Brugse belevenis: 'Nieuwe Danjuma met bad boy-gehalte'

818 stemmen
Brugse belevenis: 'Nieuwe Danjuma met bad boy-gehalte'

Nadat de voorbije transfermercato werd afgesloten, bleven de fans van Club Brugge wellicht wat op hun honger zitten.. Een groot transferoffensief viel er niet meteen te merken op Jan Breydel, waar enkel Noa Lang werd voorgesteld als kersverse aanwinst. Maar het is tegelijk ook een versterking die heus wel kan tellen ...


OFFENSIEVE WEELDE

Op transferdeadline day van maandag 5 oktober werd er geen langverwachte nieuwe centrumspits aangekondigd bij Club Brugge: nochtans stond dergelijk profiel wel degelijk hoog genoteerd op het Brugse wensenlijstje. Daardoor lijken de decision makers op Jan Breydel in eerste instantie het vertrouwen te geven aan de huidige centrale aanvallers: het mysterie Michael Krmencik, de jonge Youssouph Badji en de vooralsnog onzichtbare Siebe Schrijvers. In mindere mate kunnen ook Emmanuel Dennis, Charles De Ketelaere en David Okereke nog op die positie uit de voeten.



Anderzijds werden er ook geen belangrijke vertrekkers geconstateerd bij de huidige landskampioen, en da's misschien de grootste Brugse verwezenlijking in de voorbije transfermercato. Zowel Emmanuel Dennis als Krépin Diatta bleven op post, en ondanks hun recente wisselvallige prestaties is het duo nog altijd van groot belang voor Club Brugge. Maar de flankaanvallers krijgen straks nog wat extra concurrentie voorgeschoteld. Door het aantrekken van de voormalige Ajacied Noa Lang beschikt Club Brugge over een derde potentiële smaakmaker op de flankposities.

KLAASSEN LOST NEKSCHOT 

Want vergis u niet: Noa Lang staat in Nederland al jaren te boek als een groot talent en dat bewijst zijn huidige status als basisspeler bij Jong Oranje alvast. Hij wordt bij onze Noorderburen op basis van zijn kwaliteiten omschreven als een type-Emmanuel Dennis: net zoals de Nigeriaan snijdt ook de 21-jarige Lang graag naar binnen om zo chaos en gevaar te creëeren bij de tegenstander, maar evenzeer door wisselvalligheid in zijn prestaties. Door de moordende concurrentie bij Ajax, alsook de terughoudendheid bij coach Erik ten Hag, kon Lang echter niet rekenen op veel speelgelegenheid in de Johan Cruijff ArenA.



Vorig seizoen werd Lang bij Ajax bijvoorbeeld geblokkeerd door gerenommeerde namen zoals Hakim Ziyech, David Neres en Quincy Promes, waarna hij vervolgens koos voor speelgelegenheid op uitleenbasis bij FC Twente. In de voorbereiding op het nieuwe, huidige seizoen speelde Lang zich meermaals in de kijker bij Ajax-coach ten Hag én was de Amsterdamse achterban tevens vol lof over hun youngster. Desondanks bleek dat niet voldoende te zijn om een volwaardige kans af te dwingen in Amsterdam, want de komst van Davy Klaassen bleek namelijk het nekschot voor Lang bij Ajax. Maar ook voor andere veelbelovende Ajax-youngsters zoals Jurgen Ekkelenkamp, Mohammed Kudus en Ryan Gravenberch is de komst van Klaassen een serieuze domper.

BAD BOY?

Noa Lang is zo'n speler die zorgeloos ronddartelt op een voetbalveld. Het ruwe talent is lichtzinnig en teert veeleer op zijn natuurlijke intuïtie eerder dan zijn ratio. En da's best wel oké. Het zorgt ervoor dat de 21-jarige een bepaalde klasse bezit, de kunst om op onvoorspelbare wijze zijn rechtstreekse tegenstander uit te schakelen middels een onverwachte dribbel of andere flukse beweging. Deze opmerkelijke kwaliteiten zorgden er bijgevolg voor dat Lang bijna op handen werd gedragen door de enthousiaste Ajax-achterban, en dat ondanks het feit dat hij het gros van zijn jeugdopleiding genoot bij aartsrivaal Feyenoord nota bene. 



Maar ook naast het veld laat lang zich dikwijls opmerken. “Ik weet van mezelf dat ik een bepaalde uitstraling heb”, verklaarde Lang nog niet zo lang geleden in een interview met Andy van der Meijde, ex-voetballer van onder andere Oranje, Internazionale en Ajax. “Je mag me of je mag me niet. Een arrogant koppie? Als jij dat zo wil noemen. Ik ben gewoon mezelf. Ik zeg wat ik denk. Mijn emoties zal je altijd aan mijn uitstraling aflezen. Deal with it. het is wat het is, het boeit me echt niet.” Bij Club Brugge zijn ze alvast gewaarschuwd, en de leden van de pers alvast ook. Vorig seizoen werd Lang bij FC Twente tegen Vitesse bijvoorbeeld – tot zijn grote onvrede – vroegtijdig gewisseld. Na die desbetreffende match weigerde Lang daarna ook om met de pers te praten. Dat belooft alvast op Jan Breydel.

DERDE DUURSTE AANKOOP 

Dat gezegd zijnde investeerde Club Brugge wel flink wat kapitaal voor de komst van Noa Lang. De huidige landskampioen leent de flankenflitser oorspronkelijk voor één seizoen van Ajax waarbij die huurbeurt op 1 juli 2021 wordt omgezet in een definitieve transfer die maar liefst zes miljoen euro bedraagt. Creatief boekhouden heet dat dan, een moderne manier om transfers te regelen in de huidige voetbalwereld. Indien Club Brugge écht aansluiting wil vinden met de Europese subtoppers, dan is het wel verplicht om nu en dan eens diep in de geldbuidel te tasten. Enkel voor Simon Mignolet (zeven miljoen euro) en David Okereke (Spezia Calcio) maakte Club Brugge nog meer geld over.



De grote vraag is echter of Noa Lang dat grote bedrag wel waard zal zijn. Bij Club Brugge hoopt men alvast op een gelijkaardig scenario van zijn voorgangers, die ook een flinke duit kostten – maar wel flink wat minder dan Lang – , hun impact maakten op Jan Breydel en vervolgens doorverkocht werden met een grote meerwaarde: Arnaut Danjuma, Anthony Limbombe, José Izquierdo en wellicht straks ook Krépin Diatta en Emmanuel Dennis. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert hopen alvast binnen hier en enkele seizoenen Noa Lang aan dat indrukwekkend en lucratief rijtje toe te voegen.

IMPACT VAN LANG 

“Een snotaap”, zo noemde de vermaarde voetbalanalist Johan Derksen de Ajax-huurling Noa Lang vorig seizoen na zijn vroegtijdige vervanging tegen Vitesse, waarna de youngster de pers weigerde te woord te staan. “Na zijn wissel is hij niet met het lot van Twente bezig, maar met zijn eigen ego. De grote Lang is op zijn pik getrapt omdat hij gewisseld wordt, maar wie is Lang in godsnaam”, klonk het op Veronica Inside. 

Op de eigenwijze Derksen na, en ook wellicht nog een aantal andere mensen, wordt Lang nochtans hoog ingeschat bij onze Noorderburen. Lang had in de seizoensvoorbereiding bijvoorbeeld een voet in twaalf doelpunten en het gros van de Ajax-fans zijn ontgoocheld in het vertrek van hun goudhaantje. Het is veelzeggend dat bepaalde personen benadrukken dat Club Brugge – en niét Ajax – de grote winnaar is bij de deal-Lang.



De uitleenbeurt aan FC Twente vorig seizoen was geen onverdeeld succes, maar desondanks kon Lang bijwijlen zijn klasse etaleren. In amper zeven competitiewedstrijden kon Lang zich bijvoorbeeld scharen tot één van de betere linkerflankaanvallers, hoewel hij ook veel minuten maakte als centrale spits. Bij de Tukkers scoorde Lang bijvoorbeeld 0,42 doelpunt per wedstrijd waarmee hij de op vier na vlotst scorende linkerflankaanvaller was in de Eredivisie

Ook zijn aanvallende acties, dribbels, acceleraties en listige passes waren bovengemiddeld op het vlak van aantal én van efficiëntie. Aan Lang om deze veelbelovende lijn door te trekken in de meer defensieve en gesloten Jupiler Pro League. Maar veel zorgen hoeft hij zich niet te maken. Ook Anthony Limbombe en Arnaut Danjuma (beide NEC Nijmegen) hadden geen enkele moeite om zich snel aan te passen op het Belgisch grondgebied. 

LEES OOK: 'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Wordt Lang een topper bij Club?

Meest recent

Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

2
2
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

98
98
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

279
279
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

85
85
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

150
150
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

123
123
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

257
257
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

65
65
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

46
46
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

34
34
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

491
491
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

70
70
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

240
240
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

52
52
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

247
247
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

179
179
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

119
119
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

741
741
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

69
69
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

186
186
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

183
183
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1122
1122
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

739
739
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

484
484
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

879
879

Meer sportnieuws