Het gelijk van De Bruyne & co: de nutteloosheid van de Nations League

door stemmen
Het gelijk van De Bruyne & co: de nutteloosheid van de Nations League

De tweede editie van de Nations League bewijst dat dit format voorlopig niet aanslaat. Topspelers zijn er absoluut geen fan van en clubs fluisteren hun spelers in om toch liefst snel af te haken en wat rust te nemen.


Wie de wedstrijden van de Nations League bekijkt, kan er niet naast kijken: het zijn veredelde oefenmatchen. Uiteraard wordt dit extra in de verf gezet vanwege het ontbreken van de fans, maar de scherpte bij de toppers is er niet. Wél bij de ‘Mindere Goden’, want er is een kans op een ‘prijs’.

Dat bijna alle toppers van de Rode Duivels de Nations League helemaal onderaan hun lijst met prioriteiten hebben gezet, moet de voetbalbonden toch eens tot nadenken stemmen. Het product voetbal wordt zo uitgeperst dat we een ‘overkill’ aan voetbal krijgen. Voor fans én spelers. Opletten, daarmee.

Geen 'magie' zoals bij EK of WK

Het idee erachter was om de ‘nutteloze’ oefenmatchen te verminderen, maar die worden nog steeds georganiseerd. Kijk maar naar de compleet overbodige partij tegen Ivoorkust en er zijn de komende maanden nog op komst. De Nations League heeft momenteel geen meerwaarde. Herinnert u zich nog de finale van de vorige editie? Kijkt u vol spanning uit naar een wedstrijd in deze ‘competitie’? Wellicht niet.

Dat is wél het geval bij een EK of WK. Die magie valt niet te creëren. En voor de echte competities kijken voetbalfans liever naar de Premier League, La Liga, Serie A… Een competitie voor landen is kunstmatig en slaat niet aan. Een toernooiformat bij nationale ploegen zorgt voor iets speciaals. Drie weken intensief meeleven met je nationale ploeg. De Nations League is één langgerekte geeuw en de meeste fans én spelers liggen al te slapen vooraleer de finale wordt afgewerkt. Het is een C-competitie, niet meer of niet minder. Wat ondergetekende betreft: overbodig.

Claudio Reulens

LEES OOK: Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

Wat is uw mening over de Nations League?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

18
18
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

33
33
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

67
67
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

56
56
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

151
151
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

169
169
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

134
134
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

121
121
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

465
465
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

680
680
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

404
404
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

207
207
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

415
415
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

298
298
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws