Lukaku degradeert Batsman: 'Opvolging onbestaande'

1050 stemmen
Lukaku degradeert Batsman: 'Opvolging onbestaande'

In de oefeninterland tegen Ivoorkust gaf bondscoach Roberto Martinez het vertrouwen aan Michy Batshuayi als aanvalsleider. In de Nations League tegen het sterkere Engeland opteerde de Spanjaard echter voor Romelu Lukaku. De aanvaller van Internazionale bewees wederom dat hij op een hoger niveau acteert dan Batshuayi.


ROYALE LUKAKU

Veel vraagtekens en muizenissen houden Roberto Martinez in de ban na de pijnlijke 2-1 nederlaag zondag tegen Engeland. Voor de match waren de Rode Duivels nochtans dé grote favoriet maar het veelbelovende wedstrijdbegin kon de Belgische nationale ploeg echter niet doortrekken. De 0-1 voorsprong via Romelu Lukaku werd uiteindelijk omgebogen in een nederlaag maar vooral de manier waarop was onbegrijpelijk voor de huidige nummer één van de wereld. Vooral na de beslissende 2-1 van de Engelsen verzaakten de Duivels om een niveautje hoger te voetballen en bijgevolg de tegenstander helemaal uit verband te spelen. De troepen van de Spaanse bondscoach waren nochtans duidelijk de meerdere van de Engelsen.



Martinez had niettemin enkele excuses voorhanden om in te roepen. Het gemis van meerdere bepalende sterkhouders zoals Eden Hazard, Thorgan Hazard, Thibaut Courtois, Dries Mertens en Jan Vertonghen was voelbaar, maar daartegenover stond een koninklijke prestatie van aanvalsleider Romelu Lukaku, wat een énorm verschil was met de povere partij van draaischijf Kevin De Bruyne bijvoorbeeld. Lukaku was verantwoordelijk voor de creatie én de afwerking van de openingstreffer, en hij was ook opvallend sterk in de balaanname, snelheid én afwerking. Het contrast met Michy Batshuayi, de centrale spits in de oefenmatch tegen Ivoorkust was groot.

WAAR IS DE OPVOLGING?

Het werd al veel geschreven en luidop uitgesproken, maar na Romelu Lukaku is het hard en bijna hopeloos zoeken naar een valabele opvolger als centrumspits bij de Rode Duivels. Intrinsiek zou Michy Batshuayi alvast de capaciteiten moeten bezitten om Lukaku's natuurlijke back-up of opvolger te worden maar de speelse Batsman acteert daarvoor nog veel te wisselvallig. Ook zijn gebrekkige speeltijd – en ontbrekende bloedvorm – tijdens de voorbije jaren spreekt daarbij absoluut niet in z'n voordeel. Na Batshuayi staan verder ook nog Christian Benteke en Divock Origi te drummen in de pikorde der Belgische centrale aanvallers, maar niemand daarvan bezit nog maar de potentie van Lukaku's huidige kwaliteiten.



De wedstrijd tegen Engeland sprak boekdelen in die optiek. Big Rom was op Wembley namelijk veruit de beste Belgische speler en hij lijkt met het vorderen van de jaren steeds beter en beter te worden. De Belgische topschutter aller tijden werd in het tactische Calcio bij Internazionale een pak veelzijdiger en completer, en dat komt nu ook bij de Rode Duivels nadrukkelijker tot uiting. Het is voor elk land of team een voorrecht om te kunnen beschikken over een centrale aanvaller van die wereldklasse, maar het zorgt bijgevolg ook voor een groot gevaar indien de opvolging niet op punt staat, of zelfs onbestaande is. 

GEMISTE KANS VAN BATSHUAYI

“Als je zijn (Romelu Lukaku, nvdr.) prestatie van nu vergelijkt met die van Batshuayi afgelopen donderdag … Dat is een groot verschil en bewijst nog maar eens wie de topspits is”, verklaarde analist Marc Degryse voor de camera's van VTM. De impact van Lukaku tegen Engeland, toch geen kleine voetbalnatie, was pakken groter dan die van Batshuayi tegen de nationale ploeg van Ivoorkust. Batsman kan wel als excuus inroepen dat de Rode Duivels toen met een héél experimenteel elftal voor de dag kwamen, maar door zijn ruime ervaring en capaciteiten werd er toch wat meer verwacht van hem.



Zo drukte Romelu Lukaku tegen Engeland, een tegenstander van een veel groter kaliber dan Ivoorkust, explicieter zijn stempel dan Michy Batshuayi. Lukaku was op Wembley namelijk alomtegenwoordig met 65 acties terwijl dat bij Batshuayi tegen Ivoorkust slechts 51 acties waren. Bovendien was Big Rom ook meer slagkrachtig in zijn acties. Lukaku bezorgde de Engelse verdedigers daarmee een hoop werk, veel meer dan Batshuayi tegen Ivoorkust bijvoorbeeld, én hij was daarbij ook meer efficiënter dan zijn goedlachse concullega. Zowel Lukaku als Batshuayi konden weliswaar scoren in hun afgewerkte wedstrijd, maar Lukaku droeg dus opmerkelijk meer bij aan het spelbeeld.

LUKAKU OVERSCHADUWT BATSHUAYI

Romelu Lukaku kreeg door nationale en internationale pers, fans en analisten meermaals het verwijt te horen een mindere balcontrole te bezitten alsook een gebrek aan zuivere technische kwaliteiten. In het verleden werd Michy Batshuayi daarom bestempeld als een meer complete centrale aanvaller, want de voorgenoemde kwaliteiten bezit de huidige spits van Crystal Palace wel degelijk. Maar in de voorbije periode toont Lukaku zich desondanks veel secuurder en natuurlijker met de bal aan de voet dan destijds. Zo was er zelfs geen verschil merkbaar tussen de zuiverheid van de passes van Lukaku tegen Engeland en Batshuayi tegen Ivoorkust.

Bovendien nam Lukaku veel meer het initiatief met de bal aan de voet. De sterspeler van Internazionale poogde tegen The Three Lions bijvoorbeeld vijf dribbels, waarvan er maar ééntje ook effectief slaagde, maar Batshuayi kroop tegen Ivoorkust duidelijk meer in zijn schulp want Batsman ondernam toen maar liefst geen énkele dribbel. Het is dan ook glashelder en overduidelijk dat Batshuayi een belangrijke kans, om zich definitief in de gunst te spelen van bondscoach Roberto Martinez, zomaar te grabbel gooide.



Zowel Romelu Lukaku als Michy Batshuayi wisten zich tegen respectievelijk Engeland en Ivoorkust op het scorebord te werken maar de offensieve en algemene bijdrage van Lukaku was en pak groter dan die van Batshuayi. Dat blijkt alvast uit het aantal aangegane acties, en de efficiëntie ervan, maar ook uit de gepoogde dribbels. Bovendien was Lukaku op aanvallend gebied een pak efficiënter dan Batshuayi. Het verschil in de offensieve acties bij beide heren was al opmerkelijk groot, respectievelijk 23 voor Lukaku en 11 voor Batshuayi, maar ook hierin wist Lukaku zich qua efficiëntie opnieuw te onderscheiden: Big Rom was namelijk bijna dubbel zo efficiënt als Batshuayi.

SCHRIL CONTRAST

In het nieuwe seizoen 2020-2021 kon Romelu Lukaku bij de Rode Duivels één keer de weg naar het doel vinden. Tegen Denemarken lukte hem dat niet maar tegen het hoger aangeschreven Engeland wél. Op die manier komt Lukaku vooralsnog – in het huidige seizoen – aan 0,48 doelpunt per 90 minuten in het shirt van de nationale ploeg. Michy Batshuayi kon in datzelfde kader echter al drie keer vieren, twee keer tegen IJsland en eenmaal tegen Ivoorkust, maar dat zijn niet meteen de grootste voetbalnaties van het moment. Daarmee scoort Batsman dit seizoen aan wél een enorme frequentie van 1,68 doelpunt per 90 minuten.



Maar daar stopt de goednieuwsshow dan ook voor Batshuayi, want zijn inbreng en importantie bij de Rode Duivels staat echter in schril contrast met die van Romelu Lukaku. Terwijl Batshuayi momenteel nog zoekt naar zijn eerste basisplaats bij Crystal Palace, groeide Lukaku bij de Italiaanse topclub Internazionale ondertussen uit tot één van 's werelds beste centrumaanvallers. De zoektocht naar een valabele opvolger voor Big Rom blijft dus duren. En als je weet dat Christian Benteke bij datzelfde Crystal Palace nog véél minder uitzicht heeft op speelminuten dan zijn ploegmaat Batshuayi, dan wordt het nog érg lang wachten op een natuurlijke opvolger van Lukaku ...

LEES OOK: ‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Wie is volgens u de beste spits?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

3
3
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

16
16
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

10
10
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

57
57
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

88
88
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

64
64
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

201
201
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

53
53
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

376
376
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

339
339
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

279
279
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

78
78
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

138
138
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

619
619
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

39
39
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

119
119
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

73
73
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

28
28
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

98
98
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

197
197
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

91
91
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

178
178
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

93
93
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

708
708
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

208
208

Meer sportnieuws