Lukaku sleept Rode Duivels langs IJsland

door
Lukaku sleept Rode Duivels langs IJsland

Na het verlies tegen Engeland van afgelopen zondag hadden de Rode Duivels wat recht te zetten in de Nations League. Onder impuls van Romelu Lukaku werd die missie in IJsland ook tot een goed einde gebracht, zij het zonder veel overschot. Met twee doelpunten trok de nationale topschutter eigenhandig een 1-2 zege over de sleep.


In vergelijking met de nederlaag in Wembley voerde Roberto Martinez twee wijzigingen door. De afwezige Kevin De Bruyne werd vervangen door Leandro Trossard, Jérémy Doku kwam in de plaats van Timothy Castagne. Yannick Carrasco schoof zo een rijtje achteruit. Offensief misten de Belgen dus heel wat vuurkracht, maar na een lange bal op Lukaku stond de 0-1 desalniettemin na negen minuten al op het bord. Rond het kwartier was alles echter alweer te herdoen, want na een knappe steekpass van Runar Sigurjonsson kwam Birkir Sevarsson oog in oog met Simon Mignolet. De rechtsachter faalde niet en bracht de bordjes weer in evenwicht.

Kort voor rust achtte gelegenheidsaanvoerder Lukaku dan weer zijn moment gekomen om, net als in Engeland, na een licht contact de grond op te zoeken. Gelukkig ging ook Andris Treimanis in op de claim van de Inter-spits, die de daaropvolgende elfmeter opnieuw niet liet liggen. Lukaku zit zo nu al aan maar liefst 55 treffers in 87 interlands. Na de pauze gingen de Rode Duivels iets te voorzichtig op zoek naar een goal om de voorsprong uit te diepen, met enkel Hans Vanaken en Castagne die tussen de lijnen kwamen. In het slot stuurde ook Arnar Vidarsson zijn troepen nog naar voren, maar de lichte druk van de IJslanders leverde niks meer op.

Een zuinige zege dus, maar wel drie belangrijke punten dus voor onze nationale troepen. Dankzij de uitschuiver van Engeland in eigen huis tegen Denemarken, doen zij zo tenslotte opnieuw haasje over met de voornaamste concurrent voor de groepswinst. In de komende twee duels, midden november tegen diezelfde Engelsen en Denen, kunnen de Belgen op die manier dus een plaatsje afdwingen in de Final Four van de Nations League.

LEES OOK: Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Zullen de Rode Duivels dit keer de Nations League winnen?

Meest recent

Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

1
1
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

49
49
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

186
186
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

53
53
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

242
242
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

104
104
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

63
63
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

116
116
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

255
255
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

63
63
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

66
66
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

21
21
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

61
61
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

87
87
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

134
134
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

310
310
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

103
103
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

99
99
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

91
91
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

111
111
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

135
135
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

96
96
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

122
122
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

275
275

Meer sportnieuws