Lukaku sleept Rode Duivels langs IJsland

door
Lukaku sleept Rode Duivels langs IJsland

Na het verlies tegen Engeland van afgelopen zondag hadden de Rode Duivels wat recht te zetten in de Nations League. Onder impuls van Romelu Lukaku werd die missie in IJsland ook tot een goed einde gebracht, zij het zonder veel overschot. Met twee doelpunten trok de nationale topschutter eigenhandig een 1-2 zege over de sleep.


In vergelijking met de nederlaag in Wembley voerde Roberto Martinez twee wijzigingen door. De afwezige Kevin De Bruyne werd vervangen door Leandro Trossard, Jérémy Doku kwam in de plaats van Timothy Castagne. Yannick Carrasco schoof zo een rijtje achteruit. Offensief misten de Belgen dus heel wat vuurkracht, maar na een lange bal op Lukaku stond de 0-1 desalniettemin na negen minuten al op het bord. Rond het kwartier was alles echter alweer te herdoen, want na een knappe steekpass van Runar Sigurjonsson kwam Birkir Sevarsson oog in oog met Simon Mignolet. De rechtsachter faalde niet en bracht de bordjes weer in evenwicht.

Kort voor rust achtte gelegenheidsaanvoerder Lukaku dan weer zijn moment gekomen om, net als in Engeland, na een licht contact de grond op te zoeken. Gelukkig ging ook Andris Treimanis in op de claim van de Inter-spits, die de daaropvolgende elfmeter opnieuw niet liet liggen. Lukaku zit zo nu al aan maar liefst 55 treffers in 87 interlands. Na de pauze gingen de Rode Duivels iets te voorzichtig op zoek naar een goal om de voorsprong uit te diepen, met enkel Hans Vanaken en Castagne die tussen de lijnen kwamen. In het slot stuurde ook Arnar Vidarsson zijn troepen nog naar voren, maar de lichte druk van de IJslanders leverde niks meer op.

Een zuinige zege dus, maar wel drie belangrijke punten dus voor onze nationale troepen. Dankzij de uitschuiver van Engeland in eigen huis tegen Denemarken, doen zij zo tenslotte opnieuw haasje over met de voornaamste concurrent voor de groepswinst. In de komende twee duels, midden november tegen diezelfde Engelsen en Denen, kunnen de Belgen op die manier dus een plaatsje afdwingen in de Final Four van de Nations League.

LEES OOK: Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Zullen de Rode Duivels dit keer de Nations League winnen?

Meest recent

Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

5
5
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

53
53
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

9
9
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

106
106
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

360
360
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

190
190
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

50
50
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

110
110
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

66
66
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

18
18
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

62
62
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

39
39
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

209
209
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

213
213
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

272
272
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

311
311
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

196
196
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

56
56
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

135
135
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

425
425
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

150
150
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

107
107
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

660
660
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

369
369
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

880
880

Meer sportnieuws