Gent pikt opvolger Vanheusden: ‘Meester van de interceptie’

540
Gent pikt opvolger Vanheusden: ‘Meester van de interceptie’

De zoektocht naar de ideale elf neemt bij AA Gent wat meer tijd en moeite in beslag dan oorspronkelijk gedacht. Het verlies van goudhaantje Jonathan David was een serieuze aderlating op het offensief gebied, maar ook verdedigend staan de Buffalo’s wankeler dan voorheen. De komst van Andreas Hanche-Olsen moet daar een antwoord op bieden.


DEFENSIEVE UITBOUW

Stilaan beginnen de wolken weg te trekken boven de Ghelamco Arena. Net voor de recente interland-break wonnen de Buffalo's nog met overtuigende 5-1 cijfers van Beerschot VA, nochtans één van de seizoensrevelaties in de huidige campagne van de Jupiler Pro League. Maar toch is er voorzichtigheid geboden in de Arteveldestad en moeten de voetjes bijgevolg op de grond gehouden worden. Het is namelijk nog afwachten als die positieve trend definitief wordt ingezet of dat dit enkel een momentopname betreft. Voorzitter Ivan De Witte en manager Michel Louwagie hopen alvast op het eerste scenario.

Om dit seizoen mee te draaien aan de top van het klassement wierven de Gentse decision makers maar liefst twaalf nieuwkomers aan. Ondanks al die goeie intenties en grote investeringen bleek AA Gent op sportief vlak echter een stuurloos schip te zijn, iets wat overigens benadrukt werd door de vroege ontslagen van hoofdcoaches Jess Thorup en Laszlo Bölöni. De tegenvallende resultaten in de huidige jaargang zijn daarom een doorn in het oog van preses Ivan De Witte, die in het verleden al meermaals hamerde op meer defensieve structuur en zekerheid in zijn team.



En ook in het huidige seizoen is AA Gent niet meteen een exponent van een gedegen team met een solide verdediging. Doelmannen Davy Roef en Thomas Kaminski (ondertussen vertrokken naar Blackburn Rovers) begingen bijvoorbeeld al meer dan hun deel aan flaters, terwijl ook de wisselvallige verdediger Igor Plastun het steeds meer verkorven lijkt te hebben. Om meer betrouwbaarheid en zekerheid in te bouwen werd Sinan Bolat op het nippertje aangetrokken om het Gentse doel te verdedigen. Om de centrale as verder te versterken en uit te bouwen, kwam ook Andreas Hanche-Olsen net voor de transferdeadline de Blauw-Witte rangen vervoegen.

VERVANGER VAN VANHEUSDEN

Nochtans zag het er lange tijd naar uit dat de sterkhouder van Stabaek Fotball eerder naar Standard de Liège zou trekken dan naar AA Gent. De 23-jarige Hanche-Olsen stond in  januari reeds met stip genoteerd op de Luikse shortlist om een zomers vertrek van Zinho Vanheusden op te vangen, de ondertussen kersverse Rode Duivel stond naar verluidt dichtbij een terugkeer naar Internazionale. Bovendien kon Hanche-Olsen ook een oplossing bieden bij het vertrek van Mergim Vojvoda, aangezien de voormalige aanvoerder van Stabaek op meerdere defensieve posities uit de voeten kan.



Uiteindelijk bleef Vanheusden aan boord op Sclessin, maar door Hanche-Olsens grote polyvalentie bleef hij in de afgelopen transferperiode nog altijd een optie bij de Rouches, ondanks het feit dat de Noor toen recentelijk nog maar zijn contract verlengde bij Stabaek Fotball. De sportieve cel van Standard zag in Hanche-Olsen vervolgens de ideale vervanger voor Kostas Laifis, de Cyprioot die zich in de kijker speelde van het Italiaanse Sampdoria, maar ook deze deal ging uiteindelijk niet door. Daarom zag AA Gent daarna hun kans schoon om toe te slaan, zeker nadat Dino Arslanagic in de lappenmand terechtkwam en de Buffalo's centraal achterin maar weinig andere opties voorhanden hadden.

JONG MAAR ERVAREN

Het voetballend profiel van Andreas Hanche-Olsen is op z'n minst interessant te noemen. Met zijn 23 lentes bezit de polyvalente verdediger nog een ruime groeimarge, maar tegelijkertijd kan hij al 127 officiële wedstrijden bij Stabaek voorleggen. Bovendien haalde Hanche-Olsen ook al drie keer de selectie van de Noorse nationale ploeg, maar wacht hij nog steeds op zijn eerste interlandminuten. Daarnaast beschikt de blonde Scandinaviër over voldoende gestalte (hij meet namelijk 1 meter 85) en snelheid. In de Ghelamco Arena is het vertrouwen in Hanche-Olsens kwaliteiten alvast groot, iets wat blijkt in het driejarige contract met optie voor nog een extra seizoen.



“Met Andreas krijgen we er een snelle, vinnige en wendbare verdediger bij”, duidde Sports Manager Tim Matthys op de officiële clubkanalen van AA Gent. “Hij straalt leiderschap uit en is dus niet toevallig al jarenlang kapitein. Daarnaast is hij een trouwe speler. Sinds zijn jeugd speelt hij bij Stabaek. Ik ben ervan overtuigd dat hij een mooie kwaliteitsinjectie zal geven. Hij stond niet toevallig bij meerdere clubs op de radar.” Niet dan lof dus tijdens de officiële voorstelling van de laatste Gentse zomertransfer, en het beschreven profiel van Hanche-Olsen belooft alvast veel goeds.

VEELBELOVEND DEBUUT

Om een positieve ommekeer te kunnen bewerkstelligen in de Belgische competitie snakte AA Gent nadrukkelijk naar defensieve kwaliteit en stabiliteit. Maar dat geldt evenzeer om geen mal figuur te slaan in de Europa League, want het doel van de Buffalo's is om minstens de groepsronde te overleven. Met tegenstanders zoals Rode Ster Belgrado, TSG 1899 Hoffenheim en FC Slovan Liberec wordt dat alvast geen walk in the park. Het is in die optiek echter wél veelzeggend dat AA Gent twee defensieve wijzigingen doorvoerde in de spelerslijst voor de Europa League. Sinan Bolat en Andreas Hanche-Olsen werden speelgerechtigd gemaakt, en dat ten nadele van Colin Coosemans en Bruno Godeau.



In de recente interland-break werkte AA Gent met hun thuisblijvers een oefenwedstrijd af tegen KV Mechelen, en daarin mocht Hanche-Olsen alvast zijn eerste officieuze speelminuten maken in het Blauw-Witte shirt van de Buffalo's. Hoewel Hanche-Olsen en zijn collega's geen clean sheet konden realiseren, AA Gent ging namelijk met 0-2 ten onder tegen Malinwa, speelde de Noorse verdediger zich desondanks in de kijker bij het aanwezige publiek. Volgens Het Laatste Nieuws wierp de Noorse verdediger zich al meteen op tot een leider in de verdediging, een rechtstreeks en logisch gevolg van zijn directe coaching en stevige inzet in de duels. Leiding geven kan je nu eenmaal niet forceren of nabootsen, het is een natuurlijk aangeboren talent. Een kwaliteit die Hanche-Olsen dus tot in de puntjes bezit.

DIRECTE MEERWAARDE

Andreas Hanche-Olsen verliet Stabaek Fotball uiteraard niet om op de bank te verzeilen bij AA Gent. De Noorse verdediger werd enerzijds aangetrokken om de defensieve concurrentie aan te scherpen en anderzijds om de kwaliteit gevoelig op te krikken. In de Noorse Eliteserien bleek Hanche-Olsen alvast een meester te zijn in de intercepties, waarmee hij de vierde beste centrale verdediger was van de competitie. In dat onderdeel zal hij alvast een serieuze meerwaarde kunnen bieden, want niemand van de huidige centrale verdedigers bij AA Gent kon zijn aantal intercepties nog maar evenaren. Wat meer defensieve efficiëntie en betrouwbaarheid is geen overbodige luxe in de Ghelamco Arena, waardoor de komst van Andreas Hanche-Olsen alvast meer dan welkom is.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Transferitis in Gent, Club verliest Forbs'

Wordt Hanche-Olsen een voltreffer?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Transferitis in Gent, Club verliest Forbs'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

59
59
Marc Degryse verrast fans: "Plots werd het heel donker..."

Marc Degryse is nog steeds een naam waar naar geluisterd wordt in de Belgische voetbalwereld. De ...

38
38
‘Antwerp krijgt verdict over blessure Daniel Meija’

Royal Antwerp FC is het seizoen met een zege begonnen. The Great Old verwezenlijkte een comeback ...

64
64
‘Jackpot Anderlecht: Man Utd, Liverpool én PSG kloppen aan’

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De supporters ...

379
379
'Cercle pakt weer uit met komst groot talent'

Cercle Brugge wil dit seizoen beter doen na alweer een moeilijk jaar en was daarom al zeer druk in ...

45
45
Vossen doet onthulling: "Dan was ik gestopt"

Komend weekend gaat ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen van start. Daarbij lijkt ...

105
105
'Sibierski grijpt definitief naast oude JPL-bekende'

Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van zijn seizoen, want het won zijn ...

143
143
Seuntjens na primeur met Lommel: dramatisch nieuws schokt

Ralf Seuntjens beleefde dit weekend een wedstrijd van uitersten. Sportief pakte Lommel meteen zijn ...

22
22
'KV Mechelen wil stunten met transfer bij Bodø/Glimt'

KV Mechelen wist deze week met Leo Hjelde eindelijk zijn broodnodige defensieve versterking te ...

81
81
'PSG pakt na winnen Supercup door met drieklapper'

Paris Saint-Germain bewees woensdagavond nog eens dat het voorlopig onverslaanbaar is in Europa. De ...

60
60
'Antwerp zet alles op terugkeer oude bekende'

Antwerp begon zijn seizoen met een opsteker door vorig weekend op de valreep nog SK Beveren te ...

336
336
Dure aankoop leeft op bij Anderlecht: "Voel me goed"

RSC Anderlecht speelt vanavond in eigen huis tegen PAOK Saloniki. Paars-Wit staat er goed voor ...

333
333
Jean-Marie Pfaff stunt: terugkeer door grote poort

...

164
164
'Cercle Brugge gaat voor straffe Premier League-deal'

Cercle Brugge zou de komende dagen een volgende ingaande transfer kunnen gaan afronden. The Daily ...

155
155
Degryse: "Ik denk dat Lukaku dat beloofde aan Coucke"

Romelu Lukaku tekende voor een jaar met optie voor nog een jaar bij Fenerbahçe. Daar gaat hij ...

590
590
Eindelijk! Yari Verschaeren heeft nieuwe club beet

Na toch wel heel wat weken zoeken heeft Yari Verschaeren dan toch een nieuwe club gevonden. De ...

121
121
‘Na Fenerbahçe-deal barst pijnlijke bom rond Lukaku’

Romelu Lukaku is officieel speler van Fenerbahçe. Amper een jaar nadat hij Napoli mee ...

261
261
Lommel SK verrast vriend en vijand op eerste speeldag

Lommel SK was nog nooit zo Limburgs binnen de City Football Group. Waar de club de voorbije jaren ...

72
72
Neerpede boven: volgende stap zetten bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht gonst het vaak van de geruchten. Eigen aan een topclub. Soms vallen er ook ...

389
389
KV Mechelen ruikt jackpot: "7 à 8 miljoen euro"

Myron Van Brederode lijkt deze zomer één van de interessantste uitgaande transfers bij ...

506
506
Hoe Anderlecht op zes maanden énorme vooruitgang boekte

RSC Anderlecht won met 2-1 van La Louvière. In februari speelden ze nog 0-0. Inzake score ...

337
337
'Club Brugge op scherp: topploeg in actie voor Forbs'

Club Brugge zag deze zomer al verschillende steunpilaren vertrekken, maar wil een complete exodus ...

480
480
Geweldige beelden: Lukaku als ware koning onthaald

Romelu Lukaku zet zijn carrière voort bij Fenerbahçe. De Belgische spits landde ...

116
116
Anderlecht door tegen PAOK? Statistieken geven favoriet

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

145
145
Meteen prijs: VAR-interventie helpt PSG aan Europese supercup

Paris Saint-Germain heeft het nieuwe seizoen geopend op dezelfde wijze waarop het vorige werd ...

120
120

Meer sportnieuws