Martinez niets wijzer: 20 spelers zeker van EK, 3 vacante posities

door
Martinez niets wijzer: 20 spelers zeker van EK, 3 vacante posities

Roberto Martinez gaf door de afwezigheid van tal van sterkhouders heel wat ',ieuwe' jongens speelkansen tegen Ivoorkust, Engeland en IJsland. Niemand kon zich echt in de picture zetten met het oog op een EK.

Dat Simon Mignolet een topper is, weten we. Hij gaat zeker mee naar het EK en is de perfecte stand-in voor Thibaut Courtois. Achter hem zal het afwachten zijn wie kan meegaan. Jammer dat Koen Casteels niet kon spelen.

Achterin moeten Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw voorlopig niet dromen van een EK. Zij speelden tegen Ivoorkust, maar die partij was eigenlijk geen maatstaf. Als iedereen achterin fit is, gaan ze wellicht niet mee. Iemand die zich wél toonde: Timothy Castagne. De speler van Leicester City scoorde punten als defensieve linkerflankspeler, die tegen toplanden wellicht op deze positie zal spelen. In matchen waar België beter is, kan gekozen worden voor een aanvallendere optie met Thorgan Hazard of Yannick Carrasco. Elias Cobbaut werd ook al eens opgeroepen vanwege zijn linkspoot, maar dan zal hij na Nieuwjaar - wanneer hij fit is - zijn niveau enorm moeten opkrikken. Hij lijkt enkel een optie te zijn als Vermaelen of Vertonghen moet afhaken.


Op het middenveld toonde Hans Vanaken zich tegen Ivoorkust, maar zijn invalbeurt in IJsland was dan weer niet goed. Daar lag toch een kans. Ook hij krijgt het moeilijk voor het EK. Centraal op het middenveld is er veel weelde. Hij nam niet meteen een voorsprong op Dennis Praet, die door een blessure niet speelde. Het zal wellicht tussen hun twee gaan of duikt Marouane Fellaini plots op? Hij kwam in de zomer van 2020 weer in beeld. Wie weet deze zomer weer…

Vooraan moet Dodi Lukebakio (voorlopig?) niet hopen. Hij kwam zelfs niet in actie en ook Christian Benteke en Divock Origi gaan het zwaar krijgen. Het worden belangrijke maanden voor hen, net zoals dat het geval is voor Leandro Trossard, Jérémy Doku en Yari Verschaeren. Trossard was goed tegen Ivoorkust, maar vrij onzichtbaar tegen IJsland. Van iemand die het goed doet in de Premier League mag je meer verwachten. Doku en Verschaeren zijn grote talenten, maar komen nog tekort voor internationaal topniveau. Toch denken we dat één van de twee mee zal gaan naar het EK, als nummer 23. Een talent om ervaring laten op te doen en voorlopig gokken we op Doku. Het valt echter te zien of hij bij Rennes altijd gaat spelen en welke ontwikkeling hij daar zal doormaken.


Conclusie: Niemand kon zich echt tonen en een rij opschuiven in de pikorde. Zeker 20 spelers zijn al zeker van een selectie, als ze fit zijn. Er zijn dus amper drie plaatsen beschikbaar. Spelers als Brandon Mechele (die voorlopig de voorkeur geniet op Vanheusden en Bornauw), Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw vechten voor die ene plek achterin.

Op het middenveld gaan Dennis Praet en Hans Vanaken de strijd aan met elkaar. Ook Nacer Chadli en Adnan Januzaj zijn nog opties. Vooraan moeten Divock Origi, Christian Benteke, Jérémy Doku, Leandro Trossard en Yari Verschaeren vechten voor een plaats.

20 spelers die ‘zeker’ zijn van EK-selectie:

Doel: Courtois, Mignolet, Casteels
Verdediging: Vertonghen, Vermaelen, Denayer, Boyata, Alderweireld, Meunier, Castagne
Middenveld: Witsel, De Bruyne, Dendoncker, Tielemans, Carrasco, Thorgan Hazard
Aanval: Eden Hazard, Lukaku, Batshuayi, Mertens

Claudio Reulens

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Zal Vanaken meegaan naar het EK als iedereen fit is?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

74
74
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

81
81
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

42
42
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

245
245
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

380
380
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

296
296
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

180
180
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

144
144
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

89
89
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

547
547
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

329
329
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

332
332
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

387
387
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

214
214
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

348
348
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

809
809
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

276
276
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

218
218
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

299
299
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws