Lukaku degradeert Batsman: 'Opvolging onbestaande'

door
Lukaku degradeert Batsman: 'Opvolging onbestaande'

In de oefeninterland tegen Ivoorkust gaf bondscoach Roberto Martinez het vertrouwen aan Michy Batshuayi als aanvalsleider. In de Nations League tegen het sterkere Engeland opteerde de Spanjaard echter voor Romelu Lukaku. De aanvaller van Internazionale bewees wederom dat hij op een hoger niveau acteert dan Batshuayi.


ROYALE LUKAKU

Veel vraagtekens en muizenissen houden Roberto Martinez in de ban na de pijnlijke 2-1 nederlaag zondag tegen Engeland. Voor de match waren de Rode Duivels nochtans dé grote favoriet maar het veelbelovende wedstrijdbegin kon de Belgische nationale ploeg echter niet doortrekken. De 0-1 voorsprong via Romelu Lukaku werd uiteindelijk omgebogen in een nederlaag maar vooral de manier waarop was onbegrijpelijk voor de huidige nummer één van de wereld. Vooral na de beslissende 2-1 van de Engelsen verzaakten de Duivels om een niveautje hoger te voetballen en bijgevolg de tegenstander helemaal uit verband te spelen. De troepen van de Spaanse bondscoach waren nochtans duidelijk de meerdere van de Engelsen.



Martinez had niettemin enkele excuses voorhanden om in te roepen. Het gemis van meerdere bepalende sterkhouders zoals Eden Hazard, Thorgan Hazard, Thibaut Courtois, Dries Mertens en Jan Vertonghen was voelbaar, maar daartegenover stond een koninklijke prestatie van aanvalsleider Romelu Lukaku, wat een énorm verschil was met de povere partij van draaischijf Kevin De Bruyne bijvoorbeeld. Lukaku was verantwoordelijk voor de creatie én de afwerking van de openingstreffer, en hij was ook opvallend sterk in de balaanname, snelheid én afwerking. Het contrast met Michy Batshuayi, de centrale spits in de oefenmatch tegen Ivoorkust was groot.

WAAR IS DE OPVOLGING?

Het werd al veel geschreven en luidop uitgesproken, maar na Romelu Lukaku is het hard en bijna hopeloos zoeken naar een valabele opvolger als centrumspits bij de Rode Duivels. Intrinsiek zou Michy Batshuayi alvast de capaciteiten moeten bezitten om Lukaku's natuurlijke back-up of opvolger te worden maar de speelse Batsman acteert daarvoor nog veel te wisselvallig. Ook zijn gebrekkige speeltijd – en ontbrekende bloedvorm – tijdens de voorbije jaren spreekt daarbij absoluut niet in z'n voordeel. Na Batshuayi staan verder ook nog Christian Benteke en Divock Origi te drummen in de pikorde der Belgische centrale aanvallers, maar niemand daarvan bezit nog maar de potentie van Lukaku's huidige kwaliteiten.



De wedstrijd tegen Engeland sprak boekdelen in die optiek. Big Rom was op Wembley namelijk veruit de beste Belgische speler en hij lijkt met het vorderen van de jaren steeds beter en beter te worden. De Belgische topschutter aller tijden werd in het tactische Calcio bij Internazionale een pak veelzijdiger en completer, en dat komt nu ook bij de Rode Duivels nadrukkelijker tot uiting. Het is voor elk land of team een voorrecht om te kunnen beschikken over een centrale aanvaller van die wereldklasse, maar het zorgt bijgevolg ook voor een groot gevaar indien de opvolging niet op punt staat, of zelfs onbestaande is. 

GEMISTE KANS VAN BATSHUAYI

“Als je zijn (Romelu Lukaku, nvdr.) prestatie van nu vergelijkt met die van Batshuayi afgelopen donderdag … Dat is een groot verschil en bewijst nog maar eens wie de topspits is”, verklaarde analist Marc Degryse voor de camera's van VTM. De impact van Lukaku tegen Engeland, toch geen kleine voetbalnatie, was pakken groter dan die van Batshuayi tegen de nationale ploeg van Ivoorkust. Batsman kan wel als excuus inroepen dat de Rode Duivels toen met een héél experimenteel elftal voor de dag kwamen, maar door zijn ruime ervaring en capaciteiten werd er toch wat meer verwacht van hem.



Zo drukte Romelu Lukaku tegen Engeland, een tegenstander van een veel groter kaliber dan Ivoorkust, explicieter zijn stempel dan Michy Batshuayi. Lukaku was op Wembley namelijk alomtegenwoordig met 65 acties terwijl dat bij Batshuayi tegen Ivoorkust slechts 51 acties waren. Bovendien was Big Rom ook meer slagkrachtig in zijn acties. Lukaku bezorgde de Engelse verdedigers daarmee een hoop werk, veel meer dan Batshuayi tegen Ivoorkust bijvoorbeeld, én hij was daarbij ook meer efficiënter dan zijn goedlachse concullega. Zowel Lukaku als Batshuayi konden weliswaar scoren in hun afgewerkte wedstrijd, maar Lukaku droeg dus opmerkelijk meer bij aan het spelbeeld.

LUKAKU OVERSCHADUWT BATSHUAYI

Romelu Lukaku kreeg door nationale en internationale pers, fans en analisten meermaals het verwijt te horen een mindere balcontrole te bezitten alsook een gebrek aan zuivere technische kwaliteiten. In het verleden werd Michy Batshuayi daarom bestempeld als een meer complete centrale aanvaller, want de voorgenoemde kwaliteiten bezit de huidige spits van Crystal Palace wel degelijk. Maar in de voorbije periode toont Lukaku zich desondanks veel secuurder en natuurlijker met de bal aan de voet dan destijds. Zo was er zelfs geen verschil merkbaar tussen de zuiverheid van de passes van Lukaku tegen Engeland en Batshuayi tegen Ivoorkust.

Bovendien nam Lukaku veel meer het initiatief met de bal aan de voet. De sterspeler van Internazionale poogde tegen The Three Lions bijvoorbeeld vijf dribbels, waarvan er maar ééntje ook effectief slaagde, maar Batshuayi kroop tegen Ivoorkust duidelijk meer in zijn schulp want Batsman ondernam toen maar liefst geen énkele dribbel. Het is dan ook glashelder en overduidelijk dat Batshuayi een belangrijke kans, om zich definitief in de gunst te spelen van bondscoach Roberto Martinez, zomaar te grabbel gooide.



Zowel Romelu Lukaku als Michy Batshuayi wisten zich tegen respectievelijk Engeland en Ivoorkust op het scorebord te werken maar de offensieve en algemene bijdrage van Lukaku was en pak groter dan die van Batshuayi. Dat blijkt alvast uit het aantal aangegane acties, en de efficiëntie ervan, maar ook uit de gepoogde dribbels. Bovendien was Lukaku op aanvallend gebied een pak efficiënter dan Batshuayi. Het verschil in de offensieve acties bij beide heren was al opmerkelijk groot, respectievelijk 23 voor Lukaku en 11 voor Batshuayi, maar ook hierin wist Lukaku zich qua efficiëntie opnieuw te onderscheiden: Big Rom was namelijk bijna dubbel zo efficiënt als Batshuayi.

SCHRIL CONTRAST

In het nieuwe seizoen 2020-2021 kon Romelu Lukaku bij de Rode Duivels één keer de weg naar het doel vinden. Tegen Denemarken lukte hem dat niet maar tegen het hoger aangeschreven Engeland wél. Op die manier komt Lukaku vooralsnog – in het huidige seizoen – aan 0,48 doelpunt per 90 minuten in het shirt van de nationale ploeg. Michy Batshuayi kon in datzelfde kader echter al drie keer vieren, twee keer tegen IJsland en eenmaal tegen Ivoorkust, maar dat zijn niet meteen de grootste voetbalnaties van het moment. Daarmee scoort Batsman dit seizoen aan wél een enorme frequentie van 1,68 doelpunt per 90 minuten.



Maar daar stopt de goednieuwsshow dan ook voor Batshuayi, want zijn inbreng en importantie bij de Rode Duivels staat echter in schril contrast met die van Romelu Lukaku. Terwijl Batshuayi momenteel nog zoekt naar zijn eerste basisplaats bij Crystal Palace, groeide Lukaku bij de Italiaanse topclub Internazionale ondertussen uit tot één van 's werelds beste centrumaanvallers. De zoektocht naar een valabele opvolger voor Big Rom blijft dus duren. En als je weet dat Christian Benteke bij datzelfde Crystal Palace nog véél minder uitzicht heeft op speelminuten dan zijn ploegmaat Batshuayi, dan wordt het nog érg lang wachten op een natuurlijke opvolger van Lukaku ...

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Wie is volgens u de beste spits?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

47
47
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

30
30
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

216
216
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

63
63
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

168
168
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

168
168
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

66
66
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

171
171
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

507
507
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

114
114
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

62
62
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

570
570
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

391
391
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

72
72
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

96
96
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

550
550
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

440
440
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

157
157
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

126
126
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

127
127
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

417
417
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

309
309
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws