Het gelijk van De Bruyne & co: de nutteloosheid van de Nations League

door
Het gelijk van De Bruyne & co: de nutteloosheid van de Nations League

De tweede editie van de Nations League bewijst dat dit format voorlopig niet aanslaat. Topspelers zijn er absoluut geen fan van en clubs fluisteren hun spelers in om toch liefst snel af te haken en wat rust te nemen.


Wie de wedstrijden van de Nations League bekijkt, kan er niet naast kijken: het zijn veredelde oefenmatchen. Uiteraard wordt dit extra in de verf gezet vanwege het ontbreken van de fans, maar de scherpte bij de toppers is er niet. Wél bij de ‘Mindere Goden’, want er is een kans op een ‘prijs’.

Dat bijna alle toppers van de Rode Duivels de Nations League helemaal onderaan hun lijst met prioriteiten hebben gezet, moet de voetbalbonden toch eens tot nadenken stemmen. Het product voetbal wordt zo uitgeperst dat we een ‘overkill’ aan voetbal krijgen. Voor fans én spelers. Opletten, daarmee.

Geen 'magie' zoals bij EK of WK

Het idee erachter was om de ‘nutteloze’ oefenmatchen te verminderen, maar die worden nog steeds georganiseerd. Kijk maar naar de compleet overbodige partij tegen Ivoorkust en er zijn de komende maanden nog op komst. De Nations League heeft momenteel geen meerwaarde. Herinnert u zich nog de finale van de vorige editie? Kijkt u vol spanning uit naar een wedstrijd in deze ‘competitie’? Wellicht niet.

Dat is wél het geval bij een EK of WK. Die magie valt niet te creëren. En voor de echte competities kijken voetbalfans liever naar de Premier League, La Liga, Serie A… Een competitie voor landen is kunstmatig en slaat niet aan. Een toernooiformat bij nationale ploegen zorgt voor iets speciaals. Drie weken intensief meeleven met je nationale ploeg. De Nations League is één langgerekte geeuw en de meeste fans én spelers liggen al te slapen vooraleer de finale wordt afgewerkt. Het is een C-competitie, niet meer of niet minder. Wat ondergetekende betreft: overbodig.

Claudio Reulens

LEES OOK: Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Wat is uw mening over de Nations League?

Meest recent

AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

2
2
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

35
35
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

28
28
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

78
78
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

45
45
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

50
50
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

34
34
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

79
79
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

149
149
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

43
43
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

345
345
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

60
60
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

216
216
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

81
81
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

108
108
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

92
92
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

66
66
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

355
355
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

320
320
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

292
292
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

63
63
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

72
72
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

62
62

Meer sportnieuws