van de mercato kan de strijd aan de top van de Jupiler Pro League losbarsten. Een vooruitblik.


Club Brugge haalde Noa Lang, maar die zal zich moeten meten met Emmanuel Dennis, Charles De Ketelaere en Krépin Diatta. Hij moet zich vooral aanpassen en zijn talent verder ontwikkelen om zo volgend jaar een sterkhouder te worden als Dennis en/of Diatta vertrekken. Club is weer op dreef en won al tegen Genk en Anderlecht. Club is klaar voor een nieuwe titel. Wie legt hen het vuur aan de schenen?


AA Gent kunnen we al schrappen als uitdager. De achterstand is nu a te groot en de Buffalo’s hebben vooral zichzelf in de voet geschoten. In plaats van te behouden wat goed was en GERICHT te versterken, verloor het ervaren bestuur plots de pedalen. Twee trainerswissels en een heel vreemde mercato met 13! ingaande transfers hebben de groep helemaal door elkaar geschud. Niet bepaald een goed beleid. De mislukte start ligt meer aan de sportieve keuzes van het bestuur. Jonathan David laat bovendien een enorme leemte achterna.

Anderlecht baalt na wegvallen Doku en Kompany

Anderlecht leek een kanshebber voor de top drie, maar toen dachten we dat Vincent Kompany en Jérémy Doku nog aanwezig gingen zijn. Zonder de twee smaakmakers is RSCA ferm verzwakt, met hen erbij had RSCA een mooie ploeg gehad. De kern is evenwichtiger (vooral de komst van Josh Cullen is in dat opzicht van cruciaal belang), maar komt kwaliteit te kort om een rol van betekenis te spelen. Een Europees ticket afdwingen zou een enorme prestatie zijn van coach Kompany, ook al voerde Wouter Vandenhaute vreemd genoeg de druk op door Europees voetbal te 'eisen'. N

Hij heeft het geluk dat naast AA Gent ook KRC Genk door de mand valt. De dure transfers van de afgelopen jaren renderen nog niet en Felice Mazzu en Hannes Wolf beten er hun tanden op stuk. Jess Thorup is een goede coach, maar we vermoeden dat Genk wisselvallig gaat blijven. Met Cyriel Dessers heeft dé topaankoop van deze zomer het moeilijk. Ook daar zou een Europees ticket halen een knappe prestatie zijn van Thorup.


Stabiliteit bij Standard, twijfels bij Antwerp

Standard was eindelijk geen duiventil. Stabiliteit is de sleutel tot succes. Met Mergim Vojvoda vertrok de meest inwisselbare basispion. Dat Zinho Vanheusden, Samuel Bastien en Selim Amallah bleven, was de beste transfer. Samen met Jackson Muleka. De Congolees laat een goede indruk achter en kan de tegenvallende aanvallers Obbi Oulare en Felipe Avenatti misschien wat prikkelen. Standard is een outsider voor de titel, maar dan moet alles meezitten.

Antwerp kreeg lof voor zijn laatste transfers, maar dat is toch koffiedik kijken. Jordan Lukaku speelde al twee jaar amper tot niet en Cristian Benavente – die wel zeer goed was bij Charleroi - viel door de mand bij FC Nantes. Beiden kennen de Belgische competitie, wat wel een groot voordeel is. Nana Ampomah flopte compleet bij Fortuna Düsseldorf, en was bij Waasland-Beveren wisselvallig. Een gok of hij een meerwaarde is bij een Belgische topclub. Club Brugge en Genk hapten alvast niet. Jérémy Gelin lijkt een degelijke aanwinst te zijn en Guy Mbenza moet nog alles bewijzen. Het vertrek van Wesley Hoedt werd zelfs niet opgevangen. Antwerp heeft nog altijd een stevige ploeg en vooral een bredere kern, maar inzake pure kwaliteit is de basisploeg toch minder geworden. Al kan Ivan Leko wel bekoren met zijn tactische flexibiliteit.


Charleroi maakt indruk

Charleroi verloor Nurio Fortuna en Maxime Busi, maar hun vertrek werd zeer goed opgevangen. Daar lijkt Charleroi zelfs niet verzwakt te zijn met Joris Kayembe en Jules Van Cleemput. Al is het afwachten of zij een heel seizoen lang op niveau kunnen spelen. Het middenveld werd versterkt, Guillaume Gillet bewees al dat hij een serieuze meerwaarde is, en de aanval kreeg ook een ferme injectie. Lukasz Teodorczyk is een grote naam, maar de laatste twee jaar presteerde hij werkelijk niets bij Udinese. Een dure gok, die kan meevallen maar ook tot niets kan uitdraaien. De beste aanwinst lijkt Saido Berahino te zijn. In een goed blok als dat van Charleroi lijkt hij met zijn creativiteit van grote waarde te kunnen zijn. Berahino was niet goed bezig bij Essevee, maar bij een betere ploeg met de nodige structuur kan hij met zijn kwaliteiten wel eens een stevige kwaliteitsinjectie zijn.

Let the games begin!

Claudio Reulens

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

Wie is de grootste uitdager voor Club Brugge?

Meest recent

'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

4
4
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

3
3
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

21
21
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

4
4
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

130
130
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

264
264
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

396
396
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

253
253
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

66
66
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

165
165
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

133
133
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

956
956
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

556
556
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

337
337
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

56
56
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

112
112
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

21
21
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

172
172
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

445
445
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

925
925
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

151
151
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

559
559
Roef zorgt voor straffe beelden en geeft verklaring

Het Europese avontuur van AA Gent gaat verder, al heeft het donderdag toch weinig gescheeld. Bijna ...

183
183
Maamar spreekt duidelijke taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft donderdagavond een nieuwe stap richting de league phase van de Europa League gezet, ...

1043
1043

Meer sportnieuws