Brugse belevenis: 'Nieuwe Danjuma met bad boy-gehalte'

818
Brugse belevenis: 'Nieuwe Danjuma met bad boy-gehalte'

Nadat de voorbije transfermercato werd afgesloten, bleven de fans van Club Brugge wellicht wat op hun honger zitten.. Een groot transferoffensief viel er niet meteen te merken op Jan Breydel, waar enkel Noa Lang werd voorgesteld als kersverse aanwinst. Maar het is tegelijk ook een versterking die heus wel kan tellen ...


OFFENSIEVE WEELDE

Op transferdeadline day van maandag 5 oktober werd er geen langverwachte nieuwe centrumspits aangekondigd bij Club Brugge: nochtans stond dergelijk profiel wel degelijk hoog genoteerd op het Brugse wensenlijstje. Daardoor lijken de decision makers op Jan Breydel in eerste instantie het vertrouwen te geven aan de huidige centrale aanvallers: het mysterie Michael Krmencik, de jonge Youssouph Badji en de vooralsnog onzichtbare Siebe Schrijvers. In mindere mate kunnen ook Emmanuel Dennis, Charles De Ketelaere en David Okereke nog op die positie uit de voeten.



Anderzijds werden er ook geen belangrijke vertrekkers geconstateerd bij de huidige landskampioen, en da's misschien de grootste Brugse verwezenlijking in de voorbije transfermercato. Zowel Emmanuel Dennis als Krépin Diatta bleven op post, en ondanks hun recente wisselvallige prestaties is het duo nog altijd van groot belang voor Club Brugge. Maar de flankaanvallers krijgen straks nog wat extra concurrentie voorgeschoteld. Door het aantrekken van de voormalige Ajacied Noa Lang beschikt Club Brugge over een derde potentiële smaakmaker op de flankposities.

KLAASSEN LOST NEKSCHOT 

Want vergis u niet: Noa Lang staat in Nederland al jaren te boek als een groot talent en dat bewijst zijn huidige status als basisspeler bij Jong Oranje alvast. Hij wordt bij onze Noorderburen op basis van zijn kwaliteiten omschreven als een type-Emmanuel Dennis: net zoals de Nigeriaan snijdt ook de 21-jarige Lang graag naar binnen om zo chaos en gevaar te creëeren bij de tegenstander, maar evenzeer door wisselvalligheid in zijn prestaties. Door de moordende concurrentie bij Ajax, alsook de terughoudendheid bij coach Erik ten Hag, kon Lang echter niet rekenen op veel speelgelegenheid in de Johan Cruijff ArenA.



Vorig seizoen werd Lang bij Ajax bijvoorbeeld geblokkeerd door gerenommeerde namen zoals Hakim Ziyech, David Neres en Quincy Promes, waarna hij vervolgens koos voor speelgelegenheid op uitleenbasis bij FC Twente. In de voorbereiding op het nieuwe, huidige seizoen speelde Lang zich meermaals in de kijker bij Ajax-coach ten Hag én was de Amsterdamse achterban tevens vol lof over hun youngster. Desondanks bleek dat niet voldoende te zijn om een volwaardige kans af te dwingen in Amsterdam, want de komst van Davy Klaassen bleek namelijk het nekschot voor Lang bij Ajax. Maar ook voor andere veelbelovende Ajax-youngsters zoals Jurgen Ekkelenkamp, Mohammed Kudus en Ryan Gravenberch is de komst van Klaassen een serieuze domper.

BAD BOY?

Noa Lang is zo'n speler die zorgeloos ronddartelt op een voetbalveld. Het ruwe talent is lichtzinnig en teert veeleer op zijn natuurlijke intuïtie eerder dan zijn ratio. En da's best wel oké. Het zorgt ervoor dat de 21-jarige een bepaalde klasse bezit, de kunst om op onvoorspelbare wijze zijn rechtstreekse tegenstander uit te schakelen middels een onverwachte dribbel of andere flukse beweging. Deze opmerkelijke kwaliteiten zorgden er bijgevolg voor dat Lang bijna op handen werd gedragen door de enthousiaste Ajax-achterban, en dat ondanks het feit dat hij het gros van zijn jeugdopleiding genoot bij aartsrivaal Feyenoord nota bene. 



Maar ook naast het veld laat lang zich dikwijls opmerken. “Ik weet van mezelf dat ik een bepaalde uitstraling heb”, verklaarde Lang nog niet zo lang geleden in een interview met Andy van der Meijde, ex-voetballer van onder andere Oranje, Internazionale en Ajax. “Je mag me of je mag me niet. Een arrogant koppie? Als jij dat zo wil noemen. Ik ben gewoon mezelf. Ik zeg wat ik denk. Mijn emoties zal je altijd aan mijn uitstraling aflezen. Deal with it. het is wat het is, het boeit me echt niet.” Bij Club Brugge zijn ze alvast gewaarschuwd, en de leden van de pers alvast ook. Vorig seizoen werd Lang bij FC Twente tegen Vitesse bijvoorbeeld – tot zijn grote onvrede – vroegtijdig gewisseld. Na die desbetreffende match weigerde Lang daarna ook om met de pers te praten. Dat belooft alvast op Jan Breydel.

DERDE DUURSTE AANKOOP 

Dat gezegd zijnde investeerde Club Brugge wel flink wat kapitaal voor de komst van Noa Lang. De huidige landskampioen leent de flankenflitser oorspronkelijk voor één seizoen van Ajax waarbij die huurbeurt op 1 juli 2021 wordt omgezet in een definitieve transfer die maar liefst zes miljoen euro bedraagt. Creatief boekhouden heet dat dan, een moderne manier om transfers te regelen in de huidige voetbalwereld. Indien Club Brugge écht aansluiting wil vinden met de Europese subtoppers, dan is het wel verplicht om nu en dan eens diep in de geldbuidel te tasten. Enkel voor Simon Mignolet (zeven miljoen euro) en David Okereke (Spezia Calcio) maakte Club Brugge nog meer geld over.



De grote vraag is echter of Noa Lang dat grote bedrag wel waard zal zijn. Bij Club Brugge hoopt men alvast op een gelijkaardig scenario van zijn voorgangers, die ook een flinke duit kostten – maar wel flink wat minder dan Lang – , hun impact maakten op Jan Breydel en vervolgens doorverkocht werden met een grote meerwaarde: Arnaut Danjuma, Anthony Limbombe, José Izquierdo en wellicht straks ook Krépin Diatta en Emmanuel Dennis. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert hopen alvast binnen hier en enkele seizoenen Noa Lang aan dat indrukwekkend en lucratief rijtje toe te voegen.

IMPACT VAN LANG 

“Een snotaap”, zo noemde de vermaarde voetbalanalist Johan Derksen de Ajax-huurling Noa Lang vorig seizoen na zijn vroegtijdige vervanging tegen Vitesse, waarna de youngster de pers weigerde te woord te staan. “Na zijn wissel is hij niet met het lot van Twente bezig, maar met zijn eigen ego. De grote Lang is op zijn pik getrapt omdat hij gewisseld wordt, maar wie is Lang in godsnaam”, klonk het op Veronica Inside. 

Op de eigenwijze Derksen na, en ook wellicht nog een aantal andere mensen, wordt Lang nochtans hoog ingeschat bij onze Noorderburen. Lang had in de seizoensvoorbereiding bijvoorbeeld een voet in twaalf doelpunten en het gros van de Ajax-fans zijn ontgoocheld in het vertrek van hun goudhaantje. Het is veelzeggend dat bepaalde personen benadrukken dat Club Brugge – en niét Ajax – de grote winnaar is bij de deal-Lang.



De uitleenbeurt aan FC Twente vorig seizoen was geen onverdeeld succes, maar desondanks kon Lang bijwijlen zijn klasse etaleren. In amper zeven competitiewedstrijden kon Lang zich bijvoorbeeld scharen tot één van de betere linkerflankaanvallers, hoewel hij ook veel minuten maakte als centrale spits. Bij de Tukkers scoorde Lang bijvoorbeeld 0,42 doelpunt per wedstrijd waarmee hij de op vier na vlotst scorende linkerflankaanvaller was in de Eredivisie

Ook zijn aanvallende acties, dribbels, acceleraties en listige passes waren bovengemiddeld op het vlak van aantal én van efficiëntie. Aan Lang om deze veelbelovende lijn door te trekken in de meer defensieve en gesloten Jupiler Pro League. Maar veel zorgen hoeft hij zich niet te maken. Ook Anthony Limbombe en Arnaut Danjuma (beide NEC Nijmegen) hadden geen enkele moeite om zich snel aan te passen op het Belgisch grondgebied. 

LEES OOK: 'Spectaculaire transferontknoping Noa Lang in de maak'

Wordt Lang een topper bij Club?

Meest recent

Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

31
31
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

113
113
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

118
118
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

145
145
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

435
435
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

426
426
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

307
307
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

452
452
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

515
515
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

278
278
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

512
512
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

117
117
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

679
679
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

681
681
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

842
842
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1091
1091
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

641
641
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

413
413
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

308
308
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

857
857
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

807
807
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

325
325
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

190
190
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

89
89
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

405
405

Meer sportnieuws