Kristinsson ziet voordeel voor België: "Dat heeft IJsland niet"

127 stemmen
Kristinsson ziet voordeel voor België:

IJsland staat momenteel 41ste op de FIFA-ranking en in Brussel werd het 5-1 voor de Rode Duivels. De Gouden Generatie van IJsland neemt stilaan afscheid. Voetbalnieuws sprak met Runar Kristinsson over het voetbal in het prachtige land.


Wie doorheen het hele land trekt, zal merken dat IJsland bijzonder veel kunstgrasvelden heeft liggen. Voetbal werd er steeds populairder nadat het land in 2016 de kwartfinales van het EK haalde en in 2018 voor het eerst het WK haalde.

In IJsland heeft corona het voetbal echter ook in zijn greep. "Het seizoen is voorlopig stopgezet door Covid-19 en we hopen de competitie en beker nog uit te spelen. We hebben nog vier speeldagen te gaan en we staan met Reykjavik in de halve finales van de beker. Op dit moment is het zelfs niet toegelaten om te trainen, maar we hopen volgend weekend weer aan de slag te gaan", aldus Kristinsson - die coach is van KR Reykjavik -  over de huidige situatie in IJsland.

Daardoor zal de ex-topspeler van Lokeren de partij tegen België niet bijwonen. "Neen. Er zijn slechts twintig mensen per sectie toegelaten in het stadion en de bond heeft aangegeven dat enkel fans in kleine groepjes mogen komen kijken."

In Brussel werd het 5-1.

Einde van een generatie

België mist met Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Eden Hazard, Kevin De Bruyne en Dries Mertens tal van sterkhouders, maar IJsland moet nog meer smaakmakers missen. "Beide ploegen moeten hun beste spelers missen. IJsland zal het zonder Gylfi Sigurdsson (Everton), aanvoerder Aron Einar Gunnarsson (Al Arabi), Alfred Finnbogason (Augsburg), Jóhann Berg Guðmundssson (Burnley), en de twee centrale verdedigers Kárir Árnason (Reykjavik) en Ragnar Sigurdsson (FC Kopenhagen) doen. België heeft een veel bredere kern om zijn afwezigen op te vangen, met nog heel wat spelers die in Europese topcompetities spelen. Die luxe heeft IJsland niet."

De opvolging bij IJsland is er nog niet helemaal. "De ploeg die het WK haalde en het zo goed deed op het EK wordt ouder en ouder… Als we met die ploeg kunnen spelen, dan halen we nog een goed niveau. Dat bewezen ze tegen Roemenië (2-1-zege). Het was de eerste keer dat bondscoach Erik Hamren zijn beste ploeg kon opstellen. De wedstrijd tegen Denemarken (0-3-nederlaag) kwam dan weer te vroeg, want de ervaren spelers hebben meer rust nodig. Ik had gehoopt dat nog een aantal jongens een kans zouden krijgen, maar spelers als Finnbogason, Gunnarsson en Sigurðsson vielen nog eens geblesseerd uit."

De Gouden Generatie van IJsland wordt een dagje ouder.

Zoon naar Arsenal

In IJsland zagen ze wel dat Runar Alex Runarsson een transfer versierde van Dijon naar Arsenal. De 25-jarige doelman is de zoon van Kristinsson. "Het was een zeer grote transfer voor Alex en het is ook zeer goed voor het IJslands voetbal. Hopelijk moedigt het jonge spelers aan om hard te blijven werken en om te blijven geloven in hun kwaliteiten."

Volgens Kristinsson, die 104 keer het shirt van het nationaal team droeg, is er wel wat talent op komst. "Volgens mij is er wel een goede generatie op komst, maar ze kregen niet al te veel kansen. De afgelopen acht jaar is ons team amper veranderd en het is een kwestie van tijd vooraleer er een aantal zullen afhaken. Dan gaan we tijd nodig hebben om een nieuw team te bouwen. Maar om meer diepte te creëren in de kern, moet je jonge spelers op bepaalde momenten de kans geven om zich te tonen."

Met Arnar Sigurdsson (CSKA Moskou), Albert Gudmundsson (AZ), Mikael Anderson (FC Midtjylland), Runar Alex Runarsson (Arsenal), Andri Baldarsson (Bologna) en anderen zijn er een aantal spelers van maximum 25 jaar die alvast op de deur kloppen.

LEES OOK: Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Gaat IJsland stunten tegen België?

Meest recent

‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

2
2
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

25
25
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

43
43
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

456
456
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

349
349
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

220
220
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

38
38
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

90
90
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

18
18
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

137
137
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

316
316
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

791
791
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

138
138
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

502
502
Roef zorgt voor straffe beelden en geeft verklaring

Het Europese avontuur van AA Gent gaat verder, al heeft het donderdag toch weinig gescheeld. Bijna ...

164
164
Maamar spreekt duidelijke taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft donderdagavond een nieuwe stap richting de league phase van de Europa League gezet, ...

935
935
'Volgende jeugdproduct op vertrekken bij Club Brugge'

Club Brugge begint vrijdag aan zijn seizoen met de Supercup tegen bekerwinnaar Union. Daarin wordt ...

443
443
Coosemans geeft verklaring voor twee gezichten Anderlecht

Anderlecht mag nog steeds dromen van de Europa League, want het wist donderdagavond zijn tweede ...

362
362
Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

837
837
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

562
562
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

216
216
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

866
866
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

233
233
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

158
158

Meer sportnieuws