Lukaku sleept Rode Duivels langs IJsland

380 stemmen
Lukaku sleept Rode Duivels langs IJsland

Na het verlies tegen Engeland van afgelopen zondag hadden de Rode Duivels wat recht te zetten in de Nations League. Onder impuls van Romelu Lukaku werd die missie in IJsland ook tot een goed einde gebracht, zij het zonder veel overschot. Met twee doelpunten trok de nationale topschutter eigenhandig een 1-2 zege over de sleep.


In vergelijking met de nederlaag in Wembley voerde Roberto Martinez twee wijzigingen door. De afwezige Kevin De Bruyne werd vervangen door Leandro Trossard, Jérémy Doku kwam in de plaats van Timothy Castagne. Yannick Carrasco schoof zo een rijtje achteruit. Offensief misten de Belgen dus heel wat vuurkracht, maar na een lange bal op Lukaku stond de 0-1 desalniettemin na negen minuten al op het bord. Rond het kwartier was alles echter alweer te herdoen, want na een knappe steekpass van Runar Sigurjonsson kwam Birkir Sevarsson oog in oog met Simon Mignolet. De rechtsachter faalde niet en bracht de bordjes weer in evenwicht.

Kort voor rust achtte gelegenheidsaanvoerder Lukaku dan weer zijn moment gekomen om, net als in Engeland, na een licht contact de grond op te zoeken. Gelukkig ging ook Andris Treimanis in op de claim van de Inter-spits, die de daaropvolgende elfmeter opnieuw niet liet liggen. Lukaku zit zo nu al aan maar liefst 55 treffers in 87 interlands. Na de pauze gingen de Rode Duivels iets te voorzichtig op zoek naar een goal om de voorsprong uit te diepen, met enkel Hans Vanaken en Castagne die tussen de lijnen kwamen. In het slot stuurde ook Arnar Vidarsson zijn troepen nog naar voren, maar de lichte druk van de IJslanders leverde niks meer op.

Een zuinige zege dus, maar wel drie belangrijke punten dus voor onze nationale troepen. Dankzij de uitschuiver van Engeland in eigen huis tegen Denemarken, doen zij zo tenslotte opnieuw haasje over met de voornaamste concurrent voor de groepswinst. In de komende twee duels, midden november tegen diezelfde Engelsen en Denen, kunnen de Belgen op die manier dus een plaatsje afdwingen in de Final Four van de Nations League.

LEES OOK: Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Zullen de Rode Duivels dit keer de Nations League winnen?

Meest recent

Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

4
4
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

11
11
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

122
122
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

52
52
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

34
34
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

319
319
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

142
142
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

118
118
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

374
374
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

188
188
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

230
230
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

386
386
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

690
690
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

313
313
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3563
3563
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

66
66
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

149
149
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

60
60
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

213
213
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

74
74
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

27
27
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

237
237
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

212
212
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

179
179

Meer sportnieuws