Kristinsson ziet voordeel voor België: "Dat heeft IJsland niet"

127 stemmen
Kristinsson ziet voordeel voor België:

IJsland staat momenteel 41ste op de FIFA-ranking en in Brussel werd het 5-1 voor de Rode Duivels. De Gouden Generatie van IJsland neemt stilaan afscheid. Voetbalnieuws sprak met Runar Kristinsson over het voetbal in het prachtige land.


Wie doorheen het hele land trekt, zal merken dat IJsland bijzonder veel kunstgrasvelden heeft liggen. Voetbal werd er steeds populairder nadat het land in 2016 de kwartfinales van het EK haalde en in 2018 voor het eerst het WK haalde.

In IJsland heeft corona het voetbal echter ook in zijn greep. "Het seizoen is voorlopig stopgezet door Covid-19 en we hopen de competitie en beker nog uit te spelen. We hebben nog vier speeldagen te gaan en we staan met Reykjavik in de halve finales van de beker. Op dit moment is het zelfs niet toegelaten om te trainen, maar we hopen volgend weekend weer aan de slag te gaan", aldus Kristinsson - die coach is van KR Reykjavik -  over de huidige situatie in IJsland.

Daardoor zal de ex-topspeler van Lokeren de partij tegen België niet bijwonen. "Neen. Er zijn slechts twintig mensen per sectie toegelaten in het stadion en de bond heeft aangegeven dat enkel fans in kleine groepjes mogen komen kijken."

In Brussel werd het 5-1.

Einde van een generatie

België mist met Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Eden Hazard, Kevin De Bruyne en Dries Mertens tal van sterkhouders, maar IJsland moet nog meer smaakmakers missen. "Beide ploegen moeten hun beste spelers missen. IJsland zal het zonder Gylfi Sigurdsson (Everton), aanvoerder Aron Einar Gunnarsson (Al Arabi), Alfred Finnbogason (Augsburg), Jóhann Berg Guðmundssson (Burnley), en de twee centrale verdedigers Kárir Árnason (Reykjavik) en Ragnar Sigurdsson (FC Kopenhagen) doen. België heeft een veel bredere kern om zijn afwezigen op te vangen, met nog heel wat spelers die in Europese topcompetities spelen. Die luxe heeft IJsland niet."

De opvolging bij IJsland is er nog niet helemaal. "De ploeg die het WK haalde en het zo goed deed op het EK wordt ouder en ouder… Als we met die ploeg kunnen spelen, dan halen we nog een goed niveau. Dat bewezen ze tegen Roemenië (2-1-zege). Het was de eerste keer dat bondscoach Erik Hamren zijn beste ploeg kon opstellen. De wedstrijd tegen Denemarken (0-3-nederlaag) kwam dan weer te vroeg, want de ervaren spelers hebben meer rust nodig. Ik had gehoopt dat nog een aantal jongens een kans zouden krijgen, maar spelers als Finnbogason, Gunnarsson en Sigurðsson vielen nog eens geblesseerd uit."

De Gouden Generatie van IJsland wordt een dagje ouder.

Zoon naar Arsenal

In IJsland zagen ze wel dat Runar Alex Runarsson een transfer versierde van Dijon naar Arsenal. De 25-jarige doelman is de zoon van Kristinsson. "Het was een zeer grote transfer voor Alex en het is ook zeer goed voor het IJslands voetbal. Hopelijk moedigt het jonge spelers aan om hard te blijven werken en om te blijven geloven in hun kwaliteiten."

Volgens Kristinsson, die 104 keer het shirt van het nationaal team droeg, is er wel wat talent op komst. "Volgens mij is er wel een goede generatie op komst, maar ze kregen niet al te veel kansen. De afgelopen acht jaar is ons team amper veranderd en het is een kwestie van tijd vooraleer er een aantal zullen afhaken. Dan gaan we tijd nodig hebben om een nieuw team te bouwen. Maar om meer diepte te creëren in de kern, moet je jonge spelers op bepaalde momenten de kans geven om zich te tonen."

Met Arnar Sigurdsson (CSKA Moskou), Albert Gudmundsson (AZ), Mikael Anderson (FC Midtjylland), Runar Alex Runarsson (Arsenal), Andri Baldarsson (Bologna) en anderen zijn er een aantal spelers van maximum 25 jaar die alvast op de deur kloppen.

LEES OOK: Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Gaat IJsland stunten tegen België?

Meest recent

Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

1
1
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

25
25
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

17
17
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

66
66
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

164
164
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

52
52
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

84
84
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

35
35
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

454
454
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

224
224
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

112
112
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

172
172
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

107
107
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

119
119
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

431
431
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

53
53
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

141
141
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

188
188
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

63
63
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

234
234
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

580
580
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

187
187
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

187
187
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

801
801

Meer sportnieuws