Brugse belevenis: 'Nieuwe Danjuma met bad boy-gehalte'

door
Brugse belevenis: 'Nieuwe Danjuma met bad boy-gehalte'

Nadat de voorbije transfermercato werd afgesloten, bleven de fans van Club Brugge wellicht wat op hun honger zitten.. Een groot transferoffensief viel er niet meteen te merken op Jan Breydel, waar enkel Noa Lang werd voorgesteld als kersverse aanwinst. Maar het is tegelijk ook een versterking die heus wel kan tellen ...


OFFENSIEVE WEELDE

Op transferdeadline day van maandag 5 oktober werd er geen langverwachte nieuwe centrumspits aangekondigd bij Club Brugge: nochtans stond dergelijk profiel wel degelijk hoog genoteerd op het Brugse wensenlijstje. Daardoor lijken de decision makers op Jan Breydel in eerste instantie het vertrouwen te geven aan de huidige centrale aanvallers: het mysterie Michael Krmencik, de jonge Youssouph Badji en de vooralsnog onzichtbare Siebe Schrijvers. In mindere mate kunnen ook Emmanuel Dennis, Charles De Ketelaere en David Okereke nog op die positie uit de voeten.



Anderzijds werden er ook geen belangrijke vertrekkers geconstateerd bij de huidige landskampioen, en da's misschien de grootste Brugse verwezenlijking in de voorbije transfermercato. Zowel Emmanuel Dennis als Krépin Diatta bleven op post, en ondanks hun recente wisselvallige prestaties is het duo nog altijd van groot belang voor Club Brugge. Maar de flankaanvallers krijgen straks nog wat extra concurrentie voorgeschoteld. Door het aantrekken van de voormalige Ajacied Noa Lang beschikt Club Brugge over een derde potentiële smaakmaker op de flankposities.

KLAASSEN LOST NEKSCHOT 

Want vergis u niet: Noa Lang staat in Nederland al jaren te boek als een groot talent en dat bewijst zijn huidige status als basisspeler bij Jong Oranje alvast. Hij wordt bij onze Noorderburen op basis van zijn kwaliteiten omschreven als een type-Emmanuel Dennis: net zoals de Nigeriaan snijdt ook de 21-jarige Lang graag naar binnen om zo chaos en gevaar te creëeren bij de tegenstander, maar evenzeer door wisselvalligheid in zijn prestaties. Door de moordende concurrentie bij Ajax, alsook de terughoudendheid bij coach Erik ten Hag, kon Lang echter niet rekenen op veel speelgelegenheid in de Johan Cruijff ArenA.



Vorig seizoen werd Lang bij Ajax bijvoorbeeld geblokkeerd door gerenommeerde namen zoals Hakim Ziyech, David Neres en Quincy Promes, waarna hij vervolgens koos voor speelgelegenheid op uitleenbasis bij FC Twente. In de voorbereiding op het nieuwe, huidige seizoen speelde Lang zich meermaals in de kijker bij Ajax-coach ten Hag én was de Amsterdamse achterban tevens vol lof over hun youngster. Desondanks bleek dat niet voldoende te zijn om een volwaardige kans af te dwingen in Amsterdam, want de komst van Davy Klaassen bleek namelijk het nekschot voor Lang bij Ajax. Maar ook voor andere veelbelovende Ajax-youngsters zoals Jurgen Ekkelenkamp, Mohammed Kudus en Ryan Gravenberch is de komst van Klaassen een serieuze domper.

BAD BOY?

Noa Lang is zo'n speler die zorgeloos ronddartelt op een voetbalveld. Het ruwe talent is lichtzinnig en teert veeleer op zijn natuurlijke intuïtie eerder dan zijn ratio. En da's best wel oké. Het zorgt ervoor dat de 21-jarige een bepaalde klasse bezit, de kunst om op onvoorspelbare wijze zijn rechtstreekse tegenstander uit te schakelen middels een onverwachte dribbel of andere flukse beweging. Deze opmerkelijke kwaliteiten zorgden er bijgevolg voor dat Lang bijna op handen werd gedragen door de enthousiaste Ajax-achterban, en dat ondanks het feit dat hij het gros van zijn jeugdopleiding genoot bij aartsrivaal Feyenoord nota bene. 



Maar ook naast het veld laat lang zich dikwijls opmerken. “Ik weet van mezelf dat ik een bepaalde uitstraling heb”, verklaarde Lang nog niet zo lang geleden in een interview met Andy van der Meijde, ex-voetballer van onder andere Oranje, Internazionale en Ajax. “Je mag me of je mag me niet. Een arrogant koppie? Als jij dat zo wil noemen. Ik ben gewoon mezelf. Ik zeg wat ik denk. Mijn emoties zal je altijd aan mijn uitstraling aflezen. Deal with it. het is wat het is, het boeit me echt niet.” Bij Club Brugge zijn ze alvast gewaarschuwd, en de leden van de pers alvast ook. Vorig seizoen werd Lang bij FC Twente tegen Vitesse bijvoorbeeld – tot zijn grote onvrede – vroegtijdig gewisseld. Na die desbetreffende match weigerde Lang daarna ook om met de pers te praten. Dat belooft alvast op Jan Breydel.

DERDE DUURSTE AANKOOP 

Dat gezegd zijnde investeerde Club Brugge wel flink wat kapitaal voor de komst van Noa Lang. De huidige landskampioen leent de flankenflitser oorspronkelijk voor één seizoen van Ajax waarbij die huurbeurt op 1 juli 2021 wordt omgezet in een definitieve transfer die maar liefst zes miljoen euro bedraagt. Creatief boekhouden heet dat dan, een moderne manier om transfers te regelen in de huidige voetbalwereld. Indien Club Brugge écht aansluiting wil vinden met de Europese subtoppers, dan is het wel verplicht om nu en dan eens diep in de geldbuidel te tasten. Enkel voor Simon Mignolet (zeven miljoen euro) en David Okereke (Spezia Calcio) maakte Club Brugge nog meer geld over.



De grote vraag is echter of Noa Lang dat grote bedrag wel waard zal zijn. Bij Club Brugge hoopt men alvast op een gelijkaardig scenario van zijn voorgangers, die ook een flinke duit kostten – maar wel flink wat minder dan Lang – , hun impact maakten op Jan Breydel en vervolgens doorverkocht werden met een grote meerwaarde: Arnaut Danjuma, Anthony Limbombe, José Izquierdo en wellicht straks ook Krépin Diatta en Emmanuel Dennis. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert hopen alvast binnen hier en enkele seizoenen Noa Lang aan dat indrukwekkend en lucratief rijtje toe te voegen.

IMPACT VAN LANG 

“Een snotaap”, zo noemde de vermaarde voetbalanalist Johan Derksen de Ajax-huurling Noa Lang vorig seizoen na zijn vroegtijdige vervanging tegen Vitesse, waarna de youngster de pers weigerde te woord te staan. “Na zijn wissel is hij niet met het lot van Twente bezig, maar met zijn eigen ego. De grote Lang is op zijn pik getrapt omdat hij gewisseld wordt, maar wie is Lang in godsnaam”, klonk het op Veronica Inside. 

Op de eigenwijze Derksen na, en ook wellicht nog een aantal andere mensen, wordt Lang nochtans hoog ingeschat bij onze Noorderburen. Lang had in de seizoensvoorbereiding bijvoorbeeld een voet in twaalf doelpunten en het gros van de Ajax-fans zijn ontgoocheld in het vertrek van hun goudhaantje. Het is veelzeggend dat bepaalde personen benadrukken dat Club Brugge – en niét Ajax – de grote winnaar is bij de deal-Lang.



De uitleenbeurt aan FC Twente vorig seizoen was geen onverdeeld succes, maar desondanks kon Lang bijwijlen zijn klasse etaleren. In amper zeven competitiewedstrijden kon Lang zich bijvoorbeeld scharen tot één van de betere linkerflankaanvallers, hoewel hij ook veel minuten maakte als centrale spits. Bij de Tukkers scoorde Lang bijvoorbeeld 0,42 doelpunt per wedstrijd waarmee hij de op vier na vlotst scorende linkerflankaanvaller was in de Eredivisie

Ook zijn aanvallende acties, dribbels, acceleraties en listige passes waren bovengemiddeld op het vlak van aantal én van efficiëntie. Aan Lang om deze veelbelovende lijn door te trekken in de meer defensieve en gesloten Jupiler Pro League. Maar veel zorgen hoeft hij zich niet te maken. Ook Anthony Limbombe en Arnaut Danjuma (beide NEC Nijmegen) hadden geen enkele moeite om zich snel aan te passen op het Belgisch grondgebied. 

LEES OOK: 'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Wordt Lang een topper bij Club?

Meest recent

'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

32
32
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

44
44
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

128
128
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

288
288
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

260
260
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

246
246
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

337
337
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

447
447
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

287
287
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

625
625
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

221
221
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

609
609
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

304
304
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1369
1369
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

457
457
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

435
435
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

419
419
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

305
305
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

535
535
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

378
378
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

417
417
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3149
3149

Meer sportnieuws