Het gelijk van De Bruyne & co: de nutteloosheid van de Nations League

door
Het gelijk van De Bruyne & co: de nutteloosheid van de Nations League

De tweede editie van de Nations League bewijst dat dit format voorlopig niet aanslaat. Topspelers zijn er absoluut geen fan van en clubs fluisteren hun spelers in om toch liefst snel af te haken en wat rust te nemen.


Wie de wedstrijden van de Nations League bekijkt, kan er niet naast kijken: het zijn veredelde oefenmatchen. Uiteraard wordt dit extra in de verf gezet vanwege het ontbreken van de fans, maar de scherpte bij de toppers is er niet. Wél bij de ‘Mindere Goden’, want er is een kans op een ‘prijs’.

Dat bijna alle toppers van de Rode Duivels de Nations League helemaal onderaan hun lijst met prioriteiten hebben gezet, moet de voetbalbonden toch eens tot nadenken stemmen. Het product voetbal wordt zo uitgeperst dat we een ‘overkill’ aan voetbal krijgen. Voor fans én spelers. Opletten, daarmee.

Geen 'magie' zoals bij EK of WK

Het idee erachter was om de ‘nutteloze’ oefenmatchen te verminderen, maar die worden nog steeds georganiseerd. Kijk maar naar de compleet overbodige partij tegen Ivoorkust en er zijn de komende maanden nog op komst. De Nations League heeft momenteel geen meerwaarde. Herinnert u zich nog de finale van de vorige editie? Kijkt u vol spanning uit naar een wedstrijd in deze ‘competitie’? Wellicht niet.

Dat is wél het geval bij een EK of WK. Die magie valt niet te creëren. En voor de echte competities kijken voetbalfans liever naar de Premier League, La Liga, Serie A… Een competitie voor landen is kunstmatig en slaat niet aan. Een toernooiformat bij nationale ploegen zorgt voor iets speciaals. Drie weken intensief meeleven met je nationale ploeg. De Nations League is één langgerekte geeuw en de meeste fans én spelers liggen al te slapen vooraleer de finale wordt afgewerkt. Het is een C-competitie, niet meer of niet minder. Wat ondergetekende betreft: overbodig.

Claudio Reulens

LEES OOK: Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Wat is uw mening over de Nations League?

Meest recent

Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

53
53
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

18
18
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

10
10
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

107
107
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

21
21
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

105
105
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

116
116
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

129
129
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

164
164
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

268
268
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

186
186
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

303
303
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

218
218
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

228
228
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

178
178
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

146
146
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

332
332
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

195
195
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

171
171
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

395
395
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

696
696
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

457
457
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

268
268
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

390
390

Meer sportnieuws