Kristinsson ziet voordeel voor België: "Dat heeft IJsland niet"

127
Kristinsson ziet voordeel voor België:

IJsland staat momenteel 41ste op de FIFA-ranking en in Brussel werd het 5-1 voor de Rode Duivels. De Gouden Generatie van IJsland neemt stilaan afscheid. Voetbalnieuws sprak met Runar Kristinsson over het voetbal in het prachtige land.


Wie doorheen het hele land trekt, zal merken dat IJsland bijzonder veel kunstgrasvelden heeft liggen. Voetbal werd er steeds populairder nadat het land in 2016 de kwartfinales van het EK haalde en in 2018 voor het eerst het WK haalde.

In IJsland heeft corona het voetbal echter ook in zijn greep. "Het seizoen is voorlopig stopgezet door Covid-19 en we hopen de competitie en beker nog uit te spelen. We hebben nog vier speeldagen te gaan en we staan met Reykjavik in de halve finales van de beker. Op dit moment is het zelfs niet toegelaten om te trainen, maar we hopen volgend weekend weer aan de slag te gaan", aldus Kristinsson - die coach is van KR Reykjavik -  over de huidige situatie in IJsland.

Daardoor zal de ex-topspeler van Lokeren de partij tegen België niet bijwonen. "Neen. Er zijn slechts twintig mensen per sectie toegelaten in het stadion en de bond heeft aangegeven dat enkel fans in kleine groepjes mogen komen kijken."

In Brussel werd het 5-1.

Einde van een generatie

België mist met Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Eden Hazard, Kevin De Bruyne en Dries Mertens tal van sterkhouders, maar IJsland moet nog meer smaakmakers missen. "Beide ploegen moeten hun beste spelers missen. IJsland zal het zonder Gylfi Sigurdsson (Everton), aanvoerder Aron Einar Gunnarsson (Al Arabi), Alfred Finnbogason (Augsburg), Jóhann Berg Guðmundssson (Burnley), en de twee centrale verdedigers Kárir Árnason (Reykjavik) en Ragnar Sigurdsson (FC Kopenhagen) doen. België heeft een veel bredere kern om zijn afwezigen op te vangen, met nog heel wat spelers die in Europese topcompetities spelen. Die luxe heeft IJsland niet."

De opvolging bij IJsland is er nog niet helemaal. "De ploeg die het WK haalde en het zo goed deed op het EK wordt ouder en ouder… Als we met die ploeg kunnen spelen, dan halen we nog een goed niveau. Dat bewezen ze tegen Roemenië (2-1-zege). Het was de eerste keer dat bondscoach Erik Hamren zijn beste ploeg kon opstellen. De wedstrijd tegen Denemarken (0-3-nederlaag) kwam dan weer te vroeg, want de ervaren spelers hebben meer rust nodig. Ik had gehoopt dat nog een aantal jongens een kans zouden krijgen, maar spelers als Finnbogason, Gunnarsson en Sigurðsson vielen nog eens geblesseerd uit."

De Gouden Generatie van IJsland wordt een dagje ouder.

Zoon naar Arsenal

In IJsland zagen ze wel dat Runar Alex Runarsson een transfer versierde van Dijon naar Arsenal. De 25-jarige doelman is de zoon van Kristinsson. "Het was een zeer grote transfer voor Alex en het is ook zeer goed voor het IJslands voetbal. Hopelijk moedigt het jonge spelers aan om hard te blijven werken en om te blijven geloven in hun kwaliteiten."

Volgens Kristinsson, die 104 keer het shirt van het nationaal team droeg, is er wel wat talent op komst. "Volgens mij is er wel een goede generatie op komst, maar ze kregen niet al te veel kansen. De afgelopen acht jaar is ons team amper veranderd en het is een kwestie van tijd vooraleer er een aantal zullen afhaken. Dan gaan we tijd nodig hebben om een nieuw team te bouwen. Maar om meer diepte te creëren in de kern, moet je jonge spelers op bepaalde momenten de kans geven om zich te tonen."

Met Arnar Sigurdsson (CSKA Moskou), Albert Gudmundsson (AZ), Mikael Anderson (FC Midtjylland), Runar Alex Runarsson (Arsenal), Andri Baldarsson (Bologna) en anderen zijn er een aantal spelers van maximum 25 jaar die alvast op de deur kloppen.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Gaat IJsland stunten tegen België?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

23
23
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

18
18
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

39
39
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

68
68
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

209
209
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

67
67
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

61
61
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

148
148
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

38
38
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

152
152
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

698
698
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

54
54
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

67
67
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

348
348
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

161
161
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

188
188
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

233
233
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

120
120
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

226
226
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

143
143

Meer sportnieuws