Spotlights op Nmecha: ‘Killer bij Duitse U21’

door
Spotlights op Nmecha: ‘Killer bij Duitse U21’

Heel veel scoren deed Lukas Nmecha nog niet in het shirt van RSC Anderlecht, maar desondanks is zijn impact wél duidelijk merkbaar. Zelfs in die mate dat hij Landry Dimata naar de invallersbank verwees. Anderzijds vindt Nmecha bij de U21 van Duitsland wel blindelings de weg naar het doel, een hoopt men bij Sporting alvast dat hij die positieve lijn doortrekt in het Lotto Park.


DE NUMMER EEN

L'embarras du choix. In het seizoensbegin was Landry Dimata de onbetwiste aanvalsleider bij RSC Anderlecht, maar na de succesvolle integratie van Lukas Nmecha werd de Duitse huurling echter de nieuwe nummer één in de pikorde der Paars-Witte centrumspitsen. Sterker nog, Anderlecht vond in de voorbije mercato zelfs een akkoord met het Franse Dijon over een transfer van Dimata, voor een bedrag dat naar verluidt vijf miljoen euro bedroeg. Alles lijkt er dus op te wijzen dat Lukas Nmecha op korte termijn de concurrentieslag gewonnen heeft als centrale spits bij Anderlecht, want na diens komst raakte Dimata niet verder dan enkele invalbeurten en verdween youngster Antoine Colassin zelf meermaals van het wedstrijdblad.

Vincent Kompany en Lukas Nmecha kennen elkaar uiteraard goed van hun gezamenlijke periode bij Manchester City, de club die de aanvaller tijdelijk beschikbaar stelt bij Anderlecht, zonder een aankoopoptie weliswaar. In 2018 trainde Nmecha als achttienjarig talent mee bij de A-kern van Manchester City, waar Kompany hem als leider van het team onder zijn vleugels nam. De voormalige Rode Duivel hielp Nmecha, die toen één van de opwindendste talenten was bij City, bij zijn ontwikkeling met als ultiem doel om zijn spel naar een hoger niveau te tillen. Toen al geloofde Kompany hard in de kwaliteiten van Nmecha, en dat lijkt nu nog steeds niet veranderd te zijn.



Toch rezen er oorspronkelijk veel vragen over het aantrekken van de 21-jarige Nmecha. Ondanks zijn status als veelbelovend talent was hij namelijk nog verre van een afgewerkt product, waarbij er vooral nog veel schaafwerk vereist was op het vlak van efficiëntie voor doel. In de jeugdreeksen bij Manchester City U23 reeg Nmecha nochtans de doelpunten aan elkaar, maar tijdens zijn voorbije uitleenbeurten bij Wolfsburg VfL als Middlesbrough kon hij geen enkel doelpunt maken. Dat lukte hem wél enkel in het seizoen 2018/2019 bij Preston North End in de Championship, maar ook toen lukte hij slechts drie goals in 41 competitiematchen.

NU AL IN DE GESCHIEDENISBOEKEN

Op papier haalde Anderlecht met Lukas Nmecha geen doelpuntenmaker pur sang binnen, al viel het uiteraard af te wachten hoe de jonge aanvaller zich zou profileren in de Jupiler Pro League. Daar vond hij vooralsnog al twee maal de weg naar het doel, beide keren weliswaar via een strafschop. Met die eerste treffers in loondienst van Sporting werd Nmecha meteen de eerste doelpuntenmaker in de geschiedenis van de club die de Duitse nationaliteit draagt, en dat over een lange periode van 112 jaar. Nmecha scoorde zich dus alvast in de geschiedenisboeken maar op Neerpede hopen ze uiteraard op nog veel meer doelpunten van hem.



Met zijn voorlopige twee gescoorde doelpunten in een tijdsbestek van 409 speelminuten bevindt Nmecha zich nog net in de top tien van vlotst scorende centrale aanvallers in de Jupiler Pro League. Op het vlak van pure efficiëntie voor doel, hij had namelijk tien pogingen nodig om tot twee treffers te komen, valt hij net buiten de top tien. Daarbij moet wel de belangrijke opmerking gemaakt worden dat Nmecha's beide doelpunten resulteerden uit strafschoppen. Op het eerste velddoelpunt van Nmecha is het dus voorlopig nog vol spanning wachten.

ZOALS KRMENCIK

Toch bezit Lukas Nmecha wel degelijk de intrinsieke kwaliteiten om uit te groeien tot een frequente doelpuntenmaker, dat bewees hij bijvoorbeeld in de voorbije interland-break bij de U21 van Duitsland. In de voorbije twee interlands tegen Bosnië en Herzegovina en Moldavië legde hij gezamenlijk drie doelpunten in het mandje, waar vooral die tegen Bosnië en Herzegovina van erg knappe makelij was middels een hakje achter het steunbeen. In het volledige kalenderjaar 2020 wist Nmecha in het shirt van de nationale ploeg reeds vijf keer te scoren in vier wedstrijden.



Door zijn recente knalprestatie tegen Bosnië en Herzegovina kwam Nmecha bijgevolg in de schijnwerpers terecht bij het grote publiek in Duitsland. De wedstrijd in het kader voor de kwalificatie voor het EK 2021 werd namelijk live uitgezonden op ProSieben MAXX waarbij het commentaarduo Klaas Heufer-Umland en Joko Winterscheidt luidop de loftrompet luidden over Nmecha. Bij Anderlecht hopen ze alvast dat hun spits die uitstekende lijn na de interland-break kan doortrekken in het Lotto Park, net zoals dat eerder het geval was bij Club Brugge en het Tsjechische mysterie Michael Krmencik.

DANKBAAR PROFIEL

Hoewel Lukas Nmecha bij Anderlecht enkel nog maar kon scoren via de stip, zijn meerwaarde bij het team van Vincent Kompany is op meerdere vlakken voelbaar. Zo uitten analisten Filip Joos en Franky Van der Elst zich al erg lovend in het voetbalpraatprogramma Extra Time. “Het is een uitstekende speler. Hij heeft een goede kaats en beschikt ook over de nodige snelheid. Hij is daarnaast ook nog eens een targetspits. Tegen Cercle Brugge maakte hij ook telkens de goede keuze, en ook zijn strafschop trapte hij knap binnen.”

De hoge mate van snelheid is dus één van de grootste wapen van Nmecha, waardoor hij bijgevolg ook erg beweeglijk is tussen de lijnen. Zo'n profiel past bijgevolg erg goed in de voetbalvisie van hoofdcoach Vincent Kompany, en daarom is het ook weinig verrassend dat Nmecha de nummer één is geworden in de spitsen-hiërarchie van Anderlecht. Die kwaliteit bleek vorig seizoen ook tijdens zijn uitleenbeurt aan Middlesbrough in de Championship. In de Engelse tweede klasse prijkte hij bijvoorbeeld in de top vijf van centrale spitsen op het gebied van geslaagde acceleraties met bal aan de voet.



Die positieve lijn trekt Nmecha voorlopig ook in de Jupiler Pro League, waar Nmecha zich onderscheidt door zijn acceleraties met de bal aan de voet. Waar dat gemiddelde in de Championship nog 1,56 acceleraties per wedstrijd bedroeg, ligt zijn huidige frequentie in de Belgische competitie in diezelfde lijn met 1,44 stuks. Met dat aantal kroont Nmecha zich samen met Fashion Sakala (KV Oostende) in dat onderdeel tot de primussen van de Jupiler Pro League.

TERUG NAAR CITY

De bijdrage en kwaliteiten van Lukas Nmecha zijn dus niet enkel uit te drukken in pure doelpunten. De spits biedt RSC Anderlecht een grote mate van snelheid, balvastheid én slimme loopacties. Hoewel Landry Dimata dit seizoen frequenter scoorde en efficiënter is voor het doel dan Nmecha, lijkt de Duitser vooralsnog de concurrentieslag voorin te hebben gewonnen. Indien Nmecha er nog in zou slagen om zijn doelpuntenproductie op te krikken, dan beschikken Sporting en Vincent Kompany gewoon over hun gedroomde ideale spits. Alleen keert Nmecha aan het eind van dit seizoen normaliter terug naar Manchester City, waar hij nog steeds droomt om volledig door te breken …


LEES OOK: Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Is Nmecha een topspits voor de JPL?

Meest recent

Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

78
78
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

31
31
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

25
25
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

220
220
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

27
27
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

47
47
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

35
35
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

173
173
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

40
40
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

56
56
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

42
42
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

172
172
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

239
239
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

208
208
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

187
187
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

69
69
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

157
157
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

304
304
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

275
275
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

115
115
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

370
370
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

150
150
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

211
211
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

496
496

Meer sportnieuws