Gent pikt opvolger Vanheusden: ‘Meester van de interceptie’

540
Gent pikt opvolger Vanheusden: ‘Meester van de interceptie’

De zoektocht naar de ideale elf neemt bij AA Gent wat meer tijd en moeite in beslag dan oorspronkelijk gedacht. Het verlies van goudhaantje Jonathan David was een serieuze aderlating op het offensief gebied, maar ook verdedigend staan de Buffalo’s wankeler dan voorheen. De komst van Andreas Hanche-Olsen moet daar een antwoord op bieden.


DEFENSIEVE UITBOUW

Stilaan beginnen de wolken weg te trekken boven de Ghelamco Arena. Net voor de recente interland-break wonnen de Buffalo's nog met overtuigende 5-1 cijfers van Beerschot VA, nochtans één van de seizoensrevelaties in de huidige campagne van de Jupiler Pro League. Maar toch is er voorzichtigheid geboden in de Arteveldestad en moeten de voetjes bijgevolg op de grond gehouden worden. Het is namelijk nog afwachten als die positieve trend definitief wordt ingezet of dat dit enkel een momentopname betreft. Voorzitter Ivan De Witte en manager Michel Louwagie hopen alvast op het eerste scenario.

Om dit seizoen mee te draaien aan de top van het klassement wierven de Gentse decision makers maar liefst twaalf nieuwkomers aan. Ondanks al die goeie intenties en grote investeringen bleek AA Gent op sportief vlak echter een stuurloos schip te zijn, iets wat overigens benadrukt werd door de vroege ontslagen van hoofdcoaches Jess Thorup en Laszlo Bölöni. De tegenvallende resultaten in de huidige jaargang zijn daarom een doorn in het oog van preses Ivan De Witte, die in het verleden al meermaals hamerde op meer defensieve structuur en zekerheid in zijn team.



En ook in het huidige seizoen is AA Gent niet meteen een exponent van een gedegen team met een solide verdediging. Doelmannen Davy Roef en Thomas Kaminski (ondertussen vertrokken naar Blackburn Rovers) begingen bijvoorbeeld al meer dan hun deel aan flaters, terwijl ook de wisselvallige verdediger Igor Plastun het steeds meer verkorven lijkt te hebben. Om meer betrouwbaarheid en zekerheid in te bouwen werd Sinan Bolat op het nippertje aangetrokken om het Gentse doel te verdedigen. Om de centrale as verder te versterken en uit te bouwen, kwam ook Andreas Hanche-Olsen net voor de transferdeadline de Blauw-Witte rangen vervoegen.

VERVANGER VAN VANHEUSDEN

Nochtans zag het er lange tijd naar uit dat de sterkhouder van Stabaek Fotball eerder naar Standard de Liège zou trekken dan naar AA Gent. De 23-jarige Hanche-Olsen stond in  januari reeds met stip genoteerd op de Luikse shortlist om een zomers vertrek van Zinho Vanheusden op te vangen, de ondertussen kersverse Rode Duivel stond naar verluidt dichtbij een terugkeer naar Internazionale. Bovendien kon Hanche-Olsen ook een oplossing bieden bij het vertrek van Mergim Vojvoda, aangezien de voormalige aanvoerder van Stabaek op meerdere defensieve posities uit de voeten kan.



Uiteindelijk bleef Vanheusden aan boord op Sclessin, maar door Hanche-Olsens grote polyvalentie bleef hij in de afgelopen transferperiode nog altijd een optie bij de Rouches, ondanks het feit dat de Noor toen recentelijk nog maar zijn contract verlengde bij Stabaek Fotball. De sportieve cel van Standard zag in Hanche-Olsen vervolgens de ideale vervanger voor Kostas Laifis, de Cyprioot die zich in de kijker speelde van het Italiaanse Sampdoria, maar ook deze deal ging uiteindelijk niet door. Daarom zag AA Gent daarna hun kans schoon om toe te slaan, zeker nadat Dino Arslanagic in de lappenmand terechtkwam en de Buffalo's centraal achterin maar weinig andere opties voorhanden hadden.

JONG MAAR ERVAREN

Het voetballend profiel van Andreas Hanche-Olsen is op z'n minst interessant te noemen. Met zijn 23 lentes bezit de polyvalente verdediger nog een ruime groeimarge, maar tegelijkertijd kan hij al 127 officiële wedstrijden bij Stabaek voorleggen. Bovendien haalde Hanche-Olsen ook al drie keer de selectie van de Noorse nationale ploeg, maar wacht hij nog steeds op zijn eerste interlandminuten. Daarnaast beschikt de blonde Scandinaviër over voldoende gestalte (hij meet namelijk 1 meter 85) en snelheid. In de Ghelamco Arena is het vertrouwen in Hanche-Olsens kwaliteiten alvast groot, iets wat blijkt in het driejarige contract met optie voor nog een extra seizoen.



“Met Andreas krijgen we er een snelle, vinnige en wendbare verdediger bij”, duidde Sports Manager Tim Matthys op de officiële clubkanalen van AA Gent. “Hij straalt leiderschap uit en is dus niet toevallig al jarenlang kapitein. Daarnaast is hij een trouwe speler. Sinds zijn jeugd speelt hij bij Stabaek. Ik ben ervan overtuigd dat hij een mooie kwaliteitsinjectie zal geven. Hij stond niet toevallig bij meerdere clubs op de radar.” Niet dan lof dus tijdens de officiële voorstelling van de laatste Gentse zomertransfer, en het beschreven profiel van Hanche-Olsen belooft alvast veel goeds.

VEELBELOVEND DEBUUT

Om een positieve ommekeer te kunnen bewerkstelligen in de Belgische competitie snakte AA Gent nadrukkelijk naar defensieve kwaliteit en stabiliteit. Maar dat geldt evenzeer om geen mal figuur te slaan in de Europa League, want het doel van de Buffalo's is om minstens de groepsronde te overleven. Met tegenstanders zoals Rode Ster Belgrado, TSG 1899 Hoffenheim en FC Slovan Liberec wordt dat alvast geen walk in the park. Het is in die optiek echter wél veelzeggend dat AA Gent twee defensieve wijzigingen doorvoerde in de spelerslijst voor de Europa League. Sinan Bolat en Andreas Hanche-Olsen werden speelgerechtigd gemaakt, en dat ten nadele van Colin Coosemans en Bruno Godeau.



In de recente interland-break werkte AA Gent met hun thuisblijvers een oefenwedstrijd af tegen KV Mechelen, en daarin mocht Hanche-Olsen alvast zijn eerste officieuze speelminuten maken in het Blauw-Witte shirt van de Buffalo's. Hoewel Hanche-Olsen en zijn collega's geen clean sheet konden realiseren, AA Gent ging namelijk met 0-2 ten onder tegen Malinwa, speelde de Noorse verdediger zich desondanks in de kijker bij het aanwezige publiek. Volgens Het Laatste Nieuws wierp de Noorse verdediger zich al meteen op tot een leider in de verdediging, een rechtstreeks en logisch gevolg van zijn directe coaching en stevige inzet in de duels. Leiding geven kan je nu eenmaal niet forceren of nabootsen, het is een natuurlijk aangeboren talent. Een kwaliteit die Hanche-Olsen dus tot in de puntjes bezit.

DIRECTE MEERWAARDE

Andreas Hanche-Olsen verliet Stabaek Fotball uiteraard niet om op de bank te verzeilen bij AA Gent. De Noorse verdediger werd enerzijds aangetrokken om de defensieve concurrentie aan te scherpen en anderzijds om de kwaliteit gevoelig op te krikken. In de Noorse Eliteserien bleek Hanche-Olsen alvast een meester te zijn in de intercepties, waarmee hij de vierde beste centrale verdediger was van de competitie. In dat onderdeel zal hij alvast een serieuze meerwaarde kunnen bieden, want niemand van de huidige centrale verdedigers bij AA Gent kon zijn aantal intercepties nog maar evenaren. Wat meer defensieve efficiëntie en betrouwbaarheid is geen overbodige luxe in de Ghelamco Arena, waardoor de komst van Andreas Hanche-Olsen alvast meer dan welkom is.

LEES OOK: Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Wordt Hanche-Olsen een voltreffer?

Meest recent

IJskoude douche voor Anderlecht: één sterkhouder gebuisd

Na twee speeldagen is RSC Anderlecht nog steeds puntenloos in de Europa League. Donderdag speelde ...

39
39
UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

5
5
Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

138
138
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

44
44
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

251
251
Filip Joos zwijmelt: volgende monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

84
84
Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

77
77
Na WK-drama: Tessa Wullaert loopt helemaal leeg op Instagram

Tessa Wullaert laat zich niet zomaar doen. Terwijl de Red Flames na een nieuwe mislukte WK campagne ...

63
63
UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

48
48
Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Andermaal heeft AA Gent veerkracht getoond in Europa. De troepen van Rik De Mil leken lange tijd de ...

48
48
IJzersterk Union beloont zichzelf pas in dolle slotfase

Een fel gehandicapt Union heeft vanavond andermaal een glansprestatie afgeleverd in Europa. De ...

47
47
Januzaj terug naar Anderlecht? Sporza-analisten reageren

De transfermarkt is al een poosje gesloten, maar verschillende spelers zijn momenteel op ...

158
158
Bruno verbaast iedereen met basiself; vier wissels bij STVV

STVV opent donderdagavond zijn campagne in de Conference League met een thuismatch tegen het ...

51
51
'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

122
122
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

359
359
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

295
295
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

22
22
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

191
191
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

529
529
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

266
266
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

782
782
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

62
62
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

12
12
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

152
152
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

650
650

Meer sportnieuws