Lukaku sleept Rode Duivels langs IJsland

door
Lukaku sleept Rode Duivels langs IJsland

Na het verlies tegen Engeland van afgelopen zondag hadden de Rode Duivels wat recht te zetten in de Nations League. Onder impuls van Romelu Lukaku werd die missie in IJsland ook tot een goed einde gebracht, zij het zonder veel overschot. Met twee doelpunten trok de nationale topschutter eigenhandig een 1-2 zege over de sleep.


In vergelijking met de nederlaag in Wembley voerde Roberto Martinez twee wijzigingen door. De afwezige Kevin De Bruyne werd vervangen door Leandro Trossard, Jérémy Doku kwam in de plaats van Timothy Castagne. Yannick Carrasco schoof zo een rijtje achteruit. Offensief misten de Belgen dus heel wat vuurkracht, maar na een lange bal op Lukaku stond de 0-1 desalniettemin na negen minuten al op het bord. Rond het kwartier was alles echter alweer te herdoen, want na een knappe steekpass van Runar Sigurjonsson kwam Birkir Sevarsson oog in oog met Simon Mignolet. De rechtsachter faalde niet en bracht de bordjes weer in evenwicht.

Kort voor rust achtte gelegenheidsaanvoerder Lukaku dan weer zijn moment gekomen om, net als in Engeland, na een licht contact de grond op te zoeken. Gelukkig ging ook Andris Treimanis in op de claim van de Inter-spits, die de daaropvolgende elfmeter opnieuw niet liet liggen. Lukaku zit zo nu al aan maar liefst 55 treffers in 87 interlands. Na de pauze gingen de Rode Duivels iets te voorzichtig op zoek naar een goal om de voorsprong uit te diepen, met enkel Hans Vanaken en Castagne die tussen de lijnen kwamen. In het slot stuurde ook Arnar Vidarsson zijn troepen nog naar voren, maar de lichte druk van de IJslanders leverde niks meer op.

Een zuinige zege dus, maar wel drie belangrijke punten dus voor onze nationale troepen. Dankzij de uitschuiver van Engeland in eigen huis tegen Denemarken, doen zij zo tenslotte opnieuw haasje over met de voornaamste concurrent voor de groepswinst. In de komende twee duels, midden november tegen diezelfde Engelsen en Denen, kunnen de Belgen op die manier dus een plaatsje afdwingen in de Final Four van de Nations League.

LEES OOK: De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Zullen de Rode Duivels dit keer de Nations League winnen?

Meest recent

Fans RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

1
1
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

21
21
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

84
84
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

51
51
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

280
280
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

233
233
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

189
189
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

101
101
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

231
231
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

148
148
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

93
93
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

57
57
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

275
275
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

381
381
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

89
89
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

610
610
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

112
112
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

131
131
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

455
455
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

103
103
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

346
346
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

806
806
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

311
311
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

62
62

Meer sportnieuws