Gent pikt opvolger Vanheusden: ‘Meester van de interceptie’

door
Gent pikt opvolger Vanheusden: ‘Meester van de interceptie’

De zoektocht naar de ideale elf neemt bij AA Gent wat meer tijd en moeite in beslag dan oorspronkelijk gedacht. Het verlies van goudhaantje Jonathan David was een serieuze aderlating op het offensief gebied, maar ook verdedigend staan de Buffalo’s wankeler dan voorheen. De komst van Andreas Hanche-Olsen moet daar een antwoord op bieden.


DEFENSIEVE UITBOUW

Stilaan beginnen de wolken weg te trekken boven de Ghelamco Arena. Net voor de recente interland-break wonnen de Buffalo's nog met overtuigende 5-1 cijfers van Beerschot VA, nochtans één van de seizoensrevelaties in de huidige campagne van de Jupiler Pro League. Maar toch is er voorzichtigheid geboden in de Arteveldestad en moeten de voetjes bijgevolg op de grond gehouden worden. Het is namelijk nog afwachten als die positieve trend definitief wordt ingezet of dat dit enkel een momentopname betreft. Voorzitter Ivan De Witte en manager Michel Louwagie hopen alvast op het eerste scenario.

Om dit seizoen mee te draaien aan de top van het klassement wierven de Gentse decision makers maar liefst twaalf nieuwkomers aan. Ondanks al die goeie intenties en grote investeringen bleek AA Gent op sportief vlak echter een stuurloos schip te zijn, iets wat overigens benadrukt werd door de vroege ontslagen van hoofdcoaches Jess Thorup en Laszlo Bölöni. De tegenvallende resultaten in de huidige jaargang zijn daarom een doorn in het oog van preses Ivan De Witte, die in het verleden al meermaals hamerde op meer defensieve structuur en zekerheid in zijn team.



En ook in het huidige seizoen is AA Gent niet meteen een exponent van een gedegen team met een solide verdediging. Doelmannen Davy Roef en Thomas Kaminski (ondertussen vertrokken naar Blackburn Rovers) begingen bijvoorbeeld al meer dan hun deel aan flaters, terwijl ook de wisselvallige verdediger Igor Plastun het steeds meer verkorven lijkt te hebben. Om meer betrouwbaarheid en zekerheid in te bouwen werd Sinan Bolat op het nippertje aangetrokken om het Gentse doel te verdedigen. Om de centrale as verder te versterken en uit te bouwen, kwam ook Andreas Hanche-Olsen net voor de transferdeadline de Blauw-Witte rangen vervoegen.

VERVANGER VAN VANHEUSDEN

Nochtans zag het er lange tijd naar uit dat de sterkhouder van Stabaek Fotball eerder naar Standard de Liège zou trekken dan naar AA Gent. De 23-jarige Hanche-Olsen stond in  januari reeds met stip genoteerd op de Luikse shortlist om een zomers vertrek van Zinho Vanheusden op te vangen, de ondertussen kersverse Rode Duivel stond naar verluidt dichtbij een terugkeer naar Internazionale. Bovendien kon Hanche-Olsen ook een oplossing bieden bij het vertrek van Mergim Vojvoda, aangezien de voormalige aanvoerder van Stabaek op meerdere defensieve posities uit de voeten kan.



Uiteindelijk bleef Vanheusden aan boord op Sclessin, maar door Hanche-Olsens grote polyvalentie bleef hij in de afgelopen transferperiode nog altijd een optie bij de Rouches, ondanks het feit dat de Noor toen recentelijk nog maar zijn contract verlengde bij Stabaek Fotball. De sportieve cel van Standard zag in Hanche-Olsen vervolgens de ideale vervanger voor Kostas Laifis, de Cyprioot die zich in de kijker speelde van het Italiaanse Sampdoria, maar ook deze deal ging uiteindelijk niet door. Daarom zag AA Gent daarna hun kans schoon om toe te slaan, zeker nadat Dino Arslanagic in de lappenmand terechtkwam en de Buffalo's centraal achterin maar weinig andere opties voorhanden hadden.

JONG MAAR ERVAREN

Het voetballend profiel van Andreas Hanche-Olsen is op z'n minst interessant te noemen. Met zijn 23 lentes bezit de polyvalente verdediger nog een ruime groeimarge, maar tegelijkertijd kan hij al 127 officiële wedstrijden bij Stabaek voorleggen. Bovendien haalde Hanche-Olsen ook al drie keer de selectie van de Noorse nationale ploeg, maar wacht hij nog steeds op zijn eerste interlandminuten. Daarnaast beschikt de blonde Scandinaviër over voldoende gestalte (hij meet namelijk 1 meter 85) en snelheid. In de Ghelamco Arena is het vertrouwen in Hanche-Olsens kwaliteiten alvast groot, iets wat blijkt in het driejarige contract met optie voor nog een extra seizoen.



“Met Andreas krijgen we er een snelle, vinnige en wendbare verdediger bij”, duidde Sports Manager Tim Matthys op de officiële clubkanalen van AA Gent. “Hij straalt leiderschap uit en is dus niet toevallig al jarenlang kapitein. Daarnaast is hij een trouwe speler. Sinds zijn jeugd speelt hij bij Stabaek. Ik ben ervan overtuigd dat hij een mooie kwaliteitsinjectie zal geven. Hij stond niet toevallig bij meerdere clubs op de radar.” Niet dan lof dus tijdens de officiële voorstelling van de laatste Gentse zomertransfer, en het beschreven profiel van Hanche-Olsen belooft alvast veel goeds.

VEELBELOVEND DEBUUT

Om een positieve ommekeer te kunnen bewerkstelligen in de Belgische competitie snakte AA Gent nadrukkelijk naar defensieve kwaliteit en stabiliteit. Maar dat geldt evenzeer om geen mal figuur te slaan in de Europa League, want het doel van de Buffalo's is om minstens de groepsronde te overleven. Met tegenstanders zoals Rode Ster Belgrado, TSG 1899 Hoffenheim en FC Slovan Liberec wordt dat alvast geen walk in the park. Het is in die optiek echter wél veelzeggend dat AA Gent twee defensieve wijzigingen doorvoerde in de spelerslijst voor de Europa League. Sinan Bolat en Andreas Hanche-Olsen werden speelgerechtigd gemaakt, en dat ten nadele van Colin Coosemans en Bruno Godeau.



In de recente interland-break werkte AA Gent met hun thuisblijvers een oefenwedstrijd af tegen KV Mechelen, en daarin mocht Hanche-Olsen alvast zijn eerste officieuze speelminuten maken in het Blauw-Witte shirt van de Buffalo's. Hoewel Hanche-Olsen en zijn collega's geen clean sheet konden realiseren, AA Gent ging namelijk met 0-2 ten onder tegen Malinwa, speelde de Noorse verdediger zich desondanks in de kijker bij het aanwezige publiek. Volgens Het Laatste Nieuws wierp de Noorse verdediger zich al meteen op tot een leider in de verdediging, een rechtstreeks en logisch gevolg van zijn directe coaching en stevige inzet in de duels. Leiding geven kan je nu eenmaal niet forceren of nabootsen, het is een natuurlijk aangeboren talent. Een kwaliteit die Hanche-Olsen dus tot in de puntjes bezit.

DIRECTE MEERWAARDE

Andreas Hanche-Olsen verliet Stabaek Fotball uiteraard niet om op de bank te verzeilen bij AA Gent. De Noorse verdediger werd enerzijds aangetrokken om de defensieve concurrentie aan te scherpen en anderzijds om de kwaliteit gevoelig op te krikken. In de Noorse Eliteserien bleek Hanche-Olsen alvast een meester te zijn in de intercepties, waarmee hij de vierde beste centrale verdediger was van de competitie. In dat onderdeel zal hij alvast een serieuze meerwaarde kunnen bieden, want niemand van de huidige centrale verdedigers bij AA Gent kon zijn aantal intercepties nog maar evenaren. Wat meer defensieve efficiëntie en betrouwbaarheid is geen overbodige luxe in de Ghelamco Arena, waardoor de komst van Andreas Hanche-Olsen alvast meer dan welkom is.

LEES OOK: Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Wordt Hanche-Olsen een voltreffer?

Meest recent

3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

166
166
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

178
178
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

49
49
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

37
37
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

214
214
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

138
138
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

101
101
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

55
55
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

567
567
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

33
33
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

212
212
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

27
27
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

107
107
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

28
28
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

75
75
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

49
49
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

187
187
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

114
114
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

62
62
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

203
203
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

24
24
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

32
32
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

79
79
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

31
31
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

77
77

Meer sportnieuws