Brugse belevenis: 'Nieuwe Danjuma met bad boy-gehalte'

door
Brugse belevenis: 'Nieuwe Danjuma met bad boy-gehalte'

Nadat de voorbije transfermercato werd afgesloten, bleven de fans van Club Brugge wellicht wat op hun honger zitten.. Een groot transferoffensief viel er niet meteen te merken op Jan Breydel, waar enkel Noa Lang werd voorgesteld als kersverse aanwinst. Maar het is tegelijk ook een versterking die heus wel kan tellen ...


OFFENSIEVE WEELDE

Op transferdeadline day van maandag 5 oktober werd er geen langverwachte nieuwe centrumspits aangekondigd bij Club Brugge: nochtans stond dergelijk profiel wel degelijk hoog genoteerd op het Brugse wensenlijstje. Daardoor lijken de decision makers op Jan Breydel in eerste instantie het vertrouwen te geven aan de huidige centrale aanvallers: het mysterie Michael Krmencik, de jonge Youssouph Badji en de vooralsnog onzichtbare Siebe Schrijvers. In mindere mate kunnen ook Emmanuel Dennis, Charles De Ketelaere en David Okereke nog op die positie uit de voeten.



Anderzijds werden er ook geen belangrijke vertrekkers geconstateerd bij de huidige landskampioen, en da's misschien de grootste Brugse verwezenlijking in de voorbije transfermercato. Zowel Emmanuel Dennis als Krépin Diatta bleven op post, en ondanks hun recente wisselvallige prestaties is het duo nog altijd van groot belang voor Club Brugge. Maar de flankaanvallers krijgen straks nog wat extra concurrentie voorgeschoteld. Door het aantrekken van de voormalige Ajacied Noa Lang beschikt Club Brugge over een derde potentiële smaakmaker op de flankposities.

KLAASSEN LOST NEKSCHOT 

Want vergis u niet: Noa Lang staat in Nederland al jaren te boek als een groot talent en dat bewijst zijn huidige status als basisspeler bij Jong Oranje alvast. Hij wordt bij onze Noorderburen op basis van zijn kwaliteiten omschreven als een type-Emmanuel Dennis: net zoals de Nigeriaan snijdt ook de 21-jarige Lang graag naar binnen om zo chaos en gevaar te creëeren bij de tegenstander, maar evenzeer door wisselvalligheid in zijn prestaties. Door de moordende concurrentie bij Ajax, alsook de terughoudendheid bij coach Erik ten Hag, kon Lang echter niet rekenen op veel speelgelegenheid in de Johan Cruijff ArenA.



Vorig seizoen werd Lang bij Ajax bijvoorbeeld geblokkeerd door gerenommeerde namen zoals Hakim Ziyech, David Neres en Quincy Promes, waarna hij vervolgens koos voor speelgelegenheid op uitleenbasis bij FC Twente. In de voorbereiding op het nieuwe, huidige seizoen speelde Lang zich meermaals in de kijker bij Ajax-coach ten Hag én was de Amsterdamse achterban tevens vol lof over hun youngster. Desondanks bleek dat niet voldoende te zijn om een volwaardige kans af te dwingen in Amsterdam, want de komst van Davy Klaassen bleek namelijk het nekschot voor Lang bij Ajax. Maar ook voor andere veelbelovende Ajax-youngsters zoals Jurgen Ekkelenkamp, Mohammed Kudus en Ryan Gravenberch is de komst van Klaassen een serieuze domper.

BAD BOY?

Noa Lang is zo'n speler die zorgeloos ronddartelt op een voetbalveld. Het ruwe talent is lichtzinnig en teert veeleer op zijn natuurlijke intuïtie eerder dan zijn ratio. En da's best wel oké. Het zorgt ervoor dat de 21-jarige een bepaalde klasse bezit, de kunst om op onvoorspelbare wijze zijn rechtstreekse tegenstander uit te schakelen middels een onverwachte dribbel of andere flukse beweging. Deze opmerkelijke kwaliteiten zorgden er bijgevolg voor dat Lang bijna op handen werd gedragen door de enthousiaste Ajax-achterban, en dat ondanks het feit dat hij het gros van zijn jeugdopleiding genoot bij aartsrivaal Feyenoord nota bene. 



Maar ook naast het veld laat lang zich dikwijls opmerken. “Ik weet van mezelf dat ik een bepaalde uitstraling heb”, verklaarde Lang nog niet zo lang geleden in een interview met Andy van der Meijde, ex-voetballer van onder andere Oranje, Internazionale en Ajax. “Je mag me of je mag me niet. Een arrogant koppie? Als jij dat zo wil noemen. Ik ben gewoon mezelf. Ik zeg wat ik denk. Mijn emoties zal je altijd aan mijn uitstraling aflezen. Deal with it. het is wat het is, het boeit me echt niet.” Bij Club Brugge zijn ze alvast gewaarschuwd, en de leden van de pers alvast ook. Vorig seizoen werd Lang bij FC Twente tegen Vitesse bijvoorbeeld – tot zijn grote onvrede – vroegtijdig gewisseld. Na die desbetreffende match weigerde Lang daarna ook om met de pers te praten. Dat belooft alvast op Jan Breydel.

DERDE DUURSTE AANKOOP 

Dat gezegd zijnde investeerde Club Brugge wel flink wat kapitaal voor de komst van Noa Lang. De huidige landskampioen leent de flankenflitser oorspronkelijk voor één seizoen van Ajax waarbij die huurbeurt op 1 juli 2021 wordt omgezet in een definitieve transfer die maar liefst zes miljoen euro bedraagt. Creatief boekhouden heet dat dan, een moderne manier om transfers te regelen in de huidige voetbalwereld. Indien Club Brugge écht aansluiting wil vinden met de Europese subtoppers, dan is het wel verplicht om nu en dan eens diep in de geldbuidel te tasten. Enkel voor Simon Mignolet (zeven miljoen euro) en David Okereke (Spezia Calcio) maakte Club Brugge nog meer geld over.



De grote vraag is echter of Noa Lang dat grote bedrag wel waard zal zijn. Bij Club Brugge hoopt men alvast op een gelijkaardig scenario van zijn voorgangers, die ook een flinke duit kostten – maar wel flink wat minder dan Lang – , hun impact maakten op Jan Breydel en vervolgens doorverkocht werden met een grote meerwaarde: Arnaut Danjuma, Anthony Limbombe, José Izquierdo en wellicht straks ook Krépin Diatta en Emmanuel Dennis. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert hopen alvast binnen hier en enkele seizoenen Noa Lang aan dat indrukwekkend en lucratief rijtje toe te voegen.

IMPACT VAN LANG 

“Een snotaap”, zo noemde de vermaarde voetbalanalist Johan Derksen de Ajax-huurling Noa Lang vorig seizoen na zijn vroegtijdige vervanging tegen Vitesse, waarna de youngster de pers weigerde te woord te staan. “Na zijn wissel is hij niet met het lot van Twente bezig, maar met zijn eigen ego. De grote Lang is op zijn pik getrapt omdat hij gewisseld wordt, maar wie is Lang in godsnaam”, klonk het op Veronica Inside. 

Op de eigenwijze Derksen na, en ook wellicht nog een aantal andere mensen, wordt Lang nochtans hoog ingeschat bij onze Noorderburen. Lang had in de seizoensvoorbereiding bijvoorbeeld een voet in twaalf doelpunten en het gros van de Ajax-fans zijn ontgoocheld in het vertrek van hun goudhaantje. Het is veelzeggend dat bepaalde personen benadrukken dat Club Brugge – en niét Ajax – de grote winnaar is bij de deal-Lang.



De uitleenbeurt aan FC Twente vorig seizoen was geen onverdeeld succes, maar desondanks kon Lang bijwijlen zijn klasse etaleren. In amper zeven competitiewedstrijden kon Lang zich bijvoorbeeld scharen tot één van de betere linkerflankaanvallers, hoewel hij ook veel minuten maakte als centrale spits. Bij de Tukkers scoorde Lang bijvoorbeeld 0,42 doelpunt per wedstrijd waarmee hij de op vier na vlotst scorende linkerflankaanvaller was in de Eredivisie

Ook zijn aanvallende acties, dribbels, acceleraties en listige passes waren bovengemiddeld op het vlak van aantal én van efficiëntie. Aan Lang om deze veelbelovende lijn door te trekken in de meer defensieve en gesloten Jupiler Pro League. Maar veel zorgen hoeft hij zich niet te maken. Ook Anthony Limbombe en Arnaut Danjuma (beide NEC Nijmegen) hadden geen enkele moeite om zich snel aan te passen op het Belgisch grondgebied. 

LEES OOK: 'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Wordt Lang een topper bij Club?

Meest recent

KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

3
3
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

9
9
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

24
24
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

85
85
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

56
56
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

197
197
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

177
177
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

264
264
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

389
389
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

133
133
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

94
94
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

547
547
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

297
297
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

288
288
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

181
181
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

291
291
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

425
425
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

75
75
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

140
140
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

67
67
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

262
262
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

221
221
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

72
72
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

73
73
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99

Meer sportnieuws