Het gelijk van De Bruyne & co: de nutteloosheid van de Nations League

door
Het gelijk van De Bruyne & co: de nutteloosheid van de Nations League

De tweede editie van de Nations League bewijst dat dit format voorlopig niet aanslaat. Topspelers zijn er absoluut geen fan van en clubs fluisteren hun spelers in om toch liefst snel af te haken en wat rust te nemen.


Wie de wedstrijden van de Nations League bekijkt, kan er niet naast kijken: het zijn veredelde oefenmatchen. Uiteraard wordt dit extra in de verf gezet vanwege het ontbreken van de fans, maar de scherpte bij de toppers is er niet. Wél bij de ‘Mindere Goden’, want er is een kans op een ‘prijs’.

Dat bijna alle toppers van de Rode Duivels de Nations League helemaal onderaan hun lijst met prioriteiten hebben gezet, moet de voetbalbonden toch eens tot nadenken stemmen. Het product voetbal wordt zo uitgeperst dat we een ‘overkill’ aan voetbal krijgen. Voor fans én spelers. Opletten, daarmee.

Geen 'magie' zoals bij EK of WK

Het idee erachter was om de ‘nutteloze’ oefenmatchen te verminderen, maar die worden nog steeds georganiseerd. Kijk maar naar de compleet overbodige partij tegen Ivoorkust en er zijn de komende maanden nog op komst. De Nations League heeft momenteel geen meerwaarde. Herinnert u zich nog de finale van de vorige editie? Kijkt u vol spanning uit naar een wedstrijd in deze ‘competitie’? Wellicht niet.

Dat is wél het geval bij een EK of WK. Die magie valt niet te creëren. En voor de echte competities kijken voetbalfans liever naar de Premier League, La Liga, Serie A… Een competitie voor landen is kunstmatig en slaat niet aan. Een toernooiformat bij nationale ploegen zorgt voor iets speciaals. Drie weken intensief meeleven met je nationale ploeg. De Nations League is één langgerekte geeuw en de meeste fans én spelers liggen al te slapen vooraleer de finale wordt afgewerkt. Het is een C-competitie, niet meer of niet minder. Wat ondergetekende betreft: overbodig.

Claudio Reulens

LEES OOK: De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Wat is uw mening over de Nations League?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

24
24
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

19
19
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

22
22
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

24
24
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

402
402
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

217
217
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

102
102
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

353
353
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

122
122
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

201
201
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

171
171
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

129
129
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

90
90
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

102
102
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

68
68
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

294
294
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

149
149
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

148
148
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

507
507
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

374
374
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

522
522
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

389
389

Meer sportnieuws