Het gelijk van De Bruyne & co: de nutteloosheid van de Nations League

391 stemmen
Het gelijk van De Bruyne & co: de nutteloosheid van de Nations League

De tweede editie van de Nations League bewijst dat dit format voorlopig niet aanslaat. Topspelers zijn er absoluut geen fan van en clubs fluisteren hun spelers in om toch liefst snel af te haken en wat rust te nemen.


Wie de wedstrijden van de Nations League bekijkt, kan er niet naast kijken: het zijn veredelde oefenmatchen. Uiteraard wordt dit extra in de verf gezet vanwege het ontbreken van de fans, maar de scherpte bij de toppers is er niet. Wél bij de ‘Mindere Goden’, want er is een kans op een ‘prijs’.

Dat bijna alle toppers van de Rode Duivels de Nations League helemaal onderaan hun lijst met prioriteiten hebben gezet, moet de voetbalbonden toch eens tot nadenken stemmen. Het product voetbal wordt zo uitgeperst dat we een ‘overkill’ aan voetbal krijgen. Voor fans én spelers. Opletten, daarmee.

Geen 'magie' zoals bij EK of WK

Het idee erachter was om de ‘nutteloze’ oefenmatchen te verminderen, maar die worden nog steeds georganiseerd. Kijk maar naar de compleet overbodige partij tegen Ivoorkust en er zijn de komende maanden nog op komst. De Nations League heeft momenteel geen meerwaarde. Herinnert u zich nog de finale van de vorige editie? Kijkt u vol spanning uit naar een wedstrijd in deze ‘competitie’? Wellicht niet.

Dat is wél het geval bij een EK of WK. Die magie valt niet te creëren. En voor de echte competities kijken voetbalfans liever naar de Premier League, La Liga, Serie A… Een competitie voor landen is kunstmatig en slaat niet aan. Een toernooiformat bij nationale ploegen zorgt voor iets speciaals. Drie weken intensief meeleven met je nationale ploeg. De Nations League is één langgerekte geeuw en de meeste fans én spelers liggen al te slapen vooraleer de finale wordt afgewerkt. Het is een C-competitie, niet meer of niet minder. Wat ondergetekende betreft: overbodig.

Claudio Reulens

LEES OOK: UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Wat is uw mening over de Nations League?

Meest recent

Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

6
6
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

17
17
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

82
82
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

189
189
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

383
383
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

127
127
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

178
178
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

134
134
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

733
733
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

179
179
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

324
324
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

180
180
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

457
457
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

327
327
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

520
520
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

473
473
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

111
111
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

222
222
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

145
145
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

98
98
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

216
216
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

345
345
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

492
492
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

209
209
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

677
677

Meer sportnieuws