Spotlights op Nmecha: ‘Killer bij Duitse U21’

door
Spotlights op Nmecha: ‘Killer bij Duitse U21’

Heel veel scoren deed Lukas Nmecha nog niet in het shirt van RSC Anderlecht, maar desondanks is zijn impact wél duidelijk merkbaar. Zelfs in die mate dat hij Landry Dimata naar de invallersbank verwees. Anderzijds vindt Nmecha bij de U21 van Duitsland wel blindelings de weg naar het doel, een hoopt men bij Sporting alvast dat hij die positieve lijn doortrekt in het Lotto Park.


DE NUMMER EEN

L'embarras du choix. In het seizoensbegin was Landry Dimata de onbetwiste aanvalsleider bij RSC Anderlecht, maar na de succesvolle integratie van Lukas Nmecha werd de Duitse huurling echter de nieuwe nummer één in de pikorde der Paars-Witte centrumspitsen. Sterker nog, Anderlecht vond in de voorbije mercato zelfs een akkoord met het Franse Dijon over een transfer van Dimata, voor een bedrag dat naar verluidt vijf miljoen euro bedroeg. Alles lijkt er dus op te wijzen dat Lukas Nmecha op korte termijn de concurrentieslag gewonnen heeft als centrale spits bij Anderlecht, want na diens komst raakte Dimata niet verder dan enkele invalbeurten en verdween youngster Antoine Colassin zelf meermaals van het wedstrijdblad.

Vincent Kompany en Lukas Nmecha kennen elkaar uiteraard goed van hun gezamenlijke periode bij Manchester City, de club die de aanvaller tijdelijk beschikbaar stelt bij Anderlecht, zonder een aankoopoptie weliswaar. In 2018 trainde Nmecha als achttienjarig talent mee bij de A-kern van Manchester City, waar Kompany hem als leider van het team onder zijn vleugels nam. De voormalige Rode Duivel hielp Nmecha, die toen één van de opwindendste talenten was bij City, bij zijn ontwikkeling met als ultiem doel om zijn spel naar een hoger niveau te tillen. Toen al geloofde Kompany hard in de kwaliteiten van Nmecha, en dat lijkt nu nog steeds niet veranderd te zijn.



Toch rezen er oorspronkelijk veel vragen over het aantrekken van de 21-jarige Nmecha. Ondanks zijn status als veelbelovend talent was hij namelijk nog verre van een afgewerkt product, waarbij er vooral nog veel schaafwerk vereist was op het vlak van efficiëntie voor doel. In de jeugdreeksen bij Manchester City U23 reeg Nmecha nochtans de doelpunten aan elkaar, maar tijdens zijn voorbije uitleenbeurten bij Wolfsburg VfL als Middlesbrough kon hij geen enkel doelpunt maken. Dat lukte hem wél enkel in het seizoen 2018/2019 bij Preston North End in de Championship, maar ook toen lukte hij slechts drie goals in 41 competitiematchen.

NU AL IN DE GESCHIEDENISBOEKEN

Op papier haalde Anderlecht met Lukas Nmecha geen doelpuntenmaker pur sang binnen, al viel het uiteraard af te wachten hoe de jonge aanvaller zich zou profileren in de Jupiler Pro League. Daar vond hij vooralsnog al twee maal de weg naar het doel, beide keren weliswaar via een strafschop. Met die eerste treffers in loondienst van Sporting werd Nmecha meteen de eerste doelpuntenmaker in de geschiedenis van de club die de Duitse nationaliteit draagt, en dat over een lange periode van 112 jaar. Nmecha scoorde zich dus alvast in de geschiedenisboeken maar op Neerpede hopen ze uiteraard op nog veel meer doelpunten van hem.



Met zijn voorlopige twee gescoorde doelpunten in een tijdsbestek van 409 speelminuten bevindt Nmecha zich nog net in de top tien van vlotst scorende centrale aanvallers in de Jupiler Pro League. Op het vlak van pure efficiëntie voor doel, hij had namelijk tien pogingen nodig om tot twee treffers te komen, valt hij net buiten de top tien. Daarbij moet wel de belangrijke opmerking gemaakt worden dat Nmecha's beide doelpunten resulteerden uit strafschoppen. Op het eerste velddoelpunt van Nmecha is het dus voorlopig nog vol spanning wachten.

ZOALS KRMENCIK

Toch bezit Lukas Nmecha wel degelijk de intrinsieke kwaliteiten om uit te groeien tot een frequente doelpuntenmaker, dat bewees hij bijvoorbeeld in de voorbije interland-break bij de U21 van Duitsland. In de voorbije twee interlands tegen Bosnië en Herzegovina en Moldavië legde hij gezamenlijk drie doelpunten in het mandje, waar vooral die tegen Bosnië en Herzegovina van erg knappe makelij was middels een hakje achter het steunbeen. In het volledige kalenderjaar 2020 wist Nmecha in het shirt van de nationale ploeg reeds vijf keer te scoren in vier wedstrijden.



Door zijn recente knalprestatie tegen Bosnië en Herzegovina kwam Nmecha bijgevolg in de schijnwerpers terecht bij het grote publiek in Duitsland. De wedstrijd in het kader voor de kwalificatie voor het EK 2021 werd namelijk live uitgezonden op ProSieben MAXX waarbij het commentaarduo Klaas Heufer-Umland en Joko Winterscheidt luidop de loftrompet luidden over Nmecha. Bij Anderlecht hopen ze alvast dat hun spits die uitstekende lijn na de interland-break kan doortrekken in het Lotto Park, net zoals dat eerder het geval was bij Club Brugge en het Tsjechische mysterie Michael Krmencik.

DANKBAAR PROFIEL

Hoewel Lukas Nmecha bij Anderlecht enkel nog maar kon scoren via de stip, zijn meerwaarde bij het team van Vincent Kompany is op meerdere vlakken voelbaar. Zo uitten analisten Filip Joos en Franky Van der Elst zich al erg lovend in het voetbalpraatprogramma Extra Time. “Het is een uitstekende speler. Hij heeft een goede kaats en beschikt ook over de nodige snelheid. Hij is daarnaast ook nog eens een targetspits. Tegen Cercle Brugge maakte hij ook telkens de goede keuze, en ook zijn strafschop trapte hij knap binnen.”

De hoge mate van snelheid is dus één van de grootste wapen van Nmecha, waardoor hij bijgevolg ook erg beweeglijk is tussen de lijnen. Zo'n profiel past bijgevolg erg goed in de voetbalvisie van hoofdcoach Vincent Kompany, en daarom is het ook weinig verrassend dat Nmecha de nummer één is geworden in de spitsen-hiërarchie van Anderlecht. Die kwaliteit bleek vorig seizoen ook tijdens zijn uitleenbeurt aan Middlesbrough in de Championship. In de Engelse tweede klasse prijkte hij bijvoorbeeld in de top vijf van centrale spitsen op het gebied van geslaagde acceleraties met bal aan de voet.



Die positieve lijn trekt Nmecha voorlopig ook in de Jupiler Pro League, waar Nmecha zich onderscheidt door zijn acceleraties met de bal aan de voet. Waar dat gemiddelde in de Championship nog 1,56 acceleraties per wedstrijd bedroeg, ligt zijn huidige frequentie in de Belgische competitie in diezelfde lijn met 1,44 stuks. Met dat aantal kroont Nmecha zich samen met Fashion Sakala (KV Oostende) in dat onderdeel tot de primussen van de Jupiler Pro League.

TERUG NAAR CITY

De bijdrage en kwaliteiten van Lukas Nmecha zijn dus niet enkel uit te drukken in pure doelpunten. De spits biedt RSC Anderlecht een grote mate van snelheid, balvastheid én slimme loopacties. Hoewel Landry Dimata dit seizoen frequenter scoorde en efficiënter is voor het doel dan Nmecha, lijkt de Duitser vooralsnog de concurrentieslag voorin te hebben gewonnen. Indien Nmecha er nog in zou slagen om zijn doelpuntenproductie op te krikken, dan beschikken Sporting en Vincent Kompany gewoon over hun gedroomde ideale spits. Alleen keert Nmecha aan het eind van dit seizoen normaliter terug naar Manchester City, waar hij nog steeds droomt om volledig door te breken …


LEES OOK: 'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

Is Nmecha een topspits voor de JPL?

Meest recent

'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

10
10
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

14
14
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

141
141
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

238
238
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

63
63
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

404
404
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

251
251
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

83
83
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

53
53
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

101
101
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

316
316
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

80
80
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

311
311
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

791
791
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

42
42
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

285
285
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

56
56
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

281
281
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

81
81
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

261
261
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

41
41
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

91
91
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

157
157
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

417
417
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

252
252

Meer sportnieuws