Kristinsson ziet voordeel voor België: "Dat heeft IJsland niet"

door
Kristinsson ziet voordeel voor België:

IJsland staat momenteel 41ste op de FIFA-ranking en in Brussel werd het 5-1 voor de Rode Duivels. De Gouden Generatie van IJsland neemt stilaan afscheid. Voetbalnieuws sprak met Runar Kristinsson over het voetbal in het prachtige land.


Wie doorheen het hele land trekt, zal merken dat IJsland bijzonder veel kunstgrasvelden heeft liggen. Voetbal werd er steeds populairder nadat het land in 2016 de kwartfinales van het EK haalde en in 2018 voor het eerst het WK haalde.

In IJsland heeft corona het voetbal echter ook in zijn greep. "Het seizoen is voorlopig stopgezet door Covid-19 en we hopen de competitie en beker nog uit te spelen. We hebben nog vier speeldagen te gaan en we staan met Reykjavik in de halve finales van de beker. Op dit moment is het zelfs niet toegelaten om te trainen, maar we hopen volgend weekend weer aan de slag te gaan", aldus Kristinsson - die coach is van KR Reykjavik -  over de huidige situatie in IJsland.

Daardoor zal de ex-topspeler van Lokeren de partij tegen België niet bijwonen. "Neen. Er zijn slechts twintig mensen per sectie toegelaten in het stadion en de bond heeft aangegeven dat enkel fans in kleine groepjes mogen komen kijken."

In Brussel werd het 5-1.

Einde van een generatie

België mist met Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Eden Hazard, Kevin De Bruyne en Dries Mertens tal van sterkhouders, maar IJsland moet nog meer smaakmakers missen. "Beide ploegen moeten hun beste spelers missen. IJsland zal het zonder Gylfi Sigurdsson (Everton), aanvoerder Aron Einar Gunnarsson (Al Arabi), Alfred Finnbogason (Augsburg), Jóhann Berg Guðmundssson (Burnley), en de twee centrale verdedigers Kárir Árnason (Reykjavik) en Ragnar Sigurdsson (FC Kopenhagen) doen. België heeft een veel bredere kern om zijn afwezigen op te vangen, met nog heel wat spelers die in Europese topcompetities spelen. Die luxe heeft IJsland niet."

De opvolging bij IJsland is er nog niet helemaal. "De ploeg die het WK haalde en het zo goed deed op het EK wordt ouder en ouder… Als we met die ploeg kunnen spelen, dan halen we nog een goed niveau. Dat bewezen ze tegen Roemenië (2-1-zege). Het was de eerste keer dat bondscoach Erik Hamren zijn beste ploeg kon opstellen. De wedstrijd tegen Denemarken (0-3-nederlaag) kwam dan weer te vroeg, want de ervaren spelers hebben meer rust nodig. Ik had gehoopt dat nog een aantal jongens een kans zouden krijgen, maar spelers als Finnbogason, Gunnarsson en Sigurðsson vielen nog eens geblesseerd uit."

De Gouden Generatie van IJsland wordt een dagje ouder.

Zoon naar Arsenal

In IJsland zagen ze wel dat Runar Alex Runarsson een transfer versierde van Dijon naar Arsenal. De 25-jarige doelman is de zoon van Kristinsson. "Het was een zeer grote transfer voor Alex en het is ook zeer goed voor het IJslands voetbal. Hopelijk moedigt het jonge spelers aan om hard te blijven werken en om te blijven geloven in hun kwaliteiten."

Volgens Kristinsson, die 104 keer het shirt van het nationaal team droeg, is er wel wat talent op komst. "Volgens mij is er wel een goede generatie op komst, maar ze kregen niet al te veel kansen. De afgelopen acht jaar is ons team amper veranderd en het is een kwestie van tijd vooraleer er een aantal zullen afhaken. Dan gaan we tijd nodig hebben om een nieuw team te bouwen. Maar om meer diepte te creëren in de kern, moet je jonge spelers op bepaalde momenten de kans geven om zich te tonen."

Met Arnar Sigurdsson (CSKA Moskou), Albert Gudmundsson (AZ), Mikael Anderson (FC Midtjylland), Runar Alex Runarsson (Arsenal), Andri Baldarsson (Bologna) en anderen zijn er een aantal spelers van maximum 25 jaar die alvast op de deur kloppen.

Gaat IJsland stunten tegen België?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

1
1
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

14
14
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

0
0
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

226
226
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

173
173
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

69
69
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

39
39
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

60
60
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

222
222
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

86
86
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

107
107
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

243
243
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

133
133
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

513
513
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

484
484
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

485
485
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

224
224
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

417
417
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

343
343
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

222
222
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

1149
1149
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

85
85
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

33
33
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

113
113
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

45
45

Meer sportnieuws