Kristinsson ziet voordeel voor België: "Dat heeft IJsland niet"

127
Kristinsson ziet voordeel voor België:

IJsland staat momenteel 41ste op de FIFA-ranking en in Brussel werd het 5-1 voor de Rode Duivels. De Gouden Generatie van IJsland neemt stilaan afscheid. Voetbalnieuws sprak met Runar Kristinsson over het voetbal in het prachtige land.


Wie doorheen het hele land trekt, zal merken dat IJsland bijzonder veel kunstgrasvelden heeft liggen. Voetbal werd er steeds populairder nadat het land in 2016 de kwartfinales van het EK haalde en in 2018 voor het eerst het WK haalde.

In IJsland heeft corona het voetbal echter ook in zijn greep. "Het seizoen is voorlopig stopgezet door Covid-19 en we hopen de competitie en beker nog uit te spelen. We hebben nog vier speeldagen te gaan en we staan met Reykjavik in de halve finales van de beker. Op dit moment is het zelfs niet toegelaten om te trainen, maar we hopen volgend weekend weer aan de slag te gaan", aldus Kristinsson - die coach is van KR Reykjavik -  over de huidige situatie in IJsland.

Daardoor zal de ex-topspeler van Lokeren de partij tegen België niet bijwonen. "Neen. Er zijn slechts twintig mensen per sectie toegelaten in het stadion en de bond heeft aangegeven dat enkel fans in kleine groepjes mogen komen kijken."

In Brussel werd het 5-1.

Einde van een generatie

België mist met Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Eden Hazard, Kevin De Bruyne en Dries Mertens tal van sterkhouders, maar IJsland moet nog meer smaakmakers missen. "Beide ploegen moeten hun beste spelers missen. IJsland zal het zonder Gylfi Sigurdsson (Everton), aanvoerder Aron Einar Gunnarsson (Al Arabi), Alfred Finnbogason (Augsburg), Jóhann Berg Guðmundssson (Burnley), en de twee centrale verdedigers Kárir Árnason (Reykjavik) en Ragnar Sigurdsson (FC Kopenhagen) doen. België heeft een veel bredere kern om zijn afwezigen op te vangen, met nog heel wat spelers die in Europese topcompetities spelen. Die luxe heeft IJsland niet."

De opvolging bij IJsland is er nog niet helemaal. "De ploeg die het WK haalde en het zo goed deed op het EK wordt ouder en ouder… Als we met die ploeg kunnen spelen, dan halen we nog een goed niveau. Dat bewezen ze tegen Roemenië (2-1-zege). Het was de eerste keer dat bondscoach Erik Hamren zijn beste ploeg kon opstellen. De wedstrijd tegen Denemarken (0-3-nederlaag) kwam dan weer te vroeg, want de ervaren spelers hebben meer rust nodig. Ik had gehoopt dat nog een aantal jongens een kans zouden krijgen, maar spelers als Finnbogason, Gunnarsson en Sigurðsson vielen nog eens geblesseerd uit."

De Gouden Generatie van IJsland wordt een dagje ouder.

Zoon naar Arsenal

In IJsland zagen ze wel dat Runar Alex Runarsson een transfer versierde van Dijon naar Arsenal. De 25-jarige doelman is de zoon van Kristinsson. "Het was een zeer grote transfer voor Alex en het is ook zeer goed voor het IJslands voetbal. Hopelijk moedigt het jonge spelers aan om hard te blijven werken en om te blijven geloven in hun kwaliteiten."

Volgens Kristinsson, die 104 keer het shirt van het nationaal team droeg, is er wel wat talent op komst. "Volgens mij is er wel een goede generatie op komst, maar ze kregen niet al te veel kansen. De afgelopen acht jaar is ons team amper veranderd en het is een kwestie van tijd vooraleer er een aantal zullen afhaken. Dan gaan we tijd nodig hebben om een nieuw team te bouwen. Maar om meer diepte te creëren in de kern, moet je jonge spelers op bepaalde momenten de kans geven om zich te tonen."

Met Arnar Sigurdsson (CSKA Moskou), Albert Gudmundsson (AZ), Mikael Anderson (FC Midtjylland), Runar Alex Runarsson (Arsenal), Andri Baldarsson (Bologna) en anderen zijn er een aantal spelers van maximum 25 jaar die alvast op de deur kloppen.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Gaat IJsland stunten tegen België?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

27
27
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

37
37
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

137
137
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

39
39
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

61
61
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

919
919
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

902
902
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

299
299
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws