Lukaku degradeert Batsman: 'Opvolging onbestaande'

1050
Lukaku degradeert Batsman: 'Opvolging onbestaande'

In de oefeninterland tegen Ivoorkust gaf bondscoach Roberto Martinez het vertrouwen aan Michy Batshuayi als aanvalsleider. In de Nations League tegen het sterkere Engeland opteerde de Spanjaard echter voor Romelu Lukaku. De aanvaller van Internazionale bewees wederom dat hij op een hoger niveau acteert dan Batshuayi.


ROYALE LUKAKU

Veel vraagtekens en muizenissen houden Roberto Martinez in de ban na de pijnlijke 2-1 nederlaag zondag tegen Engeland. Voor de match waren de Rode Duivels nochtans dé grote favoriet maar het veelbelovende wedstrijdbegin kon de Belgische nationale ploeg echter niet doortrekken. De 0-1 voorsprong via Romelu Lukaku werd uiteindelijk omgebogen in een nederlaag maar vooral de manier waarop was onbegrijpelijk voor de huidige nummer één van de wereld. Vooral na de beslissende 2-1 van de Engelsen verzaakten de Duivels om een niveautje hoger te voetballen en bijgevolg de tegenstander helemaal uit verband te spelen. De troepen van de Spaanse bondscoach waren nochtans duidelijk de meerdere van de Engelsen.



Martinez had niettemin enkele excuses voorhanden om in te roepen. Het gemis van meerdere bepalende sterkhouders zoals Eden Hazard, Thorgan Hazard, Thibaut Courtois, Dries Mertens en Jan Vertonghen was voelbaar, maar daartegenover stond een koninklijke prestatie van aanvalsleider Romelu Lukaku, wat een énorm verschil was met de povere partij van draaischijf Kevin De Bruyne bijvoorbeeld. Lukaku was verantwoordelijk voor de creatie én de afwerking van de openingstreffer, en hij was ook opvallend sterk in de balaanname, snelheid én afwerking. Het contrast met Michy Batshuayi, de centrale spits in de oefenmatch tegen Ivoorkust was groot.

WAAR IS DE OPVOLGING?

Het werd al veel geschreven en luidop uitgesproken, maar na Romelu Lukaku is het hard en bijna hopeloos zoeken naar een valabele opvolger als centrumspits bij de Rode Duivels. Intrinsiek zou Michy Batshuayi alvast de capaciteiten moeten bezitten om Lukaku's natuurlijke back-up of opvolger te worden maar de speelse Batsman acteert daarvoor nog veel te wisselvallig. Ook zijn gebrekkige speeltijd – en ontbrekende bloedvorm – tijdens de voorbije jaren spreekt daarbij absoluut niet in z'n voordeel. Na Batshuayi staan verder ook nog Christian Benteke en Divock Origi te drummen in de pikorde der Belgische centrale aanvallers, maar niemand daarvan bezit nog maar de potentie van Lukaku's huidige kwaliteiten.



De wedstrijd tegen Engeland sprak boekdelen in die optiek. Big Rom was op Wembley namelijk veruit de beste Belgische speler en hij lijkt met het vorderen van de jaren steeds beter en beter te worden. De Belgische topschutter aller tijden werd in het tactische Calcio bij Internazionale een pak veelzijdiger en completer, en dat komt nu ook bij de Rode Duivels nadrukkelijker tot uiting. Het is voor elk land of team een voorrecht om te kunnen beschikken over een centrale aanvaller van die wereldklasse, maar het zorgt bijgevolg ook voor een groot gevaar indien de opvolging niet op punt staat, of zelfs onbestaande is. 

GEMISTE KANS VAN BATSHUAYI

“Als je zijn (Romelu Lukaku, nvdr.) prestatie van nu vergelijkt met die van Batshuayi afgelopen donderdag … Dat is een groot verschil en bewijst nog maar eens wie de topspits is”, verklaarde analist Marc Degryse voor de camera's van VTM. De impact van Lukaku tegen Engeland, toch geen kleine voetbalnatie, was pakken groter dan die van Batshuayi tegen de nationale ploeg van Ivoorkust. Batsman kan wel als excuus inroepen dat de Rode Duivels toen met een héél experimenteel elftal voor de dag kwamen, maar door zijn ruime ervaring en capaciteiten werd er toch wat meer verwacht van hem.



Zo drukte Romelu Lukaku tegen Engeland, een tegenstander van een veel groter kaliber dan Ivoorkust, explicieter zijn stempel dan Michy Batshuayi. Lukaku was op Wembley namelijk alomtegenwoordig met 65 acties terwijl dat bij Batshuayi tegen Ivoorkust slechts 51 acties waren. Bovendien was Big Rom ook meer slagkrachtig in zijn acties. Lukaku bezorgde de Engelse verdedigers daarmee een hoop werk, veel meer dan Batshuayi tegen Ivoorkust bijvoorbeeld, én hij was daarbij ook meer efficiënter dan zijn goedlachse concullega. Zowel Lukaku als Batshuayi konden weliswaar scoren in hun afgewerkte wedstrijd, maar Lukaku droeg dus opmerkelijk meer bij aan het spelbeeld.

LUKAKU OVERSCHADUWT BATSHUAYI

Romelu Lukaku kreeg door nationale en internationale pers, fans en analisten meermaals het verwijt te horen een mindere balcontrole te bezitten alsook een gebrek aan zuivere technische kwaliteiten. In het verleden werd Michy Batshuayi daarom bestempeld als een meer complete centrale aanvaller, want de voorgenoemde kwaliteiten bezit de huidige spits van Crystal Palace wel degelijk. Maar in de voorbije periode toont Lukaku zich desondanks veel secuurder en natuurlijker met de bal aan de voet dan destijds. Zo was er zelfs geen verschil merkbaar tussen de zuiverheid van de passes van Lukaku tegen Engeland en Batshuayi tegen Ivoorkust.

Bovendien nam Lukaku veel meer het initiatief met de bal aan de voet. De sterspeler van Internazionale poogde tegen The Three Lions bijvoorbeeld vijf dribbels, waarvan er maar ééntje ook effectief slaagde, maar Batshuayi kroop tegen Ivoorkust duidelijk meer in zijn schulp want Batsman ondernam toen maar liefst geen énkele dribbel. Het is dan ook glashelder en overduidelijk dat Batshuayi een belangrijke kans, om zich definitief in de gunst te spelen van bondscoach Roberto Martinez, zomaar te grabbel gooide.



Zowel Romelu Lukaku als Michy Batshuayi wisten zich tegen respectievelijk Engeland en Ivoorkust op het scorebord te werken maar de offensieve en algemene bijdrage van Lukaku was en pak groter dan die van Batshuayi. Dat blijkt alvast uit het aantal aangegane acties, en de efficiëntie ervan, maar ook uit de gepoogde dribbels. Bovendien was Lukaku op aanvallend gebied een pak efficiënter dan Batshuayi. Het verschil in de offensieve acties bij beide heren was al opmerkelijk groot, respectievelijk 23 voor Lukaku en 11 voor Batshuayi, maar ook hierin wist Lukaku zich qua efficiëntie opnieuw te onderscheiden: Big Rom was namelijk bijna dubbel zo efficiënt als Batshuayi.

SCHRIL CONTRAST

In het nieuwe seizoen 2020-2021 kon Romelu Lukaku bij de Rode Duivels één keer de weg naar het doel vinden. Tegen Denemarken lukte hem dat niet maar tegen het hoger aangeschreven Engeland wél. Op die manier komt Lukaku vooralsnog – in het huidige seizoen – aan 0,48 doelpunt per 90 minuten in het shirt van de nationale ploeg. Michy Batshuayi kon in datzelfde kader echter al drie keer vieren, twee keer tegen IJsland en eenmaal tegen Ivoorkust, maar dat zijn niet meteen de grootste voetbalnaties van het moment. Daarmee scoort Batsman dit seizoen aan wél een enorme frequentie van 1,68 doelpunt per 90 minuten.



Maar daar stopt de goednieuwsshow dan ook voor Batshuayi, want zijn inbreng en importantie bij de Rode Duivels staat echter in schril contrast met die van Romelu Lukaku. Terwijl Batshuayi momenteel nog zoekt naar zijn eerste basisplaats bij Crystal Palace, groeide Lukaku bij de Italiaanse topclub Internazionale ondertussen uit tot één van 's werelds beste centrumaanvallers. De zoektocht naar een valabele opvolger voor Big Rom blijft dus duren. En als je weet dat Christian Benteke bij datzelfde Crystal Palace nog véél minder uitzicht heeft op speelminuten dan zijn ploegmaat Batshuayi, dan wordt het nog érg lang wachten op een natuurlijke opvolger van Lukaku ...

LEES OOK: Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Wie is volgens u de beste spits?

Meest recent

Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

23
23
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

9
9
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

112
112
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

58
58
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

45
45
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

127
127
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

199
199
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

159
159
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

90
90
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

178
178
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

40
40
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

102
102
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

58
58
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

29
29
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

71
71
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

133
133
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

23
23
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

68
68
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

34
34
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

146
146
RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

42
42
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

79
79
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98
Inter en AC Milan pakken uit met nieuw miljardenstadion

Niet enkel Club Brugge, maar ook enkele Europese grootmachten willen een nieuw stadion bouwen. ...

94
94

Meer sportnieuws