Gent pikt opvolger Vanheusden: ‘Meester van de interceptie’

door
Gent pikt opvolger Vanheusden: ‘Meester van de interceptie’

De zoektocht naar de ideale elf neemt bij AA Gent wat meer tijd en moeite in beslag dan oorspronkelijk gedacht. Het verlies van goudhaantje Jonathan David was een serieuze aderlating op het offensief gebied, maar ook verdedigend staan de Buffalo’s wankeler dan voorheen. De komst van Andreas Hanche-Olsen moet daar een antwoord op bieden.


DEFENSIEVE UITBOUW

Stilaan beginnen de wolken weg te trekken boven de Ghelamco Arena. Net voor de recente interland-break wonnen de Buffalo's nog met overtuigende 5-1 cijfers van Beerschot VA, nochtans één van de seizoensrevelaties in de huidige campagne van de Jupiler Pro League. Maar toch is er voorzichtigheid geboden in de Arteveldestad en moeten de voetjes bijgevolg op de grond gehouden worden. Het is namelijk nog afwachten als die positieve trend definitief wordt ingezet of dat dit enkel een momentopname betreft. Voorzitter Ivan De Witte en manager Michel Louwagie hopen alvast op het eerste scenario.

Om dit seizoen mee te draaien aan de top van het klassement wierven de Gentse decision makers maar liefst twaalf nieuwkomers aan. Ondanks al die goeie intenties en grote investeringen bleek AA Gent op sportief vlak echter een stuurloos schip te zijn, iets wat overigens benadrukt werd door de vroege ontslagen van hoofdcoaches Jess Thorup en Laszlo Bölöni. De tegenvallende resultaten in de huidige jaargang zijn daarom een doorn in het oog van preses Ivan De Witte, die in het verleden al meermaals hamerde op meer defensieve structuur en zekerheid in zijn team.



En ook in het huidige seizoen is AA Gent niet meteen een exponent van een gedegen team met een solide verdediging. Doelmannen Davy Roef en Thomas Kaminski (ondertussen vertrokken naar Blackburn Rovers) begingen bijvoorbeeld al meer dan hun deel aan flaters, terwijl ook de wisselvallige verdediger Igor Plastun het steeds meer verkorven lijkt te hebben. Om meer betrouwbaarheid en zekerheid in te bouwen werd Sinan Bolat op het nippertje aangetrokken om het Gentse doel te verdedigen. Om de centrale as verder te versterken en uit te bouwen, kwam ook Andreas Hanche-Olsen net voor de transferdeadline de Blauw-Witte rangen vervoegen.

VERVANGER VAN VANHEUSDEN

Nochtans zag het er lange tijd naar uit dat de sterkhouder van Stabaek Fotball eerder naar Standard de Liège zou trekken dan naar AA Gent. De 23-jarige Hanche-Olsen stond in  januari reeds met stip genoteerd op de Luikse shortlist om een zomers vertrek van Zinho Vanheusden op te vangen, de ondertussen kersverse Rode Duivel stond naar verluidt dichtbij een terugkeer naar Internazionale. Bovendien kon Hanche-Olsen ook een oplossing bieden bij het vertrek van Mergim Vojvoda, aangezien de voormalige aanvoerder van Stabaek op meerdere defensieve posities uit de voeten kan.



Uiteindelijk bleef Vanheusden aan boord op Sclessin, maar door Hanche-Olsens grote polyvalentie bleef hij in de afgelopen transferperiode nog altijd een optie bij de Rouches, ondanks het feit dat de Noor toen recentelijk nog maar zijn contract verlengde bij Stabaek Fotball. De sportieve cel van Standard zag in Hanche-Olsen vervolgens de ideale vervanger voor Kostas Laifis, de Cyprioot die zich in de kijker speelde van het Italiaanse Sampdoria, maar ook deze deal ging uiteindelijk niet door. Daarom zag AA Gent daarna hun kans schoon om toe te slaan, zeker nadat Dino Arslanagic in de lappenmand terechtkwam en de Buffalo's centraal achterin maar weinig andere opties voorhanden hadden.

JONG MAAR ERVAREN

Het voetballend profiel van Andreas Hanche-Olsen is op z'n minst interessant te noemen. Met zijn 23 lentes bezit de polyvalente verdediger nog een ruime groeimarge, maar tegelijkertijd kan hij al 127 officiële wedstrijden bij Stabaek voorleggen. Bovendien haalde Hanche-Olsen ook al drie keer de selectie van de Noorse nationale ploeg, maar wacht hij nog steeds op zijn eerste interlandminuten. Daarnaast beschikt de blonde Scandinaviër over voldoende gestalte (hij meet namelijk 1 meter 85) en snelheid. In de Ghelamco Arena is het vertrouwen in Hanche-Olsens kwaliteiten alvast groot, iets wat blijkt in het driejarige contract met optie voor nog een extra seizoen.



“Met Andreas krijgen we er een snelle, vinnige en wendbare verdediger bij”, duidde Sports Manager Tim Matthys op de officiële clubkanalen van AA Gent. “Hij straalt leiderschap uit en is dus niet toevallig al jarenlang kapitein. Daarnaast is hij een trouwe speler. Sinds zijn jeugd speelt hij bij Stabaek. Ik ben ervan overtuigd dat hij een mooie kwaliteitsinjectie zal geven. Hij stond niet toevallig bij meerdere clubs op de radar.” Niet dan lof dus tijdens de officiële voorstelling van de laatste Gentse zomertransfer, en het beschreven profiel van Hanche-Olsen belooft alvast veel goeds.

VEELBELOVEND DEBUUT

Om een positieve ommekeer te kunnen bewerkstelligen in de Belgische competitie snakte AA Gent nadrukkelijk naar defensieve kwaliteit en stabiliteit. Maar dat geldt evenzeer om geen mal figuur te slaan in de Europa League, want het doel van de Buffalo's is om minstens de groepsronde te overleven. Met tegenstanders zoals Rode Ster Belgrado, TSG 1899 Hoffenheim en FC Slovan Liberec wordt dat alvast geen walk in the park. Het is in die optiek echter wél veelzeggend dat AA Gent twee defensieve wijzigingen doorvoerde in de spelerslijst voor de Europa League. Sinan Bolat en Andreas Hanche-Olsen werden speelgerechtigd gemaakt, en dat ten nadele van Colin Coosemans en Bruno Godeau.



In de recente interland-break werkte AA Gent met hun thuisblijvers een oefenwedstrijd af tegen KV Mechelen, en daarin mocht Hanche-Olsen alvast zijn eerste officieuze speelminuten maken in het Blauw-Witte shirt van de Buffalo's. Hoewel Hanche-Olsen en zijn collega's geen clean sheet konden realiseren, AA Gent ging namelijk met 0-2 ten onder tegen Malinwa, speelde de Noorse verdediger zich desondanks in de kijker bij het aanwezige publiek. Volgens Het Laatste Nieuws wierp de Noorse verdediger zich al meteen op tot een leider in de verdediging, een rechtstreeks en logisch gevolg van zijn directe coaching en stevige inzet in de duels. Leiding geven kan je nu eenmaal niet forceren of nabootsen, het is een natuurlijk aangeboren talent. Een kwaliteit die Hanche-Olsen dus tot in de puntjes bezit.

DIRECTE MEERWAARDE

Andreas Hanche-Olsen verliet Stabaek Fotball uiteraard niet om op de bank te verzeilen bij AA Gent. De Noorse verdediger werd enerzijds aangetrokken om de defensieve concurrentie aan te scherpen en anderzijds om de kwaliteit gevoelig op te krikken. In de Noorse Eliteserien bleek Hanche-Olsen alvast een meester te zijn in de intercepties, waarmee hij de vierde beste centrale verdediger was van de competitie. In dat onderdeel zal hij alvast een serieuze meerwaarde kunnen bieden, want niemand van de huidige centrale verdedigers bij AA Gent kon zijn aantal intercepties nog maar evenaren. Wat meer defensieve efficiëntie en betrouwbaarheid is geen overbodige luxe in de Ghelamco Arena, waardoor de komst van Andreas Hanche-Olsen alvast meer dan welkom is.

LEES OOK: AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

Wordt Hanche-Olsen een voltreffer?

Meest recent

'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

115
115
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

179
179
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

94
94
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

230
230
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

435
435
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

405
405
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

87
87
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

162
162
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

267
267
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

273
273
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

413
413
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

77
77
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

392
392
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

418
418
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

108
108
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

666
666
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

407
407
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

191
191
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

336
336
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

527
527
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

220
220
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

275
275
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

125
125
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

522
522
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

353
353

Meer sportnieuws