De jacht op Club kan beginnen: Charleroi en Standard beste papieren

331 stemmen
De jacht op Club kan beginnen: Charleroi en Standard beste papieren

Club Brugge is dé titelfavoriet voor dit seizoen. Blauw-Zwart behield zijn sterkhouders, maar wist zijn team niet echt te versterken. Na het afsluiten van de mercato kan de strijd aan de top van de Jupiler Pro League losbarsten. Een vooruitblik.


Club Brugge haalde Noa Lang, maar die zal zich moeten meten met Emmanuel Dennis, Charles De Ketelaere en Krépin Diatta. Hij moet zich vooral aanpassen en zijn talent verder ontwikkelen om zo volgend jaar een sterkhouder te worden als Dennis en/of Diatta vertrekken. Club is weer op dreef en won al tegen Genk en Anderlecht. Club is klaar voor een nieuwe titel. Wie legt hen het vuur aan de schenen?


AA Gent kunnen we al schrappen als uitdager. De achterstand is nu a te groot en de Buffalo’s hebben vooral zichzelf in de voet geschoten. In plaats van te behouden wat goed was en GERICHT te versterken, verloor het ervaren bestuur plots de pedalen. Twee trainerswissels en een heel vreemde mercato met 13! ingaande transfers hebben de groep helemaal door elkaar geschud. Niet bepaald een goed beleid. De mislukte start ligt meer aan de sportieve keuzes van het bestuur. Jonathan David laat bovendien een enorme leemte achterna.

Anderlecht baalt na wegvallen Doku en Kompany

Anderlecht leek een kanshebber voor de top drie, maar toen dachten we dat Vincent Kompany en Jérémy Doku nog aanwezig gingen zijn. Zonder de twee smaakmakers is RSCA ferm verzwakt, met hen erbij had RSCA een mooie ploeg gehad. De kern is evenwichtiger (vooral de komst van Josh Cullen is in dat opzicht van cruciaal belang), maar komt kwaliteit te kort om een rol van betekenis te spelen. Een Europees ticket afdwingen zou een enorme prestatie zijn van coach Kompany, ook al voerde Wouter Vandenhaute vreemd genoeg de druk op door Europees voetbal te 'eisen'. N

Hij heeft het geluk dat naast AA Gent ook KRC Genk door de mand valt. De dure transfers van de afgelopen jaren renderen nog niet en Felice Mazzu en Hannes Wolf beten er hun tanden op stuk. Jess Thorup is een goede coach, maar we vermoeden dat Genk wisselvallig gaat blijven. Met Cyriel Dessers heeft dé topaankoop van deze zomer het moeilijk. Ook daar zou een Europees ticket halen een knappe prestatie zijn van Thorup.


Stabiliteit bij Standard, twijfels bij Antwerp

Standard was eindelijk geen duiventil. Stabiliteit is de sleutel tot succes. Met Mergim Vojvoda vertrok de meest inwisselbare basispion. Dat Zinho Vanheusden, Samuel Bastien en Selim Amallah bleven, was de beste transfer. Samen met Jackson Muleka. De Congolees laat een goede indruk achter en kan de tegenvallende aanvallers Obbi Oulare en Felipe Avenatti misschien wat prikkelen. Standard is een outsider voor de titel, maar dan moet alles meezitten.

Antwerp kreeg lof voor zijn laatste transfers, maar dat is toch koffiedik kijken. Jordan Lukaku speelde al twee jaar amper tot niet en Cristian Benavente – die wel zeer goed was bij Charleroi - viel door de mand bij FC Nantes. Beiden kennen de Belgische competitie, wat wel een groot voordeel is. Nana Ampomah flopte compleet bij Fortuna Düsseldorf, en was bij Waasland-Beveren wisselvallig. Een gok of hij een meerwaarde is bij een Belgische topclub. Club Brugge en Genk hapten alvast niet. Jérémy Gelin lijkt een degelijke aanwinst te zijn en Guy Mbenza moet nog alles bewijzen. Het vertrek van Wesley Hoedt werd zelfs niet opgevangen. Antwerp heeft nog altijd een stevige ploeg en vooral een bredere kern, maar inzake pure kwaliteit is de basisploeg toch minder geworden. Al kan Ivan Leko wel bekoren met zijn tactische flexibiliteit.


Charleroi maakt indruk

Charleroi verloor Nurio Fortuna en Maxime Busi, maar hun vertrek werd zeer goed opgevangen. Daar lijkt Charleroi zelfs niet verzwakt te zijn met Joris Kayembe en Jules Van Cleemput. Al is het afwachten of zij een heel seizoen lang op niveau kunnen spelen. Het middenveld werd versterkt, Guillaume Gillet bewees al dat hij een serieuze meerwaarde is, en de aanval kreeg ook een ferme injectie. Lukasz Teodorczyk is een grote naam, maar de laatste twee jaar presteerde hij werkelijk niets bij Udinese. Een dure gok, die kan meevallen maar ook tot niets kan uitdraaien. De beste aanwinst lijkt Saido Berahino te zijn. In een goed blok als dat van Charleroi lijkt hij met zijn creativiteit van grote waarde te kunnen zijn. Berahino was niet goed bezig bij Essevee, maar bij een betere ploeg met de nodige structuur kan hij met zijn kwaliteiten wel eens een stevige kwaliteitsinjectie zijn.

Let the games begin!

Claudio Reulens

LEES OOK: Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Wie is de grootste uitdager voor Club Brugge?

Meest recent

Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

52
52
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

403
403
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

55
55
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

390
390
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

45
45
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

69
69
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

95
95
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

74
74
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

118
118
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

291
291
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

607
607
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

229
229
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

440
440
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

367
367
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

208
208
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

90
90
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

91
91
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

176
176
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

357
357
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

360
360
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

292
292
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

519
519
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

151
151
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

733
733

Meer sportnieuws